Kanavit

aknelka22
15. okt 2014

Pred 14 dny se mi narodila dcera a pri propusteni z nemocnice mi doktorka rekla, ze Kanavit dostala nitrozilne v nemocnici a uz neni potreba davat kapky. Moje pediatricka mi tvrdi, ze Kanavit kapky se maji davat a to do 3 mesicu. Mate s tim nekdo zkusenost?Diky Lenka

majusqa77
15. okt 2014

aj ja som davala kanavit do 3 mesiacov. 1 kvapka raz za tyzden

slniecko77
15. okt 2014

@aknelka22 mam taku vedomost, ze pokial sa vit K pichne muscularne tak ho netreba podavat dalej.
V UK mas na vyber, bud muscularne - jednorazovo, dalej sa podavat nemusi, alebo oralne - dava sa 2mg po porode, dalsie 2mg po tyzdni a posledne 2mg 28 dni od porodu.

miku1
15. okt 2014

@aknelka22 Čo sa týka kanavitu, každá lekárka ho dávkuje inak. Ale ak ti v nemocnici povedali, že jej ho podali takouto formou, tak už by som jej ho nedávala.

monro
15. okt 2014

ani ja som dcere nedavala...dostala po narodeni injekcne a potom sa uz nedava 🙂

katarinamarkova
15. okt 2014

@aknelka22 zdravemu dietatu netreba davat umele vitaminy.

silvia5677
15. okt 2014

Aj moja mala dostala kanavit v nemocnici a ešte som dávala do 3 mesiacov jednu kvapku každý týžden...vraj sa to dáva dojcenym deťom aby im nezakrvacal mozoček

lusily
16. okt 2014

ja som tiež nedávala, vitamín K dostal v pôrodnici a aj v prepúšťacej správe pre pediatričku bolo napísané, že ho aplikovali a nemá sa už dávať, bolo tam len napísané, že treba podávať vitamín D a ten dávame

aknelka22
autor
17. okt 2014

Diky vsem za nazory tak mi to nedalo a volala jsem Dr.ktera nas propoustela z porodnice a pokud se da 1mg do zily po narozeni neni potreba davat kapky tak jak se to delalo drive.