Jedna a viac ovulácii za cyklus

miminka15
17. aug 2012

Ahojte, chcela by som poradiť a vypočuť si aj Vaše skúsenosti.
Môj cyklus je pravidelný 25-dňový, avšak posledný mi prišiel po 27 dňoch. Ovúlacia je vždy jasná, bolesti podbruška a veľa hlienu. Avšak tento cyklus sa mi stalo. Od 8. dňa od začiatku mrchy bolesti podbruška a hlien v intervale každý 3 alebo 4 deň. Znamená to niečo? Ovulka bola 1-krát a dosť? Máte niekto takúto skúsenosť? A aj vysvetlenie? Ďakujem

nevestickaaaa
17. aug 2012

A nejde skôr o príznaky tehotenstva ako o ovuláciu? Nemôžeš byť skôr tehu? 🙂

hadassah
17. aug 2012

Ovulácia zvyčajne prebieha 1x za mesiac. To že pociťuješ ovulačné príznaky viac krát znamená, že môže ísť o jeden z mnohých variant cyklov. Viac si pozri na stránke www.billings.sk v časti CD Rooms - súbor pdf. Varianty cyklov.

miminka15
autor
17. aug 2012

@nevestickaaaa Neviem či to môže byť tehu, ale skôr by som povedala, že nie. Je príliš skoro na nejaké takéto príznaky. Hoci na 13.deň od M sa stalo, neviem či ste to správne stihli. No veď necháme sa prekvapiť čo k nám príde. Len tá nedočkavosť 🙂 🙂 🙂

riana12
17. aug 2012

@miminka15 moze sa len jednat o viac vyskytov plodneho hlienu... kde si ho sledujes? na toaletnom papieri, nohavickach ci priamo v posve z krcku maternice?
k 2 ovulaciam, k prasknutiu dvoch folikulov moze prist v kratkom rozpati 1-3 dni, prave pre to byvaju dvojvajecne dvojcata... ale ak mas na etapy, s vacsim orzpatim vyskyt plodneho hlienu, skor je to len zo zmeny hladin jednotlivych hormonov... hlien zavisi od pomeru estrogenu a progesteronu... cim viac estrogenu, tym je hlien plodnejsi... a zalezi aj velmi, odkial pochadza hlien, ktory kontrolujes... napr. na nohavickach uz je hlien zmiesany aj s vytokom z posvy, "zoxidovany", teda v horsej kvalite... napr. na nohavickach nemas nic alebo sa tvari neplodne, kremovo, pritom na krcku je ukazkovy plodny...
takisto sa meni mnozstvo hlienu zo dna na den... jeden den mas na rozdavanie, dalsi ho je pomenej, potom as zase zvysi jeho mnozstvo...

selisel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
riana12
17. aug 2012

@selisel tak to mas potom super hlienik, velmi kvalitny 😉

selisel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miminka15
autor
3. sep 2012

@nevestickaaaa Takže, môžem sa krásne pochváliť. Budeme mať 3.babulko 🙂 sme v 5.týždni

nevestickaaaa
3. sep 2012

Hahaaaaaaa, super spravy!!! 🙂 gratulujem a budem drzat palce na vsetkych koncatinach, aby ste boli ty aj fazulka zdravé! Moc sa s tebou teším 🙂

tanickaskorokubikova
22. sep 2012

@miminka15 Ahoj mne sa stalo niečo podobne, mám tiež 25-dňový cyklus naposledy som mala mrchu 13teho septembra no už počas nej som cítila bolesti v podbrušku čo sa mi normálne nestáva a od skončenia výtok(riedky, číry) a bolesti v podbrušku, ja som si myslela že to je ovulka, lebo tak isto sa u mňa prejavuje ale teraz som tu narazila na tvoju skúsenosť tak som trošku zarazená, test mi ale vyšiel negatívny, vieš mi poradiť? čo to môže byť? Ďakujeeeeem 🙂

tanickaskorokubikova
23. sep 2012

@riana12 Ahoj čítam tu že sa celkom rozumieš do toho hlienu 🙂 nevedela by si mi poradiť ty s tým čo som tu už písala?
Napríklad včera bolo v pohode žiadny výtok, žiadne bolesti nič, ale večer keď som si ľahla zase bolesť v vaječníkoch a dnes ráno opäť výtok, myslíš že môžem byť prechladená ? alebo niečo? Aj keď je číry, nepáli nesvrbí ani nič len je strašne vela a cítim ked vychádza, je to dosť nepríjemné...Ďakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre