Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

medenecek
autor
1. nov 2009

denisko čajík nemám, ale hned zítra ho pořídím, ale piju dost.
Já si myslím, že to mám z toho, že se málo hejbám.
Já taková trysková myš, nyní hodně odpočívám. A tím nepracují střeva a je malér. 😉
Můžeš mi prosím poslat ovoce a bylinky, které ten čaj obsahuje?

kacka81
1. nov 2009

Ahojky,
medeneceku příznaky máš fakt skvělé. A jinak já v těhotenství pila gravimilk mají ho v lékárně a je buď vanilkovýa nebo čokoládový. A kdyby jste náhodou měli nevolnosti tak jsou skvělí lízátka na nevolnost v těhotenství taky z lékárny.

sophiejane
1. nov 2009

achjo holky, já vám to závidím, já už chci být taky nafouklá těhule🙂 myslím, že mě už začíná břicho bolet na mrchu, tak radši at ji mám už rychle za sebou, to zase bude nápor☹ jinak je mi dnes mizerně, rýma mnóu spíš protýká, brrrr, hlava třeští, oči štípají... a ještě tak nějak depka, že do toho celého půjdu znova. a pořád kačko přemýšlím, jak vydobýt z doktora ty imuno testy, mě to taky připadá ujeté, nechat to až po 2.ivf...

medenecek
autor
1. nov 2009

kacko díky, zítra si dojdu do lékárny a něco pořídím. Zatím mi od žaludku špatně není, tak doufám, že to tak zůstane. Ale díky za dobré rady 😉

sophi to víš, že budeš taky nafouklá těhule. 😉 Jo a ty imuno testy si vyžádej. Já bych si je také nechala udělat, když by to nyní bývalo nevyšlo. Nám tedy automaticky dávají prednison. To je na potlačení imunity matky, aby se přijmulo embryo, ale pokud vám nenašli nic, co by bránilo přirozenému početí, je imunita podle mého to první, co by měli lékaři nechat vyšetřit.

Rýma je protivná, stříkej si sterimare je výbornej a já mám doma od JUSTU eucasol a ten když nastříkám do místnosti, desimfikuje, nádherně voní po eukaliptu, tymiánu, míze stromů a ještě léčí.
Nebo se v lékárně dají koupit podobné náplně do elektr. zásuvky.
Jinak čaje výborné na nachlazení: šalvěj, lipový květ, echinacea nebo vývar z cibule a panáku slivovice oslazené medem, dochucené limetkou. Z léků je bezkonkurence paralen. 😉

kacka81
1. nov 2009

sophiejane a všem ostatním bych moc přála aby na testíku našli //.

sophiejane ale pořád je to nadějný že to dopadne dobře a kort když jsi psala že máš menstruaci pravidelnou. Já jí mám nepravidelnou, u mě není problém to dostat až třeba za 40 dní a nebo mi jí museli i párkrát vyvolat. Ale pokaždé při stimulaci přišla mezi 12-15 den po ET. Vím že nějakým spůsobem to Utrogestan drží, ale třeba u mě to držel tak že jsem krvácela jen malinko spíš špinila a když jsem ho vysadila tak se to rozjelo na 100%. A u všech 3 teda teď už 4 nepovedených IVF jsem to měla stejně.

sophiejane
1. nov 2009

vidíš kaci a mě minule přišla mrcha i s utroušem už 11.den. a ted uz jsem 15dní a nic, ale já už fakt neverím, proste uz jsem po tom vsem asi rozházená. prece jen je to pro telo nápor.

kacka81
1. nov 2009

Pro tělo to nápor asi určitě bude, ale zase na druhou stranu když píšeš že i s Utroušem ti to dorazilo 11 den tak tam přeci musí bejt nějaká šance. Já budu věřit za tebe moc bych ti to přála 😉

denis19
2. nov 2009

Dobrá ránko holky!
sofi
je už trochu lépe???
a medi krabičku z čaje jsem zlikvidovala a na sáčcích to není,ale dnes si kupuji další tak to pošlu 😀
prejí krásný den.

medenecek
autor
2. nov 2009

Dobré dopoledne,

tak jsem se dnes probudila kolem desáté. 🙂
To je co? 😉
Na druhou stranu jsem šla spát až v jednu ráno.
Přemýšlím, co uvařím k obědu a vůbec se mi nic dělat nechce.

sophiejane
2. nov 2009

ahoj holky, tak mě už se rozjíždí červená, test negativní, je to prostě v pr....kdyby aspoň nějaký náznak těhotenství, ale nikdy v životě nic, holky, tak ani netuším, jestli jsem toho schopná. na jednu stranu můžu být ráda, že jsem zatím nezažila žádné potraty, revize a podobné hrůzy, ale tohle tedy taky nepřidá.
tak aspoň můžu léčit tu chřipku ☹ rýmu mám až v uších, ale teploty už snad ne, ani v krku nic, tak snad to ani nic nebude. Doufejme, že pak ve škole nechytím něco horšího, prý se to sem chystá, takže těhulky, koukejte se opatrovat! A radši nikam do davů moc nechodte.

To budou teda holky v pátek narozeniny. Takže tak leden -únor půjdu na 2.pokus ivf, ted už mrazáčky nemám. Medi, vy jste měli nějaké problémy, nebo se jen nedařilo? každopádně se budu příště víc šetřit, tak 3dny ležet a pak nedělat nic🙂 ted jsem to dost flákala, ale minule jsem se šetřila, a stejně to nedopadlo. Vědět tak, kde je problem, člověk by udělal kde co...

sophiejane
2. nov 2009

a medi, já vstávám klidně kolem 10hod i netěhulovsky 😉 ale taky pak chodím pozdě spát, to je jasný

denis19
2. nov 2009

sophiejane
nestresuj, myslím to v dobrém, stávají se skutečne daleko horší veci a naštestí te nic takového nepotkalo. dejte se vyšetrit s prítelem i na protilátky na jeho spermoníky a pujdete dála to šetrení je fakt dobrý nápad, uvidíš. jestliže to vyšlo mna a to jsem asi ješte loni s mnžbyla presvedčená, že se budeme snažit být šťastný ikdyž bezdetný ár a hele, už jen vydržet do června 2010!!!!tak nezoufej
a medi
nač varit, či už nejsi sama???? 😀

sophiejane
2. nov 2009

mě nějaké imuno dělali z krve, ale to už bylo před 3roky a ani mi neřekli, co vše v tom bylo. tak holt jestli to nebudou chtít udělat, najdeme jiný car...

kacka81
2. nov 2009

Ahoj holky,

sophiejane je mi to moc líto, mi jsme ted přijeli z prahy a když vše půjde tak jak má tak půjdeme únor březen na další

denis19
2. nov 2009

Hoky, moc vám to preji máte odhodlání a to je to nejduležitejší!!!!

medenecek
autor
2. nov 2009

Sophi, deniska má pravdu. S těmi testy. Je důležité vědět, jestli tvé tělo nemá protilátky, proti mužovým spermiím.
Jinak u mě zjistili anovulaci, ale ta se dá srovnat léky, to by nebyl problém a u muže pak větší množství poškozených spermií. Jinak jiný problém neodhalili. Pro nás bylo už kvůli těm jeho spermiím důležitý výber těch nejkvalitnějších pro oplodnění a to se dá udělat pouze uměle. Vylučuje to poškození plodu, deformace a tak.

Neboj, taky se dočkáš. Já se pět let taky trápila a pomalu se smiřovala s tím, že budu bez dětí. A podívej, pokud se to podaří, taky se dočkám. Tobě to vyjde, vůbec nepochybuju. 🙂

denisko, muže mám pryč, ale nemůžu být o hladu. 😉
Tak jsem rychle ukuchtila špagety se zeleninou a zakysanou smetanovo-sýrovou omáčkou.
Ale nemám ani moc hlad, asi je to i tím, že dost odpočívám a nehejbu se jako trysková myška jako dřív. 😉

sophiejane
2. nov 2009

medi a co ty jinak děláš za práci, jestli se můžu zeptat?

medenecek
autor
2. nov 2009

sophi, to víš, že se můžeš zeptat. Pracuji ve firmě mého muže. Vlastníme několik internetových portálů zaměřených na bydlení, stavění, reality a cestování. Všechny tyto portály máme na ruském trhu, ale začínali jsme na českém. Rusko byl sen mého muže, chtěl si dokázat, že podnikat jde i za hranicemi. 😉
Má práce je marketing 😉

sophiejane
2. nov 2009

nooo, to je hezké, medu🙂

medenecek
autor
2. nov 2009

sophi dva roky jsme žili v Moskvě, ale hlavně kvůli mimču jsme se vrátili. Firma se podařila rozjet a klape i bez našeho každodenního dozoru což je fajn. Muž tam létá 2x do měsíce vždy na týden. Jinak to ale řídí z Prahy. V době internetu to není problém. 😉
No a já jsem ráda, že jsme doma, jsem nepřesaditelná do jakékoli jiné země a hrozně se mi stýskalo. Někdo klidně může opustit svou zem a je mu to jedno, ale já jsem prostě vázaná na tu rodnou hroudu no. 😉

kacka81
2. nov 2009

Máš asi hezkou práci. A jinak mě by taky asi do jiné země nedostali doma je doma 😉

medenecek
autor
2. nov 2009

tak koukám na diskusi, jestli jsem něco nepropásla a tady nikde nikdo. ☹

Zrovna mi odjela ségra. Byla tu s malým. Je mu rok a půl a je to takovej ďáblík. Barák byl rázem vzhůru nohama. Myslím, že s dětma pořádku odzvonilo. 😉

lucia.kl
2. nov 2009

tak to sme dve, čo kukaju a nikde nikoho, skáčem s témi na témua hladám.
aj s deťmi sa dá udržiavať poriadok, len treba vedieť ako na to, keď to zvládne tých mojich 22 v školke, tak doma to jedno alebo dve budú mať stále alabaster ako hovorievala moja mama 😀

sophiejane
2. nov 2009

no luci pro tebe jedno pak bude pohodička, když jsi zvyklá na nápor ve školce🙂

sophiejane
2. nov 2009

medi já bývám dost na čekatelkách... když ti bude smutno, hupsni tam, tam je pořád někdo 😉

denis19
2. nov 2009

ahoj holky, tak jsem zpet z randete s kolegynemi, byla to príjemná zmena, jsme splkly o živote a práci a celkem jsem ráda, že jsem doma 😀
stihla sjemsi koupit kozačky, a dva svetríky na tehul bríško, hurááááá, už jsem si moc dlouho nic nekoupila, s tím, že co když budu tehul, tak jsem si to dnes vynahradila 😀

nadis.h
2. nov 2009

Ahojky holky, smím se k Vám přidat? 🙂 Jsem 5 den po ET a straaaaašně se to do testu vleče. 😝

m.artanka
2. nov 2009

Ahojte, chtěla jsem se zeptat těch co se jim zadařilo a jsou těhulky, jestli jste cítily nějaké příznaky. Já jsem dnes 10. den po ET bez prodloužené kultivace a nic necítím, tak jsem z toho dost špatná. ☹

sophiejane
2. nov 2009

martanko zítra zkus test.

m.artanka
2. nov 2009

Sophi, když já se hrozně bojím zklamání, že to zase nevyšlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre