Kedy si spraviť 2. tehotenský test?

julciatko1
7. dec 2013

Čaute baby 🙂 Potrebovala by som poradiť, že kedy si mám spraviť 2. tehotenský test. Snažíme sa s manželom o dieťatko už vyše polroka, ale zatiaľ neúspešne ☹ Prvý krát odkedy sa "snažíme" mi mešká perióda už 5. deň. 1. deň meškania som necítila nič. 2. a 3. deň ma boleli vaječníky, hlavne pravý, ale pripisovala som to prechladnutiu, no a včera nadránom som dostala do toho pravého vaječníka neskutočný, pichľavý kŕč, že som videla hádam všetkých svätých 😲 takú bolesť som ešte nezažila! Myslela som, že ani na záchod nedôjdem 😨 Trvalo to cca. 2 min., potom ma 2 min. vaječníky boleli a potom znova ten neznesiteľný kŕč, a potom nič! Odvtedy sa nič nedeje, perióda nechodí, vaječníky ma nebolia (len tak troška, ale aj to sa musím sústrediť, aby som niečo cítila). Tak som si dnes poobede spravila tehotenský test, ale ako inak (nič iné som ani nečakala 😖 ) NEGATÍVNY! Strašne som napálená na svoje telo, lebo mám pocit, že ma nechalo v štichu ☹ Jediné čo teraz na sebe pozorujem, že mám chuť jesť, ale nič mi nechutí, to bude asi z toho sklamania... Bože! Keby ste vedeli s akým strachom som si dnes robila ten test, lebo som presne očakávala negatívny výsledok, ale v kútiku duše verila, že bude pozitívny... Ďakujem za každý jeden názor 😉

julciatko1
autor
9. dec 2013

@katkasofi ahoj, takze 7. Den meskania a test znova negativny :'( uz som objednana na bud. tyzden k doktorovi ☹ som zvedava, ze co mi povie...

kacka27
9. dec 2013

@julciatko1 z mojej skusenosti…ziadne priznaky som nemala , test som si robila snad kazdy den po meskani a vsetky boli negativne, az na 11 den slaba druha ciarka a na 13 den uz mi krasne ukazal // Takze tehotna mozes byt aj nemusis…A este asi tak 2 dni pred tym poslednym testom ma zacali boliet bradavky inak ziadne ine priznaky

julciatko1
autor
9. dec 2013

@kacka27 To váááážne? No ja som strašne zvedavá, či sa niečo udeje do budúceho týždňa, lebo na psychike mi to teda nepridáva 😖 Najbližšie si idem spraviť test v stredu a potom budem testovať každé ráno, lebo doma mám aspoň 40 tehotenských testov. Objednala ich kamoška cez nemecký ebay, ale fungujú, jednej kamoške som z nich dala 10, na našej svadbe splodili dieťatko a tie testy jej krásne ukázali // 🙂 Ďakujem, pozdvihla si mi náladu 🙂

cipolina88
9. dec 2013

@julciatko1 Ahojky, prepáč, že ti až teraz odpisujem, ale skôr sa mi nedalo, čo sa týka tej mykózy, tak ja som mávala presne takéto stavy, aj 2 krát do mesiaca som bola u gynekologa, ktorý mne aj mužovi dal tabletky, mne tabletky a maste na vkladanie, takto sa to tahalo hádam aj rok, už som bola z toho na nervy, uz som si pripadala ako nejaka spinava neviem čo, ked som mala takéto problémy, pritom som pouzivala len mydla na intímnu hygienu, o sexe sme len snívali, nakolko sme nemohli ked mi začali prolbémy a potom ked som mala lieky a samozrejme, ked som ich dobrala prišla mykoza znova, nejedla som sladkosti, snazila som sa nestresovat, jedla som samé probiotické jogurty aj samotné probiotika, vyskusala som candida tabletky, sirup aloe vera vsetko mozné naozaj a nič stále dokola, až raz po velmi dlhom case som nasla na nete, ako jedna baba píše, že to môže byť aj zníženou imunitou a vtedy ma trklo, ze ahaaaa, jasne, tu ja mávam stále od malička som sa liečila, tak som sla imunulogicke, ta mi nasadila liečbu a musím si zaklopat odvtedy som ju mala len raz aj to ked som sa po svadbe doslova prežrala tortami 😀 ale dala som si fungolon a prešlo to akonáhle prišla mrcha..... takze určite si daj spravit u imunologa rozbory, či máš zníženu imunitu, mne to pomohlo, hoci zasa po dvoch rokoch mi preistotu našli cystu 6x3 cm - endometrioza..... 😢

julciatko1
autor
9. dec 2013

@cipolina88 Oukej, po novom roku naštívim imunológa. Ďakujem pekne za radu 🙂 A kde máš tú cistu?

julciatko1
autor
9. dec 2013

@kacka27 Ahoj 🙂 Mám ešte jednu otázku... Ako si prosím ťa zvládla robiť si každý deň tehotenské testy a nezblázniť sa pri tom? Nemala si čierne myšlienky, že ti niečo je? Nenavštívila si doktora? Ja keby som bola doma, tak už dnes sedím v čakárni!

cipolina88
9. dec 2013

@julciatko1 cystu uz mám vonku, robili mi laparku v apríli, mala som hrozne bolesti krízov aj podbruška, prisla som o kusok z vaječníka skrz retardovaného gynekologa, ktorý mi dva týzdne predtým tvrdil, ze tam nič nemám...takze tak a to mám 25 rokov

julciatko1
autor
9. dec 2013

@cipolina88 Jaaaaaaaj! Vidíš, a preto toto ja nikdy nezmením svojho gynekológa, lebo mu maximálne verím a viem, že je to pán odborník! A môže ti aj toto nejako ovplyvniť otehotnenie? Nevyznám sa...

kacka27
9. dec 2013

@julciatko1 Nezblaznila som sa 😀 sak ved preco by som sa mala, chcela som vediet ci nie som nahodou tehotna, kedze chodim do posilky a nechcela som sa natahovat, a koli tomu ze mi par dni meska menzes by som urcite hned nebezala k lekarovi, teda pokial ma nic neboli.

julciatko1
autor
9. dec 2013

@kacka27 Pár dní? Veď si to zvládla až 11 dní, a to už je dôvod na paniku, keď ti tak dlho nechodí ms, či?

kacka27
9. dec 2013

@julciatko1 Pred par rokmi som nemavala pravidelne menzes, tak pre mna to nie je nic vynimocne 🙂 Chapem,ze pre niekoho to moze byt vecnost, ale cas leti rychlo, ked je cim ho vyplnit 🙂

cipolina88
10. dec 2013

tai baby mne dnes začalo špinenie, zajtra mám dostať, takže mrcha je tu 😢

julciatko1
autor
10. dec 2013

Ale este neprisla, tak pockaj do zajtra a daj vediet 😉 ja mam dnes 8. Den meskania a stale nic! S ms uz ani nepocitam a inak mi nic nieje!

cipolina88
10. dec 2013

tak drzím palčeky nech si sú dve čiaročky!!!! velmi ti to prajem, viem aké to je tak velmi chciet....

cipolina88
12. dec 2013

@julciatko1 prišla a silná ☹ len sa modlím nech nemám zase cystu alebo čo ... ☹ a ty ako?

julciatko1
autor
13. dec 2013

@cipolina88 Ja mam dnes 11. den meskania, testy stale negativne, symptomi ziadne a po styku si vzdy najdem na papieri troska krvi. V utorok idem k lekarovi, tak ti napisem, ze co to je, ale tehotenstvo urcite nebude ☹

cipolina88
14. dec 2013

@julciatko1 tak sa drz :(

julciatko1
autor
15. dec 2013

Takže dnes, po 12. dňoch meškania sa dostavila ms ☹ Život je pes!

cipolina88
19. dec 2013

@julciatko1 nebud smutná, ja som si povedala, že už sa nebudem takto trýzniť a stále sa pozorovať, kedy to príde vtedy to príde ... je to uplna pravda, ako to tu niektoré kočky písali, že všetko je v hlave, bola som si na 99 % istá, že som tehotná a potom som bola taká strašne sklamaná, že to už v živote nechcem zažiť....veľa žien tu píše že su obaja zdraví a aj tak sa im napriek tomu nedarí rok, či dva... takže je to asi aj v rukách Božích, kedy a či z nás spraví maminky, tak hlavu hore dievča!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre