Kedy ste zistili, či ste tehotné, aké príznaky ste mali?

maca793
20. apr 2007

ahojte, neviem, či už bola tu taká téma tak ju zakladám a dúfam, že sa tu nájde veľa mamičiek, ktoré si zaspomínajú na "prekvapenie" od partnera. 😉

aadulik2110
28. mar 2013

@bababko moja teta mala menštruáciu 4 mesiace.... až potom prišla na to, že je tehu.... a to už bola v polovici. Prsia nebolia celý čas, zo začiatku ma veľmi boleli, neskôr sa to napätie a bolesť vytratila....

shira_
30. nov 2013

u mňa bol jediný príznak krásna pleť. Keď mám dostať menzes, vyhádžem sa poriadne, uplne bolavé hlboké vyrážky. teraz ked som menzes nedostala a pozrela som sa do zrkadla, pleť ako detská riť - vedela som, že menzes sa ani náhodou nechystá.. 3 dni po vynechaní menzesu boli už //. to isté aj pri minulom tehotenstve, aj teraz. možno to bude zase chlapec 😉

saskiaaa
30. nov 2013

Umna jediny priznak 4 dni pred ms silny biely vytok 🙂 a po case bolest podbruska hned ked nedosla ms 3 den spravila test a bolo to tam // dve krasne ciarocky 🙂

tami263
1. dec 2013

ahoj baby, pripajam sa k vam 🙂 vcera mi digitest potvrdil 4 - 5tt, zajtra sa chystam k doktorovi...ostala som trosku zaskocena, kedze s manzelom sme si minuly mesiac prestali davat pozor a hned sa nam zadarilo 🙂 ja osobne mam rozne priznaky, som strasne naladova a precitlivela, rozplace ma aj pohlad na plechovku s kukuricou 😀 inokedy sa viem poriadne nasrdit z nicoho nic, stale som unavena a spala by som, ale uz rano o 6tej som hore a to sa mi predtym nestavalo 🙂 ale vycerpana som na maximum, jaaaj a samozrejme bolest v podbrusku, ktora dufam uz coskoro pominie...jest mi nechuti, za to denne sundam aj tonu pomarancov 😀 mam pocit ze o par mesiacov sa nam narodi pomaranc 😀

snnor
1. feb 2014

ahojte ja som pri prvom tehu ani len netusila,ze by som mohla byt..snezila som sa v tom case schudnut tak som cvicila az asi 4dni pred ocakavanou MS som sa citila divne a bolesti v podbrusku..v case ako mala prist MS som zacala spinit ale uplne slabo 5dni..tak som sla na prevent.prehliadku a spomenula som dokimu,ze som mala slabu MS co predtým som mavala dost silnu.a on,ze sak som tehu ale nic nevidel tak ma vysikoval do nemocnice s podozrenim,ze mimomaternicove tehu a na sone u neho somzacala strasne krvacat.no a bolo to nakoniec normalne tehu ale zaroven potrat.druhe sme len tak ,ze skusime a na prvu supu sa podarilo.priznak asi 3dni po OVU bolestive prsia. a potom meskajuca MS na treti den po meskani test vysiel slabucko a na druhy den uz silno 🙂 potom ako som dostalaknizku to islo nevolnost a strasne mi zapachala zrnkova kava.. 😢 teraz sa snazime o druhe 5 mesiacou a zatial nic.no tento ciklus ma asi 4 dni po OVU pobolieva podbrusko ako pred MS..mam dostat 6.2..no uvidime 😒

vali777
3. feb 2014

Ahojte, chcela by som sa opýtať, asi pred 9 dňami som mala s priateľom chránený pohlavný styk, v tom období som mala taktiež aj svoje plodné dni, menzes mám dostať do 6 dní, ale začínajú sa mi na prsiach objavovať žilky a mám pocit, že sú moje prsia iné, taktiež žilky sa mi nikdy netvorili ani počas menzesu, maximálne ma prsia slabo pobolievali. Neviete náhodou, môžem byť tehotná? :(

vali777
5. feb 2014

hojte, môžem sa opýtať, približne v akej dobe od pohlavného styku sa začínajú objavovať žilky na prsiach a zmena pŕs?

simona2111
19. feb 2014

ahojte, mam otazku, kedy je najlepsie spravit si test? minulu sobotu sa nam to s frajerom nejak vymklo z ruk 🙂 , presne v rozmedzi plodnych dni, MS ma prist az 2/3. ide o to, ze som pol roka po konizacii, neberiem ani antikoncepciu, aby si telo trochu oddychlo od umelych hormonov, neviem ci by to bolo vhodne takto skoro zacat planovat babo, aj ked doktori hovoria, ze po polroku by malo byt uz vsetko v poriadku a telo by malo byt zregenerovane a pripravene (hlavne krcek, samozrejme)
dnes som bola na policii, v cakarni bol neznezitelny vzduch, tazko sa mi dychalo, okrem toho mi zacinaju smrdiet aj ine pachy. kava zatial chuti (som kavomil), hlava sa mi toci neustale uz druhy den, celkova slabost a unava a to som sportovec. dva testy ukazali negativny vysledok, ale ako citam, necelych pat dni po styku je asi priskoro na nejake zavery... mate niekto podobne skusenosti? vopred dakujem pekne za akykolvek prispevok 😉

monicka79
19. feb 2014

@simona2111 testolvala si velmi skoro, pockaj do dna ked ti ma prist ms. Mne ukaazal test az po tyzdni meskania - mala som plodne dni trochu neskor. 🙂

simona2111
19. feb 2014

@monicka79 dakujem za radu, neostava mi nic ine iba cakat 🙂

iwusia
22. mar 2014

Ahojte, aj my sa snazime o baby, zatial zial neuspesne. Akurat ze mi tento mesiac zatial jeden den meska M., co by bolo ok, pobolieva ma podbrusko ako pred MS. Jedine, co mi nesedi je, ze ma vobec,ale vobec nebolia prsia ako inokedy. Mozem byt tehu aj ked nemam citlive prsniky? Minuly tyzden som zvracala, maso nemozem ani citit!! Spala by som cely den, hlavne okolo obeda to zacne o o 7.uz mam oci zavrete kdekolvek som 🙂. Bolieva ma hlava...ale posledne dva dni som ostala soplava. To meskanie mohlo sposobit urcite aj to nachladnutie, aj ked priznaky mam ,ale tie mam ja bezne :D. Este je zvlastne ze mam taky cudny tlak,zavrate...Co myslite, tehu alebo chripka? :D Kludne tipujte ! :D :D

simonkazga
22. mar 2014

@iwusia šup-šup zajtra ráno si spraviť test a hneď budeš múdrejšia. Každá sme iná, prsia ťa môžu bolieť a vôbec nemusia. Mňa napr. neboleli, len narástli. Na začiatku tehu mi vôbec nebývalo zle, zato od 20tt som sa úspešne pregrckala až do konca. A tá "chrípka" tiež môže byť príznakom tehu - stáva sa to-, ale nemusí. Držím palčeky!

welpen
22. mar 2014

@iwusia ja som si aj koli tomu ze ma neboleli prsia ako inokedy spravila test a tiez som bola akoby prechladnuta

cherset
22. mar 2014

@iwusia súhlas so simonkou, mne sa to zacalo chripkou jak remeň, ešte stále sa z toho spamätávam, ešte som síce nebola u dr., ale hádam bude všetko ok...

iwusia
24. mar 2014

Ahojte @cherset @simonkazga @welpen .. dnes poobede som si robila test a je neg. Stale citim taku slabost a divny tlak v hlave..Dnes je 13.den od mozneho oplodnenia, tak hadam tam nadej este je. A este sa mi do toho vsetkeho objavila nejaka mykoza ci co to je.. myslite, ze to moze mat suvis? Prsia stale nebolia, picha ma len vajecnik a pobolieva v podbrusku ako na MS.

jankastubka
24. mar 2014

Ja som to zistila v 5 tyzdni, mala som velke bolesti vajecnikov, ako pred kramami, ale silnejsie a potom som rano otestovala a bolo to ono. 🙂 Dnes uz mame 10 mesiacov.

satanka1
24. mar 2014

@iwusia ja som na tom tak ako ty...čakám či príde mrcha,alebo nie...tiež som 13DPO...testy zatiaľ negatívne,aj ked na jednom sa mi zdal taký dušík..ale no neviem,že vraj je skoro na testovanie....snád to vyšlo

iwusia
24. mar 2014

@satanka1 jeej 🙂, preckame to spolu 🙂. Mne sa tiez zdal dusik ale naozaj len dusik, keby som to niekomu ukazala tak ho asi nevidi 🙂, ale aj ked som kukla na test z boku tak tam mam ruzovu bodku, neviem ci chapes..ked tak ti to cvaknem... A ako sa citis? Mas nejake priznaky?

digysa
24. mar 2014

Absolutne ziadne priznaky...........keby neboli tehotenske testy, tak ani neviem, ze som tehotna.

Prvy priznak sa dostavil okolo 6-7 tyzdna kedy sa mi zacali moje prve brutalne nevolnosti, ktore sa skoncili az koncom 7-meho mesiaca!!! 🙄

satanka1
24. mar 2014

@iwusia nič necvaka :-P ...aj to máme podobné..resp.rovnaké..už mám oči krížom 🙂

iwusia
24. mar 2014

@digysa asi to mame kazda individualne. Ale my co sa uz dlhsie snazime, myslim ze mame tu schopnost si priznaky aj vsugerovat. Pravidelne pred MS mam tehu priznaky :D.
Ja som minuly mesiac zacala s INOFOLICOM , neviem presne kedy by som mala dostat MS, podla povodnych terminov mam na to este 4 dni,ale vobec ma nebolia prsia ako inokedy ked si ich ani chytit nemozem.. Ale INOFOLIC by mal cyklus upravit a skratit ako mnoho zien pisalo, podla toho mi meska treti den...

iwusia
24. mar 2014

@satanka1 :D :D vidis, tiez sa mi uz zahmlieva pred ocami, od jedneho okna k druhemu beham . Mne dr.povedal, ze 14.dni po by sa malo testovat,ale poznam pripady, kedy zenam ukazalo ovela neskor, tak snad...

digysa
24. mar 2014

@iwusia TU bolest prs pocujem dost casto. Ja som zacala mat bolest prs az posledny mesiac pred porodom..... Zaujimave.

danusa21
24. mar 2014

@iwusia Ahoj Iwusia, zaujala ma ta mykoza, o ktorej pises. My s manzelom uz dcerku mame a dalsie neplanujeme, ale keby sa stalo, tak bude 😉 . Manzel si dava pozor, ale styk mame, ako kedy, chraneny a nechraneny. M mi meska 5 dni. Cyklus mam 30-33, niekedy aj 35 dni. M som mala dostat 19.3. Tyzden pred M ma zacnu pobolievat prsia a den-2 pred aj brucho. Teraz ma brucho pobolieva uz tyzden, ale prsia az vcera. To brucho zacalo asi v stredu, vo stvrtok v noci brutalna bolest a tak ma cez den pobolievalo brucho chvilu, prestalo, a tak zas az do vcera vecera. V pondelok mi zacala dost zla mykoza, ale dnes uz ok. U dokiho som nebola, lebo som v Skotsku a tu s tymi lekarmi katastrofa, na vsetko ti daju paracetamol a na gyndu neposielaju. Takze v stredu mala prist M, ale nic. Vcera sa mi od rana do obeda naliali prsia, az bola podprsenka tesna, ale dnes ustupilo. Toto mavam aj pred M, len to trva tyzden 😀 Takze teraz som na pochybach, ci som dostala nejaky vnutorny zapal a k tomu sa pridruzila mykoza, alebo budem v tom. Na priznaky sa mozem vykaslat, lebo uz som mala asi vsetky tehotenske pocas posledneho roka, a kedze cyklus mam rozne dlhy, ani na to meskanie sa velmi nemozem spoliehat. Test mam este zvysny v sufliku, ale este chcem pockat este aspon do stredy. Ked sa dovtedy navseta neukaze, testujem.
Kedy mas ty dostat M a ako to bolo u teba s tou mykozou?
Dakujem za odpoved.

iwusia
25. mar 2014

@danusa21 Ahoj, mame to rovnake s tymi priznakmi. Tiez ich mam stale a rovnako aj MS.Mavam dlhy cyklus, niekedy aj 34-35 dnovy. Cize podla toho mi este len ma prist o 3dni. Ale tento cyklus uzivam INOFOLIC a vela zien pise, ze im cyklus napravil,tak som aj ja dufala. Lenze ja sa ani necitim ako keby som mala dostat. Kus ma pobolieva brucho,ale vela ma picha v lavom vajecniku..pre mna su najzvlastnejsie tie prsia, ziadna bolest, toto sa mi este nestalo..na to ze by som mala o 3 dni dostat je to dost zvlastne. Ale testovala som sa vcera a nic a aj dnes a zase nic, ak neratam vyplody mojej fantazie a neviditelne ciarky 🙂. Dnes mam 14DPO, takze uz by to malo byt vidiet ak by tam nieco bolo...Ta mykoza sa mi objavila v nedelu, davam si na to nejaku mast Clotrimazum...alebo take nieco. Ty si Inofolic neskusala? Urob si test uz teraz, ved uz mas meskanie dost dlho, uz by ti to malo nieco ukazat. Viem o zenach,kt.mali mykozu kvoli tehotenstvu..Meska ti 5 dni,ale poctala si pri akom dlhom cykle ked ti to chodi nepravidelne?

iwusia
25. mar 2014

@satanka1 No ako, testovala si uz ? Daj vediet ! 🙂 Drzim past!! 😉

satanka1
25. mar 2014

@iwusia ešte nie..až v piatok 🙂

danusa21
25. mar 2014

@iwusia Pocitala som to pri 33 dnovom cykle, lebo taky som mala za posledne 3 mesiace, lenze ono sa mi to tak obmiena. Takze pri 35 dnovom cykle, mam dnes meskanie 4 dni. Test budem robit az po 7 dnovom meskani, lebo zakazdym sa mi stalo, ze som testla a kramy prisli za hodinu. Skoda testu 😀 Ale aj to meskanie som mala najviac 7 dni za posledny rok, tak preto. Inak nasla som v inych temach, ze mozes zistit, ci si tehotna bez testu podla krcku maternice. Ak si ho nahmatas v posve (len si predtym poriadne umy ruky, aby si si nezaniesla infekciu) a ten krcok je otvoreny, cize je ako otvoreny kalisok kvetu s hlienovou zatkou, tak kramy dostanes. Ak je zatvoreny, vraj ako spicka nosa alebo zatvoreny pucik a tvrdy, tak si tehotna. Ten moj je otvoreny, takze este cakam na M... Na mykozu som mala krem Canesten. A ten Inofolic som neskusala. Ak mozem, liekom sa vyhybam, s tym cyklom to zas nie je take hrozne.
Takze drzima vam vsetkym palce, nech vam to vyjde 😉

iwusia
25. mar 2014

@danusa21 wou, tak toto pocujem prvy krat a poviem ti ze som sa az vydesila, ale bola som skusit :D. Taku malu dierku si tam citim, tipujem nejake 2-3mm, Tvrdost neviem urcit tak normalne sa mi to zda.
Dakujem za radu. Aj tebe drzim palce! 😉

danusa21
26. mar 2014

Takze ja som to d es uz nevydrzala a testla... A nic 😀 Aspon mozem v pokoji cakat na M.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre