Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

l.u.c.i.e
23. okt 2009

Medenečku, tvé pocity jsem měla taky. Jednou jsem si říkala, že se to podaří a podruhé jsem řvala, že asi ne... Je to o psychice. Viz včerejšek, jak jsem se zbytečně stresovala...

medenecek
autor
23. okt 2009

l.u.c.i.e, kéž by mi to dopadlo jako tobě, to bych byla šťastná !!!!! 😵

denis19
23. okt 2009

Holky, je to i psychice!!! Narazili jsme u nás v CARu v Martine na perfektního dr, nekecá blbosti a koná a stále jen uklidňuje, neboť on tvrdí, že to je až 60% úspechu a má pravdu!!!! Mám i štestí v manž., je to stoický klidas co se tohoto týče a jen mne podporuje, pokud si podporu žádám!!! 😀 Jinak je to normální, obyčejný chlap!! 😀
Takže hlavu vzhuru a oddát se vesmíru a životu!!! 😀

coko.joko
23. okt 2009

Ahojda teri81..muzu se zeptat kam si chodila do Car... 😉

teri81
23. okt 2009

Ahoj cokojoko,Unica ,odnekud Te znam,neni do prave z jejich diskuze? 😉

denis19
23. okt 2009

medenecek DOPADNE!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

l.u.c.i.e
23. okt 2009

Medenečku, neboj se, podaří se, musíš věřit... Budu ti moooc držet palečky.

sophiejane
23. okt 2009

holky můj chlap je si taky pořád jistý, že to prostě jednou vyjde, a já prý jsem zbytečný skeptik...ale já už jsem taková...

coko.joko
23. okt 2009

jo,jo presne tak Unica jen jsem se chtela ujistit....koukala jsem,ze uz mas mimco,tak to je super.....
medenecku dopadne to uvidis......

denis19
23. okt 2009

sophiejane budeme ríkat, že jsi realista, skeptik zní hrozne v tomto prípade!!!!! jen žádný stres! 😝 ješteže chlap si je jistý,aspoň nekdo ve vaší rodine drží optimismus a radost v rukou 😀 😀 😀 😀

sophiejane
23. okt 2009

medenecek já jsem totéž...kolikátý den ted jsi?

sophiejane
23. okt 2009

to jo, on je klidous, narozdíl ode mě🙂 říkám mu, že je taková želvička🙂 fakt holky, na všecko dost času 😀

denis19
23. okt 2009

sophiejane
plánuješ delat test? a ty medenecek?????

medenecek
autor
23. okt 2009

sophiejane to máš dobrý, že muž si myslí, že to vyjde. Můj manžel si přečetl kde co po prvním nezdaru a přestal být jistý. Nyní trne stejně jako já.

Jinak Vám holky moc děkuju za podporu. Je to hrozně milé. 😵

Ještě 7 dnů jako v tom hororu a bude jasno....

denis19
23. okt 2009

...že hororu....já se z tebe holka picnu!!!!!

sophiejane
23. okt 2009

já mám dnes 6.den po ket, takže až tak příští středu, jestli to tedy nedostanu dřív 😒 ale mám to dostat přesně tu středu

coko.joko
23. okt 2009

holky,vim,ze to je pro vas hrozny obdobi,ale musite verit....ja od roku 2005 bojuji a ted se to povedlo a to nepocitam co jsem do toho vse dala a malem me to stalo manzelstvi,ale neprestala jsem verit a porad jsem bojovala...tak to nevzdavej te a uvidite,ze to prijde moc vam to vsem preju

medenecek
autor
23. okt 2009

já test udělám v termínu jak nám řekli na klinice 30.10.
Jsem dnes sice 10 den po transferu a test by už mohl ukázat co a jak, ale jsem srab.
Nechci si kazit víkend. 😉

denis19
23. okt 2009

sophiejane
no já testovala tuším 10 či 11 den po ET,ale manžel to nechtel,ale nakonc byl rád, co tam videl 😀

denis19
23. okt 2009

medenecek
na klinice vám rekli ať si udeláte test? a to až 30/10???? či to jdeš na kliniku? my chodíme naprvní kontrolu krve a sono už 14 den po ET! mela jsi PK?????

medenecek
autor
23. okt 2009

tedy jestli do té doby nedostanu menzes.
Ač u mě je velice nepravidelná.
Po prvním ET jsem jí až do testování ve stanoveném termínu nedostala a stejně to dopadlo blbě.
Dost jí také opožďuje utrogestan.Minule jsem jí dostala po týdnu od jeho vysazení.

sophiejane
23. okt 2009

medeneček tak 12.den už by to na testu rozhodně bylo 😉

sophiejane
23. okt 2009

já ji minule dostala přesně i s utroušem. 11.den po et

sophiejane
23. okt 2009

já mám kontrolu za 20dní a z krve jí nedělají, to je všude jiné. tedy, pokud to dostanu, mám přijít hned a ukončí mi PN

denis19
23. okt 2009

to už ted vedí, že nebudeš potrebovat PN????

medenecek
autor
23. okt 2009

nám na klinice po ET řeknou a napíšou léky a kdy udělat test a dle jeho výsledku je pak další postup.
Pokud je pozitivní, voláme na kliniku a objednáváme se na krev a ultrazvuk, pokud negativní, objednáváme se na 11 den od začátku menzes na přípravu na další transfer.
Co je PK?

denis19
23. okt 2009

No ale preci domácí tehotenský test nezaručuje 100% výsledek???? to se mi zdá divné????
PK je prodloužená kultivace , bežná kultivace je 3 dny a prodloužená je 5-6 dle úrovne blastocysty

medenecek
autor
23. okt 2009

ano já mám a měla vždy stádia blastocysty.
Ale o této kultivaci rozhoduje vždy embryolog. Nedá se vyžádat.
A dělá se pouze u embryí, které jsou ve výborné kvalitě a po rozmrazení dobře reagují.

Jinak test pokud je dobrý, je spolehlivý. A nikdy nedělám jen jeden.
Doktor říkal, ať nekupujeme ty levné testy, kde je možnost nejasného výsledku, ale ty od 90CZK výše.
Pokud ti vyjde test negativní i po tak dlouhé dobe 3 týdny po ET můžeš na dítě zapomenout.
To prostě nezměníš.
Spíš bych měla pochybnosti když by vyšel nejasně, slabě pozitivně.
Pak se to bere jako pozitivní test a jdeš na krev a ulrazvuk kde se potvrdí či vyvrátí těhotenství.
Na každé klinice se to dělá jinak. Co klinika to jiný postup.

l.u.c.i.e
24. okt 2009

Ahojky děvčata.
Koukám jak divá, že každý centrum to má jinak... U nás se vždy musí chodit na krev, jelikož nám doktor řekl, že testy nejsou 100%. Klidně můžu začít menstruovat a přitom být těhotná...
Moje kamarádka menstruovala takhle 3x za sebou a to i silně. Pořád jí bylo blbě, zvracela... pak i špinila mimo cyklus, tak šla k doktorovi a ten zjistil, že už je 12týdnu těhotenství... Okamžitě nasadil léky na přestání krvácení...

medenecek
autor
24. okt 2009

jo jo, každý centrum to má jinak.

zrovna jsem sedla k počítači a tady nikdo.
Šli jsme se z mužem rozptýlit dnes do kina na BOBULE II. Pěkný, ale jednička, kterou mimochodem dávají dnes na nově je lepší.

Dnes mám 11 den po ET. Menzes se nedostavil, ale nepřikládám tomu žádnou váhu. Minule jsem ji taky nedostala a nic. Až když jsem vysadila po negativním testu léky tak za týden přišla.

Koupila jsem si dnes testy, láká mě si ho udělat. Ale asi vydržím. Na zklamání je času dost.

Dnes mě začala bolet sem tam prsa. Mám to ale i před menzes, tak nevím, jestli to mám brát tak, že se mimčo třeba i podařilo. Jinak mám nafouknutý břicho a dost blbou brečivou náladu, všechno mě štve. Ale to to může být taky k menzes.

sophiejane jak se cítíš? Pozoruješ nějaké změny?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre