Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
12. aug 2010

@lucia.kl a jaký jsi jim to dávala čaj???? má pamet je deravá, to je vekem
😀 😀 😀

lucia.kl
12. aug 2010

@denis19 ten fenyklový, kamilkový mi odmietali piť, aj ja mám sklerózu, nič si s toho nerob, 😀 😀 😀

gabulik77
12. aug 2010

ahoj holky, tak Péťa už je zase dneska bez stolice:( fakt nevím, už jsem ani nedávala tolik toho Sab Simlexu, dnes dostal oproti jiným dnům i více čajíku, protože dnes byl víc vzhůru jak kňoural, tak jsem mu ho mohla dát častěji a večer proběhla trubička a stejně nic :( Zítra se jdeme převážit, tak se poradím s dr., ale přeci to nemůžu každý den řešit čípkama.

lucia.kl
13. aug 2010

@gabulik77 a aký dávaš čaj?? my sme zo začiatku tiež mali problém so stolicou a postupne sa to upravovalo, teraz mi kakajú aj 4x denne ale len s pomocou trubičky do konečnika ☹

l.u.c.i.e
13. aug 2010

Dobré ráno ženy 🙂

@denis19, pokud myslíš poradnu, tak je vše v pořádku. Už jsem to tu ale psala 😉 Jinak je u nás vše při starém... Po kapičkám je úleva, takže nás nezlobí ani prdíky. Musím zaklepat... Doufám, že to tak i zůstane 🙂 Fenyklový čajík pijeme dál.

@gabulik77, nám říkali v porodnici, že je naprosto normální, když dítě je třeba 5 dní bez stolice. Znamená to, že všechno mlého strávil... a taky je normální, když má stolici několikrát za den. To je zrovna náš případ 🙂

denis19
13. aug 2010

Dobré ránko!
gabulik......u detí co jsou na UM je relativne normální, že nemají stolici každý den,ikdyž to pro ne není príjemné. S rourkou musíš být trpelivá, nejdo to hned po zavedení ven, v nemocnici treba tedi i zabalí do plaeny s rourkou v zadečku a ona se jim tak hemlesí v tom zadečku a potom to vyjde ven 🙂 Pod máš pocit,že sab simplex nezabírá, zkus INFACOL, ten já mela po návratu z nemocnice a byla jsem spokojená,ale s hovínkama byl stejne problém a stále jsem stimulovala konečník prsty a masáťí, teplomerem a nekdy i rourečka, chce to trpelivost a hele dnes už skoro tri mesíce ma karolínka a na rourku jsem nesáhla ani nepamatuji, to se upraví i jak bude vetší, bude mít váce sil to vytlačit a to vím o čem mluvím 🙂 Jo a u rourky pozor, ona se ti po zavedení muže hned ucpat stolicí, tka je to treba profouknout ven, jinak je to o ničem 🙂 a ješte je super vlažná prevarená voda na pití!
Jo a dáváš Péťovi probiotika????? Pokud ano tak je vysad!!! To byl u nás nejvetší kámen úrazu!!!!! ☹ ☹

@lucia.kl není to moc často x i za den, myslíš, že to tak často potrebují? Jsou tak zaplynené? Víš aby si Ti holky na to nezvykly, i to jsem už četla, ale na nete človek najde vše, i to že nebe je zelené 😀 😀

Lucie a ted se chval Ty!!!! Celá noc v klídku, prdíte,kakaáte, smejete se a vše si plnými doušky užívate...predpokládám a tak to má být!!!!!Jupííííííí 🙂

l.u.c.i.e
13. aug 2010

@denis19, já vás tu nechci provokavovat, když tu neustále bojujete... Ano, u nás vše ok. Malej usnul po 20hod a ještě spinká. Jen jsem vstávala na kojení a přebalení. Ráno v 6hod se malej i vykadil...
A co vy?

Máte zkušenosti s probio kapkami? Mě to doporučila doktorka, ale stojí 600kč. Zatím to nepotřebujeme a snad ani potřebovat nebudeme...

denis19
13. aug 2010

lucie....u nás je už v zásade také mimální pohoda, Karolínka usnule ve 21:00, probudila se na jídlo v 05:00 a spinkala doted, ted jsem ji prebalila, prevlékla do domácího a je s postýlce unešena kolotočem. My už také kakaáme a prdíle relvne v pohode, takže pohoda, jen mi nechce mít tekutiny mimo mléka,ale ona si určo rozumí sama nejlépe. Co se týče probio kapek, já zamítám, jsou muzbytečné, když ho kojíš a vubec jsou detem takto malinkatým zbytečné, potrebné množství mají i v UM a nejsou nemocné a ańi po antibiotikách, tak proč by meli brát miminka probio....já ne! Ale jsem jen jedna z mála co tento názor zastává.......mne to rekl i pediatr, že je jim to naprd......oni mají co potrebují a hotovo.
Co dnes plánujete?

l.u.c.i.e
13. aug 2010

@denis19, koukám co lékář to jiný názor 🙂 Stejně to kupovat nebudu... Přijde mi to i drahé.
Jak je možné, že ti malá vydrží tak dlouho spát? Matýsek se pravidelně budí po 3 hodinách. Mohla bych podle něho pomalu řídit čas 🙂
Co máme v plánu? V první řadě nákup, pak se mrkneme k mojí mamce a odpoledne přijde návštěva 🙂

denis19
13. aug 2010

Lucie, i Karolínka se tak budila, každé tri hodiny a to chtela hned vše hned,ale jak rostla a dokázala si tvorit zásoby, tak si to prodlužovala a ted v noci tech 6hodin vydrží určite a nekdy i tech 8 hodin a to je už úplné labúžo, neboj to tak bude i u vás časem a to se ani nenadeješ. Jo a pravdu máš, jsou drahé a i zbytečné ty kapky!
M
Já jdu dnes na pohreb, tak karolínka bude s tatínkem, kvuli tomu pohrbu prijede i kamarádka z hvního mesta 🙂 a tak i spolu trochu pokecáme a projdeme obchody na uvolnení 🙂 A vy?

l.u.c.i.e
13. aug 2010

@denis19, mrkla jsem ti do alba. Malá je úžasná. Roste jen do krásy. Jen tak dál 🙂 Máte moooc hezkou hrazdičku...

l.u.c.i.e
13. aug 2010

@denis19, v tom případě se už na to těším, až budu spát v kuse aspoň 6 hodin.
No, tak to nemáš zrovna veselý program...
Musím jít, malej je vzhůru 🙂

denis19
13. aug 2010

ok, hezký den všem!

denis19
13. aug 2010

Dikas zapochvaly....dobre se to čte 🙂

gabulik77
13. aug 2010

ahoj holky, tak dnes jsme se byli ráno převážit, Péťa vubec nic nepřibral, takže musím přes den každé dvě hodiny dávat mléko. Jo a Denis protože malej zase den a půl vůbec nekakal, tak jsme dnes koupili probiotika a musí kapku denně brát, navíc jsem mu musela dát zase 1/8 čípku a kolem oběda měl chudák úplně plnou plenku, ale byl to průjem, úplně to z něj teklo. To je hrozný každý říká něco jiného a člověk aby se v tom vyznal, já sama tomu nerozumím a tak si myslím, že dr. bych poslechnout měla. V pondělí jdeme znovu na převážení. Péťovi budou v úterý tři týdny a stále nemá zdaleka porodní váhu. Už fakt nevím, je mi ho líto, když ho musím každé dvě hodiny budit, sotva usne, chvíli mu trvá než zabere a já ho hned zase budím. Jsem zase nějaká špatná, zase se mi honí hnusné myšlenky v hlavě, že to nezvládám, že jsem si to s pořízením rodiny měla rozmyslet a že jsem celý den s ním doma nebo venku sama. Ach jo , podělaný hormony 😠 😠 😠 😠 ☹ ☹

denis19
13. aug 2010

gabulik77 a jaké máte probio kapky? to víš i každé dítko je jiné,jedno je více náročné a druhé méne, ale fakt se neboj, ze všech starostí Péťa vyroste 🙂 začne pribívat na váze a za chvilku na to vše zapomeneša budešse tešit.
já ani nevím jak to ušlo a karolíná má zítra tri mesíce!!!! a myslím, že to nejhorší, pokud nepočítám zuby první kroky, školu a partnera 🙂 , má za sebou 🙂 🙂 🙂 a je treba ho budit na jídlo,když si sám neptá, moje mamka to tak musela delat s bráchou....

gabulik77
13. aug 2010

@denis19 když to je šílený, dneska teda depka jako hrom, pořád bulím jak želva, manža už je ze mě fakt hotovej, připadá mi, že to nepřejde, jsem prostě na nerva, že jsem udělala chybu a tak 😠 😠 hrozně se bojím, že mě to nepustí. Holky měly jste některá takové stavy????

denis19
13. aug 2010

gabulik...já nemela až takovéto stavy, já jen bulela a nevedela proč,ale jen v nemocnici,ale tam jsem byla tri týdny 😀 😀 , spíše mi býli líto malé, že je tak malinkatá a pochybnosti o správném rozhodnutí......no , také si uvedomuji nekdy až ted, že je to fakt na celý život,ale je to takto dobre, co človek sám ,eventuálne s manželem, na tomto svete 🙂 🙂 Péťa vám bude delat jen radost neboj se 🙂 a manželovi preji pevné nervy, neboť to te musí prejít samo a urychlit se to nedá. když tak zase cinkni na tu linku.......anebo zajdi už k dr pro radu. hormony jsou svine a to jsem jich do sebe narvaly pri IVF fakt dost a ted ješte porod, není to sranda....jen neztrácej víru a radost 😀 víš kolik ženských Ti ted péťu závidí 🙂 držím gabulik palec!!!!!!!!!

lucia.kl
13. aug 2010

tak baby, ja som dnes zbalila večer Alexandru že ideme na pohotovosť, tak strašne plakala a prepinala sa, cela bola červena a spotena, už som nevedela čo sňou, trvalo to vyše dvoch hodin. tak sme aj s mm sadli do auta a ked sme prišli na kramare, tak sa na mňa alexa vyškierala zo sedačky 😠 tak sme rovno nasadli nazad a išli do teska na nakup 😀 😀 no a teraz si sladko spinka, človek by ju aj roztrhol, ale hlavne že je v poriadku 😀

l.u.c.i.e
14. aug 2010

Dobré ránko, jdu vás pozdravit.

@gabulik77, neboj se, všechno přejde. Péťa určitě začne přibírat na váze. To se nedá nic dělat, když ho musíš budit. Hlavně, aby prospíval... Však on se rozpapá a ty pak budeš klidnější... Uvidíš, že pak se budeš jen a jen radovat z nějakého pokroku, co malej udělá 🙂
Taky jsem dost často brečela, když jsem nevěděla co a jak. Dost mi ale pomohla mamka... Vždy byla na telefonu, popř. přijela... Teď už je vše ok a už rozeznám co malej potřebuje.

@lucia.kl, hlavně, že je malá v pořádku... 😉

@denis19, copak máte dnes v plánu?

gabulik77
14. aug 2010

ahoj holky, tak Péťa měl taky večer zase bolení, je to hrozný, Buď spí a nebo je vzhůru a pořád brečí ☹ ☹ , už aby se to uklidnilo, nebo se fakt zblázním. Ještě že je víkend a manža je doma. U nás je hnusně a pořád prší, tak se ani nedá jít ven. Přemýšlím, že vyrazíme do obchodů ale když musím každé dvě hodniny krmit, tak to asi nezvládnem.

gabulik77
14. aug 2010

hlavně máme docela problém, aby Péťa sám usnul v postýlce, pořád se jen kroutí a pláče a pak ho vyndáme stočíme do klubíčka a on nám usne v náruči a pak ho přendaváme do postýlky, ale v noci po krmení je to fakt náročný, takže skončí u nás v posteli:( a to jsem přesně nechtěla. Jak je večer uspáváte a přes den. Hračky ještě nějak nevnímá, tak ho nemám v postýlce jak zabavit. Holky kdy se tak začínají ty děti rozkoukávat a pozorovat. Že třeba jako nespí, ale kouká na hračky a nebrečí, protože Péťa opravdu buď spí a když ne, tak jen brečí:(

afrika
14. aug 2010

@gabulik77 prepáčte, že sa vám sem babuľky miešam, ale chcem reagovať. nemusíš sa strachovať-sestra má dvojmesačného syna, ktorý deň čo deň plače a spinká. teraz niekedy sa začal obzerať trošičku po hračkách, ale skôr začal vnímať okolie ako tie hračky. ale u detí 1-2mesačných je normálne, že len spinkajú a plačkajú. tak sa nebojkaj. dieťa všetko vycíti

gabulik77
14. aug 2010

@afrika děkuji za reakci, no je to hrozný, je vzteklý jak opice🙂 jak ho položím do postýlky tak pláče:( nechce být vůbec sám, ale co pak ho můžu mít pořád jen na ruce?

lucia.kl
14. aug 2010

@gabulik77 aby si ti nemala náročne dieťa - si vyžaduje tvoju pozornost a neustalu blizkosť, je o tom serial v časopise mama a ja - je aj www. stranka. inak moje baby doma tiež bud spia alebo plaču, vonku je to ine, tak sa kukaju cez stropne okienko von 🙂 vnimať začali tak okolo mesiaca a pol. čo sa tyka spania, tak do postielok ich davam iba na noc po kupani, tam sa teraz už vedia same uložiť a zaspať, pred tym zaspavali na rukach alebo u nas v posteli a do postielky som ich preložila, cez deň sme bud vonku v kočiku alebo v manželskej posteli 😀

denis19
15. aug 2010

dobré ránko hplky, tak já jsem s karolínkou od včera u našich 🙂
gabulik naše slečna nemusí hračky ani ted,ale už ji zajímá okolí a umí se prehrát sama se sebou, s ručičkama a dudlíkem, no nekdy is hračkama,ale první dva mesíce to bylo náročnejší a jak píše lucia..kočárek u nás také zabírá na rozptýlení a usnutí behem dne a usínání jsme meli naprasto stejné jako vy a i máme 😀 nekdy usne i sama ,ale na gaučíku apotom šup s ní do postýlky 🙂 ale po nočním jídle, pokud si ho vyžádá skončí mezi náma 🙂
lucie..vzhledem k tomu,že jsem u našich..tak plánuji veget na celý týden 😀 jupííííí

gabulik77
15. aug 2010

holky díky tak teď jste mě trochu uklidnily. Včera měla Péťa skoro celý den nespavou, spal tak max. 4 hodiny a večer v devět usnul, v 11 jsem ho vzbudila na jídlo a pak zase hned usnul a teď v 8 ráno ho jdu budit aby se najedl, takže spí 9 hodin, jinak by asi spal dál. Tak já si ho budu taky dávat na spaní k sobě, když nebude moci usnout. Jen se bojím, aby si na to už takhle malý nezvykl, že usíná na sedačce nebo v náručí a ne v postýlce, ale to je ještě asi malý na to ne? I když mamka tvrdí, že mě vždycky po jídle dala do postýlky a spala jsem nebo jsem koukala, ale moc mě nechovala, abych si právě nezvykla.

gabulik77
15. aug 2010

holky a kdy dáváte poslední večerní mléko. Mě dr. řekla, že má malej jíst přes den každé dvě hodiny, tak mu ještě tak v 11 večer dávám mléko.

denis19
15. aug 2010

gabulik...hele, zvyknout se dá na vše,ale je to miminko teda i to moje 🙂 a když se ji dobre usíná u mne nebo tatínka, tak proč ne a treba se už dostává do stádia, že ji neskutečne baví kolotoč nad postýlkou a po koupání a jídle už nechce být u nikoho z nás a tak jde do postýlku a usne, není to pravdilo, ale postupne se to podle mne dá do normálu , tka jak si to predstavujeme my dospelí 🙂 a že spí s námi v posteli po nočním jídle, vubec nereším, nekdy ji šupnu i zpet do postýlky, když jsem už dosti probuzená a není problém, já jediné co fakt dodržuji , že na denní spánek ji do postýlky nedávám, aby holka vedela, že to je postel na dlouhý a kvalitní noční spánek. a s posledním jídlem si také už nedelám hlavu, nekdy si vezme poslední jídlo v šest večer a spí do trí rána a potom opet lméko a zalomí do sedmi a hotovó a nekdy si dá poslední v deset a spí do rána...jako kdy, nereším, jak to výjde tak to je 😕

l.u.c.i.e
15. aug 2010

Ahoj děvčata, jak se máte?

@gabulik77, u nás je to taky tak, že postýlku má na noční dlouhý spánek... U nás poslední večerní jídlo ani není, jelikož jak se mi pravidelně budí to 3 hodinách, tak to ani neřeším. Akorát co pravidelně dodržujeme je koupání mezi 19-20hod a pak už je v postýlce, kde se dívá na kolotoč či po pokoji... Do půl hoďky usne. Občas zabrečí, tak mu dám dudlíka a je zase spokojený 🙂 Jinak přes den ho mám u sebe v obýváku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre