Kedy ste zistili, či ste tehotné, aké príznaky ste mali?

maca793
20. apr 2007

ahojte, neviem, či už bola tu taká téma tak ju zakladám a dúfam, že sa tu nájde veľa mamičiek, ktoré si zaspomínajú na "prekvapenie" od partnera. 😉

dannynka
4. sep 2007

no aj u mna to bolo podobne.mne chodila tiez pravidelne a ked mi zrazu neprisla hned som vedela kolka bije..... 🙂 🙂 🙂 🙂
par dni po meskani som si spravila tehu a boli tam dve ciarky 🙂 🙂 🙂
par dni na to som sla pre istotu aj k dr.a ten mi to potvrdil na zaklade odberu krvi kedze som bola asi v 5-tom tyzdni.... 🙂 🙂 🙂
gerta-drzim palceky nech ti to vyjde... 😉 😉 😉

krea
25. máj 2008

🙂 Ahojte, chcela som sa vás opýtať na prvé príznaky tehotenstva. Už 5 dní pociťujem mierne bolesti vaječníkov, mám plné prsia a mám silný výtok. Ďakujem vopred za info 🙂

mamartinka
25. máj 2008

ahojtebaby.mne uz druhy den je akosi na vracanie ale vracat sa mi nechce.zachvilu ma to zas prejde.snazime sa o babetko a naposledy v utorok.dnes chceme zas.myslite ze by sa od utorka dalo nieco zistit?ine priznaky zatial nepocitujem.dik moc za akukolvek radu.snazime sa rok a cez pol a bidvaja sme zdravy.

gucz
25. máj 2008

ahoj baby, musím Vám povedať že ja som nejaké extra príznaky nemala, nedostala som menzes, tak som letela k doktorke, aby to hneď potvrdila, kvôli práci (robila som aj s jednou chemikáliou, pre tehu nevhodnou). Spravila mi ultrazvuk a bolo potvrdené. Asi až o dva týždne nato ma začali veľmi bolieť prsia, pri tlaku na ne, ako pred menzesom, ale asi 100x viac. Inak vracanie, ani nič také ma nepostihlo, akurát mi strašne smrdelo surové mäso (napr na nákupe v tescu), vždy som musela odísť. Ale to bolo asi až v druhom a tretom mesiaci

wladka
25. máj 2008

ja som nezistila skoro vobec, bo ziadne priznaky(nechraneny sex len pocas neplodnych dni, fungovalo to dlho, a nam sa to podarilo 5den menzesu), tak som bola mesiac v tom, ze ok 😀 , ale ked nie a nie M, 2tt meskali, nic som si nepripustala.. potom test, a ooou, dve palicky 😉 .. a paradox je, ze az ked som zistila, zacala som vracavat, aj 3x denne 😠 😠 , akoby to dobiehalo tie tyzdne.. 😀 😀 😀

pemar
25. máj 2008

no mne skoro hned po pocati stmavli prsne dvorce. som dufala ze teda budem v tom ale testy boli negativne, tak sa mi manzel smial ze mam asi falosnu graviditu 😠 tak som cakala do dna kedy mala prist mrcha a spravila som si dalsi testik a ten bol pozitivny. az neskor som mala sem tam nauzeu ale inac nic, len som sa stale usmievala na kazdeho 😀

snehulienka
25. máj 2008

ked mi neprisla MS 4 dni urobila som test. //. o3 dni dalsi lebo som tomu nemohla uverit. zase //. inak som to necitila. teraz mam v 7+6tt nechutenstvo a som unavena.

wien
25. máj 2008

mne bolo pár dní pred očakávanou MS dosť zvláštne od žalúdka, aj keď som nevracala, ani ma nenapínalo. napriek tomu som mala dojem, že MS príde, lebo všetko som pociťovala ako obvykle - až na tú jemnú nevoľnosť. no a neprišla, v deň očakávanej MS som urobila testík a boli //.
tešili sme sa straaaašne a čoskoro to budeme mať za sebou 😎

sylverka
25. máj 2008

No u prveho bábätka som bola veľmi hladná a bolelo ma v podbrušku a zvracala som z mandariniek išla som k lekárovi lebo testík bol pozitív ten tam nič nevidel tak ma vystrašil bo si myslel že je to mimomaternicové tehotenstvo a chvala bohu bola to naša Sabinka a druhý krát mi bolo zle a boleli ma kríže a strašne som bola unavená neskôr som išla k doktorovi ale teraz už poučená prvým prípadom tak trochu neskôr ale bolo mi veľmi zle od žalúdka a stále som vracala a tehotenstvo sa potvrdilo a máme synčeka ktorý je 5 mesačný . 🙂

okeke
26. máj 2008

ahojte dievcata aj ja sa pridam.I ked teraz som po operacii doma z nemocnice v Anglicku a babatko uz nemame ale je to o tehotenstve.....takze 2.marca som skoncila pouzivat antik.naplaste M prisiel ok a aj v aprili(aj sme sa chranili,ze aby som dostala M ako sa patri poriadny) ale koncom aprila som mala take 1-dnove krvacanie a bolest vo vajecnikoch potom ok,a 5.maja som zacala mat take spinenie a v piatok som rano zvracala,prehnalo ma ale v pohode som potom sla zaniest synceka do skoly a do roboty,a tam to pokracovalo na WC stale a krce atd.tak ma prisiel zobrat manzel,cely vikend bolo lepsie ale stale brusko bolelo,v pondelok som zacala odpadavat,zvracat,hnacky aj som odpadla manzelovi ze volal sanitku,na urgente tu v UK potvrdili ze som tehotna ale sa zaoberali zaludkom atd.sono nespravili potvory a poslali domov ze mam jest tabletky zelezo......a uz to islo dolu vodou v piatok som sa pytala na gyndzu lebo tu sa nechodi na gyndzu ako na SK ze kazda mame svojho gynekologa a chodime preventivne na kontroly,a tam ma zase len zo spodu vysetrili a povedal ze asi mam zapal mocov.ciest dal antibiotika ale v sobotu poobede som opat manzelovi odpadla a opat sanitkou do nemocnice aj bradu som si rozbila ale mi zistili ze mam vnutor.krvacanie,museli mi dat transfuziu krvi atd az v nedelu o 11h mi KONECNE spravili SONO a zistili ze mam MIMOMATERNIC.TEHOTENSTVO a musim ist hned na operac.sal tak sa aj stalo a laparoskopiou mi 12.tyzd.plodik odstranili.....bolo to velmi tazke,cela ta predoperac.ceremonia,operacia,po operacii stavy,teraz som uz od min.stvrtka doma a je mi lepsie a lepsie ale clovek si ani nepomysli ze sa moze take nieco stat(UZ SME SA ZACALI TESIT SPOLU AJ S MOJOU A MANZEL.RODINOU ZE BUDEME MAT DCERKU)takze to vam tymto chcem povedat ze ak sa vam nepaci nieco na vasich priznakoch a boli vas nieco chodte na gyndzu a ziadajte sono,tam predsa vidia vsetko a mozete predist takym ako som ja prezila a spolu moj manzel a 5-roc.syncek.Zelam vam vsetko dobre a prepacte ze som sa tak rozpisala a sla do detailov.....uzite si cele obdobie tehotenstva je to jedno z najkrajsich obdobi v zivote zeny...ja som to prve mala krasne aj porod,tak som si myslela ze aj toto druhe bude take iste...ale bohuzial nebolo.....tak este raz drzte sa vsetky co ste tehulky..pa

sherley
26. máj 2008

Mňa boleli prsia, boli strašne citlivé na dotyk, tak som si najprv myslela že mám dostať M tak to bude preto (lebo stále aspoň týžden pred tým ma bolia). Ale ked M meškala asi 1-2, ja som začala mať také čudné predstavy, že možno ma bolia preto lebo som tehotná, začala som si namýšľať, že sa mi aj zväčšujú. A pamätám si ešte na neuveriteľný hlad hneď ráno po zobudení, to bol taký hlad, že som normálne nemohla vstať a isť si niečo urobiť, taký bol žalúdok prázdny. Potom neskôr prišli aj nevoľnosti, vracanie... ale to už som vedela že som v tom 😀 .

danulka2
30. máj 2008

pri dcere mi strasne zacala smrdiet sunka, ale este som nevedela, ze som tehu.Az ked mi tyzden meskal menzes, tak som sla na sono a sup, bola tam 😉 . Pri synovi som tiez este nevedela, ze som, ale to sme sa uz snazili. Ziadne priznaky som este nemala. Ale mali sme pohreb a na kare mi sestra hovori, ze vyzeram nejak inak, ze ci niesom tehotna. Tak som povedala, ze neviem, ale mozno aj 😀 O par dni mi test potvrdil, ze som bola. Potom mi prestala chutit kava a doslova mi smrdela. Dovtedy som ju milovala. Potom hrozna bolest pesnikov, ani dotknut 😀 /ani manzel/. Neskor nie ranna, ale celodenna nevolnost. Az v 4.mesiaci sa to zacalo zlepsovat. No a to male ,,cudo,, z bruska bude mat o mesiac uz 2roky 😀

julia225
30. máj 2008

zistila som to v 13stom tyzdni, lebo som mala zapal mocovych ciest a myslela som si, ze preto nemam menzes, dokonca som uzivala silne atb, mala to chvalabohu prezila a v zdravi...
no a nebolo mi nic, akurat som bola hrozne smadna...(bol januar) a sla som sa zabit za masom okrem salamy, ktoru zboznujem...

julia225
30. máj 2008

a ozaj, zistila som to preto, lebo som zacala cudne krvacat...

prasiatko30
30. máj 2008

mne co prve prve to bolo ze mi zacalo byt strasne zle v aute - hruza - a ked som si to tak spatne premietala tak vlastne hned prve dni po 😀 - len to som to este nevedela, druhy priznak boli navrete prsia ako keby som mala mat menzes a treti priznak - spavost - nemohla som sa vykopat rano z postele ani za toho otca - v podstate som bola ako taka sipkova ruzenka tie prve 3-4mesiace

schwarzovka
30. máj 2008

nijak, já měla příznaky až po zjištění....jinak mi bylo divný, že mi vynechala mrcha....a bylo to týden před svatbou a den před rozlučkou - ještě, že tak 😀

gucz
30. máj 2008

teraz keď tak rozmýšľam bývalo mi v autobuse zle (prímestská linka), vždy som sa modlila, aby sme už vystupovali doma

petrzalkaa
17. jún 2008

ja som dnes 27DC ,som kludné žiena ale dnes som v robote narobila strašný krik,tak som sa rozčúlila,až som sa potom ked ma to prešlo hambila a bola som sa ospravedlnit....tak neviem,či toto môže byť tehu????
ráno som mala trochu pocit,že dostanem ms,boleli ma vaječníky a poobede ma to prešlo a začalo ma dosť bolieť podbruško,tak neviem,uvidím,či ms dorazí..

dika
17. jún 2008

uplne prvy priznak - boleli ma prsia. Neskor - a to som uz mala aj matersku knizku prisli nevolnosti -pocas celeho dna, najviac vecer.....

andrea78
17. jún 2008

peteralkaa, može 😀 😀 😀 😀 😀 u mňa to začalo rovnako a dnes "to" má takmer 9mesiacov 😀

miriamkac
17. jún 2008

ja pridam uplne prvy priznak, hned ked este nebol ani termin naslednej menstruacie...v oboch pripadoch mi zacala tiect krv z nosa...trvalo to cca 3 dni, ale mam to potvrdene, lebo sa mi to stalo aj pri dcere, aj pri chlapcoch 🙂 ....

kisska
18. jún 2008

Ahojte, podla toho, co moj manzel dodnes rad rozprava, mojim prvym priznakom bola chut na ranajky (nikdy som neranajkovala) a jeden den som od neho chcela aby mi urobil ranajky. A nie obycajne, ale pastekovy chleba s baranimi rohmi. Pozeral na mna divne, ale nic nepovedal. Cez vikend som bola najzravejsia kyselinka na grilovacke a v pondelok vecer a v utorok rano som mala // 😀 . Dalsi pondelok rano som bola u gyndaka na krv, nech je to 100% a ked som okolo obeda zacala krvacat, velmi som sa zlakla, lebo uz ja som uz vedela, ze test nepotrebujem. Tak som si isla na tyzden lahnut do nemocky a tam mi ukazali moju fazulku, ktora ma dnes 15 tyzdnov, vyse 6 kilov a ten najkrajsi bezzuby usmev na svete 😉

petrzalkaa
18. jún 2008

Dakujem andrea78, dnes som mala dostat ms, vcera ma boleli vajecniky a myslela som že dorazí a zatial ni, dnes mám celý den tlaky v podbrusku a mám pocit,že by to mohlo byt,že sa mi v maternici niečo deje,spravila som si test,ale je negatívny,tak neviem,uvidím,čo bude dalej....andrejka,mala si aj iné príznaky?

petrzalkaa
18. jún 2008

ozaj andrejka78a Gratulujem k drobčekovi!!!

majula009
18. jún 2008

My sme skúšali niečo cez trištvrte roka otehotnieť a nejako to nešlo, a tak som na to postupne aj prestala myslieť a zmierovala som sa s tým že to asi nikdy nepojde, a že pojdeme skúsiť umelé oplodnenie ak to dlhšie nepojde a tak ked mi meškala menštruacia som si to ani neuvedomila a to som už bola v 6-7 tt, a jediný príznak bol ten že mi strašne začali vadiť cigarety, ale tak príšerne že ked som zacítila dym tak som šla omdlieť....a ešte jeden príznak bol....brutálne únava...prespala by som aj 24 hodín...pripisovala som to októbrovému počku a začínajúcej zime....na to že som tehotná ma upozornil moj partner..tak som si na druhý deń kúpila test a z výsledku som takmer odpadla od šťastia..... 😀
Mala som aj naliate prsníky a dokonca som aj trošku špinila, preto som neverila že som tehotná lebo aj pred menštruaciou som mala také stavy....

audreyd
18. jún 2008

ja som sa cítila ako pred chrípkou 😝 total bolelo celé telo a len spať a spať... potom mi hrozne voňala zaváraná paprika a moja mamina hneď vedela, že som v tom 😅

aknaj
18. jún 2008

🙂 Ahojte, uz dlhšie čítavam tieto príspevky, ale až teraz som sa odhodlala napísať. U mňa bolo prvým príznakom, že som nedostala menzes. A pretože chodil pravidelne, dúfala som, že som tehotná /po roku skúšania aj bolo na čase/. Čakala som cca 2 týžne, potom som si spravila test a keď bol pozitívny, išla som k doktorovi a ten mi to potvrdil.
🙂 Ale na čo si ešte spomínam, bolo to, že zrazu vo všetkých filmoch, seriáloch a dokonca aj v knižkách, ktoré som čítala, boli alebo zostali všetky hlavné hrdinky tehotné.
😝 A tiež mi bolo na vracanie, ale od hladu. Ja som tuším stále jedĺa. Síce malé dávky, ale stále. Bála som sa, že by som mala vracať, tak som vžky mala niečo na jedenie. A to mi potvrdila aj moja vedúca z práce. Vraj keď videla, že ja v robote raňajkujem aj desiatujem, už vedela, čo je vo veci. To trvalo asi 3 mesiace a potom ma až do pôrodu pálila záha. Skoro z každého jedla a nápojov, /ale len pri prvom tehotenstve/ ku koncu som pila už len čistú vodu.
🙂 Ale inak, vôbec mi nevadili žiadne vône, nemala som divné chute.

elise
18. jún 2008

ja som sa dozvedela že som tehotná v 5 mesiaci nebžvalo mi zle , nepribrala som, prsia sa nezväčšili nohy mi nepuchli uplná pohodička pri bežnej kontrole mi dokina povedala tú šťastnu novinku že za 4 mesiace rodím hned mi to ukázala na ultrazvuku a vypísala knižku, spravila potrebné odbery krvy, odmerala a odvážila a určila datum dalšej návštevy ja v šoku ked som vyšla z ordinácie v čakárni volala som manželovi že na vianoce budeme traja že som tehotná v 5 mesiaci. 😀 (malý sa nám podaril po 6 rokoch snaženia a v tom čase ako som otehotnela sme to zo snažením vzdali a nechali sme to plynuť takže sa to super podarilo 😵 😵 ) takže šťastnú novinu oznámila doktorka mne ja manželovi a obaja mojim rodičom 😉

mokuska
19. jún 2008

mne az do tretieho mesiaca nebolo nic a vsetko aj zenske veci som mala normalne akurat som mala krasnu plet a priznaky ziadne ,pri druhom mi svokra povedala skor ako lekar ,ze som tehotna vreaj sa mi zmenili oci,kukala som do zrkaldla ale nic som nevidela.Pri prvom synovi som jedla ako za troch hlavne jadohy a palacinky a pri druhom grepy tony greppov,preto ma teraz hlavi tvrdu a gulatu.Niekedy som aj zabudla ,ze som tehotna a utekala na stekloch na autobus.Bola to pekne obdobie az na to velke brucho.

sona28
19. jún 2008

Ja som otehotnela hned na druhy mesiac snazenia a akosi podvedome som to tusila, ze uz je to tu, ale pred druhymi som to nepriznala, stale som tvrdila, ze este z toho nic nebude. A cele 2 mesiace ma bolelo podbrusko, akoby som uz uz mala dostat. Ale ziadne ine priznaky - len zvlastny pocit, ze sme dvaja a bolave brusko, ktore som mala potebu vzdy, ked som bola sama, pohladkat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre