Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

gabulik77
7. aug 2010

ahoj holky tak Péťa spal od jedenácti do tří, pak jsem ho vzbudila a skoro hodinu kojila a spal od čtyř a spí do teď. Musím ho zase vzbudit. Manža ještě spí. Je to takový divný vidět jak si manža pospává a já už jsem na nohách. Byla jsem zvyklá docela dost spát, tak je to teď pro mě fakr rána. Vztávají s vámi drahé polovičky takhle o víkendu nebo taky vyspávají?

lucia.kl
7. aug 2010

@gabulik77 tak to ti malý pekne spí, ja som vstávala o pol siedmej, mm ešte spí - na neho dolieha nevyspatosť lebo v noci vstáva k deťom, ja už som si na vstávanie zvykla a už mi to problém nerobí. nebuď ho, nech sa zobudí sám. mne baby už pospali aj 6 -7 hodín a neboli hladné.

gabulik77
7. aug 2010

já právě pořád nevím, jestli ho mám budit když spí, v ty tři hodiny jsem kojila skoro hodinu, tak si myslím, že je napucnutý, le nevím, už to jsou 4 hodiny, tak nevím.

gabulik77
7. aug 2010

holky dáváte dětem pít fenyklový čajík? A z lahvičky nebo lžičkou?

l.u.c.i.e
7. aug 2010

Dobré dopoledne. Malej mi usnul v lehátku 🙂 Dneska jsme spinkali od 20hod do 8hod se 4 vzbuzeními na kojení, které trvali max. 15minut 🙂
Ani jsme moc nechroptěli. To bylo asi tím, že jsme spali při otevřeném oknu a venku pršelo...

@gabulik77, manžel vždy vyspává... Jak mi říká musí nabrat sílu na pracovní proces v týdnu 🙂 Já být tebou, tak bych malého nebudila... Vzbudí se sám, až bude mít hladík. Malej mi taky někdy spí dlouho... Fenyklový čajíček dávám v lahvičce a v pohodě ho pije...

gabulik77
7. aug 2010

@l.u.c.i.e kolik ho vypije za den Lucko.
hele holky už jsem bezradná, když kojím, tak kojím z obou prsů a třeba 40 minut a pořád ho musím poštuchovat aby tahal a když malého zvážím před a po kojení zjistím že vypije tak 40g a další kojení po třeba těch 4 hodinách zase kojím z obou a zase kolem 40 minut a vypije mi jen 25. Myslíte že mám málo mléka, přijde mi že tahá jen prvních pár minut a pak nic. Když v noci třeba spí 5 hodin, vůbec mě ta prsa nepnou ani mi nepřijdou tak nalitá. Každý mi říká něco jiného a já už nevím jak na to. Mám kojit jen z jednoho prsa nebo z obou. Jak dlouho tedy mám kojit a mám raději přikrmovat? Klikrát denně kojíte. Když prcek váži 2640 tak má denně vypít 1/6 své váhy to znamená 440 a když kojím tak 8x za den, tak by měl vypít cca 55g, což ani náhodou nedám ani z jednoho ani z obou dohromady. Mám tedy třeba raději 20g přikrmovat? Poraďte prosím. Díky.

gabulik77
7. aug 2010

@l.u.c.i.e kolikrát za den tak kojíš, když ho nebudu budit přes den ani v noci tak ani 8x myslím kojit nebudu. Je fakt že několikrát přes den se stane, že mezi kojením vůbec neusne a kouká nebo brečí, to mu pak mám dát tak za 2,5-3 hodiny napít? Já už jsem z toho fakt vedle.

gabulik77
7. aug 2010

vůbec to nezvládám ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lucia.kl
7. aug 2010

@gabulik77 neskušala si si mlieko odsať a tak malemu dať? je možne že máš malo mlieka alebo ho malý nevie vyťiahnuť. ja som mala mlieka malo a tak sme prešli na UM. ja krmim ako si vypytaju - niekedy aj každe dve hodiny inokedy po 4 hodinach, mne vypili v tom veku ako je tvoj tak 60ml na jedno jedenie a pili za deň tak 400-500ml denne.
som si to zapisovala tak som mala prehlad o kolkej a kolko toho zjedli.
čo sa čaju tyka, mi ho pijeme tiež s flaše a vypiju mi ho tak 200ml denne.
a neboj, ja tiež občas neviem čo a ako dalej a nezvladam to, aj teraz si zobral malu mm lebo furt mi revala ☹ ☹

gabulik77
7. aug 2010

@lucia.kl takže když pili i po 4 hodinách a někdy po 2 tak pak si nekrmila denně tak 8x ale méně vid ikdyž možná to na těch osm vyjde. Já jsem teď nakojila z pravého prsa, ve kterém myslím nemám moc mléka a dle váhy vypil 15 za skoro 15 minut, tak jsem ho dokrmila do 40 UM a usnul, pak jsem tedy ještě skusila odstříkat z toho stejného prsa a za dalších asi 10 minut jsem ani nepokrila dno lahvičky takže ani ne 5g, takže v pravém určitě mléko nemám. Příští kojení skusím takhle spočítat levé. Ještě se zeptám, když píšeš že někdy si krmila po 4 hodinách to počítáš od začátku jídla nebo od konce jídla, ale ty jsi na UM takže to mají snědené hned. Já když jsem kojila třeba 40 minut, tak jsem to počítala tak, že když dojedl ve 3 hodiny tak jsem ho nechala 3 hodiny spát a pokud spal vzbudila jsem ho v šest hodin (po třech hodinách), tak nevím jestli je to takhle správně. Nebo se to má počítat, že když jsem začla ve čtvrt na tři tak ať trvá kojení jak dlouho, tak po třech hodinách by mělo být ve čtvrt na šest? Díky moc za odpověď

lucia.kl
7. aug 2010

ja som to rátala od začiatku krmenia a niekedy pili aj 15-20 minut, ja som nebudila nikdy, vždy až keď si baby vypýtali jesť samé, takto mi v noci prespali aj 6 hodín, aj dnes krmila som večer o desiatej a jedna si pýtala jesť o pol jednej a druhá až o pol štvrtej a ráno one o šiestej, takže by som to plne nechala na dieťa, ak je hladný tak si vypýta, možno preto tak dlho pije, lebo máš málo mlieka, uvidíš ako druhé prso, ale ak aj tam budeš mať málo, tak odporúčam krmiť UM, možno buda aj malý kludnejší

gabulik77
7. aug 2010

@lucia.kl díky moc za rady. Já jsem fakt nevěděla, když je tak malý jestli ho můžu nechat spát nebo budit. Dr. mi řekla že přes den, když bude spát tak ho nemám nechat spát déle jak 3 hodiny, ale v noci ho budit nemusím. V levém prsu budu mít určitě více mléka, ale počítám tak 20-25g vůbec ta prsa nemám nalitá. Takže budu zatím dokrmovat a v pondělí zajdu k dr. a uvidíme co dál. Ono je to s tou mou dr. taky těžké, byla u nás druhý den co jsme přišli z porodnice a další poradnu mi napsala až na 31.8. což mi přijde dost dlouho ne na novorozence?

lucia.kl
7. aug 2010

@gabulik77 ja som mala prvu poradňu tyždeň po príchode z pôrodnice a druhu mam buduci tyždeň čo je 6 týždňov odstup. a doktorku by som s tám budením moc nepočúvala, nieje ona ešte stará škola, ked sa deti mali krmiť každé 3 hodiny a nikdy nie skorej??? dieťa predsa vie kedy je hladné..... no ja som mala mlieka tak 20ml spolu v oboch prsnikoch a aj to som odstriekavala hodinu, tak som to nakoniec uplne vzdala. hlavne že su deti spokojne

gabulik77
7. aug 2010

@lucia.kl ještě bych měla jednu otázku. Doma máme tak 25 stupňů a když se koukám na tvoje fotečky holek tak jsou všude je s krátkým rukávem. Já mám Péťu stále v bodyčku s dlouhým a v dupačkách a když spí tak je ještě v rychlozavinovačce. Nemá toho na sobě tedy moc. Koukala jsem, že tvoje holky jsou stále jen tak na lehko doma. My i v těch vedrech co byly tak jsme měli doma kolem těch 25 tak nevím jestli to nějak nepřeháním, ale Peťka má stále studené dlaně, ale jinak je teplý když ho po spánku rozbalím ze zavinovačky, ale není spocený.

gabulik77
7. aug 2010

@lucia.kl jo přesně tak je to starší paní ta moje dr. 🙂 ale zase v noci říká nebudit určitě. tak uvidím co mi řekne v pondělí. Tak s tou poradnou to máme stejné,

lucia.kl
7. aug 2010

@gabulik77 ja mám doktora, tiež stará škola, ale velmi zlatý, sa mi páčilo, že keď som tam prišla po poradni sa niečo opýtať a ukázať Alexinu hlavu, tak od nás nepýtali meno, sestrička hned vedela kto sme a ked som z dr hovorila po telefone a pytal sa čo im davam jesť, tak za tyždeň sa ma opytal že ako danu značku znašaju, oni si to všetko pamataju, aj teraz sme tam boli, lebo som potrebovala s Nicol na kožne a sestrička hned vedela koho kartu ma ťahať, no možno je to aj tym že tam nemaju tolko dvojčiat 😀

lucia.kl
7. aug 2010

@gabulik77 ja som začala baby dávať nalahko až keď mali 2 týždne a vonku boli tie 35 stupňové horúčavy, my máme doma stále 26 stupňov a riadim sa tým aké maju ručičky, takže v pohode on ešte nema termoregulaciu. ved ja ked som došla domov s pôrodnice, tak sme boli nakupovať menšie a hlavne dlhorukavove veci a tiež sme spavali v perinke, teraz su pod dekou alebo v spacom vaku. drž sa pravidla, že vždy dieťatu obliecť o jednu vrstvu viac ako maš ty a nemôžeš ho potom naobliekať alebo podchladiť...

gabulik77
7. aug 2010

@lucia.kl super díky za radu, no tak to tak je já jsem sice v triku s krátkým, ale prcek má bodyčko s dlouhým (jedna vrstva) 😅 já mám třičtvrtáky a on dupačky 🙂

lucia.kl
7. aug 2010

@gabulik77 tak je to správne 😀 , ja ich hlavne von teraz naobliekavam, sme boli dnes rano a baby mali futr ladove ruky a to boli v bodyčku s dlhym rukavom , svetry, pod dekou a esťe kryt na taške, no hruza, nemame mikinku ani bundičku na teraz tak idem s mojem mikiny urobiť im - idem prešivať...

gabulik77
7. aug 2010

no to já taky nemám nic takového prtavého na takové chladno. Tady už druhý den v kuse prší, takže ven vůbec nechodíme a právě doma už to na mě fakt hustě padá:((

lucia.kl
7. aug 2010

@gabulik77 no ja už ked neviem čo , tak ich zbalím do kočíka a idem von, inak by som sa doma zbláznila ☹ treba poslať mm do obchodu aby kúpil svetrik alebo mikinku a šup von,

l.u.c.i.e
7. aug 2010

@gabulik77, já kojím 5x za den a 3x v noci. Je to ale různé. Když byla vedra kojila jsem vícekrát. Vždy mu dám, když si řekne... Jinak prsa střídám. Vždy mám jedno prso plnější než druhé. Ale nazačátku jsem kojila z obou, aby jsem se rozkojila. Taky mě pomohlo, když jsem odstříkávala mléko skoro každou hodinu a prsa jsem střídala. Takže se mléko tvořilo pořád... Každá je jiná a jinak reaguje.
Čaj mi vypije zhruba 200ml za den. Někdy méně, někdy více...
Jinak Matýska oblékám do bodýček s dlouhým rukávem + dupačky. Když spinká přikrývám ho dekou. Ručičky má pořád studený, ale za krčkem je teploučký. Aspoň nám v porodnici říkali, že se máme řídit teplotou za krčkem... No a když byli vedra, tak byl jen v bodýčku s krátkým rukávem. Jinak doma máme 25 stupňů.

lucia.kl
7. aug 2010

@l.u.c.i.e ale oni sa za krkom stale teplučky lebo na ňom ležia, mne sa osvedčili tie ručičky, ked im bolo zima, vždy ich mali studene...

l.u.c.i.e
7. aug 2010

@lucia.kl, to mi neříkej, že to dělám špatně... Vždy mu ruce přikrývám, když spí, ale pak si je vytáhne...

lucia.kl
7. aug 2010

@l.u.c.i.e ja ti nehovorím, že to robíš zle, aj moje si ruky odkrivaju ale hlavne vonku sa snažim aby ich mali pod dekou hlavne ked je zima.

gabulik77
7. aug 2010

@lucia.kl tak z druhého prsu jsem dostala do Péti 25g podle váhy a když jsem potom odstříkavala tak zase jen pár kapek na dně lahvičky po asi 10 minutách odstříkávání, takže si myslím, že je to špatný, dokrmila jsem ho 25 g a zase spokojeně chrupká, tohle se mi po kojení nikdy nestalo, jo jen tehdy, že jsem kojila 45 minut a stále jsem střídala prsa a to asi dvakrát, jinak plakal a pak nějak usnul. Ještě jsem se chtěla zeptat, jaké UM používáte, manža mi koupil Nutrilon a Peťulovi asi chutná, ale nevím jaký je rozdíl v UM. Tak přemýšlím o tom čajíku, nevím kdy mu ho mám dát? Dnes od rána je to tak, že nakojím a on hned vytuhne jakmile pustí lahvičku, tak nevím kdy mu ho mám dávat?
@l.u.c.i.e přesně tak lucko Péťa je celý teploučký když se vzbudí jen ty ručičky má studené, protože je má pořád venku z deky. Dr. mi řekla, že prsa právě střídat při jednom kojení nemám, aby se stačilo vytvořit nové, takže jedno kojení jedno prso a druhé kojení druhé prso, tak pak si má člověk vybrat.

gabulik77
7. aug 2010

holky je to normální, že od rána se jen nají a hned spí, není vůbec vzhůru.

lucia.kl
7. aug 2010

@gabulik77 no my sme začínali s Beba potom som skusila Hami a nakoniec Nutrilon ale s Nutrilonu mi začala Nicol grcať a tak som sa vratila na Hami a Alexa ma nazad Bebu, mali sme stale problem s kakamin ale bolo to uplne jedno čo papali, teraz sa chystam na DM babylove mliečko - stolu tretinu toho čo Nutrilon a polovicu s toho čo Beba, tak uvidime ako budu na ňu baby reagovať.
a neboj je uplne v poho že sa napapa a zaspi, ešte je malinky, to začne okolo mesiaca, moje aj teraz sa napapali a hned zaspali, tak dufam, že budu spať v noci, inak cez deň už spavaju len v kočiku vonku a doma poobede max. trihodky a inak sa kukaju okolo seba.
čo sa čajiku tyka, tak ja ho mam stale zarobeny a niekedy ked nechcu mliečko tak im dam čajik, alebo ked pytaju moc skoro papat - tak hodinku po predchadzajucom krmeni.

gabulik77
7. aug 2010

díky moc 🙂) tak uvidíme

l.u.c.i.e
7. aug 2010

@gabulik77, Luci má ve všem pravdu. Taky jsme jednou dali malému Nutrilon a chutnal mu... Jinak v prvním týdnu taky jen spinkal.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre