Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
11. nov 2009

ma.ja
no príznak bolesti bríška jsme mela každá,ale nevím o nikom kdo by špinil do červena,ale nám v CARu ríkali, že je to po ET bežné, pokud je to špinení a ne krváceni,ale já bych volala dr.....a to hlavne mezi 7-10dnem, tak bud zatím klidná a zkus na 10 den test a budeš mít úplný klid, já testovala na 11 den

ma.ja
11. nov 2009

deni děkuju 🙂

medenecek
autor
11. nov 2009

denisko to je origoš MAGNEB6 to řekneš v lékárně a oni ti to dají. 😉

medenecek
autor
11. nov 2009

ma.jo záleží také jestli ti zaváděli jedno či dvě. Špinění může naznačovat odlučování jednoho. Já bych asi taky zavolala a zeptala se. Ale dle mého názoru ti řeknou, ať vydržíš do testu. Od 10 dne po ET můžeš udělat test a ten udělej i v případě, že dostaneš MS. Držím palečky, aby to dobře dopadlo a dočkala jsi se těch vytoužených II. 🙂

kacka81
11. nov 2009

Ahojky tak jsem si to tu pročetla kontroly dopadli dobře to jsou skvělé zprávy hlavně holky odpočívejte!!!!!

ma.ja já taky špinila do červena volalala jsem dr a ta mi řekla ležet z nohama ve vyvýšené poloze a pokud se krvácení nerozjede tak je to v pořádku pokud ano tak se mám zastavit. A jestli je to jen špinění tak i embrioložka říkala že se to může objevit a je to tím jak se embrijka zavrtávají. Tak uvidíš skus si ten testík jak píše denis ale nezoufej kdyby byl negativní stát se to může. Jak už jsem tu párkrát četla tak 10,11, den po ET negativní a 12 den lehce pozitivní. Budu drřet palečky ať se dočkáš //

kacka81
11. nov 2009

Sophijane kdepak jsi? A co ti řekli v caru? Jsem zvědavá jak ti to naplánovali

ma.ja
11. nov 2009

medenecku - zaváděli mi dvě osmibuněčný embryjka.
holky děkuju, uvidím přes noc a kdyžtak ráno zavolám do Gennetu. Břicho mne bolí pořád jak na mrchu.

denis19
12. nov 2009

dobré ránko devčata, vidím, že kkomunikační aktivita nejak upadá, padá na vás únava?????
já se pres tuto únavu už nejak dostala a nejsem už ani tak spaá.....tak huráááá do nocého dne!!!! 😀 😀

kacka81
12. nov 2009

Ahojky dneska jsem to dřív nezvládla, vypadl nám internet.

Sophijane pořád nic copak je stebou?

sophiejane
12. nov 2009

ahoj holky, jak se daří medu a denis a kacko, jak se máme? zítra ráno jedu do caru na krev, vezmou mi znova takové ty základní imuno testy...aspon neco...a tak leden-únor další pokus, tentokrát krátký protokol a plus prednison, toho se teda trochu děsím, když čtu příbalový leták, brrr

sophiejane
12. nov 2009

v úterý jsem byla v car večer, včera jsem zase byla šíleně ztahaná z práce, tak jsem ani počítač nezapnula, tak se omlouvám, jste hodný,že na mě vzpomenete 😉

sophiejane
12. nov 2009

kaci oni mi to buhvijak neplanovali, rekl mi, ze je dobré 3mesice pauza od stimulace, coz je pulka prosince, ale ja nechtela jit uz v prosinci, tak mi dalši ms vyjde tak na konec ledna, tak to bude asi zacatek...

ale jsem ted nejak v klidu, jak to ze me zase spadlo a resim jine veci, v praci a tak, tak ani nijak nesmutním, jsem rada, ze muzu zase normalne fungovat, trochu s i zacvicit a pobihat po meste, ja
dlouho sedet fakt nevydrzim ani na to nejsem zvykla...

jak tovypada s lucii, uz je ok? krvaceni prestalo?

medenecek
autor
12. nov 2009

ahojky holky,

já celé dopoledne a část odpoledne vyřizovala práci. Pak přišla ségra s malým a do toho jsem vařila neb se má drahá polovička vrátila z Londýna a už se řítí domů. Tak bude po klidu. 😉

sophi tak to máš dobrý termín. Ten prednison máme všechny. Já tak do konce listopadu a pak už ho nebudu brát. Zaplať Bůh. Příbalový letáky raději nečíst. Kup si kyselinu listovou a to magnézium a už to papej. Ať tělo připravíš na embryjko. To budeš mít akorát. Já dlabala na doporučení primářky mamavit a mám ho i nyní a navíc to magne B6. 😉

jsem šíleně ospalá. Venku sice dopoledne krásně svítilo sluníčko, ale už je to pryč. Tak jsem alespoň na chvilku vylezla doprovodit ségru. Ať si protáhnu kostru. Máma je taky nějaká přichcíplá, tak to bude i tím podzimem. Doufám.

sophiejane
12. nov 2009

u nas dnes reditel oznamil, ze v jedne tride zakladky, ktera u nas ma tri ucebny, je zlotenka typu A. nastesti jsem se loni dala ockovat. ale pristi tyden k nam prijede skupina deti z nemecka na vymenny sportovni pobyt, tak to jsem zvedava, jestli taky neco neprivezou, treba prasec. chripku...

ja brala calibrum babyplan, tam je i listovka, i mg, a jeste neco navic, ted jsem v tom ovsem zase polevila, tak to semtam polknu, nebo koupim tu listovku samotnou...

je, londyn, tam taky porad chci jet...treba jen na vikend

medenecek
autor
12. nov 2009

sophi tak to mi povídej. Taky bych tam hned jela. Ale to se mi určitě v brzké době nepodaří. S tou prasečí chřipkou je to na prd. Chce to furt dbát na hygienu. Já nikam mezi lidi taky nelezu. Krom toho i díky tomu prednisonu. Hele ale jestli ti ho dají už nyní, tak bych jim řekla, že děláš ve škole aby ti dali PN. Musíš být zdravá jak na tu stimulaci tak i na odběr.
Já jsem si chřipku zažila loni v říjnu a to pořádnou. To jsme ještě bydleli v Moskvě. Mě bylo tak zle jako v životě horečky 39, bolely mě kosti, svaly jako když mě někdo mlátí tyčí, kašel jsem měla šílenej a už jsem si říkala že mě dovezou domů v zinkový rakvi.
Z toho jsem se hrabala dobrej měsíc a pak hned jsem chytla angínu hnisanou, zánět spojivek a gynekologickej zánět. Hrůza.
Tím, že to mám v živý paměti, bych fakt nějakou tu chřipku už nechtěla chytit a hlavně nyní. Je sice očkování, ale tý chřipky je tolik druhů. Moje tchýně se každý rok nechá očkovat a každý rok jí dostane.

sophiejane
12. nov 2009

ja se ockovat nenechavam, protoze opravdu "chripku" to jsem snad nikdy nemela, ja kdyz mam 37,5 tak to uz je u me moc. a taky jsem slysela, ze ti, co se nechaji ockovat, maji pak kolikrat jeste horsi chripku...ale takovy ty nachlazeni, rymy, to mam tak 2x za rok, to se me chytne. nene, prednison az tak pry mesic predem, takze jeste cas, to zacnu az tak po vanocich. ty jsi ho brala predem? ale to vis, ze ta skola je v tomhle velmi rizikova, deti prskaji kazdou chvili, chvili je pretopeno, chvili zima...

ty jsi ho brala predem?pozorujes nejake ty vedl. priznaky? me se hlavne nelibi to prehnane tloustnuti, taky v obliceji...no a ty dalsi veci, to je taky des...jakou beres davku? ja vim, ze tu dost holky berou pulku denne, ale ja mam napsany jeden denne

denis19
12. nov 2009

ahoj holky.
sophi
medi ti radí dobre, radeji príbalové letáky ted ani nečti, já si prečta ty na stimulku a byla jsem v šoku a už jsem to neudelala a co se týče očkování, to bych ted asi také vynechala,pro jistotu.

jinak u nás dnes panuje úplne podzimní počasí i s nábehem na lehkou depku, mne dneškem začalo být tak nejak blbe jako na zamdlení, tak uvidím co bude dál a zjistila jsem , že mi škodí cukr, teda jako sladké....což není na zahození 😀

kacka81
12. nov 2009

Ahojky

sophi tak to jo tak do toho jdeš v lednu no mi až únor březen podle menstruace tu mám rozházenou tak se uvidí

medi já piju ten femingrad a ten kontryhel. Každej dr doporučuje brát něco jiného co doporučili tedy tobě před ivf. Já tak na konci prosince začnu brát kyselinu listovou. A jestli mi ještě něco poradíš co řekli tobě. Zkusit to můžu třeba o tom magneB6 jsem tu slyšela poprvé

medenecek
autor
12. nov 2009

tak si holky představte, že jsem dnes úplně odpadla. Manžel přiletěl z Londýna a ve čtyři byl doma. Dala jsem mu večeři a sama usnula na gauči a probudila se až nyní. To je co?Jsem nějaká hotová, snad nebudu nemocná, to by ještě chybělo.

Kacko magne B6 koupíš normálně v lékárně. Jmenuje se to přímo takto. Doporučovala mi ho primářka již před ET. Tak týden. Ale klidně ho můžeš nyní.

Sophi ten prednison se bere po ET a já ho neměla před stimulací. Beru 1/2 denně. Oteklá nejsem. Teda alespoň to nepozoruje. Jen je to blbý kvůli té obranyschopnosti. Letáky nečíst!!! Mě vynadala primářka když jsem po ET řekla, že léky které máme mají tisíc vedlejších účinnků mimo jiné i rakoviny. Odpověděla nečíst, že se kryjí farmaceutické firmy, že musí uvádět všechno i když by tam bylo riziko 0,01%.

denisko ještě bereš ultrouš? Já mám 2x2 tablety do konce třetího měsíce. A díky tomu taky trpím tou blbou zácpou. ☹ K tomu pocitu slabosti: piješ hodně? Tak 2-3 litry denně. Nebo to může být i tlakem. Venku momentálně leje a to jde tlak dolů. Neměla jsi někdy potíže s nízkým tlakem? Já teda jo. Mám dokonce doma tlakoměr a jakmile se mi motá palice a je mi tak slabo, tak si ho měřím a většinou ho nízkej mám. Tak si pak dám kávu s mlékem když nemůžu panáka. Ale dostatek vody by to měl upravit. 😉

kacka81
12. nov 2009

medi děkuji koupím ho ale začnu ho brát taky až tak koncem prosince protože půjdem až tak únor, březena když tobě ho doporučili týden před Et tak si myslím že dva měsíce mi snad budou stačit. Ted to zatím budu podporovat tím kontryhelem a femingradem.

sophiejane
12. nov 2009

no medi me rekl doktor ze muzu prednison mesic predem, ono to totiz po et pry uz temer zadny ucinek nema, pokud je problem s imunitou, bere se i treba 3 mesice predem

medenecek
autor
12. nov 2009

sophi tak to jo. No ale jestli ti ho nasadí jdi na tu PN. Já bych neriskovala být v práci se sníženou imunitou a to tě čeká ještě hormonální záhul. Domluv se na caru a ty to chytneš v období kdy bude nejvíc chřipek.

kacka81
12. nov 2009

Sophi nám tu imunitu tenkrát prokázali a já prendison brala skoro 4 měsíce. A museli jsme mít chráněný styk, aby jsme léčbu nenarušili. A ted před ivf jsme chráněný styk brali jako prevenci při konzultaci před ivf nám to dr i doporučila.

A s tou neschopenkou uvidíš jestli ti jí vůbec daj. Já dělala v jedné fabrice na auta raní,odpolední, noční o víkendech dvanáctky. Tahali jsme těžký kusy, vozily palety. A když už o stimulaci jsem chtěla jít na PN tak mi jí nenapsali prý až po ET. Tak jsem si zašla za svou dr řekla jí co a jak a ona mi jí vystavila. A když se to povedlo tak se to pak nějak přepsalo a vedli mě na PN v praze

denis19
13. nov 2009

Dobré ránko!!!!
Medi utroš stále beru,presne jako Ty a také až do 12tt! Já jsem z nej malátná,ale záspu nemám, vubec, ba naopak 😀
Piju dosti a dávám si pozor i na stravu,ale asi to patrí k tehul.
Si predstav,že u nás ten magneB6nemají, zkusím ještelekárny v centru, na sídlišti možná šestrí na zásobách.
Kaci co máš na dnes dobrého uvareného??? A nemáš tip na najeký modní účes, chtela bych nejakou super zmenu a šla bych i do nejaké barvy!!!

Sophi a tobe hodne trpelivosti v prípravách na nový rok!!!!!

l.u.c.i.e
13. nov 2009

Ahojky holky, poraďte mi, prosím. Dneska jsem se probudila a žádnou ranní nevolnost jsem neměla. Mám strach, jestli se něco nestalo miminku. Předtím jsem nevolnost měla skoro 14 dní a dnes nic. Jak to máte vy? Myslíte si, že i ty ranní nevolnosti mohly způsobit lék ascorutin na krvácení, který jsem včera již vysadila? Mám strach.

denis19
13. nov 2009

LUCIE
zbytečne nepanikar, i já si to ríkám sama sobe, nevolnosti Te nesprovází cele tehul a už si i organismus mohl na miminko zvyknout a už s ním nebojuje!!!!a možná i ten ascorutín......kdo ví, když tak si jen pro jistotu zavolej dr,ale hlavne klid!!!!!!

l.u.c.i.e
13. nov 2009

Já vím, ale lekla jsem se toho. Ke svéme gynekologovi jdu v pondělí. Tak to vydržím. Nejednu stranu jsem ráda, že mi není konečně zle, ale teď mám zvlášť strach. A co ty? Jak se vede?

l.u.c.i.e
13. nov 2009

Ještě jedna otázka, píchne tě občas v podbříšku?

medenecek
autor
13. nov 2009

Ahoj holky,

lucko já například žádné ranní nevolnosti neměla a nemám. Je to dost individuální. Moje sestra taky nezvracela ani se jí nezvedal žaludek a stejně to měla i moje máma. Tak nepanikař. Nevolnosti nejsou známkou těhotenství.
🙂

l.u.c.i.e
13. nov 2009

Já vím, asi to moc řeším.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre