Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

lucia.kl
17. júl 2010

@eva5 ak nebudeš mať žiadne ťažkosti, nechajú ťa donosiť dvojčatá až do konca, ja som rodila v 39tt(ukončený 38tt) - to sa pôrod sám spustil, plánovanú sekciu som mala až na 40tt - nakoniec som rodila prirodzene.

sophiejane
17. júl 2010

je luci vše nej, já ani nevím, že už jsi porodila!!!! a rodila jsi přirozeně, no vida....gratuluju moc!

lucia.kl
18. júl 2010

@sophiejane no už tomu bol mesiac, hrozne to uteká 🙂 dakujem za gratulaciu, v albume mam fotky možeš kuk, ak si ešte tak neurobila 😀

lucia.kl
18. júl 2010

pridala som nové fotky do albumu, kto má záujem môže kuknúť. 😀 😀

denis19
19. júl 2010

@lucia.kl nádherné holky!!!!!!! jen mi vysvetli jak to stíháš?????...já mám s jednou spoustu práce 😀

l.u.c.i.e
19. júl 2010

@lucia.kl, moc krásné holčičky. Ještě jednou gratuju 🙂 Je vidět, že vše zvládáte a to je dobře...

gabulik77
19. júl 2010

ahojky holky všechny zdravím

@lucia.kl krásné fotky, opravdu 🙂

tak se nám holky konečně trochu ochladilo, jsem tak ráda, hned se cítím lépe. Včera večer jsem tedy už měla pocit, že to přichází a pak nic 🙂 manža začal trošku plašit, běžel se oholit, aby byl v porodnici fešák, dal baterky do nabíječky a pak z toho nic nebylo. Je to hrozný, když nevím jak to má vypadat 😲 . Docela se večer dost hlídám, jestli je vše OK, jsem z toho trochu nervozní. 😒

gabulik77
19. júl 2010

@l.u.c.i.e koukala jsem na novou fotku Lucko, Matýsek je fakt nádherný 🙂

sophiejane
19. júl 2010

ahoj lucia no jsou kráásné, škoda že z českého koníka ti tam nemůžu přidat komntář, moc ti to tam sluší...a jak to zvládáte, to musí být náročné,co...co kojení? 🙂

l.u.c.i.e
19. júl 2010

@gabulik77, děkujeme 🙂 Neboj se, pravý porod určitě poznáš. Taky jsem nevěděla zda je to ono, ale pak jsem to poznala stoprocentně 🙂 Držím palečky, abys porod měla rychlý a co nejméně bolestivý. Všechno se dá vydržet a rozdýchat, nakonci to bude makačka, ale zvládneš to. Neříkám, že to nebolí, ale miminko v náruči stojí za to. 😵

gabulik77
19. júl 2010

díky moc Lucko🙂
tak jsme se vrátili z kina a pěkný. Šli jsme na Shreka🙂 Přidala jsem nějaké fotečky do alba 😉

denis19
20. júl 2010

gabulik...už super bríško 🙂 tak hurá do toho 🙂

jitakl
21. júl 2010

Ahojka holky jak se tady máte? koukám že pár adeptkám už tady něco klepe na pupík 😀 na všechny moc myslím. Shrek je fakt super taky mě na něj manžel vzal a dost jsem si to užila... Jinak mi tři jsme v pořádku i když jsem zase začala více odpočívat protože jsem zase více unavená a ono je to lepší už jen kuli tomu že tu placentu máme dost dole tak raději odpočívat ted než se dostat do nemocnice 😉
Všem přeji hodně zdraví a hodně sil 😀

l.u.c.i.e
21. júl 2010

Ahojky děvčata.

@gabulik77, ty už máš krásné velké bříško... Za pár dní už budeš mít malého u sebe 🙂

@jitakl, jen odpočívej... Mít placentu dole není žádná sranda. Ale měla by se vytáhnout nahorů jak poroste bříško, ne?

Denis, jak se máš? Co malá?

gabulik77
21. júl 2010

ahojky holky všechny zdravím.
Dnes u nás proběhla pravidelná prohlídka a monitor u dr. Na konci dne musím říct, že už je dobře, ale den to byl opravdu perný a už takový nechceme zažít. Monitor se Dr. vůbec nelíbil, hodně špatné nebo malé ozvy mimča, takže ihned napsala zprávu do porodnice k vyšetření s tím, že si mám rovnou zabalit tašku, kdyby to bylo špatný. Prohlídka u dr. byla v pořádku, zatím se neotvírám, porod se nechystá, ale ten monitor byl špatný. Takže jsem musela volat manžela, ten už byl v práci a hned jel domů a pak jsme mazali do porodnice na opakovaný monitor. Nakonec monitor v porodnici byl v pořádku a UTZ taky v pořádku. Vše jsme probrali s primářem a ten mě opravdu uklidnil, že je vše v pořádku. Pozval si mě na kontrolu příští středu, tak uvidíme. Tento pátek jdu i ke své dr. takže budu pod dohledem. JInak mimčo má odhadní váhu 3009 g., takže je menší, ale naprosto v pořádku. Pokud nenastanou kompl. u porodu, tak se císař vzhledem k mé výšce plánovat nebude, měla bych to zvládnout sama🙂 Uf jsme moc rádi, že to všechno dobře dopadlo, takový den už ne.

jitakl
21. júl 2010

@l.u.c.i.e to vůbec nevím...... ☹

l.u.c.i.e
21. júl 2010

@gabulik77, tos tedy prožila pěkně šokový den... Hlavně, že je malej v pořádku. To je dobrá zpráva, že nebudeš muset jít na císař. Aspoň vás pak pustí dříve domů 🙂
Teď už můžeš rodit každým dnem... Držím palečky, abys to měla rychlé a co nejméně bolestivé...

@jitakl, aspoň jsem to o té placentě takhle četla někde na diskuzi. Zda je to pravda, netuším... Co říkal doktor?

jitakl
21. júl 2010

@l.u.c.i.e no já se ho na to ptala a on právě říkal že jako až nám poroste více děloha že se to trochu zlepší ale né o moc stejně je to prej velké riziko ☹ proto mám stále klidoví režim i když už nekrvácím
gabulik77 také na tebe moc myslím a těším se sž přidáš fotečky narozeného andílka 🙂

radysek
22. júl 2010

@jitakl - vůbec se nestresuj, já měla též placentu dole přes děložní hrdlo a nyní už jí mám pěkně vytahlou nahoře . jen teď bude tvůj Dr. více kontrolovat ultrazvuk ze spodu, aby viděl jestli se zvedá. Já jsem se snažila odpočívat, ale některé nutnosti prostě dělat musíš a přesto se to dalo dopořádku. Tak držím pěstičky.
Gabulík- přeju hodně štěstí a hlavně ať už máš brzo u sebe zdravé miminko!

l.u.c.i.e
22. júl 2010

Dobré ráno,

@jitakl, tak vidíš, aspoň se to o trochu zlepší. Jak píše Radýsek, nestresuj se, i jí se placenta vytáhla. Nevidím tedy důvod proč by nemohla i tobě. Klidový režim si užívej. Pak se nezastavíš 😉

jitakl
22. júl 2010

@radysek a ty jsi čekala jedno mimčo? já čekám dvojčátka 🙂

radysek
22. júl 2010

Ne ne, to jsem měla nyní a zjistili mi to při druhé ultrazvuku. Placenta byla úplně dole přes děložní hrdlo a pak se mi vytahovala pomalu do pravé strany až je celá zvedla na pravé straně. Ono se to stává prý dost často a jak roste bříško, tak se mění poloha placenty. Jen opravdu nic těžkého nezvedej!

gabulik77
23. júl 2010

ahoj holky tak jsem zpět z poradny a dnešní monitor je na jedničku 🙂 super, jsme moc rádi. Jinak porod se zatí nechystá, zatím jsem uzavřená úplně. Co vy jak se máte, konečně lepší počasí🙂

l.u.c.i.e
23. júl 2010

@gabulik77, taky jsem vždy měla monitor na jedničku a byla jsem i uzavřená. No a jednoho dne z ničehonic jsem začala rodit 🙂 Třeba budeš rodit na termín jako já 🙂

gabulik77
23. júl 2010

@l.u.c.i.e jsem zvědavá kdy to bude, jsem ráda že je před náma víkend, jsem klidnější, když je manža doma. Z práce to má 5O km a ještě přes Prahu, takže když je doma, jsem klidnější. Termín mám v úterý a ve středu když nic, tak jdu zase na kontrolu do porodnice, tak doufám, že se tam kdyžtak domluvíme na nějakém postupu, že mě nenechají dlouho přenášet.

radysek
23. júl 2010

@gabulik77 - tak lepší přenášet a mít všechny kontrololy bez problémku. to je snad sen každé z nás co jsme o to miminko bojovaly u IVF a KETu. Já už teď počítám každý týden k dobru, protože mi docela dost tvrdne bříško a mám zkrácený čípek. Naštěstí má malá podle posledního měření už asi 1,5 kg, tak by to nebylo zase až tak děsivé. No , ale radši ležím a jen se v těch vedrech válím ve stínu.
Luci a Denis vůbec nezávidím těm čerstvě narozeným drobečkům, že s nima nemůžete ani na procházku, aby se neuvařili.

l.u.c.i.e
24. júl 2010

Pěkný víkend přeju. Konečně je chlano 🙂 Už se nám lépe dýchá a můžeme na procházku 🙂

@gabulik77, rozumím ti. Taky jsem byla klidnější když byl manžel doma. Aspoň to prožíval se mnou hned všechno od začátku. Mě to moooc pomohlo. Myslím, že nechávají přenášet týden, maximálně 2, když je vše v pořádku. Už ti klesá bříško? Mě vůbec nekleslo. Až při porodu.

@radysek, jen odpočívej. Každý týden je dobrý pro miminko...

gabulik77
24. júl 2010

ahoj holky, taky přeji příjemný chladivý víkend. Dnes jsme se ještě byli s manžou cournout v Praze🙂 Konečně se dá chodit ven. Lucko bříško mi asi neklesá nevím, ale myslím že ani ne. Bříško mi taky docela dost tvrdne, je to fakt nepříjemný, tedy nevím jestli je to tvrdnutí, přijde mi to jako že se mimčo napne nebo tak něco, někdy ho mám úplně do špičky a strašně to tlačí a někdy je to spíš ke straně a taky nepříjemný tlak, tak nevím, jestli je tvrdnutí, ale opakuje se to tak každých 30 minut, pokud tedy nespím a takhle často už několik dní.

gabulik77
25. júl 2010

ahojky holky, tak včerejší tvrdnutí břicha bylo večer docela husté, po osmé hodině to bylo už fakt docela často a střašný tlak do břišní stěny, nakonec jsme skončili tak, že jsme volali před jedenáctou do porodnice a tam mi doporučili půlhodinovou koupel v teplé vaně, jestli nejde jen o poslíčky a když to nepřejde měli jsme přijet, tak jsem se v 11 večer naložila a až po vaně to odeznělo. Spát jsem šla až po jedné hodině:( takže pěkný večer. Dneska je to dobrý, sem tam mi tvrdne, ale není to tak nepříjemné jako včera.

@l.u.c.i.e krásné nové fotečky 🙂

radysek
25. júl 2010

Gabulík - drž se , vůbec ti nezávidím, taky mám strach, abych pak poznala , kdy to příjde a abych včas dorazila do porodnice. Už ať to máme za sebou a zdravé dětičky v náruči, tak jako Denis s Lúcou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre