Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

gabulik77
27. aug 2010

no tak já to taky beru podle té váhy na nutrilonu, ale před chvílí Péťa jedl a vypil celou 100 co jsem měla udělanou a je nepříjemný, tahá dudlika tak nevím, jestli to zase nebylo málo, ale už dneska vypil 500 a má před sebou ještě jídlo po koupání, jsem z toho taky zmatená, nějak se rozjedl a nevím, jestli tu doporučenou dávku můžu i přešvihnout, nechápu kam to dává, přijde mi to že fakt neví kdy má dost. Ale zase si říkám, že kdyby se přejedl tak bude zvracet, ale on vůbec nezvrací, to už musí být, že začne po jídle tlačit, tak si malinko ublinkne. Je to hodina a čtvrt co jedl a je vzteklý a tahá dudák jako ďas. Fakt nevím, jestli dobře poznám, že má hlad. Teď ho manža chová a je docela v klidu, tak nevím:((( ach jo

gabulik77
27. aug 2010

jo jinak Péťa jí taky jen 6x denně. No a nám nakonec Péťa usnul kolem půl osmé, takže před koupáním, takže paráda. To tedy nevím v kolik budu koupat a v kolik bude tedy jíst???:(

lucia.kl
27. aug 2010

@gabulik77 tak nekúp a najesť daj ked sa zobudí, ja to tak robím, ked mi dlho plakali a zaspia pred kupanim, potom sa mi zobudia okolo desiatej nakrmim, teraz Nicolka spi bez večere, lebno nechcela a alexa zjedla 120 a kuka po okoli 😠

lucia.kl
27. aug 2010

nahodila som nové fotky do albumu 🙂

denis19
28. aug 2010

@gabulik77 presne jak ríká lucia...nekoup a na jídlo se vzbudí sám 😀 a neboj se když jí více, on potrebuje dobehnout porodní váhu, také nebyl nejtlustejší 🙂

denis19
28. aug 2010

lucia...hezky rostete???? a ten veget u krmení, pro mne neuveritelné 🙂

l.u.c.i.e
28. aug 2010

Ahojky,

koukám, že řešíte UM, tak k tomu vám nic nepovím ani neporadím 🙂

@lucia.kl, moooc pěkné fotečky.

denis19
28. aug 2010

lucko nemusíš radit, rekni jak se vám vede, co matýsek, co manžel a jak je tobe? 🙂

gabulik77
29. aug 2010

@lucia.kl ahojky krásné fotečky🙂

Tak my jsme si včera s manžou udělali volný den. Dopoledne jsme dali Péťu k babičce a šli jsme courat po Praze, tedy spíše po krámech, pak jsme se sešli s bráchou a bylo to super, sice jsem se stejně nedokázala moc odreagovat asi je ještě brzo, přeci jen jsem pořád v šestinedělí, ale bylo to fajn. Babka byla super, měla Péťu od půl jedenáctý a vůbec nechtěla abychom se vraceli, užívali si a Péťa byl celou dobu hodný a doma ji spinkal🙂 Dneska mi odjel manža mimořádně do práce, tak je mi tu smutno.

l.u.c.i.e
29. aug 2010

Ahoj holky,

@denis19, vede se dobře. V pátek jsme byli u příbuzných a chtěli jsme tam i s malým přespat. Bohužel to nešlo. Ten jak hystericky brečel. No děs. Nebyl doma ve své postýlce. Když jsme domů přijeli, bylo něco po 22hod a jakoby zázrakem pláč přešel. Okamžitě v postýlce usnul.
Taky tě tam malá vyváděla, když jsi s ní byla zezačátku u mamky? Jak ti zvládá cizí prostředí?

@gabulik77, to je dobře, že jste si udělali volný den. Potřebuješ to. Časem si to užiješ ještě lépe. I když je mi jasné, že s myšlenkama jsi u Péťi. Aspoň tak to mám já 🙂

denis19
29. aug 2010

@l.u.c.i.e no první den je náročnejí u našich, nemuže si najít místo a klid ,ale potom se to ustálí,ale ted jak jsme tam byli naposled, tak to bylo už ok, už asi vedela co se deje 🙂 ale spala tam vždy dobre, jen v tom období ,kdy byla úplne malinká, tech 5+6týdnu, tak to mela težké noci,ale to i doma, takže pohoda. Je treba detičky trénovat,neboť potom se nikam nedostaneme a je to i na jejich škodu v konečném dusledku, že ano 😕
naše se po dva dny budí kolem páté a chceuž být vzhuru, i dnes nás vystrnadila z postele už v pul šesté!!!! Des, doufám,, že to obdébí opet pomine. 🙂

l.u.c.i.e
29. aug 2010

@denis19, takže říkáš pevné nervy a trénovat. No, bylo to poprvé, kde jsme ctěli přespat a to se nedalo. Budu muset pořídit cestovní postýlku...

My jsme taky dnes vzhůru od brzkých hodin. Malého trápily prdíky. Až se vyprázdil, tak usnul 🙂

denis19
29. aug 2010

@l.u.c.i.e jo je treba vydržet a pokud tak kde chcete prespat nemají detskou postýlku, tak tu cestovní doporučuji, je fajn, my ji nemáme u našich je postýlka a u sestrenkdy také,ale mela ji setrenka pro malou a mooc spokojeni.
Dnes máme doma spavou náladu, ale jen tak po 15 minutkách 😀 😀

l.u.c.i.e
29. aug 2010

@denis19, právě, že postýlku nemají a myslela jsem si, že se malej vyspí ve vyndavací tašce z kočárku. Je dost veliká. Bohužel jsem se přepočítala 😖 Takže cestovní postýlku si pořídíme 🙂
Já jsem teď sama. Manža vzal malého na procházku. Už mám uklizeno i navařeno, tak teď brouzdám po netu 🙂

denis19
29. aug 2010

@l.u.c.i.e tak ty se teda máš!!!! to já byla ráno s malou venku,ale byla kosa jako blázen!!!!!Normálne jsem po hodine musela domu, mnž doma pracuje, nestíhá v práci a uklízeli jsme včera. karolínka si ted dost prohraje i sama na dece a tudíž je to bez problému a to už i neco nekdy uvarím 😀 😀 😀
Odpoledne se chystáme ven všichni, ješte si dám asi poslední kopeček zmrzlinky toto léto, neboť nevím jestli se ješte nejak rapidne oteplí ☹ ale malé toto počasí vyhovuje 🙂
lucko, používáte teda matýsek dudel?

l.u.c.i.e
29. aug 2010

@denis19, procházku si užijte. U nás zase taková kosa není. Teda nesmí foukat studený vítr 🙂
Dudel používáme, jelikož už mi ho na něj naučili v porodnici, když chodil na kanyly s lékem. I když poslední dobou si spíče cumlá ručiky. Nějak zjistil, že je má, tak si je ochutnává a začal mi nějak hodně slintat.

gabulik77
29. aug 2010

holky taky jsem si myslela, že vyrazím ven ale je tam tak všeljak kolem 16-17 stupňů a vůbec nevím jak Péťu obléknout??? Lucko jak si Matýska oblékla? Ty jsi přeci jen v ČR a počasí je asi u vás stejné jako tady, pořád se tu honí mraky.
JInak já dopoledne stihla vyluxovat celý barák, tak to jsem koukala, malej spal v postýlce v obýváku🙂, ale vaření nějak nestíhám, hlavně nemám vůbec na nic chuť, mám nějaké nechutenství:( ale teď už mi kručelo v břiše tak jsem zase skončila u dvou párků:( nic moc, ale alespoň něco do žaludku.

gabulik77
29. aug 2010

@l.u.c.i.e my máme cestovní postýlku v obýváku, protože normální má sice Péťa v ložnici, ale ta je v patře, takže přes den spí Péťa v obýváku v cestovní postýlce a je super, máme tam to závěsné lůžko aby nebyl tak dole a dobrý. A kde ti Matýsek spí, když spí přes den?

denis19
29. aug 2010

@gabulik77 tak nechutenství mne po porode nehrozí, já nejak ted frčím na sladkém 😀 a s oblékáním mám také problém,ale v zásade se rídím tím, že neco navíc jako já a ted už pod ní do kočárku dávám i deku, u nás bylo ráno osm stupňu...preci jen hory 😀 a foukal porádný severák!!!!
Llucie..no malá se probudila s prdíkovými problémy, tak jsme to snad vyrešili,ale nechce vubec jíst, úplne odmítá si cucnout s láhve, jako kdyby ji bylo na zvracení se tvárí.

lucia.kl
29. aug 2010

@gabulik77
@denis19 tak my sme sa dnes vyteperili von o pol jedenastej, manžel hra hokejbalovu ligu a mali trening, tak som išla s nim, baby dostali dlhorukavove body, svetrik, podšite rifličky a na nohy topanky no a samo na hlavu čiapku, ja mam na spodu tašky v kočiku taku flanelovu plienku, on je to normalne fusak na zimu, a zakryla som dekou, no a taky lejek nas chytil aj krupy padali, ono to normálne bolí, som to prvý krát zažila

denis19
29. aug 2010

@lucia.kl tak to jste mely devčata super zážitek, doufám, že jste ok? ale jedna paní dr tu u nás v BB ríká, že dítko musí i porádne zmoknout a promrznout,aby nabralo super imunitu,ale predpokládám, že nemela na mysli takové malé prcky 😀 😀 😀 Tu se odpoledne super vyjasnilo a byli jsem všichni tri venku i na té zmzlince,určo asi nebyla poslední tento rok 😀 😀 a malá si tu ted kecá jako blázen na šaška a my nevíme jestli ji serinká, nebo je to radost 😀 😀

lucia.kl
29. aug 2010

@denis19 zmokli sme len my s kamoškou, deti mali pršiplašte na kočikoch, moje to prespali ale kamoškiny malá bola fascinovaná, je o mesiac staršia od našich a mm pekne zmokol. 😀 😀

lucia.kl
29. aug 2010

niečo s dnešneho večera 🙂

denis19
30. aug 2010

@lucia.kl kruci ty , ale rostou!!!!!! jaký veget pred nočním spánkem.....paráda a nevadí jim, když je dáváš do polohovatelného sede? 🙂

lucia.kl
30. aug 2010

@denis19 oni tú polohu milujú, vtedy totiž vidia okolo seba, ale takto sedeli prvíkrát, väčšinou im máme opreté o nohy a tvárou ku nám, ale Nicolka ked plače, tak ju musím dať tak aby videla a ona sa potom obzerá a obzerá, Alexa ta potrebuje komunikovať s dospelími 🙂

denis19
30. aug 2010

@lucia.kl tak super, jen aby jim to prý neuškodilo na chrbticu...není to brzo? ale jinak záleží na tom co chce dítko a ne tabulky v knihách. My dnes jdeme s malou na neurologii, tak jsem zvedavá co za pokusy tam na ní budou delat a co nám reknou!!!!!Normálne mám strach!

l.u.c.i.e
30. aug 2010

Dobré ránko holky,

@gabulik77, když jdu s malým ven a je tam kolem 15 stupňů, tak ho obleču do dupaček, trička s dlouhým rukávem a teplý kabátek + čepičku. V kočárku je zabalený do teplé deky a ještě je zapnutý ve vyndavacím vrchním dílu od kočárku (nevím jak se to jmenuje)

@denis19, v noci mi spí malej v postýlce v dětským pokoji (spím tam s ním). Manžel spí sám v ložnici. Nám by se postýlka do ložnice nevešla. Nemohli bysme zavírat dveře. No a přes den spí v lehátku v obýváku. I když poslední dobou přes den malej nespí. Max. má trhaný hodinový spánek. Někdy ani to ne. Vše sleduje 🙂 Spí mi dobře dopoledne a po 12hod už je vzhůru a komunikativní. Chtěl by se zvedat, ale nejde mu to 🙂 Včera hned usnul po koupání a spal mi s přestávkami na kojkení do rána. Teď si hraje na hrací dece.
Taky jsem poslední dobou ulítlá na sladkém... Furt bych něco jedla 🙂 To jsem neměla ani v těhotenství...

@lucia.kl, malé jsou naprosto užasné... Náš malej by taky nejraději byl už vsedě. Tak lépe všechno vidí. 🙂

l.u.c.i.e
30. aug 2010

Holky, ukazuje vám váš pas správné týdny u dětí? Matýskovi včera bylo přesně 8 týdnů a mě to tu ukazuje na 1měsíc a 3 týdny (7. týdnů) No a v sobotu mu bude doopravdy 2 měsíce. Toto letí. Nějak jsem to nepochopila.

denis19
30. aug 2010

lucie....ani nevím jak to ukazuje ten pas, nejak jsem to nesledovala,ale prepočítám a dám vedet 🙂 ted jdu krmit a hurá na tu neurologii 😠

lucia.kl
30. aug 2010

@l.u.c.i.e minulý mesiac mal 5 týždňov, tak preto ti to tak ukazuje, ked bude mať dva mesiace, tak ti to ukáže že má dva mesiace a potom sa to zas všetko posunie.
@denis19 ja som tišž počula o chrbtici a tak to nerobím často, ale niekedy treba, dokonca aj odgrgavanie na ramene škodí na chrbticu, no ale my tu sme no nie??? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre