Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

mandre
27. nov 2009

No já jsem ho taky cítila cca 6.7. den a teď to přestalo, prsa mě bolej hlavně večer, jinak nic, bojim se, že to nedopadne, včera večer jsem měla pěknou depku, chjo ☹ ☹

gabulik77
27. nov 2009

mendre o těch prsou jsem někde četla, že žilkovatění je příznak těhu 🙂

gabulik77
27. nov 2009

no nejlepší je, že všichni doktoři říkají hlavně být v klidu nemyslet na to a užívat si to a ble ble ble...... to bych chtěla vidět, neznám nikoho, kdo by na to nemyslel, copak to jde nemyslet na to. 😖
Já jsem byla docela v klidu těch prvních 7 dní po, ale pak od té doby co se měla dostavit MS už v klidu fakt nejsem....Je to prostě hodně ale opravdu hodně dlouhých 14 dní.

mandre
27. nov 2009

Tak vidíš, u toho IVF se aspoň něco dělo, i když to třeba nebylo ideální podle původních představ, ale teď tohle děj se vůle boží 😕 mě deptí.
Já bych byla ráda těhotná, až bych brečela 😀 😀 😀
Ti přeju, aby ti to testění zítra vyšlo, držím palce 😉 🙂

mandre
27. nov 2009

Jak se vlastně počítá tenhle cyklus, jako normálně, nebo má na to OPU a ET nějaký vliv?

gabulik77
27. nov 2009

no to já právě vůbec nevím, ale u předešlého pokusu ET i při IUI jsem to dostala vždycky v termínu, dokonce i dřív, ale opravdu nevím.
no jsem zvědavá jestli budu zítra testovat, mám fakt strach.

mandre
27. nov 2009

No tak já měla OPU 13.DC a ET 15.DC, tak jsem dnes 24DC a cykly mám tak 28-30denní. Tak to máš už vyhráno, bych řekla... 😀 😀

gabulik77
27. nov 2009

to určitě nemám..... holky tu psali že Utroš může MS opozdit 😒 😒 😒 😒 já ho tedy mám po čtvrté a zatím se mi to nestalo, ale stát se to samozřejmě může. Já měla KET až 20.DC, mám zavedené dva zmrzlíky a teď jsem 34.DC., tak uvidíme

mandre
27. nov 2009

Jo, jo, to je akorát na to testíkování 14 dní, to už musí být vidět. Já nemám žádný mrazáčky, bylo to 1.IVF a myslím, že udělali OPU moc brzo, protože embriolog řikal, že 5 vajíček z 9 nebylo ve stádiu zralosti na oplodnění, takže ze 4 se pak oplodnili 2 a 1 se mi vyvíjelo a to mi dali, takže zklámání bylo, chtělo to tak 1-2 dni ještě nechat, Dr. co dělala ET řikala, že některý ženský mají na pohled velikost folikulu, jako že už, ale vajíčko ještě potřebuje zrát, že takhle reagujou na léky ☹
Tak se bojim, jestli to naše jedno mohlo vůbec ještě u mě přežít ☹

gabulik77
27. nov 2009

no mě dělali OPU v červnu a to až 18. den, to je o pět dní později, nevím co je pro OPU rozhodující, ale je fakt, že na to, že máme podobný cyklus kolem 28. dní, tak je to docela rozdíl.., ale fakt nevím. Já jich měla taky 9 ale nakonec dobrých jich bylo pět. Měla jsem prodlouženou kult. a dala jsem si dát jen jedno a čtyři zamrazily po dvou. Stopro jsou úspěchy i po 1.IVF se zavedením jednoho míma, takže budeme věřit. 😉

mandre
27. nov 2009

Jo a to nám ještě dělali ICSI, protože manža jako naschvál měl línější spermie, které má jinak OK. Takže se furt něco se.. 🙂
Gabuliku, jestli to chápu dobře, tak jsi ročník 77? To jsi mladice 😀 😀 proti mě, já jsem 73 😝 , tak si říkám někdy, jsetli vůbec budu mít děti, chtěla jsem 2 😕, ale to jsem netušila, že to bude taková fuška. a navíc to nikdo neví, že jsme byli na IVF, jenom koukaj, kdy budeme mít děti jako 😝 😝

gabulik77
27. nov 2009

jj jsem 77 ročník🙂 mladice jsi i ty🙂 na děti určo není pozdě. Já tenhle pokus taky totálně tajím 🙂 po prvním pokusu se mě všichni vyptávali a nebylo to moc příjemný, když jsem musela vysvětlovat, že to neklaplo, tak jsem se teď rozhodla, že to budu tajit, ale musím lhát lidem v okolí, už se do toho pěkně zamotávám🙂) říkala jsem si, že za tohle lhaní půjdu určo do pekla 😀 a budu se smažit, to je pořád dovolená na pečení a na vánoční úklid, mytí oken a tak, tak doufám, že mě nikdo teď nenavštíví, protože přes ty okna už ani není vidět 😀 😀 a bugr je doma pěkný 😀 😀, ale zase je to lhaní pro dobrou věc, neví to ani rodiče, což je docela dost těžký, protože moje mamka mi skoro každý dva dny volá do práce, tak se pořád vymlouvám na nějaké schůzky a tak🙂)

mandre
27. nov 2009

Já jsem to našim taky neřekla, oni jenom vědí, že to nějak nejde, ale mamka říká, že to je psychika 🙂, jinak my smaželem máme firmu, takže vlastně můžu chodit kdy chci kam chci, tak nemusím nikde lhát, akorát jezdíme furt do Prahy 😀 😀 na jednání. Tchýně se furt vyptává, co je novýho, tím je myšleno, jestli jsme těhotní - mezi řádky, takže dle mého názoru, asi tuší, že je nějakej problém, babička od manžela se nás dokonce ptala, jestli chceme děti 😀 😀
Tak už abych byla těhotná, bych nebyla tak nápadná 😀 😀 Bugr doma je festovní 😀 😀, 3 neděle jsem na nic nešáhla, akorát okna umyl manža. Ani dárky nemám 😝 😀

gabulik77
27. nov 2009

no tak koukám, že jsme na tom úplně stejně 😀 😀 😀 tak jen doufám, že ty tajnosti budou mít smysl 😀

mandre
27. nov 2009

Já jsem skeptická už sama o sobě... 🙂 tak mám černé myšlenky pořád...o víkendu musím začít řešit ty dárky, nebo mě klepne 😀 😀 Letos mě ani ty vánoce nebaví 😝 páč těhotenství je důležitější 😀 😵 Ale ty jsi nadějná těhulka 34DC 😵 😉 😉

gabulik77
27. nov 2009

ja to tak pořád vidím černě, z toho si nic nedělej, jinak dárky už nějaké mám, hlavně pro manžela 🙂 🙂 dneska jsem je ze samé nudy i zabalila, tak už by klidně mohl chodit Južuch 😀 😀 😀

denis19
27. nov 2009

ahoj holky,
gabulik
vidím,že dnes nepečem,ale radeji udržujeme sociální vazby to se mi líbí 😝
mandre
ahoj vítám te a držím oalec.
gabulik, já bych zítra určite testovala, je to 15 den po ET, to už bude jasné!!!!!
Po IVF se cyklus počítá od OPU,ale utroš udelá své!!!!!
a k tem mladicím, já jsem 72 ročník, mela jsem první IVF a do dneška je super úspešné, sice mi ptransferovali dve embrijka a mám jedno,ale je to tak dobre!!!! takže vek nevek, vše se dá!!!!! 😀
mne delali OPU na 16 DC, mela jsem 12 folikulu, z toho 10 vajíček, osm se oplodnilo ICSI a nakonec mi dve trasferovali a máme dva snehuláčky!!!

gabulik77
27. nov 2009

ahojky Denis, tak koukám, že jsem tu teda pěkné mládě 🙂 🙂 🙂 denis jak si dopadla u dr., změnili ti ty vycházky?
Uvidím jaké budu mít ráno pocity a asi testnu.....no tedy ráno, ne to tvoje ráno, ale to moje ráno ju 😀 😀 😀 😀 takže kolem půl jedenácté. Dám určo vědět.....už teď se bojím.

inza
27. nov 2009

to mandre and gabulik77: koukám ze se lhanim jsme na tom skoro stejne. U nas to take o IVF (vypada ze prvni se nepovedlo 😒 )nikdo nevi a vymluvy porad na dovolenou a nachlazeni jsou desny a clovek si nepamatuje co komu rikal 😉. Jinak doma taky dobry curbes, jeste ze zatim nechodi navstevy, pak by se volno na uklid blbe vysvetlovalo 😉. jeste ze darky uz mame

gabulik77
27. nov 2009

ahoj inza a kolikaty den jsi po ET? jinak koukam, že nám ženským to lhaní jde pěkně 😉

denis19
27. nov 2009

gabulik
tak u nás se nedají dát neomezené vycházky ☹ co už, jedine, že by mne dal na rizikové a potom by to bylo možné, tak jsme se s dr dohodli, že se uvidí na 1.poradne toho 11. prosince!!!

tak budu čekat v tvém ránu co napíšeš 😲 ale neboj v sobotu mám ráno až tak v sedm 😝

inza zdar! nejak jsem nepostrehla tvou prítomnost tu, ty jsi na tom jak???

gabulik77
27. nov 2009

až v sedm denis a to se nestidíš 😀 😀 😀 😀 myslím, že taky budu na nohou dřív🙂) ale v sedm asi nee 😅

denis19
27. nov 2009

nevadí, my se dopoledne premístníme k našim a hnedle potom sčučnu co jsi napsala 😲 😀
to víš musím si v sobotu pospat,nejsem prec nejmladší 😀 😀 😀
pekla jsi dnes neco???

inza
27. nov 2009

gabulik77: jo jde pekne a take se do toho pekne zamotava. Ja jsem se do toho dneska zamotala pekne s mati a mela co delat si neco pekneho vymyslet. me poslal omylem mail do prace a tam mam psano ze nejsem... 🙂 ja byla na ET sedmeho tak si to spocitej 😀 me se nechce vecer moc premejslet 😀. Tes vysel nega a teta z cervene lhoty mrcha take prijela na navstevu ☹

denis19
27. nov 2009

inza
nevím jestli mi neco uteklo,anebo nemám všechny stránky 😀 ale do čeho se to zamotáváš??? jako ,ž e to doma nevedí???? asi m to nemyslí jak má v pátek v podvečer

inza
27. nov 2009

to denis: do toho co komu nakecas proc nejsi v praci nebo proc nemuzes na pivko ci sipky.....to je odbry me v patek vecer to taky nemysli, hlavne to nemysli uz skoro po mesici doma...a nic z toho...

denis19
27. nov 2009

no já jsem doma už ted tretí mesíc a dosti mi z toho hrabe a chápu, mne se také stále na neco ptají,hlavne z práce a tak mlžím 😀 to je normální
jinak rodina to ví a vedela od začátku, ikdyž jsem dlouho premýšlela, jestli jim to ríct,ale matka stejne stresovala 😠
tak to jsi se zaregistrovala celkem pozde, na to že jsi mesíc doma!!!

inza
27. nov 2009

to denis: jsem na tyto stranky narazila nahodou... 😀

gabulik77
27. nov 2009

inza a můžu se zeptat, teda jsetli to nevadí....po kolika dnech mrcha přijela z červené lhoty? a test sis dělala kdy?? nevadí, že se ptám?? Jsem nervózní, zítra plánuji test, tak mě všechno zajímá. Škoda, že to nevyšlo, plánuješ další pokus?

gabulik77
27. nov 2009

denis dnes jsem nepekla, dneska jsem pro změnu balila dárky, už mi pěkně hrabe 😀 😀 , ještě jsem nějaké dnes dokoupila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre