Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
5. nov 2009

tak to presne delám já a když tam dr videl jeden gestační váček, tak vykrikl, hele tady je a já nevidela nic....jen neco jako ledvinový kámen a to bylo ono 😀 takže si myslím, že jsm ena tom všichni stejne 😀
budu končit,mnž se mi vrátil z práce zdrchaný, tak si ho jdu opatrit.

kacka81
5. nov 2009

medi já co se týče jídla jsem se vůbec nehlídala přesně tak jak říkáš tělo si řekne na co má chut. Jídlo jsem vůbec neřešila vaše diskuze mě až překvapila věcma které jsem vůbec nevěděla že něco takového v těhu škodí. Já se spíš hlídala abych se moc nenamáhala. Do 3 měsíce jsem spíš odpočívala, a pak už jsem dělala vše ale v mezích. Dokonce si pamatuji že když jsem byla asi v 6 měsíci tak jsme z mužem malovali dětský pokojík. Ale musí člověk opatrně podle toho jak se cítí 😉

kacka81
5. nov 2009

sophiejane mrkni na tyto stránky já už vnich brouzdám třetí večer, a můžu ti říct že mi dali novou naději přímo mě nakoply je to o tich byliných přípravcích. A najed si na ten femigard sjed dolu a otevř si Femigard z dopisů je to mazec co tam ty holky píšou.

http://www.hemann.cz/cz/1/bylinne-produkty-dopl...

asmeena
5. nov 2009

ahoj holky, koukám, že tady uvažujete nad Femigardem, já ho už užívám víc jak rok s menšíma pauzama a mně pomohl hlavně v tom, že se mi přestaly dělat cysty, ale jsou holky, kterým nepomáhá spíš po něm pořád špiní. Na každého působí jinak.

medenecek
autor
5. nov 2009

Kacko koukala jsem, že malá asi oslavila tento týden druhé narozeniny viď?

Přeji jí do života hooodně zdraví, štěstí, lásky, aby vám dělala jen samou radost a brzy dostala bratříčka nebo sestřičku nebo oboje. 🙂

kacka81
6. nov 2009

asmeena díky za příspěvek pak aby se v tom člověk vyznal jestli jo a nebo ne. Mi už se rozhodli že jo včera jsem to objednala co se dá dělat je nejvyší čas.

medeneceku máš pravdu ve středu oslavila druhé narozenimy moc ti děkujiem za gratulaci.

sophiejane všechno nejlepší k narozeninám a hlavně hodně štěstíčka a zdravíčka 😉

nadis.h
6. nov 2009

Dobré ránko holky, přišla jsem oznámit,že včera 7 den po ET jsem našla první // ve svém životě! 😉 Mám strašnou radost a doufám,že bude nadále vše v pořádku a jak má.

Držím palečky moc všem tady!! 😉

kacka81
6. nov 2009

nadis.h tak to ti moc gratuluji a přeji hodně štěstí ať je vše v pořádku 😉

sophiejane
6. nov 2009

kaci děkuji! nadis.h velká gratulace!!!

medenecek
autor
6. nov 2009

Narozeniny dnes Sophi slaví,
hodně štěstí, hlavně zdraví.
V klidu prožij další léta,
ať Tvůj život stále vzkvétá,
provází Tě samá radost,
naděje a žádná starost.
Ať překonáš těžké chvíle
s pevnou vůlí, v plné síle.
Ať úsměvu jasná záře
nevymizí z Tvojí tváře.
Ať Tě slunce stále hřeje,
to všechno Ti medenecek přeje!

A hlavně, aby se brzy podařilo miminko!!!!!

sophiejane
6. nov 2009

jůůůů, veršíky🙂 vy jste takový hodný... děkuju!

l.u.c.i.e
6. nov 2009

Ahojky holky,

včera jsem prožila děsný večer a noc plnou strachu. Kolem 21:30 jsem šla na záchod a zjistím, že jdou ze mně sraženiny krve. Tak vyděšená jsem ještě nebyla. Rychle se obléknu a jdu k sousedce, která je zdravotní sestrou. Ta se taky hned oblékla a jely jsme na pohotovost do FN Lochotín. Tam se mi hned ujala sestřička s doktorem... Musela jsem jim ukázat vložku a už šlo jedno vyšetření za druhým... Zrcadlem, prohmaten, stěry a UTZ. Naštěstí je vše ok. Prý je to zastaralá krev a jde jen z děložního hrdla, které je uzavřené. Miminko je živé, už máme srdíčko a bliká pravidelně, jsme velcí 2,9mm, staří 6+4 (schoduje se to s poslední MS i s ultrazvukem), TP mám na 28. 6. 2010. Vyfasovala jsem ascorutín na zastavení krvácení a musím teď jen ležet. Doktor opět hledal i druhý váček a nenašel, tak má teorii, že ta zastarálá krev se sraženinama je odešlé mimi... Musím se ale hlídat. Dnes jsem volala do Natalartu a objednali se mi na kontrolní ultrazvuk na 11. 11., napsali si, co se stalo... Při potížím mám opět jet rovnou na pohotovost... Doufám, že se tak nestane. Jedno vyděšení mě stačilo... Pak jsem celou noc nemohla spát, pořád se mi to vracelo a běhala jsem na záchod, zda se to zlepšuje... Během dneška už to povolilo... Holky, myslete na nás...

Sophi, vše nejlepší k narozeninám a ať se brzo dočkáš miminka...
Nadish, velká gratulace k //... Držím palečky.

medenecek
autor
6. nov 2009

l.u.c.i.e tak to si ani nedokážu představit. To musel být zážitek. Taky na to stále myslím, aby se to mrně udrželo, abych nezačala krvácet. Taky každou návštěvu na toaletě kontroluju, zda není na toaleťáku krev.
No a myslím, že tohle se klidně může stát každé, co dostala dvě embrya v případě, že jedno se neujme, tak musí nějak opustit tělo. Myslím, že i deniska psala, že nějaký den po transferu jí bylo zle a krvácela. Nebo tak nějak. A čím dýl se to druhé embryo udrží v těle a pak se odloupne, tím větší pak to krvácení je.NějakV kolikátám týdnu jsi?
Hlavně, že všechno dobře dopadlo. Hodně se šetři. Lež, ten ascorutin je dobrý. Ten ber a možná bych doporučila i magne B6 je to hořčík s vitamínem B6. Doporučila mi ho primářka hned po KET. Má udržet plod, působí totiž proti křečím v děloze. Beru dvě tablty denně, maximální dávka je 6.
Držím palečky a jdu si vzít raději ještě jednu tabletu toho magnesia. A nejraději bych si dala panáka. Fuj tajbl to je zase dnes zpráva.

sophiejane
6. nov 2009

fuj luci mě úplně zatrnulo, jak jsem začala číst...aspoň, že to má dobrý konec, bud opatrná, člověk fakt nikdy neví, nejdřív je vůbec problém se do těhu dostat a pak to udržet...

nadis.h
6. nov 2009

Luci to se stává často neboj se!Je to z toho druhého embryjka jak odchází. Znám hodně takových případů co se jim toto stalo.Ale chápu, že to musí být šoking. 😒Já mám zítra termín mrchy, tak doufám, že nedorazí. 😝 A magnesium jsem taky dostala hned po ET. 3x1 je to dobré na více věcí.

Holky děkuju za palečky moc moc! 😉

medenecek
autor
6. nov 2009

nadis.h připojuji se ke gratulaci ke II čárečkám. A neboj, mrcha už nepřijde.🙂

sophi to máš úplnou pravdu. Nejdřív se člověk bojí, aby se mimčo podařilo a když se podaří tak aby se udrželo.
😒

Mě ta lucky příhoda úplně vyděsila. Měla jsem zaváděná dvě embrya a nějak tuším, že zůstalo jen to jedno a pokud to tak je, tak to druhé musí odejít.

Při představě, že se mi tohle taky stane jsem šílená hrůzou. A manžel furt někde ve světě a já 50 km od první nemocnice. Asi až bude muž opět v neděli odjíždět, nechám se odvézt k sestře, aby v případě potřeby mě odvezla. No jsem zralá na pořádnýho frtana, kterého nyní nesmím.😉

Je toholt boj od začátku až do konce. Uf.....

sophiejane
6. nov 2009

medu neboj, kdy máš nějaký uzv?budeš víc v klidu

medenecek
autor
6. nov 2009

sophi v pondělí 9.11. ve 14.40 jdu na první ultrazvuk. Tak jsem zvědavá, co řeknou.
A co ty? Jak budete dnes slavit narozeniny? Půjdete s mužem někam na véču?

nadis.h
6. nov 2009

Medu to je děs teda s tím špitálem. 😨 Já ho mám naštěstí tak 10 min busem od baráku. 😖 Jen se děsím zimy. To jezdí přítel celou zimu na týden vždy pryč a týden je v práci tady.

kacka81
6. nov 2009

Ahoj holky nám když se povedla malá tak mi zaváděli taky dvě. Chytlo se jen jedno začala jsem také špinit když to druhé odcházelo. Tenkrát mě málem ranila mrtvice jak jsem se lekla. Hned jsem volala do Prahy bylo to sice večer ale volala jsem řekla jsem jim že jsem po ET a že špiním. Tenkrát mi řekli že pokud nezačnu krvácet tak je to dobrý, že odchází to druhé mimi. Měla jsem si lehnout a dát nohy nahoru. Tak jsem ležela celou noc nohy podepřené asi 3 polštářema a čekala jsem zda to přejde a nebo budu muset do nemocnice. Naštěstí to přešlo. A další dva měsíce vždy když jsem to měla dostat tak jsem drobet zašpinila ale jen malounko a pak už to bylo vše ok.

medenecek
autor
6. nov 2009

nadis.h. my máme nemocnici v Říčanech, ale tam není gynekologie a má velmi špatnou povět. Ta je od nás 15 minut autem, ale po svém osobním zážitku a zážitku mé rodiny bych jela do Prahy do Krče tam je přímo gynekologie a porodnictví a ta je těch 50 km.
Naštěstí moje sestra je zdravotní sestra a tedy mám jistotu, že by udělala všechno potřebné a odvezla mě tam. Oni bydlí 20 km od Krče. Tak holt než manžel odletí, hodí mě k ní. Sousedé to nevědí a nechtěla bych jim to ani říkat a děsit je, že by mě někam vezli a tím by se to provalilo.
No raději nebudu malovat čerta na zeď. Zatím se nic neděje a pevně doufám, že se ani nic dít nebude. 😉
Jo a v Liberci máme babičku z manželovi strany a haldu příbuzných pratet, prastrejdů a tak 😉

l.u.c.i.e
6. nov 2009

Medenečku, já jsem tě nechtěla vystrašit... To já jsem se včera vystrašila... Neboj se, zvládneš to. I já už přestávám krvácet... Je to jen špinění. Ale přesto raději ležím v posteli... Prý až do neděle a pak se už můžu zapojovat zase do denního života 🙂
Holky děkuju za rady. Magnesium si koupím.

medenecek
autor
6. nov 2009

kacko to přesně potvrzuje moji teorii, že pokud se ze dvou embryí uchytí pouze jedno, druhé musí dříve nebo později opustit tělo. A čím později to je, tak tím větší krveprolití. Blbej termín, ale jiný mě zrovna nenapadá.
Tak se modlím, aby tam v pondělí byla obě, nebo mě tohle taky čeká, což bych si rozhodně teda nechtěla prožít.

nadis.h
6. nov 2009

Medu tak to to jo takhle. 😉 U nás to celkem jde ta špitálská gynda.Dělali mi tam labarku a jde to. Jinak CAR mám taky asi 10 min od domu a mobil na primářku co mě má na starosti a té mohu zavolat kdykoli ve dne v noci.Ale klepu ať to nepotřebuji. 😅

medenecek
autor
6. nov 2009

l.u.c.i.e za to vystrašení nemůžeš. Každá to prožíváme. Dítě máme vymodlené a tím pádem spolu soucítíme a prožíváme. To tak prostě je. Hodně odpočívej, lež, nenamáhej se.
To magnésium je výborné a to i na nervy. Což budeme do konce těhotenství potřebovat více jak sůl. 🙂

medenecek
autor
6. nov 2009

nadisko ja mam taky telefon na primářku z caru. Taky s možností volat v případě potíží a fakt doufám, že to potřebovat nebudu. 😉
Už jsem ji takhle volala jednou, hned jeden den po punkci kdy se mi rozjelo OHS.
Doufám, že to byl poslední telefon, který jsem s ní měla. 😉
Už jsem si uvařila místo panáka těhotenský čaj. Tam je meduňka tak mě to snad hodí do pohody, když nemůžu toho panáčka a to máme doma v lednici pravou prvotřídní moskevskou vodku a ta pstýnkuje panečku. 😀

nadis.h
6. nov 2009

Bleee vodku už bych nikdy nedala. Vodka mě vyléčila z pití alkoholu a v prosinci to budou 2 roky co jsem nepila alkohol.Jen s vyjímkou max necelé sedmičky vína za tu dobu.Vždy po skleníčkách. 😝

medu nechodíme do stejného CARu? 😀

medenecek
autor
6. nov 2009

nadisko do stejného asi určitě ne. Já chodím do Prahy-Hodkoviček do PRONATALU. 🙂

nadis.h
6. nov 2009

Tak to ne medu.Já to brala dle té primářky.Slyším pořád, že jsou všude chlapi jako primáři,tak proto. 😅

medenecek
autor
7. nov 2009

Dobré poledne, určitě všechny vaříte či jinak hospodaříte, že?
Já mám naštěstí uvařeno ze včerejška, ale s mužem půjdeme na krátkou procházku.
Lucko tak jak je? Už se to krvácení zastavilo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre