Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
15. nov 2009

to taky doufám, vykloktala jsem se tea tree oilem dala celaskon a uvidíme.....je to hruza,človek myslí na to aby nic nechytl a potom nakonec si to privodí sám i snad

l.u.c.i.e
15. nov 2009

Myslím, že když jsi o podchytila včas, tak se to nerozjede. To mě povídej, každej venku prská... Člověk má strach, aby ještě nedostal prasečí chřipku.

denis19
15. nov 2009

jo!!! toto ivf je fajn , že nám pomohlo,ale na stranu druhou se človekdaleko víc pozoruje od prvního dne, pokud otehotníš normálne, do druhého mesíce ani nevíš , že jsi tehul a máš klid a takto od ET jen panikarime, tak slušne rečeno, už abychom ukončily první trimestr a budeme daleko klidnejší!

l.u.c.i.e
15. nov 2009

To mi mluvíš z duše. Zrovna jsem včera mluvila s kamarádkou, která do 3 měsíce menstruovala a vůbec nevěděla, že je těhu. Pak šla k doktorce, že jí je špatně od žaludku a tam z krve zjistili, že je těhotná! Vidíš, přitom se vůbec nestresovala s krvácením 🙂 Teď už má 2měsíčního Adámka... No, a my jen panikaříme, jelikož to víme hned... Jojo, už aby jsme měly I. trimestr za sebou. Od nového roku si budeme jen těhotenství užívat, uvidíš 🙂

denis19
15. nov 2009

už se na to teším!!!!!! ted se mi zdá neskutečne dlouho do první poradny....asi zcvoknu doma 😀 nemám už ani co delat, uklizeno mám dokonale, na okna prdím, jsme sami dva ,tak to ani s pečením a verením nezabiju hodne času, v TV nic není a knihovnu mám prečtenou,až na pár kousku, na které ani nemámnáladu....studovat jazyk se mi nechce, jsem líná a vím, že jazyky mám tvrde vydrene, nemám sluch na ne a tak se mi ted do toho vubec nechce. myslela jsemna doktorát,ale i to mne ted nebaví, tak hruza!!!!ješteže je koník 😲

l.u.c.i.e
15. nov 2009

Denis, naprosto tě chápu. Já teda doma ani moc uklizeno nemám, ale vyslověně bordel taky ne. Mám zkrátka strach něco dělat, abych zase nezačala krvácet. Kníky i časopisy přečtené, televize jen občas, jelikož mě to nebaví. Zrovna ale včera tam byl krásný dokument o porodech. Každé narozené miminko jsem oplakala... Večer jsem většinou na netu, jelikož mi volá manžel. Ještě 33dní a přijede.

denis19
15. nov 2009

no vidíš, máš už metr???? 33 dní to je už pro tebe malina. my ted zažili šok, tekla nám lednice a ne a ne potom naskočit kompresor a tak jsem už videli tragédii,ale lednicese umoudrila a naskočila....hurááááá

l.u.c.i.e
15. nov 2009

Já metr nemám, ale manžel ho má 🙂 Už se na něj moc těším...
My taky máme starší lednici a nám zase blbne v tom, že se moc namražuje... Hlavně, že vám lednice naskočila. Jen, aby zase nezačala stávkovat.

denis19
15. nov 2009

no práve, víme ,ž e nás pustí, to je jediné co jsem v manželství nekupovali, dali nám svou moji rodieče a už má asi 13 let....tak jsme chteli i kupovat novou,ale až na jaro, ted na to není uvolnený rozpočet 😀 ale ona hollka vydrží 😀
co obedváš????

miriam74
15. nov 2009

Ahoj devcata.Vcera jsem si precetla par vasich rad,co jste si psali a tak jsem to zkusila,lehla jsem si s nohama nahoru.Lezela jsem tak asi 4 hodiny.Rano jsem uz spinila mnohem min a udelala jsem si test a carky bylib krasne viditelne a silne.Myslite,ze se nemusim strachovat?
KACKO:dekuji za pozitivni zpravu. 🙂

denis19
15. nov 2009

miriam
strachovat se budeme celých devet mesícu 😲 ...ale pro tento okamžik si osobne myslím, že máš vyhráno 😀 😀 ...tak šup s testíkem do alba a radovat se a radovat se.....jsem ráda, že Ti to tak dopadlo.....už jen neztrácet víru a radost 😀 😀 😀 s nohy stále nahore 😀 😀 😀

miriam74
15. nov 2009

Dekuji moc.Ted jdu papat.Mam hlad,ze bych snedla slona. 🙂 🙂

denis19
15. nov 2009

tak si nech chutnat, také jsem mela na začátku strašné vlčí hlady,ale už to prešlo, ted mám zase problém, že neco chci,ale nic mne chuťove neuspokojí..... 😀

miriam74
15. nov 2009

Ahoj Denis.Ve kterem tydnu vlastne jsi?Snazila jsem se to najit,ale nenasla,proto se ptam.Myslis,ze to ze mam chut porad neco jist je dobre znameni?Ja uz se nejen bojim,ale i tak trosicku tesim na zitra,co rekne dr.Urcite by byl stastnejsi nez ja.chodila jsem k jinemu,ale pred 5 lety jsem v 9 tydnu potratila a pak jsem mela mimodelozni a od te doby ne a ne otehotnet.Tamten doktor mi porad tvrdil,ze jsem zdrava,v poradku,ze je to psychickeho puvodu...Tak jsem ted sla za jinym,ten mi delal ruzne vysetreni a zjistil,ze mam ucpane vejcovody,tak mi doporucil umelko.To jsem mela udelat uz davno.Mohla jsem mit doma aspon 1 drobecka.Taky mi je uz 35.Taaak,snedla jsem konzervu rybicek v tomate a nemam dost.Mam dva nemecke ovcaky,tak abych je sklidila,nezn je zbastim. 😀

denis19
15. nov 2009

Miriam, jsem v 9tt,mám to napsáno hnedle vedle jména, jako ty 🙂 a co se týče IVF, pro mne to dlouho nebyla cesta,ale už i jsem sem se dostala a to v hodine dvanácté, bude mi 38 😠 ale teším se ze všeho co mi život dal a dává. ted mne strašte píchalo v briše,ale už je to ok a dnes doslova žeru co mi kuchyne skýtá 😲

miriam74
15. nov 2009

No vidis Denis.Hlady ani nevidim.Fakt jsem si to nevsimla. 🙂 Tak se hezky napapej.Ja zachvili vezu manzela do prace.Tak se mej hezky .
Vsem skoro maminkam preju hezkou dobrou noc a zitra napisu jak dopadla krev.Pa,pa

denis19
15. nov 2009

Ahoj, také končím a zítra se drž(te) 🙂

medenecek
autor
15. nov 2009

Ahojky holky,

tak já jsem se dneska pořádně prošla. Dobrých 5 km. Bylo to fajn. Venku nádherně svítilo sluníčko a já byla šťastná, že konečně vypadnu z baráku. Taky jsem ostříhala malé stromky na zimu. Třešeň a meruňku. Manžel odvezl větvičky a nadával, že ho úkoluju. 😉
On se moc nepředře. Na zahradě nedělá vůbec, to si vždycky zajišťuju sama. A vidět ho přimanuální práci: hotovej horor. 😉
To vždycky skřípu zubama. Ale udělat se to muselo, má smůlu, musí pomáhat. 😉

Máte pravdu s tím, že se moc pozorujeme. Mít dítě normální cestou, ani nevíme, že jsme těhotný. 😉

denisko to s tou chutí na "něco" mám taky. Vlastně nemám hlad a když jo, tak nevím na co.
Kromě toho mě trápí ta zatracená zácpa. Včera jsem snědla celý sáček sušených švestek, zapila to mlíkem a nic. Prostě jsem opět musela na čípek. Už ať mi vysadí ten utrouš, ať zase normálně funguju, takhle je to k vzteku.

Jinak na bolest v krku je dobrý vykloktat šalvějí. Nepít, ale pouze vykloktat. A taky obklad studený, mokrý šátek a na to suchý šátek. Klasický Priznic. S těma virama je to nyní opravdu na budku. Člověk se bojí vytáhnout paty z baráku, aby něco nechytil když má navíc sníženou imunitu tim prednisonem. Máš ho tak ještě? Mě primářka řekla dobrat balení a to mám na 10 dní.
Včera jsem se vážila a zjistila jsem, že jsem zhubla o dobrý tři kg. A to se skoro nehejbu. Vím, že moje kamarádka taky hubla. Dokonce jsem si myslela, že je nějak vážně nemocná, protože vypadala hrozně a vidět na ní, že je těhotná bylo až v 6 měsíci, kdy nám to řekla. Tak je to snad normální. Nějak se tím nestresuju.

Holky jak budete řešit vánoce? Nákup dárků a tak. Já nemám nakoupeno nic, do obchoďáků nepolezu, jsou ty chřipky prasečí, tak asi budu nakupovat na netu, nebo zruším dárky. 😉

kacka81
15. nov 2009

Ahojky zase nám vypadl net a pak jsme byli venku. Bylo tam dneska opravdu moc krásně. Ven jsme vypadli ráno v 9 a vrátili jsme se kolem 12 a pak jsme šli v půl 3 a přišli jsme v 5. Běhali jsme po lese tam se malej moc líbí, a dostala jsem se sem až teď.
Holky je normální že máte strach ale po prvním trimestru to trošku ustoupí já to taky tak měla. Ten první trimestr je nejhorší a kort když je to touto cestou. A po něm jsem pak dělala vše na co jsem se cítila. Myslím si že to pak budete mít to samí 😉 I vlasy jsem stříhala poslední hlavu jsem si udělala ve středu a v neděli jsem rodila 😀

l.u.c.i.e a miriam74 je dobře že už to ustupuje, jako by nestačilo to že je to touto cestou viďte.

denis19 přeji dobrou noc

denis19
16. nov 2009

Ahoj holky, tak jsem ráda, že jste si tak nádherne užily nedeli, ikdyž medi manžel dal asi zabrat 😀 😀

Co se týče vánoc, letos jsem to zredukovala s obdarovynýma a vyreším to internetem a nejspíše to budou parfémové vánoce. Parfémy se na nete kupují bez rizika úplného a tem starším ročníkum pribalím nejaké vitamnové preparáty!!! 😀 😀
Také se mi vubec nechce do obchodáku,aspoň ted, ješte vydržet do toho 12tt a potom to snad bude jistejší!!! 😕

Dnes máme u nás v Banské Bystrici rande ješte s devema holkama s IVF, známe se z koníčka, jednu už znám osobne, jsme na chlup stejne oplodnené a už jsem se setkaly vícekrát a ta druhá...to bude premiéra,ale dobre se nám společne píše, tak jsem zvedavá. Ona je už snad i v 35tt a jede si k nám koupit kočárek...tak mám dnes o zábavičku postaráno.
Manžel stále pracuje a dnes má ješte pivko s kolegama, tak já si dám IVF jízdu 😀 😀

Jo holky a co se týče parfému nemáte nejaký tip pro dámu????? už mne anio nebaví očuchávat 😅

Medi, já také zhubla prvních 7 týdnu,potom jsem se dostala na svou váhu a tu mám stále, jsem z toho celkem prekvapena, neboť jinka mám problém s váhou, dost pribírám z čehokoliv,ale vypadá to tak, že pravidelné stravování mi bude delat dobre!!!!

sophiejane
16. nov 2009

ahoj holčinky, zdravím vás! vy hubnete? no to vás obdivuju, po hormonech se spíš nabírá, včetně prednisonu...to budou ty stresy

denis já taky ted dost ted kupuju na aukro.cz, taky se tam dají sehnat poklady 😉

neme
16. nov 2009

ahoj holky,
mám prosbu na vás, kterým se povedlo IVF.Ležely jste po Et, jak dlouho? Měly jste PK?díky za rady

medenecek
autor
16. nov 2009

ahoj holky,

denisko vřele doporučuji DAIMONDS od ARMANIHO. Patří mezi nejkrásnější vůně. Je lehká, andělská a přitom není sladká, je svěží, jiskřivá, strašně příjemná. Posílám odkaz kde najdeš její popis a složení, cenu a tak.
http://www.parfemy.cz/giorgio-armani-emporio-ar...

A věř mi, že já mám voňavek, parfémů, krémů a různých pičičandiček plnou koupelnu. Mohla bych si otevřít parfumerii. Manžel vždycky když někam letí tak mi nějakou přiveze. K vánocům taky dostávám. Už jsem to zarazila. Oni když se nespotřebují do určitého data, tak přestanou vonět a naopak smrdí. Při úklidu jsem napočítala 50 lahviček vyhlášených značek. Hodně jsem rozdala po rodině. Byli nadšení. 😉

Neme: není důležité ležet, ale často odpočívat. Nic těžkého netahat. Já nežehlila, nevytírala,neluxovala. Mám naštěstí kousek od sebe mámu a ta mi tyhle práce dělala. Jinak musíš zapojit muže. Pracovní neschopnost je na tvém uvážení, ale vřele jí doporučuju už kvůli možné nákaze chřipkou, která nyní řádí a s oslabenou imunitou jí můžeš chytit raz dva.

sophi to jsem ráda, že jsi se ozvala. Co ve škole? Ještě nejsi nemocná? Pokaždé když ve zprávách slyším, že někde ve škole je pracečí chřipka vzpomínám na tebe, aby jsi to nechytla. Vánoce budu taky řešit netem. Jen nevím co komu. Mám pocit, že všichni všechno mají a nic nepotřebují. Nejraději bych ty dárky úplně zrušila. Vždyť vánoce jsou o něčem jiném a mám pocit, že jsou díky reklamám, kterých na nás všude číhá už od srpna milión, komerční záležitostí a to je špatně.

monitita
16. nov 2009

Ahoj holky,čtu si Vaše rady a tak...3.den po ET a blbn už ted 😅 .Je to můj 2.pokus,ted jsem jak svatoušek,je fajn vědět,že má někdo stejný starosti jako já.

sophiejane
16. nov 2009

teda medi, pošli sem nějakou značku za mnou🙂 ja se ted zamilovala do chloé...ale ještě ji nemám 🙂
a jinak mam rada miss dior cherie , l´eau par kenzo, a ninu od niny ricci, to je taková jablíčková vůně, já jsem na lehké, ne sladké

medi ja mam stejný problém, vůbec nevím, co komu. mámě asi letos koupím lístky na muzikál, nebo do divadla, plus nějaká masáž, všichni mají "věcí" až moc...mému chlapovi jsem loni koupila let paraglidingem z kozákova v českém ráji, letěl až v létě, a byl nadšený, ale špatně se to překonává 😒 a jsem z toho taky každoročně rozhozená, klidně bych se sebrala a někam přes svátky zmizela...

nemocná nejsem, děti ještě taky moc ne, třídy jsou komplet, ale ve čtvrtek nám přijede 60studentů z bavorska na sportovní výměnu, budou tu hrát s naší školou fotbal, basket a tak v pátek dopoledne, pak zase jedou domů, tak jsem zvědavá, co přivezou. náš ředitel je biolog a vysmál se nám, co šílíme, že prasečí chřipka je jen nafouklá bublina, protože na ni lidé reagují jako na klasickou chřipku a žádné umírání není ☹ by se divil, až by miu hygiena zavřela školu 🙂

sophiejane
16. nov 2009

moni neblbni 😎 mě čeká 2.pokus tak začátkem února

denis19
16. nov 2009

ahoj holky,
dekuji za rady parfému a stránek , omrknu to a už asi začnu nakupovat, ať se nestresuji ješte s tímto.....

medenecek
autor
16. nov 2009

sophi s tím poukazem na masáž je to dobrý nápad. To i já dávala k narozeninám obou sestrám. Lístky do divadla jsou taky faj. Pak jsem přemýšlela na poukázky na nákup do knihkupectví, Ikea, Billy. Aby si mohli vybrat dle libosti co budou chtít. Ono trefit se do vkusu je problém. A to já musím koupit ještě dárky sousedům. To se u nás bohužel drží. Sice jen maličkosti, ale už to musíš řešit.
Manželovi objednám víno. Je jeho znalec a má oblíbené značky, tak ten je bez problémů. Kromě toho největší dárek už stejně má: mě a malé že jo. 😉

Ty studenty bych nechala nejdřív testovat než bych je pustila někam do školy. Pak přitáhnou nějakej vir a je po srandě. Hodně dlabej česnek. Pomůže na obranyschopnost. A taková česnečka je výborná i jako pochutina. Jo a osvědčenej je i infu zinek od společnosti PharmaNord. 😉

denis19
16. nov 2009

ten armani se mi jeví dobre.........hmhmhm

slaava
16. nov 2009

ahoj a podporu všem,
Jsem 3. den po IVF - snažím se být v klidu, ale v zásadě mám dojem, že mi nic není, a tak mne to v posteli moc nebaví, i když tu mám notes. Ale chtěla jsem se zeptat, dostali jste po IVF nějaké instrukce ohledně sexu? Nebo jaké jsou vaše zkušenosti? dík a prima večer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre