Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

sophiejane
23. okt 2009

lucie blahopřáníčko!!! já pořád čekám, jsem 6.den po KET

l.u.c.i.e
23. okt 2009

Děkuju. To už máš skoro polovinu za sebou. Držím palečky, abys brzo našla //.

denis19
23. okt 2009

l.u.c.i.e
tak super, včera zbytečný stres co???? Mooooc blahopreji!!!!!!!!!A s tím letadlem, no opatrne 😀 ale blízkost manžela za to stojí co??? Co ríká na novinku?

l.u.c.i.e
23. okt 2009

Měla jsem nervy na pochodu. To víš, měla jsem strach, že to nevyjde... Jinak říkal, že ten hlen je úplně normální a možná se ještě ukáže, tak nemám jančit... 🙂
Manžel, ten mi brečel do telefonu štěstím a já s ním... Moc se na nás těší.
Taky jsi dostala zákaz sexu? Doktor mi řekl, že se mám vyhýbat vaginálního styku. Vůbec nevím proč.

teri81
23. okt 2009

Ahoj holky,jeee lucie, my jsme na sebe uz dnes narazily v jine diskuzi 😉

Takze aby bylo jasno,ja teda nepoznala nic,vubec nic mi nebylo,fakt jsem se citila proste uplne normalne jako vzdycky,dr rikal,ze to ani jeste poznat nejde,ze kdo rika,ze ma priznaky,tak si to bud namlouva nebo to jsou priznaky z hormon'u,ktere na IVF bereme.
Takze nic mi nebylo,jeste k tomu jsem krvacela,nedavala jsem si zadnou sanci ,byl to treti pokus a ja byla zoufala.
A vysledek? Je mu osm mesicu a hulaka tady na me z postylky 😉
Nenechte se rozhodit a nesledujte se,nevysledujete nic,budte proste v pohode.

Jo a na OHSS jsem mela vzdycky nabeh museli mi brzdit vajicka,hrozne moc jsem pila a taky jsem pila Nutridrinky kvuli bilkovine, dobry jsou takyjogurty. A po OPU mi davali v CAR kapacku. A nic se pak nedelo.

medenecek
autor
23. okt 2009

l.u.c.i.e
moc Ti blahopřeju a přeju Ti to a závidím zároveň.
😉 mě do testu zůstáva 7 dní. Stále doufám.
Kolikátý transfer jsi měla?
Já mám druhý.

denis19
23. okt 2009

l.u.c.i.e
tak nám sex nezakázali, už od druhého dne po ET nám dr rekl, že muže bez problému a nemáme se ničeho obávat, že embrijka nevytreseme 😀 tak nevím a co jsem se ptala i jiných holek, tak jim také nic nezakázali????

denis19
23. okt 2009

teri 81
tak tito vyšlo a jsi spokojená,super! já už jen dočkat výsledku kolik jich je a dožít se roku 2010 června a bude hotovo!!!! Jinak jsem rodák z Vyškova, tak mi nedalo Te oslovit!

medenecek
autor
23. okt 2009

ohledně sexu nám po ET řekli, že týden si máme dát pauzu a pak klidně můžeme.
Když si vezmu kolik holek ani neví že jsou těhotný a sexují a neřeší to.
To jen my jsme furt ve stresu co? 🙂

l.u.c.i.e
23. okt 2009

Mě to taky právě udivilo, když mi ET doktor řekl, že se mám jen vyhýbat pohlavního styku jen 2-3 dny... To mi i napsal do papíru. Stejně mám nanžela pryč... No a dneska druhý doktor mi prévě řekl toto. Udivilo mě to... Přitom mi to do zprávy nenapsal... Tak se asi spletl.
Medencek, byl to můj první transfér. Neboj se, ještě máš čas... Držím palečky, aby ti to vyšlo.

denis19
23. okt 2009

Jasan že to výjde! Bez debaty já to tvrdím stále ík se to všem darí!!!!!
A popravde, sex nám dovolili,ale sama o sobe mám strašný respekt!!!
Asi se fakt moc sledujeme!

sophiejane
23. okt 2009

tyjo lucko tak to je dvojnásob pěkné, že ti to vyšlo napoprvé! a máš 2embrya, nebo 1?

teri81
23. okt 2009

Takze holky,ja byla ze vseho tak vypleskla,ze sex se u nas nekonal vubec cele tehotenstvi (prvni trimestr byl zakazany,pak uz ne,ale ja se furt bala),az ke konci,kdyz jsem prenasela a uz nevedela coby (delala jsem drepy,zrala chilli,skorici atd......),doslo i na ten sex,ale dovedete si predstavit sex,kdyz jste ve stadiu slonice ne??? 😀 😀

Denis19,takze je mozny,ze cekas dve co? ParadA! Drzim palce.
Ja teda rodak z Vyskova nejsem,ani z Moravy ne,tak nejak jsem se tu ocitla 😒 ,vlastne si tu furt pripadam trochu jako na Marsu 😀 ,hlavne ten prizvuk mi trha usi ☹ ,ale zvyknout si nejak musim.
Nastesti doma mluvime anglicky,tak snad nebudu mluvit po Vyskovsku 😀 😀 😀
Jestli chces,klidnE pisni do IP,kdybys neco potrebovalA,poradit,povzbudit nebo jenom taK 🙂

medenecek
autor
23. okt 2009

l.u.c.i.e tak to jsi měla obrovské štěstí.
Mám jen jednu kamarádku, které vyšel první transfer a má z něj tři kluky.
Dostala 2 embrya a ta se jeste rozdělila. Nyní už je klukům 6 let a jsou to ďáblíci.
Ostatní kámošky jsou po 3ET, 4ET, 5ET některé se to podařilo až na 10 pokus... hrůza, děs

Nevíte někdo jaké je pravděpodobnost úspěchu v %?
u prvního ET a pak následných?
Prý s každým dalším transferem pravděpodobnost roste....

sophiejane
23. okt 2009

medeneček pojd nekdy na diskuzi čekatelky na potvrzení těhu po ivf... tam je několik holek, kterým to vyšlo napoprvé!

sophiejane
23. okt 2009

teri nina isabella to je moooc pekné jméno!

teri81
23. okt 2009

Medenecek,no pravdepodobnost je tak obecne 50%,ale je fakt,ze potom to uz roste. Ja pri prvnim otehotnela,.ale musela jsem na revizi,pri KET jsem nemela kvalitni embrya,ze ctyr se dve rozpadly uplne,dalsi castecne a nechytly se,no a pri dalsim IVF jsem mela embrya super kvalitni,tak jsem to tak nejak vedela,ze to vyjde.
Taky zalezi na veku, do 28 let je myslim pravdepodobnost 69%,potom to klesa.
U KET je mensi,my mame dve embrya,konzultovala jsem to ted s dr. v CAR a rikal,at je rozhodne nepodcenuju,ze je taky sance docela dost,kdyz jsou kvality A a kdyz uz jsem otehotnela.Taky hraje roli psychika,jedno dite mam,taK to budu brat sportovne 😀 a budu vic OK.
Ale neplanuju to hodne dlouho,to ne.
Na dalsi cele IVF uz zrejme nepujdu, chci se uz setrit co se tyce hormonu,mozna za XXX let, i kdyz dr rikal,at zas tak dlouho necekam s mymi vajecniky.
No ale ja proste pocitam s jedinackem,KET budu brat jako bonus a mozna budu verit na zazrak (ale radsi moc ne,pravdepodobnost je moc malicka)

teri81
23. okt 2009

Sophiejane,dekujeme,taky se nam libi 😉 🙂

denis19
23. okt 2009

teri81
také jsemKETu moc neverila,ale mám už kolen sebe holky co se jim to podarilo!
já mám za sebou první IVF a zatím úspešne, jen to dotáhnout do konce!!!
A co tedy va Vyškove,kdyžmanžel je zjevne ne moravák????

medenecek
autor
23. okt 2009

no to jsem zvědavá kolik procent mám já ve svých 35 letech a druhém pokusu.
Embrya jsem měla ve výborné kvalitě, vypěstované stadiu blastocyt a stejně pryd. 🙂

l.u.c.i.e
23. okt 2009

Sophi, nechala jsem si dát 2. Nemáme žádné mrazáčky. Doktor říkal, že podle krve to vypadá na jedno, ale že se to může ještě změnit.
Denis, kolik jsi měla hcg ty?
Medeneček, musíš věřit, že to vyjde... I když mluví ta pravá, co vždycky jančí.

denis19
23. okt 2009

l.u.c.i.e
nevím sví hcg, od samé radosti jsem se nezeptala??? ale vím se ho v úterý na sone!
medenecek
já mám 38 a podarilo se to na poprvé,musíš verit, mne ani jednou nenapdlo, že to nevyjde!

sophiejane
23. okt 2009

denis to te obdivuju!!!

teri81
23. okt 2009

Denis,ja znam taky holky,co maji doma maleho ketacka 🙂
No co ve Vyskove? Taky se sama sebe vlastne ptam 😒 ,my bydlime v takove prdeli 13 km od Vyskova.
Pritel tu koupil dum,uz tu byl,kdyz jsme se seznamili (ucili jsme oba na stejne skole v Brne) a ja sla sem za nim 😠

l.u.c.i.e
23. okt 2009

Denis, už se určitě těšíš na sone, viď? Myslíš, že tam máš 2 nebo 1?
Sophi, neboj se, podaří se to.

denis19
23. okt 2009

sophiejane
proč? kvuli veku????
l.u.c.i.e
jo teším, chvilkama mám i obavu 😀 dyť jsem se už o tom bavily, človek neví co vše zvládne 😀
teri81
aspoň vidíš codelá láska a já skončila na slovensku 😀

l.u.c.i.e
23. okt 2009

Já vím... Budu na tebe myslet...

medenecek
autor
23. okt 2009

denis19 to tě fakt obdivuju, jak tě ani jednou nenapadlo že to nemusí vyjít.
To mě tohle napadá furt a bráním se tomu jak můžu a stejně mi to v hlavě hlodá a hlodá a hlavně po tom prvním nezdaru kdy jsem byla přesvědčená že to musí vyjít a ono nic...

denis19
23. okt 2009

medenecek
možná ej to tím, že už jsi okusila nezdar,ale ten si já nepripustila a ani se ho už nemužu dovolit, vzhledem na vek!
stále jsme meli pocit, že život to vyreší a nakonc jsem mu museli pomost a to mne ješte moc dlouho trvalo se rozhodnou pro IVF ICSI!

medenecek
autor
23. okt 2009

denis19
my to řešili s mužem pět let než jsme se rozhodli pro IVF.
Nadávám si, že mi doktorka furt tvrdila, že jsme oba ok, že se to podaří a ono nic.
Všichni okolo nás mají děti, moje dvě mladší sestry mají děti a my nic.
Tak jsem si řekla dost a objednala se na doporučení kamarádky do Pronatalu.
A pak se teprve začalo něco dít. Není nám pár a už moc času nemáme a díky těm peripetiím a zklamáním prostě v hlavě stále hlodá pochybnost. Už to tak moc chceme až to asi nejde...
Dokonce bych řekla, že muž to nese hůř než já. 🙂

Přeju ti jen samé pozitivní myšlenky i nadále. Aby tě pochybnosti nepotkaly. A závidím ti, že tak pozitivně dokážeš myslet, že se ti do myšlenek nikdy nevkrade ta pochybnost.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre