Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

provazek
2. nov 2009

ahoj m.artanko přesně vím jak se cítíš, jelikož jsem na tom uplně stejně 10. den od ET a PK jsme taky neměli. taky se šílen bojím že to nevyšlo. dnes jsem prubla test a nic. no třeba je ještě brzo ale citím, že těhotná prostě nejsem. prsa ani břicho nebooí - nic. dnes to na mě dolehlo, ikdyž jsem s tím počítala, že se nemusí povést :o(((

lucia.kl
2. nov 2009

ešte nezúfam ja som mala po KET s PK // až na 13 deň. na jedenásty tam bol len duch.

lucia.kl
2. nov 2009

malo tam byť nezúfaj

provazek
2. nov 2009

já vím, ještě budu testy zkoušet, dle dr. mám testovat až 10.11 ale všude tu čtu holky jak už 10.den měli aspon ducha. luci.kl a ty jsi měla tedy těhulka? kolikátý týden? moc gratuluji. zoufám, už jen proto že PK nebyla a při ní je ještě menší šance že se podaří. asi nás to v lednu bude čekat znova ale nemáme ani mrazáčky ☹

provazek
2. nov 2009

ještě se zeptám ty jsi pocitovala bříško a tak před testováním?

lucia.kl
2. nov 2009

ja začínam zajtra 5 týždeň. moje baba mali 6 dni keď ich zavadzali. na PK som Mala 5 embrijok a 4 sa vyvijali ďalej, takže je tam velka šanca, ja som otehotnela už pri 1 IVF ale som v 3 tzždni potratila ale priznaky tehotenstva ani vtedy ani teraz, len to že som ospala a furt som na zachode 😀 ale aj to je priznak, som tam byvala často aj pred tym a teraz furt 😀 😀

m.artanka
2. nov 2009

provazek, já se chystám testovat zítra, ale moc se bojím, protože pokud tam nic nebude, tak bude jasné, že se to nepovedlo. My jsme měli minimální stimulaci a zůstalo nám jenom jedno embryjko, sice jedničkové, ale jen jedno. ☹ Doufám v to, že kdyžtak bychom mohli jít do další stimulace dříve než za tři měsíce, když to byla ta minimálka..

provazek
2. nov 2009

já měla normální stimulaci gonalem, dr. mi dal nenší dávky tak i možná proto jsem měla jen 9 vajíček a z toho 4 zralé, měli jsme metodu ISCI a po 2 dnech 2 se zastavili a zbylé 2 mi zavedli.počítám s tím lednem, mex. unorem. ted mám NP ležela jsem první 3 dny a ted už dělám to co normálně.cítíš něco?bříško nebo prsa? já nic jen občas chvilkové pobolení v podbříšku.

provazek
2. nov 2009

taky zítra zkusím další test, ikdyž tomu moc nevěřím.

provazek
2. nov 2009

mě zavedli emryjka cca po 48 hodinách a tobě?

m.artanka
2. nov 2009

mě taky občas jen pobolívá podbříšek, jinak nic. ☹ Když nepočítám bolest zad, kterou nevím z čeho mám. Při první těhu jsem dost cítila prsa, dokonce jsem to i díky tomu poznala a teď nic. My měli poprvé velké množství vajíček, ale prakticky to bylo k ničemu, takže jsme šli do minimálky, protože údajně při menším počtu vajíček jsou kvalitnější. Asi to ale bylo k ničemu.

provazek
2. nov 2009

no říká se to, mě jen trápí to, že jsme měli tak málo oplodněných vajíček a nebyla PK. myslím že při vložení teprve 2denních embryjek je malá šance. ale ty ještě nezoufej, vždyt sis ještě nedělala test.

nadis.h
2. nov 2009

Holky já taky PK neměla protože jsem jí nechtěla! Já si pořád myslím, že jim je v bříšku lépe jak v misce někde. 😉 A ET jsem měla 3 den od OPU 2 osmibuněčné...

provazek
2. nov 2009

to mi taky dr. říkala, já ani nevím co mi do bříška vkládali, nák jsem se v těch nervech zapoměla zeptat a ani embryoložka mi to neřekla.

janysek70
2. nov 2009

Nadi ahojky, kolikátý den dnes jsi, mi se to nechce dočítat 😉

nadis.h
2. nov 2009

Janý ahojky. 😉 Jsem teprve 5 den. Nebo respektive 4,když nepočítám den ET. 😝 Táhne se to jako smrad. 🙄

fiallinka
2. nov 2009

ahoj holky, zdravím vás a přispěju k tématu 🙂, u mne i většiny ostatních holek to bylo tak, že vlastně žádné příznaky moc nebyly - jen tak trochu, když už, a vyšlo to 🙂. U mne sice asi 10. den nastal ohhs, takže to byl příznak jak prase, ale do té doby nic 🙂. Držím vám pěsti 😉

kacka81
2. nov 2009

provazek neboj se nám když se povedla malá tak byla taky dvoudení embrijko a jaká je teď pěkná. Jinak když mi jsme se ptali na PK tak nám bylo řečeno že je to na vývoji a že se uvidí jak to půjde. A sama embrioložka povídala že u nás v bříšku je jim stejně nejlíp. Mi v jednom našem pokusu PK měli a nepovedlo se.

provazek
2. nov 2009

a jaké máš nadis pocity? já dost pesimistické. má se počítat den ET nebo ne? myslíš že testovat 10. den ET je brzy? PK nebyla

janysek70
2. nov 2009

Nadi, tak to si ještě počkáš, to mi vždy deptá, jak se to táhne, no ale nic jiného nám nezbývá. Tak koukej držet a myslet pozitivně 😉

provazek
2. nov 2009

děkuju kačko. asi je to individuální. mě tady dr. říkala že jim v bříšku bude líp. ležela jsi nebo ne? tak moc bych si přálá mít aspon ducha 🙂

nadis.h
2. nov 2009

Já té PK prostě moc nevěřím. 😝

Provazku no pocity mám optimistické, že se povede. Ale o to horší pak bude drškopád. 😖 A s tím testováním je to strašně individuální ...Někdo má // třeba už 7-8 den, ale na jiné diskuzi máme i holčinu co měla těhu potvrzené z krve a na testu až do 16ého dne kůlo.

provazek
2. nov 2009

to já zase PK věřím, říká se že při ní je větší šance. tak nevím.já se dnes testla a nic. pak to na mě dolehlo 😒

provazek
2. nov 2009

taky mě bere že bych si došla na krev at jsem moudrá a neplaším třeba zbytečně a neužírá mě to dalších x dní

kacka81
2. nov 2009

provazek já jsem pročítala i jiné diskuze a paní tam testovala 11,12,13 a až 14 den po ET se jí objevila slabounká druhá. Já osobně jsem testovala 12 den a nic vzdala jsem to a pak 13 jsem tam měla slaboulinkej stín a 15 den už to bylo jasně vidět

provazek
2. nov 2009

holky a má se tedy počítat den ET nebo ne?

kacka81
2. nov 2009

Já to od něj vždycky počítala, ale nikdy jsem se na to neptala. Ale na krevní test jsem měla přijít 15 den po ET a to se počítalo i stím tak asi jo

provazek
2. nov 2009

já mám dle dr. testovat až za týden teda. na krev si mužu dojít ke své gyn? nebo musím někam na laborku.

kacka81
2. nov 2009

Můžež i ke své dr ale nejdřív jí zavolej. Já jsem ted po neúspěšném IVF a nechala jsem se testovat u nás ale neměla jsem tam svého dr tak jsem musela k jinýmu a moc jim to nebylo že jdu knim na tes bez doporučení. Kdyby tam byl ten můj tak by to bylo ok ten ví o mích IVF.

l.u.c.i.e
2. nov 2009

Ahojky, hlásím návrat z Rigy. Bylo to naprosto super. Jen to strašně rychle uteklo. Zítra si vás postupně dočtu. Dnes jsem unavená. Zítra držte palce, ať je v bříšku bublinka. Paaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre