Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

sophiejane
26. apr 2010

holky máma mi ted v lékárně vyzvedla Ascorutin co mi dnes doporučila dr. a plašila at to nejím, že jí lékárnice řekla, že to není pro těhotné...ale já vím, že už se to tu leckde řešilo, že to v letáku je napsané ale v těhu se bere....

sophiejane
26. apr 2010

a vím, že lucie ho tu taky jedla, takže jsem ho polkla a zítra se zeptám ještě v CARu

gabulik77
26. apr 2010

ahoj holky, všechny zdravím 🙂 🙂
sophiejane to jsou tedy fakt šoky...hlavně že je prcek i ty v pořádku. Takže si viděla jak buší srdíčko, krásný co?
Lucko nádherný fotky, moc vám to sekne 😀 😀 já zatím další nepřidala🙂) nějak mi to břicho vyjelo a jsem z toho dosti nervozní 😢 😢 😢 už fakt nejde schovat.
Denis doufám, že budete v pořádku, ty otoky musí fakt nepříjemný. Já jsem zatím úplně v poho, žádný otoky. Jen mi začíná vadit rychlejší chůze. Já jsem taková tryskomyš, jsem zvyklá chodit hodně rychle, že mi i někdy manža nestíhá a teď když někam jdu tak letím jak blázen a pak se divím, že mi píchá v podbřišku. Jinak dobrý. Prcek mi docela dost dává najevo, že je tam kde je 🙂 🙂 hlavně večer 🙂
Tirtir moc držím palečky 🙂

denis19
26. apr 2010

Ahoj Gabulik...no to dýchání je normální, musíš vypnout jeden tryskový motor...a máš klid!!!!!!
Ted kupodivu ptpky trochu ,ale fakt jen trocšičku , ustoupily....no uvidíme....a jak bylo v práci?????

Holky, tak co deláte, Lucko alba jsou hotová 🙂
Sophie...príbalový leák radeji nečti a ber ascorutin,bere se normálne i v tehuhu.......brala hoo i má švagrová i Lucka.....a hele jak ji to prospelo 🙂

l.u.c.i.e
27. apr 2010

Dobré ránko všem.

Sophi, mě to dal přímo gynekolog na pohotovosti když jsem krvácela a rovnou mi řekl, že bude napsané v příbalovém letáku, že to není pro těhotné, ale běžně se to bere. Hlavně to okamžitě zabírá. Brala jsem to skoro přes měsíc. Ničeho se neboj. Denně jsem jich brala 6 a pak jsem postupně snižovala dávky.

Gabulík, proč bys chtěla schovávat bříško? Pyšni se s ním 🙂

Denis, alba hotová nejsou... Nějak mě to včera přestalo bavit, tak pokračování bude příště 🙂

denis19
27. apr 2010

Ahoj holky.......tak mne opet vyletel tlak na 160/100...tak nevím jak dopadnu v pátek,ale tuším ,že si mne nechají v nemocnici.....to i proto určo tak otékám...co už nadeláme,hlavne ať je malá v porádku, neboť ten tlak muže mít vplyv i na ní!!!!
Luckjo..na albíčka..ješte bude čas......neboj..když bude Matýsek spát...treba
🙂 🙂

Sophie...tak jak jsi dopadla???
gabulik.....a ty v práci opatrne 🙂

l.u.c.i.e
27. apr 2010

Denis, opatruj se... Třeba je to i tím, že je změna tlaku venku. Přesně tak, hlavně ať je malá v pořádku a uvidíš co a jak v pátek...

denis19
27. apr 2010

Jo Luck...tak nejak, tobe je fajn??

sophiejane
27. apr 2010

ahoj holky tak vše ok, i když pořád špiním...korecký nás vzal i na lepší UTZ a bylo to hezky vidět i přes břicho, prcek už má ruce a nohy a hýbe jima
😀

sophiejane
27. apr 2010

akorát tedy odběr krve - děsss...nejdřív na mě zapomněli a já už tam po asi 20min málem omdlívala.pak mi sestra napíchla žílu a nic neteklo a asi mi a prý praskla, tak to šla zkusit z druhé strany ale taky nic neteklo tak šla radši pro další sestru a ta mě bodla ještě jinde a nabrala to 3 vpichy no jsem jak fetak, ruce modrý...pak mi musela přinýst džus protože už jsem se hlady klepala ...prcek je oproti MS trochu pozadu, cca 3-4dny...ale to je pořád...pak jsme se byli podívat na kočárky, ale to je věda teda...

sophiejane
27. apr 2010

denisko to je ted avěc ten tvůj tlak, já mám doma pořád 95/60, a dnes v caru 120/80 😀 nechápu....

denis19
27. apr 2010

sophie.....hlavne,že je malý pohyblivý a 3-4dny..na to se vyprdni...no tlak ....nemela jsemsi ho dávat merit a byla bych v klídku, ted jsemse z toho emočne sesypala...ale už je lépe a to jsem jinakv celku silná osobnost 😀 co jste zjistili u kočárku?????fuška to bude co?

gabulik77
27. apr 2010

ahoj holky, tak zase doma z práce🙂) konečně, nějak mi to dneska neutíkalo:(( jinak jdu ještě zítra a ve čtvrtek a pátek mám dovču, vybírám si postupně starou dovču. Jedeme s manžou ve čtvrtek večer pryč a přijedem až v neděli. Tak si odpočineme🙂 už se těším. Je to prodloužený víkend modelářů a asi jen č ženský, jsem na to zvědavá🙂) Denis doufám, že v pátek na kontrole budete v pořádku. Ten tlak je fakt hustý, já mám pořád 100/60 takže pohoda, ale je fakt, že ti mohl vyletět taky tím počasím.

denis19
27. apr 2010

gabulik...tak budeš mít super relax..parádička.....hezky si to užij a odpočívej a modeluj 🙂 to máš zase skoro i nízký tlak co? Já mela stále 120/80..ale ted to nejak vylítlo...snedla jsem česnek, dám si i zítra ráno a uvidí se 🙂
jinak je to ok???? a co váha???? já mám dalšíkilečko na sobe...ale už ani to radeji nereším 😎

sophiejane
27. apr 2010

holky já mám doma pořád 90/60 a dnes v CARu jsem měla 120/80 😀 to nechápu 😀

sophiejane
27. apr 2010

denis já mam kilo navíc po třech týdnech, tímhle tempem bych byla za chvíli koule, ale mě ted teda fakt nějak chutná a ještě ujídám mému chlapovi, jsem tak nějak bezedná, on se mi směje 😀

denis19
27. apr 2010

sophie...toproste hraješ dokonalou tehuhu 🙂 🙂 aspoň Ti nikdo nic nemuže ríkat, máš ideální tlak a máš i nové foto bublinky??

kacka81
27. apr 2010

Ahojky holky,

Denis možná jak píše lucka i gabulik možná to bude tím počasím vždyť to jsou takový skoky že to snad ani není pravda, hlavně se opatruj a dávej na vás pozor. A držím palce at kontrola dopadne dobře

Sophiejane hlavně že vše dobře dopadlo, ale v člověku tak hrkne když to zjistí, měla jsem to taky a pamatuji si to jak dneska když jsem zjistila že špiním tak by se ve mě krve nedořezali. Člověk se stresuje než se to povede a pak ještě tohle je to za trest. A máš pravdu že vybírání kočárku je věda. Mě kamarádka poradila abych si koupila co největší co se týče prostoru na ležení aby nám dlouho vydržel, a měla pravdu malá vněm spala ještě loni v září a to jí v listopadu byli 2 roky 😉

denis19
27. apr 2010

kacko...ahoj....no jak pokračujete se stimlkou???????

sophiejane
27. apr 2010

ahoj kaci, jak se daří??? no copak špinění, včera to byly kapky fakt jasné krve, ve mě teda hrklo a ruce se mi úplně třásly...ale žádný hematom v děloze, tak se neví, čím to...

sophiejane
27. apr 2010

denis my zase musíme napsat medenečkovi, mě zajímá jak je na tom...

kacka81
27. apr 2010

v pátek jdem na věc, mám tam prý pěkné folíky bude jich asi 14. a možná ještě nějaké.Tak uvidíme. Snad dozrajou a bude jich co nejvíc. Modlíme se za to, aby jich bylo hodně a povedlo se uchovat i kdyžtak nějaké mrazáčky. Kdyby to nevyšlo tak aby jsme měli kdyžtak ještě nějakou možnost. Jinak jsme i vyplňovali papíry kdyby náhodou neoběvili spermijky tak jsme museli vyplnit případnýho dárce. Ale snad na to nedojde máme tam bejt okolo půl 8, už to na mě začíná nějak padat. Doteď jsem to nějak nevnímala ale už se to hodně blíží ☹

kacka81
27. apr 2010

mě tam také tenkrát nic nenašli a špinila jsem a bylo to taky dost krvaví, odpočívej a hlavně se nepřepínej. Nemáš náhodou teď období menstruace. Mohlo by to bejt k tomu. Já to měla do 3 měsíce

kacka81
27. apr 2010

Když budete psát medenečkovi tak jí moc moc pozdravujte 😉

denis19
27. apr 2010

kacko...tak super, ty hezky stimuluješ, ukážkový počet folikulu a uvidíš ,že i spermoníky najdou 🙂 a manžel a v i ty jste tda rozhodnuti eventuálne i pro dárce????? Težké rozhodnutí co?
sophie...asi by ji bylo vskutku treba napsat holčine jedné,aspoň ať víme jak se ji darí!!!!!!!!

denis19
27. apr 2010

jo sophi...a co teda kočárek......máš trochu jasno?

kacka81
27. apr 2010

supr to je i já mám radost že jich je dost, ale teď aby dozráli. Já při první stimulce sem jich měla 20, ale konečná injekce měla bejt do svalu. Ale měla jsem tam jinou doktorku a ta mi řekla že si jí můžu dát do břicha (pregnyl) tak jsem si jí pýchla. A dozrálo jen jedno ☹ ☹ ☹ Pak ty dálší byli už dobrý. A teď je tam zase jinej problém dr by se hodilo OPU ve čtvrtek podle velikosti folíků ale dr co má operovat muže tak ve čtvrtek nemůže tak mě přetahujou na pátek. A podle toho co dr povídala když z doktorem telefonovala tak by se mohlo stát že dozrajou předčasně to by mě trefilo mám strach. Ale zase na druhou stranu si říkám že to přetáhnutí by mohlo pomoci k tomu aby opravdu uzráli všechny.

Jinak na dárci je to těžké rozhodnutí ale není to poprvé už jsme se jednou takhle museli rozhodnout. Protože ty spermijky taky nejsou úplně vyvynuté tak nám to dr navrhla, a u toho 4IVF oplodňovali půl vajíček našima a půl od dárce. Ale nakonec naše embrijak byla lepší než od dárce a je z toho Kačenka 🙂 Mi doufáme že na dárce nedojde, ale musí to tak bejt aby ty vajíčka nemuseli pak znehodnotit kdyby nebyli čím oplodnit.

kacka81
27. apr 2010

lucie koukala jsem se ti opět do blogu máš tam krásné fotečky. A až dnes jsem vyčetla že bydlíme kousek od sebe 🙂

l.u.c.i.e
28. apr 2010

Ahojky holčiny,

Sophi, mám radost, že je mimísek v pořádku a špinění brzo přejde. To bylo úžasné vidět jak prcek mával, co? Mě to poprvé úplně dojalo 🙂

Denis, jak ti je po ránu? Někdy ti budu muset vyfotit nohy, jak je mám nateklé večer. To je hnus... Ráno je to v poho, ale jak vyjdu ven a přijdu tak to jsou konve 🙂 Jinak mám taky o kilo více, ale je to asi tím otokem 🙂
Tlak si raději ani neměřím. V poradně nic neříkají, tak ho mám asi ok.
Dneska chceme jít konečně zařídit dětskou doktorku, tak snad to klapne.

Gabulík, vy se tak máte, že pojedete pryč. Užijte si to.

Kačko, v pátek na tebe budeme moc myslet. Úrodička vajuch je pěkná a určitě zbydou i mrazáčky. V pátek na vás budeme moc myslet a držet palečky, abyste mohli použít své spermíky...
Kdepak bydlíš? My na Slovanech... že bysme byly sousedky? To by bylo pěkné 🙂

Holky, jestli budete psát Medenečkovi, že taky mooooooc pozdravuju. Jak to asi holka zvládá.

sophiejane
28. apr 2010

dobré ránko...no denisko mě se líbily mutsy a prodavačka nás dost ukecala do kočárků teutonia, že prý fakt kvalita a sama ho měla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre