Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

gabulik77
23. aug 2010

@denis19 včera, když jsem nedala ten čípek, tak jsem rourku používala i teploměr, ale nic, jen taková trošička a prdíky ty šly🙂 ale pomohl zase čípek až dnes. Dnes byl celkově Péťa nějaký divný:( celé odpoledne kňoural a plakal a nespal, teď večer usnul a v půl devátý jedl a pokud usne, tak už ho asi budit v jedenáct na jídlo nebudu, hrozně dlouho trvá než zabere. Vůbec si nedokážu představit, jak ho budu dávat po koupání na noc spát do postýlky, když teď po krmení trvá třeba i hodinu než zabere a to ho mám v náruči. Snad se to nějak srovná až v tom bude nějaký rytmus.

lucia.kl
23. aug 2010

@gabulik77 ja okupem, nakrmim a idu do postielok, už si na to tak zvykli, že hned zaspia a ani neplaču

gabulik77
23. aug 2010

@lucia.kl a kdy si nastavila takový režim🙂

lucia.kl
23. aug 2010

@gabulik77 nam ich bravali ešte v pôrodnici o pol osmej večer na kupanie, tak som ostala aj ja takto nastavená, zo začiatku to moc nešlo ale tak po nejakých troch týždňoch sa už dalo a teraz je to pravidlom... 🙂

l.u.c.i.e
24. aug 2010

Ahoj ženy,

@denis19, opravdu máte týden akční. Doufám, že nasrdíčku malá dopadne dobře a žádný šelest mít nebude. Taky mám akční týden, ale sama se sebou. Pozítří jdu na náběry a vyšetření na hematologii a pak zpět na gyndu.

@gabulik77, my taky máme hned od začátku nastavený režim, že kolem 19hod je koupání, pak nakrmení a po krmení postýlka. Kolem 20hod mi už malej spinká. Někdy už zabere u prsu, tak ho jen přenesu. Pak kojím až se mi vzbudí. Zrovna dneska to bylo po 2 hodinách. Asi tím horkem, pil jen krátce a hned zase usnul. Asi měl žížu.

@lucia.kl, co malé, dobré?

lucia.kl
24. aug 2010

@l.u.c.i.e ahojček. malé su v pohpode, konečne zabral sab simplex a ja si užívam tiché večere, aj cez deň sú kludnejšie a už sa vedia aj samé zabaviť, dnes som ich nechala samé lebo som dala vaňu a aký krik spustili, ale ked som prišla hned boli ticho, tak som im chýbala 😀

l.u.c.i.e
24. aug 2010

@lucia.kl, tak to mám radost, že sab simplex zabral... Tak ať je to tak i nadále 🙂 Jojo, to znám. Taky občas malého nechám samotného když potřebuju něco udělat. Chvilku se zabaví a pak spustí křik. Už vyžaduje pozornost a povídání 🙂 To pak má pusu od ucha k uchu 😀

gabulik77
24. aug 2010

ahoj holky tak my byli dnes na kontrole na kyčle a vše je v pořádku, plenku dávat nemusíme a za 2 měsíce další kontrola. Malej je od včerejška nějaký neklidný, ale to bude asi tím dusnem. Dneska ve dvanáct jedl a pak jsme jeli na nákup a ve dvě jsme byli doma, měl jíst ve 3 ale jak se vzbudil, tak šíleně řval, tak jsem zkusila flašku a vypil 50ml, tak má asi taky víc žízeň i když před tím jsem mu dala trochu čaje a to nezabralo. To je hrůza nikdy nevím jak mu mám dávat jíst??? Jsem fakt hrozná matka:( nepoznám vůbec co chce. Ani nevím jestli mu není doma vedro, máme tu 25 stupňů a ´má bodyčko s krátkým rukávem a bavlněné tenké dupačky, tak nevím, ale za krkem je normálně teplý ale není spocený. Teď když vypil tu 50 tak vůbec nevím kdy mu mám dát znovu najíst:(( to je strašný, vůbec v tom neumím chodit:(

l.u.c.i.e
24. aug 2010

@gabulik77, to je dobře, že je vše v pořádku. Mám z vás radost. Opravdu může být neklidný tím horkem. Já dávám malému bodýčko s krátkým rukávem + ponožtičky. Nebo lehké dupačky. Když spinká, tak ho přikreju lehkou dekou. Doma máme taky 25 stupňů. Takže se neboj, děláš to správně.
Malej si vezme kolik potřebuje. Určitě si tě vzbudí a bude chtít více 🙂 Čajíček dávám průběžně celý den. Časem vše rozeznáš. Ještě já občas ťápu co malej chce 🙂

lucia.kl
24. aug 2010

@gabulik77 ja tiež nie vždy viem, čo baby chcú, hlavne Nicol je občas poriadny nervák a nič nechce, ani mlieko ani vodu 😠 večšinou je taká, ked nevie zaspať, pomaly sa v tom učíme chodiť všetky. my máme doma 27stupňov a tiež maju na sebe bodyčka s kratkym rukavom a tenke polodupky. malemu daj jesť vždy ked si vypýta a vôbec nepozeraj na hodinky...

l.u.c.i.e
24. aug 2010

@gabulik77, co máš ve zprávě na kyčlích napsáno? My máme levá a prává kyčel Ia a úhel je zaoblený...

l.u.c.i.e
24. aug 2010

@lucia.kl, malé jsou kouzelné a tak krásně vlasaté. Škoda, že nemůžu ve tvém album komentovat fotky, tak ti o píšu aspoň sem. Jsou moc pěkné 🙂

gabulik77
24. aug 2010

@l.u.c.i.e ve zprávě máme: abduklec volné, nohy normální, sono 73 billat Ia jádra 0.

gabulik77
24. aug 2010

@lucia.kl nojo ale když nemám koukat na hodinky, jak mám vychytat to večerní krmení. Takže se vám stává taky, že nedáváte po 3 hodinách ale třeba dřív nebo i později????

l.u.c.i.e
24. aug 2010

@gabulik77, tak to máme stejné. Nám právě doktor říkal, že máme dávat preventivně jednu plenku navíc. Chtěla jsem se ujistit, že je vše v pořádku. Plenku navíc mu dávám jen na noc...

gabulik77
24. aug 2010

@l.u.c.i.e aha tak to nám nic neřekl a tu plenku skládáš klasicky nebo na tři díly?

l.u.c.i.e
24. aug 2010

@gabulik77, skládám jí klasicky, takže má nožičky víceod sebe...

gabulik77
24. aug 2010

@l.u.c.i.e prosím Tě ty používáš monitor dechu viď?? My s ním máme problém, máme ho pod madrací, na madraci mám normální prostěradlo a pak to napínací froté a když tam Péťu dáme na noc třeba v té rychlozavinovačce nebo i jen pod deku, tak nám ten monitor třeba 4x za noc řve, ale Péťa spokojeně spinká. Máš ho pod madrací nebo jen pod prostěradlem? Teď jsem ho zkusila dát jen pod ty prostěradla a je to strašně tvrdé:( to asi tak nemá být

gabulik77
24. aug 2010

přidala jsem teď zase foto🙂

denis19
24. aug 2010

gabulik, já to mám pod matrací a delá nám to také! nám z nej sice malá už i sleze,ale delalo to i tak a v nemocnici dávali deti prímo na monitor v zavinovačce, nemeli to pod matrací...tak nevím,ale návod píše pod matrac.

l.u.c.i.e
25. aug 2010

@gabulik77, nám to dělá taky... Je to tím, že malej pokud tvrdě spí, tak se může nadechnout až po 20 vteřinách a monitor hned spustí. Aspoň jsem točetla na netu. Nám to dělá proto, jelikož malej v postýlce rotuje a když se dostane ke straně, tak dečka už ho nezaregistruje a spustí alarm...
Na foto se jdu mrknout.

Jinak přeju krásné ráno 🙂

denis19
25. aug 2010

Dobré ránko!
Tak mi ji už nepoužíváme, neboť malá se z té podložky vetšinou odplazí úplne nekam jinam 🙂 a má zjevne silný pud prežití, tak to už nereším,ale je prava, že preci už tahá čtvrtý mesíc.
Dnes razíme s karolínkou do mesta na sraz s kamarádkou a šup do cukrošky, jen se obávám, že za nedlouho budu vypadat jako tehulka 😀 😀

gabulik77
25. aug 2010

ahoj holky, tak dneska ten monitor neřval, malej spal v rychlozavinovačce tak snad to neměl tvrdé.

@denis19 závidím ti tu cukrárnu🙂) já jak jsem v šestinedělí a mám trochu ty nervy a depky, nedokážu si nic vychutnat. Manža mi vždycky něco přiveze, co mám jinak strašně ráda a já si na tom vůbec nepochutnám, nebo si to vůbec nedám, protože na to nemách chuť. Přes týden si vůbec nevařím, vůbec nemám chuť k jídlu. Už aby se to všechno srovnalo a to i se mnou. Depky stále občas mám:( tak snad to už přejde.

sophiejane
25. aug 2010

ahoj holky, zdravím, občas vám mrkám do alb ale nějak nemám co přispívat do diskuze...všecky zdravím! minulou středu jsme se vrátili z dovči a dnes už jsem pěkně mazala na přípravný týden do školy...

darca100
25. aug 2010

caute baby!

som tu prvykrat a prvykrat aj stimulujem - zacala som s Gonalom, potom Merional a Cetrotide a dnes o 21.00 mam ist na injekciu Diphereline a potom v piatok na odber. Doktor povedal, ze mam hyperstimulku, chcem sa preto spytat, ci jej diphereline ok a ci s tym mate skusenosti. Dakujem!

darca100
25. aug 2010

a drzte mi palce, prosim. Hrooozne sa bojim...hoci sa snazim stale mysliet pozitivne ☹

sophiejane
25. aug 2010

darco hyperstimulace nezáleží na hormonech, které používáš, spíš na reakci tvého těla...

lucia.kl
25. aug 2010

@darca100 nemaš ty isť na inekciu pregnyl? ja som si pichala diphereline asi dva tyždne a potom som pridala gonalf a ešte niečo, čoho nazov si nepamätam 😀 😀 držim peste nech všetko dobre dopadne.

lucia.kl
25. aug 2010

@sophiejane ahoj 🙂

gabulik77
25. aug 2010

@sophiejane ahojky, zdravím tě po dovolené 🙂 abych ti pravdu řekla, kolikrát si říkám, že bych šla raději do práce, někdy mi ten den přijde hrozně dlouhý:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre