Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
10. aug 2010

lucie..tak krásná váhá ai výška!!! a sab simplex jste potrebovali, já myslela, že v tomto problémy nemáte🙂🙂🙂

lucia....máš to fakt celé promyšlené...alejá také nevarím, delá to manžel..héééč 😀 😀 😀 ale vidím, že ty si to porádne vše užíváš,co?

jinak mi máme poradnu 23/08 a první povinné očkování ☹

gabulik, já nevarím, jak jsem psala, uklízím kdykoliv mne napadne,malá si prohraje chvilku i sama už a žehlív večer pri TV 🙂 ale první mesíc, jsem byla podobne bezradná, že to nejde skloubit,ale jde, neboj 🙂

lucia.kl
11. aug 2010

tak dievčatá ja som si včera užívala bezmocnosti, Alexandrička mala strašné bolesti bruška, jej to dalo spať max 10min. a potom strašne stale plakala, už som myslela že pôjdem na pohotovosť - sunar už nikdy nedám ☹ našťastie to večer po espumisane prešlo. no a čuduj sa svete, baby mi spali od desiatej do pol piatej 🙂 oni ma normalene nechali vyspať 😀

denis19
11. aug 2010

@lucia.kl no tak to ti nezávidím tu bezmocnost,ale super jste to zvládly holky! tak se vrátíš k svému puvodnímu mléku?
u nás byla noc náročnejším, myslím, že ji nic nebolelo,ale usnula v pul deváté, už za dve hodinky se probrala a mrnkala, to se dalo utišit, potom nastoupil pláček kolem jedné, tak jsem ji dala mezi nás a v čtvrt na čtyri chtela papat, na to se posrala jako bláznivá, až to teklo z pyžamka,tak hurá do sprchy a slečinka si myslela, že je ráno, neboť to ráno deláme, a že teda si jdeme hrát!!! tak jsem zakročila, privinula tesne k sobe a hají a tak hají doted 😀 jen se ze spánku nekdy pobrečí, čemu teda nerozumím,ale jinak pohoda!
gabulik....jak je?????
lucko..ty asi klasika pohodička ne??????
co dnes budete delat devčata akluci? 🙂

l.u.c.i.e
11. aug 2010

Dobré ránko,

@lucia.kl, bolesti bříška jsou děsné... Sice to nemáme pravidelně, ale občas to zažijeme taky... Hlavní je, že už je po všem a malé tě nechaly vyspat, abys načerpala sílu 🙂

@denis19, jak už jsem psala, občas nás taky prdíky pozlobí... Proto jsme dostali ty kapičky 🙂 Malej zrovna usnul, ale nebude to na dlouho, jelikož počítám, že do hoďky se probudí na jídlo 🙂 Pak půjdeme ven na procházku a nakoupíme cestou... Vůbec nevím co vařit... Ach jo.

gabulik77
11. aug 2010

ahoj holky tak o bolení bříška taky víme od včerejšího rána malej nekakal a dost od oběda plakal, tak jsem odpo volala dr. a večer jsme dali 1/8 čípku a nic, dnes ráno jsem ji volala znovu a zopakovali jsme čípek tak snad. Každopádně jsem mléko Bebu přestala dávat a vracím se k Nutrilonu a dnes jdu koupit Nutrilon na problémy se zažíváním a zácpou, tak snad bude líp. Jinak taky používáme před každým jídlem Sab Simplex a pije čajík, včera jsme dávali i gelový teplý polštářek na bříško a nic nepomohlo. Teď se jdeme projít do lékárny.

lucia.kl
11. aug 2010

@gabulik77 my kakame s pomocou rektalnej trubičky, vždy sa mi vykaka aj sa vyprdi, no a čo sa čaju týka, mne bolo dnes na poradni povedané, že ho nemáme dávať lebo aj to robí deťom zle a maju s toho vetry, na smed máme dávať len prevarenú vodu v izbovej teplote.

inak sme boli na poradni baby su o dve kilá ťažšie ako keď sme prišli z nemocnice, ale Alexa ma pupočnikovu kilu ☹

denis19
11. aug 2010

@lucia.kl co to je pupečníková kíla? a co s tím????? také mi doporučují prevarenou vodu a nám treba fenykl čaj delá nadýmání, pijeme hermánkový a vodu a jde to, sab sim. dávám jen jednou denne a ne každý den a asi z toho už rosteme pryš, ťuk ťuk ťuk 😀

gabulik, rektální trubička je dobrá pomoc v prípade malinkatých detiček, zkus, uleví se mu. a jak je tobe?

lucia.kl
11. aug 2010

@denis19 pupočníková kíla je hernia alebo prietrž alebo pruh, neviem ako je to po česky, čo s tym mi doktor nepovedal, snad sa to spravi same, budem to musieť naštudovať... dala si malu zaočkovať proti rotavirusom??? mojim babám harmančekový čaj nechuti a fenyklový už dávať nebudem, uvidím či sa baby ukludnia....

gabulik77
11. aug 2010

ahoj holky, včera jsme zkoušeli i trubičku a nic. Ráno jsme dali další kousek čípku a odpo to přišlo asi třikrát 😀 byla to síla, ale normálně byly v plence i ty dva kousky čípku, vůbec se nerozpustily, divný. Jinak já jsem docela v poho, sem tam takové divné stavy, co budeme s miminem dělat a tak, semtam brečím, ale je to už lepši. Holky mě dr. řekla že Sab sim mám dávat před každým krmením 15 kapek tak nevím, ale taky jsem četla, že měl u někoho úplně opačný účinek, tak nevím. Mám to taky omezit?? Dneska jsem byla od 9:30 do 14:30 venku, nakrmila jsem ho u kámošek v krámě, bylo to celkem fajn, ale navečer přijem manža z práce a zase jsem brečela, jsou to fakt hustý stavy. Pořád přemýšlím na kravinách co bude, namísto toho abych se zabývala co je teď

gabulik77
11. aug 2010

tak jsem dala nové foto do alba🙂

l.u.c.i.e
11. aug 2010

@lucia.kl, to jsem nevěděla, že fenyklový čajík dělá nadýmání... Myslela jsem, že je právě proti nadýmání...

@gabulik77, to jsou jen hormony. Taky jsem brečela. Třeba mě přišlo hrozně líto, že manžel jde za kamarády a já musím být s malým doma... Uvidíš, že časem se to spraví...
Péťa je nádherné miminko... Mrkla jsem na fotky. Fakt super.
Drž se!!!

Všem přeju klidnou noc 🙂

lucia.kl
11. aug 2010

tak baby, my sme mali včera po dlhom čase večer bez plaču a obe baby mi zaspali o osmej, až nezvyk, asi fakt zabrala ta rurka a zrušenie čaju.

@l.u.c.i.e ja som si tiež myslela že ten čaj je proti nafukovaniu ...

denis19
12. aug 2010

holky, já mám na sobe zkušenost, že mne fanykl nadýmá a proto jsem mela strašný strach ho dávat karolínc e a dobre jsem udelala, jednou či dvakrát jsem ji ho dala a hororo!!!! zustávám u vody a harmančeku.

@lucia.kl vím co je pruh 🙂 jen jsem nevedela, jak se ten pupečníkový projevuje a jak vzniká, teda z čeho? z pláče????

gabulik...neboj vše se ti už upravuje a čípek...to je také maturita, já musím malé chvilku držet zadeček, neboť hned po zabalení do pleny mi ho vytlačí...tka to proto jsi našla i čípečky v plence 🙂 🙂

lucie....a matýsek OK??????

preji krásné ráno a klidný dníček 🙂

denis19
12. aug 2010

@lucia.kl nenech se zmásti čestinou, já jsem ze slovenska 😀 😀 😀 😀

denis19
12. aug 2010

gabulik...malý je ale skutečne fešák, tak se tešte!!!!

l.u.c.i.e
12. aug 2010

Dobré ráno,

Matýsek ok, zrovna se snaží usnout, ale moc mu to nejde 🙂 Půjdu ním ven, tam zabere pokaždé 🙂

denis19
12. aug 2010

l.u.c.i.e máš ukážkového syna 🙂 užívejte si to venku,také vyrážíme 🙂

lucia.kl
12. aug 2010

@denis19 😀 😀 😀 prejavuje sa to vystúpeným pupkom von a vzniká to z plaču, tak pekne že zo slovenska a od kial presne???

lucia.kl
12. aug 2010

my sme sa akurát vrátili z vonku, a baby mi spinkajú, od kedy nedávam čaj a používam rurku tak mam baby kludnejšie, oni normalne neplaču tolko, už len ked sa im nedarí zaspať.. 😠

denis19
12. aug 2010

@lucia.kl a jak často pužíváš rurku a chtejí ti pít vodu? já stále zápasím u malé s pitím 😒

gabulik77
12. aug 2010

ahoj holky, my jsme taky přišli z venku, napapkali a teď snad bude možná i spinkat. Pořád se kroutí jak pytel hadů. Myslím, že má stejně pořád bolení. Včera večer pořád plakal a vztekal se, pak zase 2 minutky klid a zase nanovo. Usnul až v půl jedné. Asi si na to UM nemůže zvyknout. Teď jsme koupili Nutrilon Comfort, měl by být na zácpy, už ho pije od včerejšího odpoledne, tak snad mu to pomůže.

denis19
12. aug 2010

gabulik77 moc se na ten Nutrilon Comfort neznám nikoho komu bypomohl...námpomohl Nutrilon HA paradoxne 😀

lucia.kl
12. aug 2010

@denis19 aj 4x za deň, vodu moc nepijú ale ked su smedné tak nemajú na výber 🙂

gabulik77
12. aug 2010

mě ho právě doporučila kámoška, že má taky kluka a jim hodně pomohl. Prý na to kluci více trpí. Zítra se jdeme převážit k dr. tak to s ní ještě proberu

denis19
12. aug 2010

@lucia.kl a sú teda smadné a vypijú,hej..no tak ta naša asi neví co je smad, nepije nic a to jsem ji toi osladila 😀

lucia.kl
12. aug 2010

@denis19 no mne to tunak práve vrieskalo a zjavne chcela čaj, lebo sa vrhla na flašu v ktorej mavali čajik - ma iny cumel ale zistila že je tam voda a už jej to tak moc nešmakovalo ale vypila 😀

denis19
12. aug 2010

aspoň vyla @lucia.kl ta naše nevypije, tvárí se, že se dusí🙂🙂🙂
@lucia.kljaké používáš mléko? už jsem zase zapomela 😒

l.u.c.i.e
12. aug 2010

Ahojky, už jsem taky doma. Venku začalo akorát pršet. Měli jsme to jen tak tak... Teď malej odpočívá na dece 🙂

Holky zlaté, vůbec vám to nezávidím. Vidím, že to máte složitější když jste na umělém mléku... 😔

denis19
12. aug 2010

lucie a jak jsi a matýsek dopadli? zdraví a šťastní co???? 🙂

lucia.kl
12. aug 2010

@denis19 už sme sa vratili na Bebu nazad, tie problemy čo sme mali boli s toho čaju 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre