Kedy ste zistili, či ste tehotné, aké príznaky ste mali?

maca793
20. apr 2007

ahojte, neviem, či už bola tu taká téma tak ju zakladám a dúfam, že sa tu nájde veľa mamičiek, ktoré si zaspomínajú na "prekvapenie" od partnera. 😉

bets
29. jún 2009

pri prvom dietati som to zistila az v den, ked som mala dostat menstruaciu, urobila som si test a vysiel pozitivny. vtedy som velmi chcela byt tehotna a vyslo to hned prvy mesiac. uz 5 dni (ako sa pise v teste) po ovulacii som skusala rozne testy a vsetky boli negativne, az v den menstruacie to test ukazal.
ale co je pre mna zvlastne, v den ovulacie ma velmi boleli krize, az som musela zostat doma na PN.
druhe dieta som tak skoro nechcela, ale ked som pocitila bolesti krizov a vypocitala som si, ze mam ovulaciu, vedela som, ze som tehotna, hoci testy este tyzden ukazovali negativitu. ked som sa o tom bavila s inymi maminami, ine to tak skoro nevedeli, resp. nejako zvlastne nepocitovali ovulaciu.

marianka79
30. jún 2009

ja som ani nevedela ze som tehotná kúpila som si teh. test ked mi 2 týzdne meskali a boli na nom dve ciarky ale jedna taká slabunká mojmu som oznamila ze som v tom a velmi sme sa tesili no az dovtedy kým som nezacala krvácat no a bolo po radosti myslela som si ze sú to kramy az na druhý den mi kolegyna povedala ze to bolo krvácanie z druhého vajecníka tak som sla ku gynekológovi a on mi potvrdil tehotenstvo inak mala som super tehotenstvo ziadne vracanie to iba raz bolo smrdela mi jedine ladnicka a vobec som nemala zvlástne chute co som sa cudovala inak fajn pracovala som az do 7 mesiaca a stale som bola v pohybe pribrala som 17 kilo a po porode islo dolu 20kg

letnakvetinka
24. júl 2009

ahojte baby, ja som mala ms normalne minuly mesiac a zatial mi ani nemeska....berem antikoncepciu, ale bola som isty cas na antibiotikach minuly mesiac...a mam taky divny pocit...citim taky divny pocit v brusku, nechuti mi jest, smrdi mi vsetko aj tak napina trosku iba..a brucho mi nejak narastlo, ale asi si to iba namyslam, dnes som si robila test iba tak pre istotu, lebo sa citim posledne 4tyzdne inaka este som na antikoncepcii...a po piatich minutach som mala iba jednu ciarku na teste, ale potom vyskocila aj slaba druha ciarka..tak sa chcem opytat , ked sa pozeram na test po 5minutach , to este ukazuje spravne ci uz nie? a moze byt druha ciarka iba velmi slaba...? dakujem za nazor

letnakvetinka
24. júl 2009

vie mi niekto poradit?

mitinka
25. júl 2009

ahojky letnakvetinka,neviem ako to je po 5min.ale mne sa tiež ukazala slabučka čiaročka druha a ked som urobila dalši o tyžden už tam bola taka tmava,že by ju zbadal aj slepy 😀 😀 😀 😀 😀 ale antibiotika sa neznašaju s antikoncepciou!!skus ist lekarovi alebo mu zavolaj može to byt niečo ine 😒 alebo skus ešte ten tyžden počkat a uvidiš sama 😉

mojo
25. júl 2009

letnakvetinka, podľa môjho názoru, ak sa na teste objaví druhá / silnejšia alebo slabšia a máš aj akékoľvek príznaky, mala by si navštíviť lekára - pravdepodobne Ti to potvrdí. 🙂

mojo
25. júl 2009

marianka79, mne meškal menzes 13 dní, 2 testy mi vyšli s //, lekár potvrdil, že "tam" niečo malinké je, mám prísť o týždeň. na štrnásty deň som začala trochu špiniť, neskoro v noci silno krvácať, nemusí to byť predzvesť niečoho zlého - spontánneho potratu. Myslím tým teda, že môže byť žena aj napriek tomu tehotná?

Inak, iné príznaky tehotenstva asi nemám, len to že mám zväčšené bruško a tlak v prsiach...

marcelkatt
25. júl 2009

Ja som mávala cyklus vždy blbý, meškalo mi aj mesiac... O mimi sme sa snažili vyše 2 rokov vlastne skoro tri roky. Bývala som v PD, potom som sa presťahovala do TT išla som sa zahlásiť ku gynekogovi v TT.. Vtedy mi to meškalo 6 dní, takže som ani netušila, že by som bola tehotná. Bolo MDŽ 2007 a ja som dostala svoju prvú tehu knižku 🙂 nemohla som tomu uveriť, moc milo ma to prekvapilo a potešilo. Prvá návšteva u gynekologa nového a tehu... Krásny pocit. Porodila som 8.11.2007 o 11:18h, takžetie osmičky malinkému nejak prischli 😉

murinka
26. júl 2009

ahojte.my sme dcerku vôôôôôôôôôôôôôôôôôbec neplanovali ale-jedneho krasneho dna,ked som mala dostat ,,nestrankove,, dni tak oni vobec nedosli 😒 mne to tiez nedoslo co sa stalo alebo mohlo stat....az po mesiaci sa manzel spamatal a poslal ma k dr. ktory mi hned vyriekol verdikt-ste tehotna!myslela som,ze sa zblaznim 😖 nastastie ma to neprijemne prekvapenie nakoniec zacalo tesit 🙂 pocas deviatich mesiacov som nezvracala ani jediny raz-nastastie-ale za to mi bolo neskutocne zle 😖 😖 😖 ale preslo to a my mame krasne dievcatko-tesime sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ulli007
30. júl 2009

ja som tiež nevedela,že som tehotná len mi to meškalo nejaký ten týždeň,podbruško pobolievalo a pán doktor povedal,že som tehotná a ja som na neho zvreskala,že to nemôže byť pravda lebo ma bolí podbruško ako keď to mám dostať a on nato,že sa mi rozťahuje maternica a že som v 5 týždni a bolo vybavené. 😀 😀 😀 Tehotenstvo prešlo bez komplikácii a teraz máme nádhernú dcérku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ktorú hrozne milujeme....

marianka79
20. aug 2009

mojo tiež som po tých dvoch týždnoch silno krvácala ale len jeden den a potom som špinila aj 2-3týždne gyn. mi pichol nejakú injekciu a prestala som špinit a tehotenstvo som mala ako lusk nikdy predtým a ani potom som sa necítila lepšie len ked bolo brucho obrovské som fučala a ked máš dve// tak to si teh. ja som mala teraz také podozrenie že som ale test mi vyšiel / takže nie ale nechápem prečo mi z prsníka vyteká taká biela kvapočka ked si ho stlačím nechápem čo to má znamenat kramy som mala načas ale len 2dni ked som neni teh. tak prečo mi to vyteká z prsa??? 😒 😨

martinka1981
21. aug 2009

My sme babätko planovali a tak som každy mesiac čakala či to pride alebo nie 🙂 . Prišlo na 3.mesiac a priznaky? Len take že som nedostala menštruaciu,brucho ma bolelo ako ked mam dostať ale inak nič 😉 . počkala som tyžden a urobila si test a bol pozitivny 😀 . A tak je Miška medzi nami už 3,5 mesiaca 🙂

marianka79
23. aug 2009

a stále stále sa kvapočka objavuje počkam si na krámy a uvidím 😉 pa

akzuzs
23. aug 2009

Pripájam sa aj ja. 🙂 My sme s manželom hneď po svadbe snažili a až po roku sa to konečne stalo. Synček má síce už jeden a pol roka ale živo si to pamätám ako sa to prejavilo. 😒 Najskôr mi strašne smrdila káva, ale tomu som vôbec nevenovala ppozornosť, lebo som si povedala, že je asi zle pražená. Potom ma bolili hrozne prsia, ale to ma bolievali aj vtedy, keď som mala dostať, len vtedy to bolo akosi viac. Chodila som často močiť. Len som vyšla z WC a už zasa a to len po troškách. No a menzes som dostávala vždy načas a vtedy som dostala a aj v ten deň mi aj skončil a iba som trochu špinila. Ale to iba deň. No a tak som počkala týždeň ako sa to bude vyvíjať, lebo ma aj napadlo či to nemôže byť aj cista a tak som šla k MUDr a ta mi ovedala tú osudovú najkrajšiu vetú na svete ste tehotná 😀 no a to je asi všetko. Odvtedy je už ďaleko a a´ja by som zasa chcela počuť takú krásnu vetu. 😵

leanax
28. nov 2009

Mne meška M pár dní. Bruško ma bolí ako by som už mala dostať hned teraz a pobolievajú ma prsia, ale to bolo vždy pred M a nemam pravidelnú, tak som si spravila test bol negatívny (ASI- hned som ho vihodila, čiaročka bola len jedna tak šiel do koša, nečakala som) som na to zvyknutá stále len jedna čiarka. Počkala som ešte pár dní a ked M nedošla tak som si spravila druhý test a boli čiaročky dve, ale jedna bola skoro nevideteľná, ale bola tam. No neverila som, že môžem byť tehu. O pár dní ďalší test a dve čiaročky a už o niečo silnejšie ale nie veľmi. Ešte stále neverím. Až: Som fajčiarka a ked mi začala vadiť cigareta a napínalo ma z nej tak som začala uvažovať, potom mi začalo byť večer zle.Bolela ma strašne hlava a napínalo ma. Tak som si začala uvedomovať,že asi z toho niečo bude. Teraz netrpezlivo čakám na termín kedy mám ísť ku doktorke. Uverím až ked to budem mať potvrdené. Ak to bude fakt pravda, tak budem mať najkrajšie vianoce...

simona55
28. nov 2009

leanax,ja ti to prajem ,z celeho srdca 😵 😵 ja som rodila 4krat a mala som taky pocit ako by som rodila 1krat, mam velk rodinu,unas neni nikdy nuda 😀 je nas vela. bez deti to nieje ono 😀 😀 😵

simona55
28. nov 2009

ktore testysu najlepsie?aky druh?

tictactoe
29. nov 2009

ja som sa dozvedela ze som tehu od jednej pani v metre ked ma chcela pustit si sadnut, o tri dni nato mi to test potvrdil 😉

auriane
29. nov 2009

Mne to ešte ani nemeškalo a vedela som to. Proste som to cítila. Hoci aj predtým v minulosti som mala x dôvodov myslieť si, že som tehotná, ale necítila som to. Teraz som to cítila. A keď mi potom aj začali meškať, tak už som len tak šla kúpiť ten test 🙂 Myslím, že žena to proste cíti kdesi vo vnútri. Je to inak zvláštne, ale aj na kamarátkach som to videla, hoci to ešte ani samy nevedeli. Zo ženy vyžaruje akési zvláštne čaro, pokoj a akási nadprirodzenosť. Pôsobia na mňa vtedy ako víly 🙂

leanax
5. dec 2009

simona55 veľmi pekne ďakujem. 🙂 Ja som si robila Woman secret, RapiClear classic a RapiClear Strips. Boli balené po dve. Urobila som si ďalší test a čiaročka vyšla okamžite a silná. 😀 Jupíííííííííí už, aby bolo 10.12. že čo povie doktor. Určite sa potom pochválim aspoň dúfam, že budem mať s čím. Držte sa dievčatá. 🙂

marianka1122
6. dec 2009

ahojte.ja som nejak tusila,ze nieco nieje ok.meskali mi uz druhy mes.,tak som si spravila test,potom druhy a este jeden,vsetky vysli rovnako.SOM TEHOTNA.isla som k dr.,ten mi to potvrdil.bola som stastna.mojho partnera to nepotesilo.dnes som mamickou 15mes.chlapceka a nic viac mi nechyba.

vodnarky
10. dec 2009

my sme sa pokusali o babetko viac ako rok..no v studenom irsku sa akosi nedarilo..dopoculi sme sa,ze exoticke podnebie tomu troska dopomaha..ale sme aj na to hned zabudli..zrazu prisla situacia,kedy sme odcestovali na 2 mesiace na mallorku..ako sme sa tak prechadzali v ten letny den,prislo mi nejak nevolno..myslela som si,ze to s toho tepla a priatel si dokonca myslel,ze som leniva a nechce sa mi uz prechadzat..zrazu sme zbadali lekaren..ako by mi v ten moment nieco hovorilo:chod tam a kup si tehotensky test..!!tak sa aj stalo..na druhy den rano,priatel este spal,uz som sa nemohla dockat..a coto??boli tam dve ciarocky..hned som sa od sameho stastia rozbehla do spalne,oznamit to buducemu tatinkovi.. 😀 😀 😀 obaja sme sa od stastia rozplakali..a tez mame zdrave a krasne dievcatko,ktore ma uz rok aj 10 mesiacou.. 😉 😉 😉

blazka24
10. dec 2009

dievčatá pripojím sa, ja som plánovala otehotnieť až o rok na to ako som už bola tehotná 😀 chcela som najskôr popri zamestnaní dokončiť školu, potom ísť s manželíkom /sme manželia viac ako 4 roky/ na dovču a tam splodiť nášho potomka a ja som 3 mesiace netušila že som tehotná, nakoľko som nemohla čakať to oznámiť manželovi neskôr keďže som bola u rodičov, tak som mu to zavolala do práce - skoro dostal infarkt a ked prišiel k našim sme revali jak malé deti 😀

blsicka
19. dec 2009

3 tyzd.mi meska menzes, ale stale mam pocit, ze uz uz ho dostanem, krce v podbrusku, hlavne na pravej strane, pocitujem ostre pichanie. Test som si robla 3 x / vzdy poobede / a bol vzdy negat. chora niesom, lieky neuzivam... bolia ma prsiaa a mavala som tyzde hnacky / rano a naobed / inac nic. co si o tom myslite ?

splendida
19. dec 2009

No ak mozem tak ja , som si robila dva testy oba negativne, prsia naliate ako pred mens. ale s tym rozdielom ze neboleli... potom vracanie, chudnutie a odpor ku kave........

rebeka1977
19. dec 2009

ja som śice uz taknmer 6 mesiacov po porode, ale zistenie, resp. potvrdenie druheho tehotenstva nikdy nezabudnem......menzes meskal...sakako vzdy...lebo s tym som mala vzdy problemy, raz v noci som sa zobudila, ze mi je na vracanie...ale preslo to....potom som ochcorela----mala som vazne komlikacie koli krcnej chrbtici, nasledovali obstreky,infuzie...a menzes nikde, tehotenske dva testy negativne (to som bola uz v 10 tyzdni a nevedela som to), az ked som si spravila 3ti test bum bac dve ciarky...samozrejme bola som tehotna...kocky ale tie stresy, ze co ak sa niecp zle prihodi ked som brala take lieky, kortikoidy a ja neviem co.....az ked skining bo, faj, konecńe som sa zacala tesit...a tesim sa doteraz, lebo Elusk aje nadherne, dobrucke babo
Drzim vsetkym palce

blazka24
19. dec 2009

rebeka ale ty si na to prišla včas, ja do tretieho som vôbec netušila že som tehotná brala som silné antibiotiká, kortikoidy nonstop lebo mám ekzém a krče som mala jak sviňa a nervy pred pôrodom že či bude krpec zdravý a je jak valibuk 😀

sliver
1. jan 2010

ahojte, prosím o radu.
Dnes mám 20.deň cyklu, velmi sme sa snažili cez plodne dni. Ráno som zvracala a mám strašné krče v podbrušku.
Neviem čo mám robiť, musím čakať až do meškania M?
Prosím poraďte mi.

maurizia
1. jan 2010

sliver mozno ani lekar by ti nevedel poradit cez internet, lebo definicia silnych krcov zavisi od tvojho prahu bolesti. strasne silne krce by si podla mna nemala mat..co sa tyka testov, vacsinou nema zmysel si ich robit skor, nez zacne meskat ms, lebo aj ked si tehotna, vysledok vacsinou byva takto skoro negativny. ak sa naozaj citis velmi zle, radsej sa obrat na svojho lekara. drz sa..

sliver
1. jan 2010

Ďakujem za odpoveď. Viem že je to skoro a asi to aj tak nič neznamená, možno to sú krče len z kadejakých tých hormonálnych liekov čo do seba už pol roka tlačím....
Mávam aj teplotné výkyvy, také že ma horuce poty oblievaju tak na 5 min a potom prejdu a all je ok
No čo idem týždeň čakať ;)
Len bude asi dosť dlhý...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre