Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
25. aug 2010

ahoj holky,
gabulik..neveš hlavu i mne se nekdteré dny zdají nekonečné a noci neskutečne krátké 🙂 treba ted mi slečinka usnule pred koupáním a nevím kdy se vzbudí, tak to bude asi také zábava. jinak dnes byla kouzelná a hodňounká jako med,krásne se smála, hrála a i ve meste v kočárku bylajako ukážkové miminečko 🙂
sophie....vítej v realite!!!co dovolená?

gabulik77
25. aug 2010

@denis19 no tak mě Péťa spal celé odpoledne a po koupání se najedl nechce usnout:( tak taky nevím jak to dnes bude.

lucia.kl
25. aug 2010

@gabulik77 neboj, zchvílu ti bude Péťa pobehovať po byte a budeš najšťastnejšia matka na svete a nešťastná, že musíš ísť do práce, ono to príde len čo s tebou začne malý komunikovať úsmevom a reagovať na teba, moje baby mali dnes večer plačuce udolie a nie a nie sa ukludniť, zaspali okolo 21 hod a teraz mi obe paradne prdia v posteli 🙂 😀 😀

gabulik77
25. aug 2010

@lucia.kl doufám, že to všechno přijde🙂 už aby to bylo, bojím se, jen aby to tak bylo🙂 Jinak Péťa stále nespí, pořád kouká kde co lítá, vypadá to že jen tak neusne. Dneska vypil celkem 535 ml, přijde mi to docela dost na to že mu bude měsíc. Kolikrát mi to přijde, že neví kdy má dost, ale děti taky mají záklopku a poznají kdy mají dost ne?

sophiejane
25. aug 2010

ahoj denisko no dovča fajn, kréta...ale tedy peklené vedro

l.u.c.i.e
26. aug 2010

Dobré ráno,

@sophiejane, ahojky, vítáme tě tu 🙂 Tak už po dovče, toto uteklo, co? Hlavní je, že jste si to užili...

Náš malej byl vzhůru včera od 12hod a během dne nemohl zabrat. Vždy usnul max. na 5 minut a zase poplakával. Večer už to byl řev. Vykoupala jsem ho už raději v 18hod, nakojila a dala spát. Probouzel se mi do 22hod, pak už se mi vzbudil jen 2x na krmení... Uvidíme dneska co a jak. Pořád mi chroptí a má červené očíčka...

denis19
26. aug 2010

Ahoj holky, tak mi máme za sebou kontrolu očí, vše ok a kontrola další za mesíc, jupíííí 🙂
Gabulik...tak Péťovi chutná 🙂 za to ta naše slečinka ted stále stávkuje a sní tak 660ml za den a hotovo......a už by mela jíst aspoň 800,ale nejdeme se na to dostat...nevím jestli neskočím na prevážení v pátek, teda zítra, jestli neco nabrala od pondelí,ale nechci vypadat jako hysterická ženská pred čtyricítkou co se stala matkou 🙂 🙂 🙂

gabulik77
26. aug 2010

@denis19 tak to je asi opravdu docela málo, když to vezmu tak je to jen o 130 více než Péťa. Malej je dneska zase ukázkové mimčo, jsem zvědavá na večer🙂

denis19
26. aug 2010

gabulik jo je to málo ,když vezmu v potaz, že v nemocnice jako novorozenátko jedla 440!!!!! a když vážila tri kila tak 600 a ted toto...katastrofa,snad je to prechodné...zkusila jsem i ted jiné mléko a zvrací jak po opici ☹

gabulik77
26. aug 2010

@denis19 aha tak to je divný, tak uvidíš co ti řekne dr. zítra, my jdeme taky zítra na převážení, tak jsem zvědavá

denis19
26. aug 2010

@gabuli77 no to jsem zvedavá i já, neboť mi opet zvracela, nejsou to proudy,je to takvé malé ublinknutí mléka,ale není natrávené, takže ji nekde behalo jen v trubičce 😀 ted mi opet pred jídlem klasicky usnula holka jedna a potom se divím, že nestihne aspoň 5x denne papat, už abychom jedli kašičky a tak.... 😕

gabulik77
26. aug 2010

@denis19 a když ti Karolínka usne před jídlem tak ji nebudíš, takže jí i někdy více než po 3 hodinách??

denis19
26. aug 2010

@gabulik77 ona jí minimálne po 4 hodinách a spíše až po peti hodinách a v noci pokud se nevzbudí jí nebudím,ale asi budu muset..ona mi prospí celou noc a vyptá si jídlo tak kolem čtvrté ráno. ale jako takové mimnko jedla každé tri až dveapul hodinky 🙂

l.u.c.i.e
26. aug 2010

Ahojky, jsem tu naskok, malej je v postýlce po koupání, ale nemyslím si, že mi tak brzo usne 🙂

Dnes jsem byla na hematologii a zase mi našli něco špatně, ale to bylo ještě když jsem byla nakonci těhu. Takže se opakovali testy. Pokud ta hladina neklesne ani po dnešku, tak se můžu rozloučit s hormonama... Ach jo...

lucia.kl
26. aug 2010

ahojte.
tak mne dnešným dňom baby začali jesť 150ml mlieka v jednej dávke a Alexa mi dnes bez jedla vydržala cez deň 5 hodím, len tak dalej a ja budem spokojná, ale chúda večer si to užila, mala strašné bolenie bruška, 3x som ju musela rozbaliť a použiť trubičku a zakaždým tak prdela, no a potom ked konečne stíchla a najedla sa, tak som ju ani nestihla dať odgrgnúť a už to snej všetko letelo von ešte aj nosom, tak začala zas vrieskať, že som ju pol hodinu musela ukludňovať, hlavne mi hned po tom grcaní prestala dýchať, asi ako bola v šloku a mala mlieko v nose 😠 ☹ teraz už sladko spinká vedla mňa na gauči, takže za chvílu budem prekladať do postielky.

lucia.kl
26. aug 2010

no a ak su tu nejake buduce maminky, pripadne gabulik ak tvoj maly ešte nenosi 62 oblečenie, tak som nahodila nejake vecičky po mojich babach a aj od kamošky čo dala po jej deťoch. je tam toho hodne tak kuknite

gabulik77
26. aug 2010

@lucia.kl jo tak to nám Péťa už taky párkrát zvracel a šlo to i nosem, on se vždy nají a pak začne tlačit a mléko jde ven. V tom nose mu to taky strašně vadilo, chroptěl a nemohl dýchat, tak jsme museli použít odsávačku na vysavač a hned se mu ulevilo, měla jsem hrozný strach, byly mu asi 2 týdny a já se té odsávačky hrozně bála. Mě Péťa po koupání a jídle v půl devátý usnul a teď se vzbudil a měl hrozné kreče, tak jsem taky použila trubičku a už zase snad spinká🙂 ale nevím na jak dlouho:( Jinak už tři dny nedávám čípek a vždy mi pomůže trubička🙂

gabulik77
26. aug 2010

@denis19 jo tak to je fakt, už jí jsou přes tři měsíce🙂) no já včera dala Péťovi najíst kolem půl deváté večer naposledy a vydržel taky do čtyř, ale to je myslím náhoda, jinak se budí kolem jedné nebo druhé hodiny.

denis19
27. aug 2010

@lucia.kl holky Ti jedí už 150ml????? No my se s pechodem ze 120ml na 150ml pasujeme jako blázen už týdny a spíše jíme méne než více ☹ kolik hoky váží a merí ted ve dvou mesících a týdnu????Jo Lucko a jak to budeš delat s jídlem , když Ti časem už holky vydrží pet hodin bez jídla? Potom preci nesnedí denní dávku a já v noci nechci malou budit jako dnes ☹sice mi usnula dál,ale už to nebyl ten dobrý tvrdý spánek a nechci ji to kazit.....neboť ta naše vadrží sprehledem pet hodin,ale potom jí to jídlo vychází jen 4x za den a to je málo, když noc prospí.....jak to budeš delat?

@gabulik77 no vidíš, že rourečka zabrala , to je fajn a jak teda spal????

lucie...a tak toužíš po hormonech?a co máš s krvičkou???

l.u.c.i.e
27. aug 2010

Ahojky,

@denis19, mám PCO (dělají se mi na vaječníku cysty), bez hormonální léčby bych musela chodit na laparoskopie. Což by bylo třeba 1x za rok... I když doktor říkal, že porodem se to mohlo upravit a mé hormony by fungovaly správně... Je to ale malá pravděpodobnost. Když jsem brala několik lek antikoncepci, žádné problémy jsem neměla.
Neumím to popsat, zkrátka v krvi je něco špatně a já mám 4x větší hodnoty než je normál. Tím pádem mám větší šanci na sraženinu krve v těle. A to právě ovlivňují hormony, kdybych brala...

Holky, buďte rády, že vám dětičky v noci tak krásně spinkají. Mě se budí teď skoro po 2 hodinách... No a dnes v noci, jak byly bouřky a přívalové deště, tak se furt budil...

gabulik77
27. aug 2010

tak holky Péťa na dnešek, jak jsem ho zbavila prdíků, do půl páté, to nechápu. JInak jsme byli s manžou dnes na výletě, měl výjezd do Hřenska, tak jsme jeli taky. Péťa to celé v autě tam i zpět prospal. Přebalila a nakrmila jsem ho taky v autě a docela pohoda. Teď ve tři jedl a fakt to nechápu vypil 140 ml.????!!!!!. Ráno a v noci sice snědl jen po 80 ml, tak nevím jestli to nechtěl dohnat. JInak jsme byli na převážení a rovnou nám udělali prohlídku a Péťa za týden přibral 300gramů, takže teď váží 3150 gramů.

lucia.kl
27. aug 2010

@denis19 no oni len tak zrazu začali tak pyť, hlavne večer, cez deň ešte stale 120ml niekedy aj menej. oni by mali mať cez deň v tomto veku len 5 dávok, čo je každé 4,5 hod, čiže na noc to vychádza, že môžu spať 🙂 určite budiť nebudem, ak budu hladne sa zobudia same. dnes mi spali do tretej od večera od deviatej, potom o šiestej a potom o deviatej a to som ich už musela budiť že ideme von. je a vážime 5200 a 5100 g a marame asi okolo 58cm to neviem, nemerala som a do poradne ideme až koncom septembra.
@l.u.c.i.e tebe všetky tie naše problemy čo sme mali s detmi tušim prichadzaju až teraz, to aby ti to nebolo luto že si o to prišla 😀 😀 😀 neboj on sa znova upravi 🙂
@gabulik77 no super, už sa pekne zlepšujete 😀

denis19
27. aug 2010

@lucia.kl tak to jsme stejná váhová kategorie 🙂 Karolínka má 5120/60, udaje z pondelí 🙂 , a papá mi tak treba dnes 2x150, 1x100 a 1x120 a ješte nás čeká jídlo v devet, potom spí a ve čtyri ji musím budit, jinak mi to nevyjde a jedla by jen 4x a to je fakt málo,ale jsem ted klidnejší , když vím, že holky nejedí tech 150 5xdenne 🙂 trpela bych mindrákama 😀 😀 😀 a lucia kolim jim teda dáváš do flaštiček mléka? a u jakého jsi teda nakonec zustala????

@gabulik77tak to je péťa papkáč 😀 no dobíhá zameškané, tak si to užívej a určite to pomáhá i Tobe, když vidíš jak roste do krásy a systému dne, ne?????a mej na pameti, že u techto miminek je základ pohody být napapán, vyprden a vykakán a v suchu a s maminkou a je vyhráno 😀 😀 😀
Jak jste se dnes mely devčata?

lucia.kl
27. aug 2010

@denis19 davam podla toho pred kolkymi hodinami jedli, ked pytaju moc skoro tak dam 120ml a ešte mi tam aj niečo nechaju ale do pol hodky si to dopiju, no a večer vždy zarobim tu 150ku. nakoniec som sa vratila k BEBE, ta im chutila najlepšie. a ked to tak ratam, tak jeme aj 7x denne. asi je moc teplo a pytaju častejšie

gabulik77
27. aug 2010

@lucia.kl hele holky jak berete kolik mají mimča vypít zaden, na tom nutrilonu je dávkování podle věku a podle váhy, mám to brát podle váhy??? Protože na tom nutrilonu je napsáno že do 3,5 kg mají max. vypít 600 ml. denně, ale zase na věk to je od 0-2 týdnů, takže to asi podle věku brát nebudu.

denis19
27. aug 2010

@gabulik77 melo by se podle váhy, co jsem se ptala v nemocnici i v lékárne,tudíž ta naše zdaleka nevypije 840jak je psáno na nutrilonu 😀 hlavne, že zatím pribírá 😀 😀 no ne???

@lucia.kl a vyptají si jídlo pláčem predpokládám 😀 😀 hm a 7x denne jsme jedli asi první dva mesíce života, potom už jen 6x a ted jen 5x a pokud bych si na to nedošlápla, tak slečinka by jedla jen 4x!!!!!

lucia.kl
27. aug 2010

@denis19 ja mám na krabici dávkovanie podla veku, teraz by mi mali vypiť 180ml v davke ale nepíšu ako často a kolko za deň., ja som kukala deti dvojmesačne 😀 a my už ideme treti mesiac 😀

denis19
27. aug 2010

@lucia.kl já jsem z toho nekdy na palici. Vím, že nemuže být každé dítko tabulkové,ale mám strach ,aby mi Karolínka nezhubla, to by byl pruser!!!!!!!Hned by nás zavreli do nemocnice!!!

lucia.kl
27. aug 2010

@denis19 tak my sa doma vážime priebežne na domácej váhe, ja s dieťaťom na rukách a bez a vidím že priberajú, tak si s toho nervy nerobím, ked je hladné bude jesť, ked nie tak nie, ked nenisu hladne aj tak mi nejedia

denis19
27. aug 2010

no já se práve bojím ,aby si nezačala brát z težce vytobených tukových zásob 😀 😀 což mne by nevadilo jako osobe,ale u karolínky by to byl problém 😀 ale také si vždy reknu, že nebudu to príliš rešit, stejne pokud nechce tak to do ní nenarvu 😲 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre