Kedy ste zistili, či ste tehotné, aké príznaky ste mali?

maca793
20. apr 2007

ahojte, neviem, či už bola tu taká téma tak ju zakladám a dúfam, že sa tu nájde veľa mamičiek, ktoré si zaspomínajú na "prekvapenie" od partnera. 😉

martina88martina
13. nov 2014

ahojte, mala som dostat mrchu minuly tyzden v piatok ale stale ju nemam a to je u stvrtok, zajtra si mam dat tabletku do noveho mesiaca. Boli ma pod brusku ako keby ma mrcha prist, trva to uz tyzden asi,ale mrcha stale nikde, raz ma pichne na lavej raz na pravej strane. Neviem ci sa mam bat, mavam posledne dni take navaly tepla co som nikdy nemavala, aj mi je za posledne dni zle tak nevolno, toci sa mi hlava ale nezvraclaa som, co si myslite mozem byt tehotna, ja dufam ze nie este som neni pripravena nato ,

danusa21
13. nov 2014

@martina88martina Ahoj, to mozu byt aj hormonalne zmeny alebo predmenstruacny syndrom. Skus si urobit tehotensky test a uvidis. Popripade skus zavolat svojmu gynekologovi, ze ci si mas tu tabletku vziat alebo nie. Ja by som radsej testla najprv, ale nemyslim si, ze keby si bola tehotna, tych par antikoncepcnych tabletiek navyse nejak uskodi. Ale rozhodni sa sama. Toto je len moj nazor.

leren1
13. nov 2014

@martina88martina ja mam presne vsetky tieto priznaky teraz aj tie navaly ale dnes som testla a nic pravdepodobne hormony sa poblaznili

martina88martina
18. nov 2014

doktor povedal ze by este nic nevidel ze si mam spravit test, test vysiel negativny, ale kramy stale nemma, nechapem to dufam ze mi tento mesiac pridu, nechcem ist na vyvolavacku , telo do niecoho nutit ,. neuznavam to

patka133
23. máj 2016

Ahojte uz asi 4 tyzdne badam na sebe zmeny .. Uz asi pred 4 tyzdnami by bolo neckane zle .. Najpru som ss citila oki a naraz som vracala .. A potom mi bolo zase zle . a takto sa to tocilo asi tyzdne rano naobed vecer .. Pred dvoma tyzdnami som mala dostat svoje dni no neprisli a namiesto nych som mala len hnede spinenie dva dni .. Mam priznakuy ako keby som bola tehotna .. Bolia ma stale krize .. Boli a neustale vbpodbrusku .. Zacinam jest take veci co som pretym ani ciyit nemohla .. Ako je napr.sladke .. ;) prsia ma nebolia ale neboleli ma ani pri svojich dnoch nikdy .. Testy som si robila uz asi 3,alebo 4 uz ani neviem presne ;),no stale je negativny tak neviem ci som tehotna .. Ci si to vsetko len domyslam .. S toho dvovodu ze uz dlho tuzim po babetku .. Porade mi prosim vas niekto dakuke

patka133
23. máj 2016

Ahojte uz asi 4 tyzdne badam na sebe zmeny .. Uz asi pred 4 tyzdnami by bolo neckane zle .. Najpru som ss citila oki a naraz som vracala .. A potom mi bolo zase zle . a takto sa to tocilo asi tyzdne rano naobed vecer .. Pred dvoma tyzdnami som mala dostat svoje dni no neprisli a namiesto nych som mala len hnede spinenie dva dni .. Mam priznakuy ako keby som bola tehotna .. Bolia ma stale krize .. Boli a neustale vbpodbrusku .. Zacinam jest take veci co som pretym ani ciyit nemohla .. Ako je napr.sladke .. ;) prsia ma nebolia ale neboleli ma ani pri svojich dnoch nikdy .. Testy som si robila uz asi 3,alebo 4 uz ani neviem presne ;),no stale je negativny tak neviem ci som tehotna .. Ci si to vsetko len domyslam .. S toho dvovodu ze uz dlho tuzim po babetku .. Porade mi prosim vas niekto dakuke

patka133
23. máj 2016

Ahojte uz asi 4 tyzdne badam na sebe zmeny .. Uz asi pred 4 tyzdnami by bolo neckane zle .. Najpru som ss citila oki a naraz som vracala .. A potom mi bolo zase zle . a takto sa to tocilo asi tyzdne rano naobed vecer .. Pred dvoma tyzdnami som mala dostat svoje dni no neprisli a namiesto nych som mala len hnede spinenie dva dni .. Mam priznakuy ako keby som bola tehotna .. Bolia ma stale krize .. Boli a neustale vbpodbrusku .. Zacinam jest take veci co som pretym ani ciyit nemohla .. Ako je napr.sladke .. ;) prsia ma nebolia ale neboleli ma ani pri svojich dnoch nikdy .. Testy som si robila uz asi 3,alebo 4 uz ani neviem presne ;),no stale je negativny tak neviem ci som tehotna .. Ci si to vsetko len domyslam .. S toho dvovodu ze uz dlho tuzim po babetku .. Porade mi prosim vas niekto dakuke

patka133
23. máj 2016

Ahojte uz asi 4 tyzdne badam na sebe zmeny .. Uz asi pred 4 tyzdnami by bolo neckane zle .. Najpru som ss citila oki a naraz som vracala .. A potom mi bolo zase zle . a takto sa to tocilo asi tyzdne rano naobed vecer .. Pred dvoma tyzdnami som mala dostat svoje dni no neprisli a namiesto nych som mala len hnede spinenie dva dni .. Mam priznakuy ako keby som bola tehotna .. Bolia ma stale krize .. Boli a neustale vbpodbrusku .. Zacinam jest take veci co som pretym ani ciyit nemohla .. Ako je napr.sladke .. ;) prsia ma nebolia ale neboleli ma ani pri svojich dnoch nikdy .. Testy som si robila uz asi 3,alebo 4 uz ani neviem presne ;),no stale je negativny tak neviem ci som tehotna .. Ci si to vsetko len domyslam .. S toho dvovodu ze uz dlho tuzim po babetku .. Porade mi prosim vas niekto dakuke

bubu007
1. jún 2016

Ahoj Kočky 🙂 Chcela by som počuť váš názor ... Mala som dostať menzes 20.5. Neprišiel, Síce som celý čas počas obdobia, kedy mal byť pociťovala bolesť podbruška, pichanie dole, pri vaječníkoch, nafúknuté brucho, ale menzes nikde. 27.5. som išla k ženskému, či nie som tehotná, pretože šanca tu je. Cez sono nič nevidel. On aj sestrička mi povedali, že si myslia, že som prišla ešte skoro. Čakala som na výsledky krvi.. medzi tým som si uvedomila, že vždy okolo jednej až tretej zostanem unavená a v práci zaspávam. Stále som nafúknutá, bolia ma prsia, menzes stále nikde. Dokonca pociťujem už zopár dní svalovicu na lítkach :-O čomu nerozumiem, lebo ju nemám z čoho mať (ešte som sa nedočítala, že by to mala nejaká tehotná tak neviem kde to zaradiť 😀 ) Dnes som sa konečne dovolala na výsledky krvi a povedali mi, že sú negatívne. Ale že stále platí to čo mi vraveli, myslia si že som prišla skoro. Vraj nemám chodiť na vyvolávačku ale mám čakať či ´ďalší mesiac príde menzes. Medzi tým si môžem buď testnúť, alebo o týždeň, dva prísť znova na krv. Akurát som po sprche a sledovala som sa v zrkadle. Zdá sa mi, že mi trošičku stmavli bradavky, všimla som si taký tmavý krúžok okolo bradavky a z ničoho nič ma pred 2 hodinami rozboleli boky prsníkov (pri podpazuší).
Čo si o tom celom myslíte?
Ďakujem za všetky komentáre 🙂A prajem pekný večer

vajicko0210
10. aug 2016

@bubu007 ahoj,ja mám presne tie isté príznaky a aj priebech len som mala spinenie a u gyn som nebola lebo testy negatívne ale tie pocity,príznaky na nervy 🙂 🙂 🙂 ako si dopadla nakoniec? 🙂

bubu007
10. aug 2016

@vajicko0210 Ahoj, nakoniec mi tie príznaky prešli. Normálne mi v ten jeden mesiac menzes neprišiel.. a na ďalší mesiac ku koncu sa mi pustil priamo u ženského 😀 a príznaky zmizli. Pobláznené hormóny.. nechápem to.

miushik765
10. aug 2016

Ja som neplánovala ale vycítila som to, veľmi dobre poznám svoje telo. Proste deň pred očakavanou ms som mala normalne bolesti brucha ako vždy len ms neprišlo tak som si v ten deň aj urobila test a to som už bola v 4tt 🙂

vajicko0210
11. aug 2016

@bubu007 ako sa hovorí,psychika robí veľa,mno uvidím ako to dopadne somnou ! Čakám na mrchu i osem dni by mala prísť 🙂

bubu007
19. aug 2016

@vajicko0210 No čo? Prišiel menzes? :-O

katka253111
20. aug 2016

Xixi...to si pamatam 🙂 kramy som mala dostat v piatok a aj som dostala... ale... trvali asi len 3-4hodinky,bol to len slaby cervenkasty vytok... a potom nic... ked som sa zamyslela,uz par dni predtym som sa citila trosku inak,ale nepripisovala som tomu ziaden vyznam 🙂 v piatok som si kupila test,ale bol negativny a v nedelu uz slabucky duch... 😇😆☺😊😀jedine ,co lutujem,ze som to nepovedala hned priatelovi (ppvedala som mu to az o par dni neskor,ked to uz nebol duch na tete ale riadna ciarka) a mozno aj jeho otcovi,ktory bol tazko hory...v utorok na to maleho starky zomrel...mozno ak by to vnimal tak by sa aspon par hodin tesil...mozno posmutnel...uz sa nikdy nedozvieme... a teraz ma ten nas maly duch o chvilu uz dva rocky 🙂

tamara66
21. aug 2016

Babulky snazime sa o babetko menstruacia sice prisla ale ina ako obvikle:(slaba dvjdnova a potom hned hnedasty vytok:(strasne ma svrbia prsia picha okolo pupka a tlaci v podbrusku a o krizoch ani nehovorim:(test stale negativny:(

nivea777
21. aug 2016

@tamara66 okolo pupka pichalo aj mna..tehu to nebolo ale ine.. prsia by mali boliet,nie svrbiet..s tlakom v podbrusku nemam skusenosti,, v tehu sa pocituje bolest ako pri MS

miushik765
21. aug 2016

@tamara66 Prsia svrbieť môžu rovnako ako bruško ale až neskôr keď sa zväčšujú aspoň tak som to mala ja ale inak súhlasím s @nivea777 bolesť je ako pri ms a okolo pupka ma nepichalo

tamara66
21. aug 2016

@miushik765 ja mam bolesti ako.pri ms aj napriek tomu ze uz som mala:(a prsia bolia a svrbia zaroven a vela cikam

vajicko0210
21. aug 2016

@bubu007 áno prišli plnej parade 🙂

nikolamltl
5. sep 2016

Dobrý večer mamičky.Chcela by som sa vás spýtať aké ste mali tie prvé príznaky tehotenstva?
Ako ja už mám 3 detičky ale každé tehu bolo u mňa iné aj pri najstaršom alebo pri dvojickach.Takže takto po poriadku mrchy som mala 9 augusta A mala mi prísť 30 augusta no neprišla mala som rôzne príznaky tehu.Dnes som mala taký pocit že by mi.mala návšteva prísť tak som si dala pre istotu vložku ale...mam také hnedé spinenie A taktiež som nedá sa to povedať mrske lebo to bola tama slabá ružová farba.Toto sa mi ešte nestalo.Neviete či ide O tehotenstvo alebo O niečo iné?
Ďakujem krásne za odpovede 🙂
Prajem príjemný večer 🙂

nivea777
5. sep 2016

@nikolamltl to mas take kratke cykly?

nikolamltl
5. sep 2016

Áno. Mám každých 21 dní 🙂 ako som porodila dvojičky 🙂 predtým som mala každých 28 🙂

nivea777
5. sep 2016

@nikolamltl nezavidim..to mas viac krat do roka ako vacsina zien..otravne kramy :D ruzovy vyrok byva v tehu ale nie je to 100%tny priznak..meska ti tyzden tak sup spravit test ..kup pepino alebo digi.uz by mal ukazat

nikolamltl
5. sep 2016

Ako toto presne sa mi stalo minulý mesiac že som mala hnedé spinenie/A zároveň ružový vytok no po pár minútach sa mi spustili krámy.Ale dnes mi to začalo cca 0 14:00 A nespustili sami do teraz nič takže neviem podstate na čom som 🙂
Zrejme asi počkám dnes A zajtra A ak sa nespustia pôjdem rovno k dokimu 🙂

nivea777
5. sep 2016

@nikolamltl podla mna by si sla skoro ku doktorovi ale ako chces...radsej by som test spravila

sense
5. sep 2016

@nikolamltl sprav si test uvidis....den dva predtym ako mala prist mrcha ma strasne boleli prsia co ma zvacajne nebolia ked neprisla uz som vedela ze som tehu lebo ich mavam presne ako svajciarske hodinky....takze zbehni do lekarne a kup si test

nikolamltl
5. sep 2016

nivea777 asi máš pravdu že je to veľmi skoro no uvidíme čo a ako bude 🙂 či sa spustí alebo nie 🙂
Ale nemusela by sa 🙂
Tak ako ja testom vôbec neverím lebo pri obidvoch tehotenstvách mi vychádzali testy negatívne A už som bola 7 týždni 🙂

nikolamltl
6. sep 2016

Tak ahojte bambulky*tak nakoniec sa mi spustila mrška :(
Ale aj tak mam taký vnútorný pocit že som tehu.Dnes som robila drobcom bryndzové haluzky so skavrkami A tak ma naplno S tých vyprovokovať že až ...Čo nikdy som toto nemala tak ja už neviem.Stalo sa vám tO dakedy už a boku ste toho na napriek tomu že ste mali menštruáciu?

nikolamltl
6. sep 2016

Opravujem sa lebo mobil mi prepisuje zrejme čo chce.
*vyparov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre