Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

gabulik77
24. nov 2009

slava: asi vadí ty pohyby u lux.. a že se namáhají břišní stěny, takhle mi to bylo vysvětleno, a u žehlení asi taky, ale spíš jde o ten první týden.....tyhle dvě činnosti jsem raději nedělala, ale jinak dělám vše🙂) a hlavně chodím ven, procházky, dneska kadeřnice...🙂) na kávičky a tak🙂)) dneska ještě zadělávám těsto na cukroví a zítra trouba pojede.... 😀
Já jsem po ET v CAR ležela jenom hodinu a pak jsme jeli normoš domu, to koukám, docela jsou v tom odlišnosti.....

janina83
24. nov 2009

no nechame se prekvapit podle krve

gabulik77
24. nov 2009

zdravim mandre, tak dalsi 🙂) to je super🙂) ty same priznaky mam taky , dnes jsme to tu zrovna probiraly se slaavou.....hlavne ty bolesti podbrisku ☹ doufáme, že to není špatné znamení. Takže držím palečky. a kdy ty budeš mandre testovat?

mandre
24. nov 2009

Gabul, no testovat bych měla 2.12., tj. za 14 dní po ET, ještě jsem se nerozhodla, jestli netestnu už o víkendu 😎 , mám strach docela... My toho 2.12. letíme s manžou do Londýna na 4 dny, tak bych musela testovat v letadle 😀 😀
Ten podbřišek mám tupou bolest jakoby na MS, tak jsem hodila na stůl nohy, a hned je to trošku lepší 😒, ale včera mě brala ta žáha tak, že jsem nemohla jíst. A od kdy tě bolí to břicho, mě začalo teď odpoledne.
Jinak střídavě depkuju 😝, jestli tam je, jestli roste, nebo co se tam děje, to je hrozná nejistota 😅 🙄

slaava
24. nov 2009

ahoj mandre,

tedy to je fakt jak u blbejch, promiňte ten výraz, ale ty informace od doktorů jsou fakt totálně protikladný, ne že se jn v něčem liší .

já mám dojem, že všechny problémy kolem transferu u mne souvisely ještě se stimulací, a do týdne vlastně vymizely. Ale já nejsem jednoznačný případ, se kterým se srovnávat - protože sama nevim.

btw: nedostala jste některá instrukce ohledně Utroše - jestli může "zablokovat/oslabit/zpozdit" MS?

gabulik77
24. nov 2009

tak to je dobrý 😀 😀 😀 😀 no v letadle asi opravdu ne..... jo testovat dřív, to napadne asi každou, taky se mi to honí v hlavě, když to tu čtu, každá testuje jinak 🙂 taky mě to láká testvat dřív, ale bojím se 😔, to břicho mě bolí asi od minulého týdne od čt nebo pá, takže 6 nebo 7 den od ET, nevím asi to k tomu patří, hlavně že zatím nepřišla MS.....a ať ani nechodí mrcha jedna 😠

gabulik77
24. nov 2009

já vůbec žádné instrukce nedostala jen dávkování 😒

kacka81
24. nov 2009

Ahojky holky všechny vás tu zdravím a vítám,

jinak k tomu Utrouši mě říkali ze může menstruaci zpozdit

gabulik77
24. nov 2009

no, to jsi nás Kačko moc nepotěšila, no co se dá dělat 😒

kacka81
24. nov 2009

Já vím ☹ ale ptali jste se tak jsem odpověděla. Ale u každého je to jinak 😉 já osobně to dvakrát dostala i při braní Utrouše dvakrát to přišlo až po vysazení, a při pokusu který nám vyšel tak jsem stejně špinila až do třetího měsíce vždy v době kdy jsem to mělal dostat. Takže ve dny kdy jsem to měla dostat tak jsem měla mít klid a spíš polehávat z nohama ve vyvýšené poloze. Všem vám moc moc držím palečky ať vám to vyjde a máte //. A já se jdu koukat ještě po lékách na další IVF

gabulik77
24. nov 2009

kačko děkujeme moc 🙂 já Utrogestan beru už po čtvrté a vždy jsem to dostala v termínu nebo i dřív a myslím že i stejné dávky 2x2 denně, tak uvidíme.

kacka81
24. nov 2009

každej to má jinak, já ho brala 3x2. Hlavně aby to vyšlo 😉

gabulik77
24. nov 2009

holky ještě se vás zeptám, je možné mít hyper. syndrom i po KETu, když nebyla stimulace? jiank přeji všem dobrou noc..

denis19
25. nov 2009

Dobré ránko,
Ahoj Kacko, jak se máš?????
LUCIE a MEDENECEK!
Kde jste?????

gabulena
25. nov 2009

Ahojda holky,jak poznat,že IVF bylo úspěšné?Jsem 5 den po zavedení.Byla jsem na tom po 3.To čekání na výsledky je hrozně dlouhý!Fuj,fuj,fuj

slaava
25. nov 2009

brý rakno,
tak mne bylo večer docela špatně, jednoznačně na MS, ale zatím stále jen špinění a takové drobky. A trochu mám dojem, že se víc potím, ale třeba je tu jen vedro.

co nového u vás všech?

denis19
25. nov 2009

slaava
tak teplo, to je fajn v tomto podzimním počasí, ne???? klid, drobky nic neznamenají!!!!! 😀
já mám pocit na mrchu stále, takové tlaky v briše, prsa, chute.... 😀 stále lítám na WC se kontrolovat!!!!

gabulena
ahoj, je to dlouhý,ale učí to trpelivosti!

kacka81
25. nov 2009

Ahojky holky

denis mám se dobře, pořád v jednom kole, ale jinak supr. Jdu sem jen na skok ted malá usla tak jdu stříhat. A když se sem dostanu tak lítám po netu a scháním ty léky na to IVF protože už se to blíží už mám skoro všechno akorát mi chybí cetrotide.

gabulena držím palečky a na tvou otázku je těžké odpovědět každá to máme jinak.Některá má stejný příznaky jako na menstruaci to jsem měla já bolelo mě břicho, bylo mi špatně, bolela mě prsa akorát ty boleli víc než normálně. A špinila jsem ale mrcha se nerozjela. A některá nemá příznaky žádné.

slaava i tobě držím palečky a dokud se ti ta mrcha nerozjela tak je to dobrý

mandre
25. nov 2009

Ahoj holky, mě včera bolelo večer zase břicho, dala jsem si nohy nahoru a přešlo to, asi to pomáhá, nevim. Jinak Utrogestan mám 2-1-2.
Slaavi a Gabulík, vy už máte teď někdy testovat ne? 😉 😵
Já mám z toho hrůtu, že tam nic nebude, ještě jsem nikdy // na testu neviděla 😢
S tim špiněním, já jsem už několikrát několik dní špinila (dřív jsem to nikdy neměla) a pak se to rozjelo, jsem si vždycky dělala naděje...jo a taky, když se zpozdila mrcha, tak ve chvíli, kdy jsem si udělala test, tak v zápětí se rozjela, tak jsem pak přestala úplně testovat, ale to nebylo po ET, to jsem nic neočekávala 😝 😕 😕
Takže já ani nevim, co za pocity mám čekat 😝
Kolikátý je to Váš pokus, já jsem byla na IVF po 1.

gabulik77
25. nov 2009

ahojky všem 🙂
slaava, ty jo, snad to bude vše v poho, nevolnost k tomu taky patří ne 😕 určitě to bude dobrý. Já už jsem z toho taky docela na nerva.. břicho se mi trochu uklidnilo a připadá mi že docela splasklo, bylo takový nafouklý, sem tam cítím píchání v pravo pak zase v levo, MS zatím nikde ani špinění, tak nevím, už je to ale dlouhý... ☹ dneska jsme 12 den po ET co slaava, tak nás čeká ještě dlouhých 5 dní 😖
mandre: taky jsem ještě něměla tu radost vidět na vlastním testu // a už bych to zažít chtěla, já mám za sebou druhý pokus.

mandre
25. nov 2009

Vy testujete až 17.den? Mě řekli za 14 dní...některý holky už testují od 10. dne 😅
Břicho mi taky už docela splasklo, akorát mám prsa asi o číslo větší, asi z těch hormonů, a bolej mě. To jsem řikala, že až budu těhu, tak budu mít asi megaprsa 😀 😀
Gabulík, // to by byl zázrak, a jak dlouho se snažíte, my necelý 2 roky.

kacka81
25. nov 2009

Holky já to taky nevydržela a testovala jsem tenkrát myslím 12 den a byla tam slabá druhá. Ale už jsem to tu psala v nějake jinej diskuzi jsem četla že tam paní testovala 10,11,12,13 den a nic a 14 den tam měla //. Jinak s těma prsama to bylo asi jediný co mi dávalo tenkrát šanci že to vyšlo protože mě bolela dost i v noci když jsem se přetáčela tak mi to občas i vzbudilo a větší byli taky.

Jinak nám se malá povedla až na 4 IVF a teď v březnu nás čeká 6 tak uvidím.

slaava
25. nov 2009

mandre: to velmi dobře znám, vždycky když už sem měla podezření, že se něco děje, tak jakmile sem si koupila test, tak sem došla domů a zjistila, že už ho nepotřebuju - stalo se mi to snad 3x
Jinak testům z moči úplně nevěřim, takže definitivní verdikt stejně bude až z krve. Asi to jde už od 10. dne, zvlášť když zaváděly starší embrya, ale může to být i planný poplach. Já testnu asi o víkendu - bude to ten nej.... dárek k narozeninám.
Břicho mi taky splasklo a ani prsa už nejsou citlivý a pokud se zvětšila, tak malinko. Obávám se, že je to jen otázka času než dorazí krev.
Já mám 1 ET, ale délku snažení rači ani nepočítám, protože nejprve tak 2,5 roku s bývalým mužem - hodně nás to rozdělilo; a teď už skoro 2 roky s novým... navíc průběh po odběru oocytů naznačil, že to přirozeně asi opravdu nejde - z vajíček, které sme nechali jen na klasické IVF se oplodnilo jen 1, z ISCI všechna.

gabulik77
25. nov 2009

slaava nesmíš to vidět tak črně 😒 musíš věřit, proč by jsme my zrovna teď neměly mít štěstí, zasloužíme už si ho určitě taky.
Já taky všechno vidím černě, ale při tomhle pokusu věřím o malinko víc než při předešlém, musíme prostě věřit.
mandre: snažíme se tři roky, ale do Car docházíme přes rok a půl. Při poslední návštěvě v CARu na ultrazvuku před KETem mě docela dostali, bylo mi řečeno, že po necelých dvou letech docházení do Caru se vlastně vůbec nic neděje, nebudou nás nijak hlouběji zkoumat (důvod proč to nejde) je to dost krátká doba??!!!! to mě docela dostalo, nevím jaká je pro ně správná doba docházení, aby začali s nějakým vyšetřením. Protože já i manžel jsme v pořádku, tak jsem si dovolila jednu otázku: "proč to teda asi nejde" no a byla jsem tak trochu za blbce, odpověď zněla: prostě se to ještě nepodařilo.....takže tak asi.
Je to tam prostě jak na běžícím páse ☹

gabulik77
25. nov 2009

slaava takže o víkendu jdeš do toho??? a v sobotu nebo v neděli? mě to taky láká a ten strach, ach jo bojím se výsledku......a dáš určo vědět a kdy máš narozeniny?

gabulik77
25. nov 2009

janina83 jsi tu ??? tak co nezkoušela jsi dnes znovu test ????

slaava
25. nov 2009

já nevim jestli to vidim černě - spíš těch nadějí a zklamání už bylo moc.
Z CARu mám stejný pocit - že je vlastně ani moc dalšího nezajímá (individuální diagnoza a historie), ale třeba to fakt nehraje roli. Taky patříme k těm, kde není jasné proč. Byli jsme i na imunologii. To s přirozeným oplodněním oocytů je jen naše hypotéza - oni se tvářili tak nevyzpytatelně. Trochu mám dojem, že asistovaná reprodukce je jen jeden velký business a že pro centra je vlastně dobře, když se to moc nedaří. Navíc jsou bohužel případy, kdy sou na tom holky po léčbě hůř než před ní - třeba co se týče pravidelnosti ms a ovulace.
Narozky mam v neděli, ale lepší, kdyby nebyly. Sice se včera rozhodl muž, že přijede na víkend dom - je v Dánsku v práci, ale bylo mi tak všelijak, že sem ani neměla radost.
V sobotu dopoledne bych měla jít na 3 hod do práce - učim na Vš a mam dálkaře, tak před tím si asi náladu ničit nebudu. A do pátku jsem u našich na samotě a test sebou nemam, tak asi až v neděli nebo si v sobotu schovam kelíme od rána na odpoledne až přijdu dom. Ještě bych mohla v pátek večer - už je to tak dlouho, že by to mohlo být jasné i z večerní moči ne jen z ranní, ale tim si nejsem jistá.
Občas si řikam, že dobré zprávy potěší vždycky a na špatné je času dost.
Jen aby už přešlo to špinění - to mne znervozňuje.

gabulik77
25. nov 2009

slaava tak to mame opravdu stejne pocity z Car 😒
Jestli ti bylo tak všelijak včera tak ta změna nálad a divné pocity taky nemusí být špatné znamení 😕 ja myslím že sobota nebo nedělu, určitě by to už znát mělo být... tak doufám, že si dáš ten nejhezčí dárek k narozeninám co může být. 😉
hele a to špinění je pořád do hněda? jestli jo tak by to nemělo být tak strašný. Mě dneska už ani nebolí moc prsa a to břicho taky docela přešlo, takhle to mám vždycky ten den co to mám dostat, před MS bolesti břicha i prsa a v den kdy to má přijít mě všechno přestane bolet, tak doufám, že dnes mrcha nepřijde, jsem dnes 32 cyklu, míma mi dávali až 2O den cyklu, kolikátý den je dávali tobě?

mandre
25. nov 2009

No u nás je teda imunologický faktor u mě - autoimunitní zánět štítné žlázy a zvýšené %NK buněk, ale s tímhle holky těhotněj i přirozeně, nic víc zatím nezjistili, byla jsem i na hysteroskopii. Manžel nic, akorát zrovna se nám povedlo při IVF, že měl línější spermie, tak udělali ICSI, jinak vždycky to bylo OK.
Tak nevíme přesně, co to způsobuje, možná nejsem jen nejmladší "nosnice" ☹ 😅 , jediné co nemáme vyšetřené, je genetika 😨 Do Car chodím 3/4 roku.
Byla jsem 2x na IUI a nic.

l.u.c.i.e
25. nov 2009

Ahojky holky,
Denisko zdravím, jak se máš? To víš, jak už můžu ven, tak chodím na nenáročné procházky. Venku je tak hezky... Jinak se mám fajn... O víkendu chci péct 2 druhy cukroví.
Kdepak je Medeneček?
Holky, nechápu proč musíte s testováním čekat tak dlouho... Já jsem to nevydržela a testla jsem prvně 9 den od ET a měla jsem tam už //... Jinak by se testit mělo od 12dne od ET. Hlavně se nebojte, uvidíte, že se všechny dočkáte. Držím vám moooc palečky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre