Je možné mimomaternicové tehu pri vysokom ľudskom choriovom gonadotropíne?

jankalipi
7. mar 2013

Dobry den prajem vsetkym, prosim vas o radu. 13.1. som mala posledny menzes. test som si robila 21.2. bol pozitivny, v pondelok 25 som bola na sone, ale nebolo nic vidiet tak mi radsej dal odporucanie aby sledovali hodnotu HCG v krvi - ak by nahodou slo o mimomaternocove. tak hned v stredu som bola na krv hodnota bola 7350, 2x som bola na krv teraz v pondelok a hodnota bola 37040. aj napriek tomu ze hodnota vysoko stupa, ze vraj je vzdy moznost mimomaternocoveho tehu. je to moze pri takom vysokom HCG? na sono idem az v pondelok, som uz z toho na nervy, kedze o babo sa pokusame uz 2 roky neuspesne. s prvym babom sme nemali nijake problemy.prosim vas mate niektora takuto skusenost?

jankalipi
autor
7. mar 2013

Pre zuzuj ... nemala som pretym nijake potraty ani mimomater. len sa proste 2roky vobec nedarilo, ani po liecbe. neviem si ani tipnut ake hcg som mohla mat ked som bola na sono. mam aj dlhsi cyklus cca 33-38dni, tak ked som bola na 1 sono tak som realne mozno bola iba 4-5tt ...tak neviem ci preto nebolo nic vidno.... a dokt to povedal tak ze nic nevidi, ani ani

livocka21
7. mar 2013

ak mas dlhsi cyklus tak plod este nemusi byt vidno...moja doktorka sa tiez bala ze to bude mimomaternicove, lebo nebolo nic vidno a HCG bolo normalne....a po 10 dnoch uz plod bolo vidno...nestresuj....ak by to bolo mimomaternicove tak sa to prejavi bolestami a krcami....tak mi povedala doktorka...bude dobre 😉 drzim palceky 🙂

reni1512
7. mar 2013

Ano moze byt ze HCG stupa a nevidno nic, ale neboj sa vopred... je to normalne ze este nie je vidno... mne povedali to iste, lebo videl gestacny vak vraj na vajecniku pravom... a pritom to bolo len zlte teliesko ktore zivy plod, ale ten este v 4tt nebolo vidno, tak radsej pockaj, ak ti tvoj lekar potvrdi ze sa mu to nezda, urcite ta este posle za inym, to sa robi potom tak ze 4ocami sa musia na to pozriet...drzim prsty 🙂

sharlotta
7. mar 2013

@jankalipi ja si myslim, ze na sone este ani nemohol nic vidiet...ja som bola v 6tt a bolo vidno este len gestacny vak, taky fliacik.

jankalipi
autor
7. mar 2013

dakujem vam zienky velmi pekne za reakcie, tak uz len vydrzat do toho pondelka. 😉 aj ked uz mam toho chodenia po lekaroch az az 🙂

zuzuj
7. mar 2013

Aha tak to je určite ine...takto to vychadzalo 7 tyžden a teraz si 8tt, a v 4-5 tt ak si bola tak to je normalne nič nevidno...tak potom len čakaj....držím palce.... 😉

jankalipi
autor
20. mar 2013

Ahojte zienky, pisem az teraz, hoci sono bolo uz pred tyzdnom. nejako casovo nestiham. tak sono potvrdilo,ze ide o normalne tehu, ale aj tak mi este stale nic konkretne nepovedali. za 2tyz musim este na jedno, kde sa uz ukaze vsetko, srdiecko, aj rast a ze ci je vsetko oki. bude sa dat povedat predbezny datum porodu. takze sa tesim ze je vsetko v poriadku zatial. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre