Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

lucia.kl
30. aug 2010

@denis19
@gabulik77 baby a kolko mamičiek nosí celý deň deti vo vajíčkach, moje tam neznášajú byť, strašne plačú... gabulik bio gaia je určená na hnačku, čiže zahusťuje ako píše denis,
no a trubičku musíme aj my používať denne, inak mi baby strašne nariekajú a krútia sa a dr. mi neodporúčal používať teplomer na kakanie a uvolňovanie prdikov.

gabulik77
30. aug 2010

@denis19
@lucia.kl
tak jsem ještě mrkla na net a našla jsem: Probiotické kapky obsahují Reuteri, zcela přírodní lactobacily, které pomáhají užitečným bakteriím znovu nastolit rovnováhu v trávicím systému. Kolika, zácpa, průjem jsou často výsledkem boje mezi užitečnými a škodlivými bakteriemi v břiše. Tyto potíže jsou známkou toho, že škodlivé bakterie jsou v převaze.

lucia.kl
31. aug 2010

@gabulik77 no je to zajimave, že jedny kvapky su aj na zacpu aj na hnačku, u nas su vyslovene tie kvapky davane pri hnačkach, no človek aby sa v tom vyznal, hlavne aby pri hnačke nespôsobovali ešte väčšiu hnačku a pri zacpe tak podobne....

denis19
31. aug 2010

Dobré ránko!
@lucia.kl ani mne nedoporučila používat teplomer dr na prdíky a kakání,ale ona se mi automaticky pri merení teploty vyprdká..tak to mám jako dva v jednom 😀 Jinak ji koncem teplomeru masíruji konečník a to také dosti zabírá a dá se to delat i prstem....
no a s kapkama je to jako s mlékama,ale já bych je rozhodne nedávala a také proč, vytvorí sivlastní prostredí v bríšku a basta!

lucia.kl
31. aug 2010

@denis19 ja som ten teplomer používala na radu mojej mami, tiež to tak robila s nami a sme tu a normálne chodíme na velkú, ale ked som bola u dr. a spomenula že používam teplomer, tak ma sprdli no vtedy som dostala aj za ten feniklový čaj.... no a ako sa ukázalo, tak je to pekný humus, nicolka bola z neho na tváričke komplet vyhádzaná 😠

denis19
31. aug 2010

@lucia.kl z toho fenyklového čaje????? nebo treba já fenykl nemužu a takjsem mela strašný strach ho dát malé a dala jsem jednou a to byla jiná pohroma, mela kreče jako blázen, tak jsem ho vysypála. No teplomer je také téma,ale co nadeláme, já ho proste používám a je to a já jsem tu také i na rourku mají nekdterí dr výhrady, tak to je težko!

l.u.c.i.e
31. aug 2010

Dobré ráno,

holky a vy nemáte polohovací lehátko? My jo a je to naprosto v poho. Zádíčka má úplně rovné.

@gabulik77, Péťa je úžasný na fotečce.

@lucia.kl, nám fenyklový čajíček pomáhá. Ale je to tím, že asi kojím a nejsme na UM.

@denis19, každému pomáhá něco jiného. Je jedno zda teploměr či rourku. Hlavní je, že to pomáhá, ne?

gabulik77
31. aug 2010

@lucia.kl
@denis19 co tedy dáváte mimčám k pití když ne fenyklový čaj? Mě zase dr. zakázala rourku, že můžu poškodit konečník, takže si člověk fakt nevybere. Já ji používám a pohámá, to je důležité.

lucia.kl
31. aug 2010

😀 @gabulik77 ja dávam čistú vodu, zo začiatku ju moc nechceli, boli naučené na čaj, ale teraz u logajú vo velkom, aspoň sa im neskôr zuby nepokazia zo sladených nápojov 😀 😀

denis19
31. aug 2010

@gabulik77 dávám také vodu nebo lehký hermánkový čaj a ono je nejlepší pokud dítko kaká a prdí samo,ale když to nejde takmu preci musíme pomoci a hotovo, nereším to už!!!!!

lucie ahoj, jo máme polohovatelné lehátko,ale není tam 180stupnová rovina, takové jsem ani nevidela?

lucia.kl
31. aug 2010

@denis19 súhlasím

gabulik77
31. aug 2010

@lucia.kl mě toho čaje taky moc nevypije, ještě pořád docela často spí, jestli je přes den vzhůru ty tři hodiny, tak je to moc, takže nemám ani moc času ho do něj dostat, hlavně mu moc nechutná, je to klasický bez cukru a moc mu to nejede.

lucia.kl
31. aug 2010

@gabulik77 to nevadí, tarez už nieje tak teplo, takže mu stačí mliečko. skús namiesto čaju prevarenú vodu v izbovej teplote, možno bude chutiť viac, my sme taraz už skoro stale cez deň hore, aj teraz ma tu alexa kope a musim sa jej venovať 😀 😀

denis19
31. aug 2010

@lucia.kl a kolik Ti holky vypijí behem dne tekutin mimo mléka? A co se spánku týče, tak my se dostali na celkem fajn režim, že mezi každým jídlem si Karolínka tak necelou hodinku pospí a to je paráda a v kočárku sivegetuje a relaxuje, tak tam už také nemáme žádné scény, pokud ji nic nebolí ovšem....ted opet boxuje svého oblíbeného myšáka a pouštím na ní teplovzdušný ohrívač, neboť venku cca 9 stupňu a moje plážovka si rekla, že ji stačí podkolenky a tričko 🙂

lucia.kl
31. aug 2010

@denis19 no momentálne nie moc, už nieje teplo, tak možno 50ml dene každa. ja mam moje teraz po oboch stranach a spia, maju dlhorukavove bodyčko a teplačky. my sme boli dnes vonku do obeda, dokonca aj nepremokave veci mi premokli 😠 😠 no hruza počasie, ale boli sme si kupiť ježiška - baby dostanu novy kočik a fusaky...

gabulik77
31. aug 2010

no tak to Péťa vypije tak max. 10 ml.🙂 jinak jsem dala nějaké foto do alba🙂

denis19
31. aug 2010

@gabulik77 no naše tomu pití také moc nedá, kdž je úspešný den tak 40-50ml více ne a to je jedno či je zima či je mráz 😀 😀 😀 jdu mrknout foto 🙂
@lucia.kl a jaký kočárek jste jim koupili jako nový a to proč kupujete nový, či toto co máte je jen hluboké?

denis19
31. aug 2010

no Péťa má také super boxérské pestičky 😀

lucia.kl
31. aug 2010

@denis19 toto čo máme je z druhej ruky dva a pol ročný, šporťák s fusakotaškami a nezmestí sa do auta, no a kúplili sme hauck golfky, ked bude teplo a ked budeme potrebovať isť autom

denis19
31. aug 2010

@lucia.kl pošli foto jsem na to zvedavá 🙂

lucia.kl
31. aug 2010

@denis19 ja ho ešte nemam u seba doma ale u rodičov, no našla som foto na nete.

denis19
31. aug 2010

no paráda a super barva 🙂 kdy plánuješ do nej holky usadit?

lucia.kl
31. aug 2010

asi až na jar, teraz už na to neni vhodné počasie... no ale ked pôjdeme niekam autom a nebude sneh, tak aj teraz, da sa dať do lahu, takže v poho... a fusaky mame take, že sa daju dole rozzipsovať a predlžiť o 15cm, takže baby ho budu mať aj na rok 🙂

gabulik77
1. sep 2010

@denis19 tak jsem v pondělí a v úterý dávala Péťovi ten klasický Nutrilon a jen ráno jsem mu dala Nutrilon Confort a přijde mi, že se kroutí ještě víc. V pondělí to ještě šlo, ale včera se kroutil celý den, když přes den spal tak se každou chvilku budil a kroutil a o noci ani nemluvím, byl vzhůru ve dvě, ve čtyři v šest a v sedm už jsme museli vstát. Teď dopo zase spí a zese kroutí a i pláče ze spaní:( tak nevím, asi mu ten klasický taky nevyhovuje. Kdyý jsem používala jen ten Confort, tak sice sem tam bolení měl, ale asi ne tak moc jako teď. Myslíš, že se to projeví hned po prvních dávkách toho klasického Nutrilonu. Vlastně jsem ho dávala jen v pondělí a včera.

denis19
1. sep 2010

@gabulik77 já si myslím, že u techto stau se to projeví hned,tak ho nedávej, naší karolíne také neudelal dobre a to hned po první láhvičce mléka! Vím ,že je hrozné zkoušet mléka a to ješte navlastním dítku,ale zkus koupit malé balení to HA 1 a uvidíš co to udelá a pokud mu sedne, tak to rekni dr. ať Ti ho predepíše 😕 u nás sihodne holky pochvalují pri kolikových stavech France laite,není na predpis,ale má dobrou cenu, já neneabrala odvahu ho na naší vyzkoušet,ikdyž jsem ho už mela doma. Nám to sice trvalo také ,ale uvykla na nutrilon a ted je dobre po všech stránkách..já mám totiž fóbii ze zkoušení nových mlék,radeji jsem si pretrpela s malou kolikové období s rourečkou a hotovo. Ale naše se kroutí ze spaní v noci,pokud nespí na brichu, i ted bez kolik...zkus ho dát spát na bricho?

gabulik77
1. sep 2010

@denis19 no když je vzhůru a dám ho na bříško tak se mu to vůbec nelíbí, tak nevím, jestli by to bral ve spaní🙂

denis19
1. sep 2010

@gabulik77 no u nás to je tak, že když je vzhuru , také mimo hraní se jí na bríšku nelíbí a už vubec by tak neusnula,ale jak mi usne na zádech večer, tak ji potom otočím na bríško a je klid a vyspí se i ona bez šermování ručiček a i já bez neustáleho stresu, že je vzhuru 🙂

l.u.c.i.e
1. sep 2010

Ahoj holky,

super fotečky dětiček. Taky sem jednu dám. Konečně se mi podařilo zachytit Matýskovo úsměv 🙂

@lucia.kl, super vozík pro holčičky.

@gabulik77, našemu se taky na bříšku nelíbí, ale stejně ho tak občas dám, aby se naučil pást koníky, nebo jak se tomu říká 🙂 Jinak když usne na ádíčkách, tak ho pak dám buď na bok či bříško a vše v poho.

lucia.kl
1. sep 2010

včera večer a dnes - konečne sa aj Nika usmiala do foťáku 🙂

denis19
1. sep 2010

Ahoj holky, tak ako dnes????? U nás opet prší a je kosa,ale venku jsme byli stejne a Karolínka jak vidí, že je tu ,jako doma, i táta tak hezky spekuluje!!!!!! Ach ty deti špekulanti maličký 😀 😀 😀
Hezké fotečky devčata!!!!!!
lucie ano je to pasení koníku a je to nutno trénovat, jak mi ríkala i p dr. neurologička 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre