Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
30. aug 2010

@lucia.kl no presne, my tu jsme živé a zdravé a já s príkrmama od tretího mesíce, tak co!!!!!!!!!! Ta karola zase nechalajídlo, v noci jen 80ml a ted 140ml, když to takto pujde dál, tak nevím nevím!!!!

l.u.c.i.e
30. aug 2010

@lucia.kl, díky za vysvětlení.

@denis19, dobře dopadněte u doktora. Koukám, že malá s tím jídlem nadělá... Snad se zase rozpapá.

Nevíte, co je s Kačkou? Už tu dlouho nebyla.

denis19
30. aug 2010

Také jsem na kačku myslela,ale nemám ani potuchy....Jo karolínka poslední dva týdny s tím jídlem nadelá strašné obstrukce!!! Jak byla v tomto úplne super, tak tes, nevím jestli je to tím, že už dobehla detičky svého veku a je ted už pomalejší v jídle, či co to má být....no uvidím co dnes reknou na neurologii a , když tak s ní s kočím k naší dr na prevážení, neboť pokud zhubla bude problém ,nevadilo by pokud by stagnovala na váze týden dva,ale nemuže zhubnout....

l.u.c.i.e
30. aug 2010

@denis19, to je mi jasné, že nesmí zhubnout. Snad se to upraví. A máš doma osobní váhu? Že by jses nejprve zvážila sama a pak s ní? Je to jen orientační, ale aspoň budeš vědět co a jak. No a co jí dávat jídlo častěji, ale po menších dávkách? my jdeme na převážení příští týden a myslím, že už budeme mít k 6kg. To my jsme zase žrouti.

l.u.c.i.e
30. aug 2010

Snad se Kačka brzo ukáže a je vše v pořádku.

denis19
30. aug 2010

lucie, jo delám to tak s prevážením, ale jsou tam odchylky,ale ted jsem to ani nedelala.....když ji dámmíň taksní míň,ale jíst chce stejne až za ty svoje 4-41/2hodiny, takže tím nic nedocílím, jen úsporu drahého mléka 🙂 včera si treba vymyslela, že sní jen 90 a potom za dve hodinky dalších 90!!! no kdo by se v tom vyznal a nechci si to takto s jídlem rozházet, když byla tak hezky naprogramovaná v uvozovkách..snad je to prechodné...že 6kg 🙂 to je síla!!!!!!jen tak dál!!!chlap má být silný a oporou 🙂

l.u.c.i.e
30. aug 2010

@denis19, snad je to opravdu jen přechodné. Holčičky jsou vždycky drobnější. Právě, že vím o odchylkách. proto jsem zvědavá na příští týden, až půjdeme na převážení... Náš Mates je i velký, vždyť už má 64cm. Má taky být po kom. Jeho tatínek má 192cm 🙂

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 hojky tak Péťa měl zase večer a ráno bolení. Denis tobě Karolínka snášela od malinka UM. Jak že často má tu stolici, když máte UM. Mě dr. říkala, že alespoň 1 denně by měl mít, ale zase kámošky mi říkali, že taky měli UM a měli stolici třeba obden, tak nevím. Každopádně Péťa se sám nevykaká, vždycky musím použít rourku. Nevím jestli se to upraví, nebo je to tím mlékem, používám pořád ten Nutrilon Comfort a pak ta nová probiotika BioGaia.

denis19
30. aug 2010

@gabulik77 no malá mela první tri týdny náhradní matku, teda darované materské mléko a ten tretí týden ji začali trénovat na UM NUTRILON NENATAL1, byl to problém, neboť se začala kroutit.....nekakala, ukázali mi rourku a bylo treba ji v nemocnici asi 2x použít.Doma jsme časem prešli na NUTRILON HA1 s do 2,5mesíce, jsme se rourkovali, nebo pomáhali teplomerem skoro porád, i kvuli stolici i kvuli prdíkum. On je Péťe také menší a nemají ty detičky tolik sil to vypudit. Mne pomohlo cvičení s nožičkama, masáž bríška, pupík, teplomer a rourka a na tom jsme fičeli do toho 2,5mesíce.Postupne jak rostla a pribírala na váze tak se to vytratilo a ted kaka i prdí sama a dostává každý druhý den sabsimplex 1xza ten den. Napr. včera se stalo, že si nemohla prdnou, tak jsem ji jen pomasírovala konečník prstem a už to šlo i se stolicí 😀 a mela by být stolice 1x za dva dny, pokud není je už u UM problém, jedine, že by málo dítko papalo a vše spoebovalo na vývoj.
Nepoužívej ,ale NUTRILON COMFORT celodenne.......!!! Na to mne upozornovali všude kde jsem se pohla!!!!! Dávej ho jen jako na uvolnení, jinak ať frčí na toá bud NUTRILON 1 nebo NUTRILON HA, já včera dala jednou místo HA NUTRILON ten klasický a to byla sodomagomora!!!!už víc nikdy a vrátila jsem se k HA, ikdyž Karolínka nemá podezrení na alergie, ale tím se jim i predchází a má nejaké lepší složení a má krásne mekkou stolici. 🙂 (nečtu o sobe,omluv preklepy a chybičky krásy) 😝

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 díky moc, tak já ho ale používám celodenně, prostě pořád:( . Mutrilon 1 mám taky doma, takže to mám tedy prokládat. Já když mu vždy odpoledne dám tu rourku, tak tu stolici má. Jen nevím jestli ji mám tedy používat každý den, nebo tedy obden, co myslíš? ty jsi ji používala každý den? Tak snad se to taky zlepší až bude větší.

denis19
30. aug 2010

@gabulik77 já ji, pokud to bylo nutné ,použila i denne,ale ne často, často mi pomohl jen teplomer do zadečku a už se to spustilo. já musím malé do 4 mesíce denne merit teplotu 3x a pri tom merení se ji to vetšinou spustilo.
Já bych ho celodenne nepoužívala ten COMFORT, porad se s dr a zkus možná i ten HA NUTRILON, nám delá moooc dobre,ale ver, že časem z toho péťa vyroste a pokud to zvládne mít stolici ob den, že ho nebude bolet bríško a nebude se kroutit a bude mít klidné spaní, tak to delej ob den, u nás to možné nebylo, byla strašne nepokojná pokud nemela stolici denne 🙂 a ted ji má klidne i 2x a sama 🙂

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 no to je právě ono, já rourku používám taky denně, protože jinak se strašně kroutí a budí ve spaní a pláče, Takže vždycky odpoledne použiju rourku a pak je klidný, ale zase v noci se pak kroutí. Mě právě dr. řekla, že ho používat můžeme ten Comfort normálně, tak nevím. Zkusím to prokládat a uvidíme.

denis19
30. aug 2010

@gabulik77 jen mej na pameti, že mu to také nemusí sednout, to UM klasické.....víš ono je to strašne komplikované, já se teším až ukončíme čtvrtý mesíc a budou i kašičky a príkrmy!!!!!! jo a treba ty probiotické kapkyjakjsem vysadila, bylo po prdících problémech a stolice byla mekkší. Péťa má jakou stolici?

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 no denis, když jsem dávala čípek tak to byl spíše průjem a teď už je to docela tuhé, tak nevím. Zkusíme ten normoš Nutrilon a kdyžtak koupíme pak ten HA, a jaká byla reakce u Karolínky na ten klasický Nutrilon.

denis19
30. aug 2010

@gabulik77 neskutečne zvracela a mela kreče!!!!! a to HA je na predpis! tak to zkus u vaší dr, jestli ti ho predepíše!!! a pokud je ta stolice tuhá, tak popremýšlej o vynechání probiotik, tykapky jsou probiotika, že? neboť probiotika zahusťují stolici......

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 jo jo denis to jsou probiotika, ale právě nám je dr. doporučila na tu zácpu, že sám nekaká, tak já už jsem z toho zmatená jak Goro před Tokiem??!!

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 tak Péťa v půl dvanácté jedl a už se zase po tom jídle kroutil a kňoural než usnul, ale to jsou fakt asi jen prdíky, protože to trvalo jen chvilku. Teď spí v lehátku. To pak zase bude kňourat až se vzbudí a to mu vždycky cvičím nožičkama a dávám mu je na bříško, ale on u toho úplně brečí, tak nevím, jestli ho to nebolí ještě víc.

denis19
30. aug 2010

@gabulik77 no naše když mela zaražené prdíky a dala jsem ji nohy na bríško tak byla spokojená, jen jsem se ji nesmela dotknout prstama bríška,ale jak sjem to prekonala a udelala masáž, tka se ji ulevilo.
jo a ted mne napadlo, že i kámoška zrušila ten comfort, neboť mel malý s tím problém a skončila u HA a je spokojená. no ono je to tak s probiotikama, že jim mohou pomoci na prdíky,ale i když vygugluješ, probiotika zahusťují stolici, tak já na ne prdím 🙂

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 je fakt, že co ty probiotika bere, tak docela prdí sám, ale ta stolice je opravdu hustá. Tak uvidíme tedy. Zkusím ten normální Nutrilon 1 a až půjdu k dr. tak se poradíme jestli nám napíše ten Nutrilon HA, a to máš jeden recept napořád, nebo si vždycky musíš jít pro nový recept?

denis19
30. aug 2010

tu si musím pokaždé jít pro nový recept a tu nejdvíce predepíšou 6x po 400gr,ale celkem se to dá, vždy si u té príležitosti karolínku dám prevážit , pokecám se setričkou co a jak a je to ok.
ale s tím UM je problém stále nejaký co? už jak bude normoš strava bude ok.

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 to tedy, je to síla:( stejně si myslím, že do těch 2,5-3 měsíců budou stejně problémy, než bude mít více síli to vytlačit sám:( ať bude pít to mléko nebo jiné mléko.

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 chtěla jsem jít po jídle s Péťou ven a nešla jsem, je tam hnusně, 16 stupňů a nevím jestli bude pršet nebo nebude.

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 hele a když to máš na předpis, platíš méně nebo platíš plnou cenu za ten Nutrilon HA, protože teď koukám na netové lékárny a tady se dá normálně přes net objednat.

denis19
30. aug 2010

@gabulik77 NUTRILON HA 1 u nás stojí normálne 11,95€ a já na predpis doplácím 6,66€ a bude ho pít asi už porád, jako že budeme pokračovati 2 predpokládám, neboť neplánuji menit mléko 😕
No u nás prší a je 10stupňu a malá se dožaduje procházky,ale delám vše proto,abych to oddálila až se vrátí mnž z práce a pujde s ní on, já takové počasí nemusím,ale ona ho miluje, chladný vzduch a teplo v kočárku, jen kdyby se mi chtela dát obléct, holka jedna 🙂

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 tak to je dobrý, že s ní jde manža. Mě se Petr vrací z práce kolem páté a má toho plné kecky, takže by asi na prochajdu s kočárem ani nešel:( ani ho k tomu nějak nepřemlouvám. Tak já se té naší dr. zeptám, jestli když to budu mít na předpis, jestli to bude levnější, protože tady stojí kolem 250 Kč stejně jako ten Comfort.

denis19
30. aug 2010

Ale i comfort by mel být na predpis, pokud se nepletu.....no ten muj jde po práci hlavou rád na procházku a on má rád déšť..tak bude jen nadšen 🙂

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 tak to mi dr. neříkala, tak nevím. Tak Péťa už přes tři hodiny chrní v lehátku, to jsem zvědavá jaký bude večer🙂

denis19
30. aug 2010

@gabuli77 nechci sázet rozumy,ale dnes mne paní dr na neurologi, cojsem byla s malou, upozornila na to,abych jinedávala do lehátka a když tak jen občas, že to detem ničí zádička,ale to jsem tu už probírala i s Lucii...treba naše tam nesnáší být.....ale za to péťa vypadá blažene

gabulik77
30. aug 2010

@denis19 já ho tam zkusila dát dnes poprvé. Mě dr. říkala, že od měsíce tam může občas být. Já ho dneska vytahla, tak uvidíme je ještě malý a úplně tam zapadne🙂

denis19
30. aug 2010

@gabulik77 to i naše se tam ze začátku úplne ztratila a potom jak sizačala uvedomovat, kde je aco muže delat, začala proti lehátku protestovat a nejredeji je na dece či gaučíku, obklopená plyšocýma blbostmama a boxuje je 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre