Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

kacka81
10. nov 2009

Holky tady máte odkaz na to co vás čeká a nic si z toho nedělejte já taky tenkrát věděla kulový

http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/prohlidky-...

denis19
10. nov 2009

Medenecek, tak tak nejak je to i u mne. Mne dnes rekl dr, že teda už udeláme ster, zítra krev,ale proč to mi nerekl že se vidíme za mesíc, to se mi zdá, zase strašne dlouho, tak nevím, zítra se optám sestričky pri odberu ....už fakt nevím, kámoška fásla tehul knížku už v 5 tt treba ......mohl by nekdebýt k tomu manuál....

medenecek
autor
10. nov 2009

kacko děkujeme. Tak to bude teda mazec. Kacko a byla jsi tenkrát s malou na amniocentéze? 🙂

denis19
10. nov 2009

kacka dikas, dobrá stránka.....

denis19
10. nov 2009

dobrou holky, jdu nabírat energii na další dny!

medenecek
autor
10. nov 2009

denisko dobrou, já si ještě počkám na manžela, bude volat po skypu a pak kouknu na ano šéfe a potom možná půjdu spát. 🙂

kacka81
10. nov 2009

Já už si to tedy přesně nepamatuji,ale v Praze mě hlídali asi do 3 měsíců. A těhotenský průkaz mi vystavili až u nás když mě předali mému dr. Snažila jsem se vám najít nějaké papíry ale všechny jsem je dala mému dr. Ale podle toho jak koukám na ultrazvuky tak jsem je měla za sebou

3.3 07 ET
28.3 07 první ultrazvuk
5.4 07 druhý
16.4 07 třetí
a pak tab byl určitě ještě jeden ale to jim došel papír 🙂

kacka81
10. nov 2009

Denis dobrou

Medi tak na amniocentéze jsem nebyla. Ale moje kamarádka na ní byla a já se jí ptala proč a ona říkala že jí dělají holkám nad 35 let. Ty na ní máš jít?

medenecek
autor
10. nov 2009

Mám jí doporučenou. V březnu mi bylo 35 let. Mám z toho docela hrůzu, nejraději bych se tomu vyhnula.

kacka81
10. nov 2009

Tak se tu holky mějte přeji dobrou noc. Jdu si ještě zadělat těsto na perníkovou chaloupku a jdu spát

kacka81
10. nov 2009

Kamarádka mi říkala že to bylo v pohodě ani to nebolelo ale bohužel nějaká rizika to má. Chceš na to poslat odkaz aby jsi si přečetla co a jak

kacka81
10. nov 2009

já to tenkrát hledala té kamarádce taky protože nemá net a mám to ještě v záložkách je to na tich samích stránkách co jsem vám předchvílí posílala kvůli těm vyšetřením

medenecek
autor
10. nov 2009

já vím, co obnáší. Tohle už jsem nastudovala na netu, diskusi a od kamarádky.
Ať se ti těsto podaří. A malá má pak radost z chaloupky. 🙂

erine
10. nov 2009

Medenecku, mrško jedna.. četla jsem tohle téma od začátku a díky tomu Tvému napínání s testem jsem nemohla přeslat!!! 😀 Teď se zase navyspím 🙄 🙂 🙂
Jsem 4. den po KET.... za chvilinku pátý den. Při ET se MS dostavilia 12.den.
Teď ale od 2.dne cítím takovou slabonkou bolest v podbřišku. Myslíte, že je to utroušem?

bakosko
10. nov 2009

baby ake vytaminky a čajiky ste pili a papali pred IVF aby sa aspon trosku zadarilo

medenecek
autor
10. nov 2009

bakosko: vitamíny nejlépe mamavit, nebo samostatně kyselina listová a hořčík

erine: slabá bolest v podbřišku, tupá bolest, občas dloubnutí na jedné či druhé straně a tak od 7 dne po ET pnutí či bolest v prsou. To jsou známky, že se to povedlo. Teda tak jsem to vypozorovala u sebe. Testovat můžeš od sedmého dne, ale s jistotou je ten test tak 12,14 den po ET. Já jsem to vydržela úplně na termín provedení testu. Bylo to dlouho, ale byly tam ty vytoužené II. Vřele doporučuji hořčík, pomáhá proti křečím hladkého děložního svalstva a tedy proti vyloučení embrya. Hodně se šetřit! Držím palečky, aby se to podařilo.
😉

Jdu spinkat.Už jsem utahaná, ještě jsem dodělávala e-maily. Tak všem ponocovatelkám dobrou noc a krásné sny a zítra papa

denis19
11. nov 2009

Dobré ránko noční víly,
jen jsem nakoukla co new a bežím na ty odbery a poptám se co mi to vlasten delají 😀
Jinak jsem celou noc nespala asi podvedomý stres!!!!
Amnio doporučují,ale už jsem četla, že posunuli vek na tricetosm, což já tedy asi jen líznu 😀

kacka81
11. nov 2009

Dobrý ráno

Denis tak at ti vše dobře dopadne

bakosko já užívala kyselinu listovou a pila jsem kontryhelový čaj,a teď užívám femingrad to jsem vyčetla tady na diskuzi

lucifirek
11. nov 2009

Ahojky dokážete některá poradit? Čekáme na testík po druhém IVF pokusu. První neuspěšný,špatná embryjka,poze šestibuněčná po PK,zavedena 2,na zamražení nezbylo. Druhé IVF naprosto odlišné,embryjka se vyvíjela naprosto skvěle. Zavedena hatchující blastocysta a expandovaná blastocysta s AH a 3 embryjka do mrazáčku. Nevíte někdo o kolik je 2.ivf a s takovou kvalitou embryjí úspěšnější? Začínám být značně nevozní. ET bylo 3.11.,testovat máme19.11.

denis19
11. nov 2009

lucifirek
už jen fakt že jsou kvalitnejší blastocysty je jasné, že úspešnost muže být vyšší, takže si myslím, že se neco určite chytne 😀 a nervozita je v tomto prípade normální jev, tak klid, stresvám nesvedčí 😲
kacka
už mám za sebou i krev a jsem taková klidnejší, sestrička mne obeznámila e všemi vyšetreními co mi delali včera a proč, I.poradnu mám 11/10 a tam dostanu i tehul knížku

medenecek
autor
11. nov 2009

Ahojky holky,

tak já jdu na další kontrolu příští středu a podařilo se mi vecpat k mé primářce z caru. Což považuji za úspěch, protože je špička ve svém oboru a má furt plno, tak je opravdu zázrak, že k ní půjdu. Uf, jsem si oddychnula😉

denisko a na co byla nyní krev a co všechno ti včera dělali? Abych si udělala představu, co mě příští týden čekáa nemine. 😉

luciferku čím kvalitnější embryjka jsou a v čím větším stádiu vývoje jsou(nejvíc je mimo tělo blastocysta) tak tím větší je pravděpodobnost, že se to podaří. Píší až 60%. Ale chce to taky spolupráci z tvé strany. Žádná námaha, hodně odpočívat hodně vitamínků a už tisíckrát doporučované magnézium. 😉 Držím palečky aby se to podařilo.

denis19
11. nov 2009

Medi, včera mi brali kultivaci a stery z vagíny,pro zjištení eventuálních bycilku a cytologie, delali vaginální sono a to porádne dukladne 😀 a dnes mi brali krev na zjištení krevní skuúiny, HIV, protilátek, chudokrevnosti a hormonu, v podtate je to první testování v 8tt pri zjištení gravidyty. 11/12 mám I.poradnu,kdyfásnu tehul knížku a premrí mi všechno a zapíšou....tak to asi vše z mého včerejšího a dnešního pozorování 😀

medenecek
autor
11. nov 2009

denisko děkuji. Mě dělali cytologii před prvním ET a krev na HIV a skupinu před punkcí. To budou dělat znova? To je teda blázinec. 😉 Už se fakt moc těším, sem si těch odběrů už tenhle rok užila habaděj. Hlavně po tom hyperst.syndromu. To mi brali pět zkumavek krve celých 14 dní ob den. Fuj tajbl. 😉

denis19
11. nov 2009

Fuj Medi, tak to je pekná fuška,ale ber to tak , že už máme o 1,5 litru krve více jako pred OPU, tak mají z čeho tahat!!! 😲
A myslím, že si udelají své odbery,aspoň muj gyndar to tak udelal a to na vše co potreboval,aspoň máme čerstvé info. my máme trochen problém s tím ,ž e já mám Rh -, tudíž musíme mnž poslat na krev a dál se uvidí 😨

lucifirek
11. nov 2009

Holky díky moc za odpověd,ale to magnezko,to mi nikdo nedoporučoval,ale to už je ted asi pasé,už jsem týden po ET,takže to ted už nedoženu. Listovku beru celou dobu. A docela mě pobolívá břicho,ale to neberu jako jev těhu. TO ještě nic neznamená. Tak pořád věřím,že tam kulíšci jsou. A než testnu,tak jsem prostě těhu. 😀

denis19
11. nov 2009

lucifirek
je treba pozitivne myslet a určite uvidíš// 😀 tluču to tu do hlavy všem 😀

l.u.c.i.e
11. nov 2009

Ahojky holky, tak mám za sebou kontrolní UTZ. Dopadl dobře. Jen jsme o dny pomalejší (7+0), velcí jsme 7mm. Dneska se se mnou rozloučili v Natalartu a jsem předána do péče mého gynekologa. Jinak mám postupně vysazavovat ascolutín a doufat, že už se krvácení neukáže. To moc útěchy nedodá. Riziko potratu ale stále trvá. Mám více odpočívat.

medenecek
autor
11. nov 2009

lucko tak to je dobrá zpráva. Ten odpočinek je důležitej. To mají teda pravdu. A to jsi chodila ještě do práce do školky ne? Nepletu si to s někým, doufám. Klídek, pohoda, spánek a bude to dobrý neboj 😉

lucifirku magnézium nám doporučovala paní primářka, která je opravdu kapacita ve svém oboru porodnictví, gynekologie a říkala nám to hned po ET. Nasadit ho můžeš kdykoliv. Kup si v lékárně magneB6 to nám přímo poradila. Je proti křečím hladkého svalstva dělohy a tím pomáhá udržet plod a kromě toho je výborné na nervy. A ty budeme potřebovat posilovat úplně ze šeho nejvíc. 😉

denis19
11. nov 2009

lucie,
tak paráda,ale Medi má pravdu, je treba se šetrit!!!! a opet šetrit, más také posunuli o týden méne, tak nejsme 9tt,alle 8tt,ale to je ten nejmeší problém, riziko potratu je tu do toho 10tt , tak dávej pozor, potom toto riziko rapidne klesá......
medi to je normálne origoš název magneB6? to bych si asi i porídila.....

ma.ja
11. nov 2009

ahojte berušky,
můžu k vám na radu? Jsem 8.den po ET, od ET mne v podstatě skoro pořád pobolívá bříško jako na mrchu, a dnes jsem začala špinit, ale do červena. Nemáte s tím některá zkušenost?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre