Kedy ste zistili, či ste tehotné, aké príznaky ste mali?

maca793
20. apr 2007

ahojte, neviem, či už bola tu taká téma tak ju zakladám a dúfam, že sa tu nájde veľa mamičiek, ktoré si zaspomínajú na "prekvapenie" od partnera. 😉

zuzanockamt
1. jan 2010

Ahojte 🙂
silver ... hlavne klud ... ja si uz tri dni na sebe vsimam vsetky mozne priznaky, ale hovorim si stale, ze su to len moje zbozne zelanie ... mozno spravim test na buduci tyzden, lebo teraz je este skoro ... som len 9 DPO, takze aj tak by mi nic neukazal

veronikapp
1. jan 2010

sliver a mas pravidelny menstruacny cyklus? Lebo ako to opisujes, mohlo by ist aj o ovulaciu. Pri ovulacii mozu byt krce, dokonca aj spinenie... a tym padom mas plodne dni prave teraz...

sliver
1. jan 2010

no štandardne nemávam pravidelný, no beriem Duphaston na úpravu cyklu a ten mi pomáha aby to tak bolo ako má byť ;)

sliver
1. jan 2010

veronikapp: myslíš žeby to mohla byť aj ovulka? tuto možnosť som vylúčila lebo v stredu som bola u dr. a našiel mi tam žlté teliesko 24mm...

vieraj
1. jan 2010

ja som mala divne stavy, vsetko mi smrdelo, aj chladnicku ked som otvorila. proste ma zacalo napinat.

zuzanockamt
1. jan 2010

ja som teraz 9 DPO a uz stvrty den ma boli podbrusko, dnes sa k tomu pridali aj krize a dost casto chodim na WC a tri dni po sebe som mala vecer zahu ... prsia ma boleli len trosku ... tak uvidim ... mozno zajtra uz neodolam a spravim test 😅

alca85
1. jan 2010

Ahoj silver..ja si tiež myslím, že je to skôr ovulácia...Ja som také strašné kŕče mala pri ovulácii každý mesiac až som chodiť a ani sedieť nemohla a na príznaky tehu by to bolo asi skoro (ale želám ti aby si bola tehu.) My sme sa o bábo snažili 3 roky a hneď ako sme chceli bábo tak mi tie kŕče prestali ako keby som prestala ovulovať. Nabehli mi zase až po 3 rokoch, kedy som aj otehotnela (ale to nebola príčina toho že som nemohla otehotnieť. Problém bol v mangelovi). No a že som tehu som zistila tak, že sme mali ísť na firemný večierok a keďže som mala v zásobe ešte nejaké testy, tak som si z dlhej chvíle jeden urobila (akokeby som niečo tušila) a teda aby som nepila alkohol ak by som bola náhodou tehu (čomu som vôbec neverila). A bolo to tam, 2 čiarky...plakala som ako keby mi práve niekto zomrel a dnes máme nádhernú skoro 5 mesačnú dcérku.

alca85
1. jan 2010

a príznaky ako v tehotenstve som mávala pred každou MS, takže na tom som sa spoliehať nemohla.. 😉

lila794
2. jan 2010

Pri prvom mi vynechala menstruacia a v den, ked som mala dostat ma strasne bolelo brucho ako pri menzese a prsia mi islo roztrhnut. Po 4 dnoch to preslo, vadili mi vone a pachy.
Pri druhom som mala nepravidelnu menstruaciu, takze som netusila, ze som tehu - mala som hnacku a bolo mi strasne zle od zaludka, hoci som nevracala. Sestra ma nahovorila na test, som sa jej iba smiala, ze zbytocne vyhodene peniaze. A ozaj som bola. Teraz mi vone vobec nevadili. Takze co tehu, to rozne.
Drzim veeeeeeeeelmi palce, aby to teraz vyslo!!!!!!!! 😉

lejla.
26. jan 2010

Ahojte babeny ja som tu prvy krat a asi sem ani vobec nepatrim, teda este zatial Chcela som sa len opytat ake ste mali pocity predtym ako ste zistili ze ste tehotne 🙂 Mna uz skoro dva tyzdne strasne bolia prsia mam ich naliate a na spanie na bruchu mozem zabudnut. Stava sa mi to kazdy mesiac pred MS, ale teraz sa mi to zda viac intenzivnejsie. K tomu vsetkemu mam strasne nafuknuty spodok brucha. Pred tyzdnom a pol som mala trosku ruzovy vytok ale to len jeden den a rano 🙂 Cykly mavam nepravidelne takze ani poriadne neviem kedy to mam dostat a od kedy som vysadila HA tak sa mi to pohybuje medzi 30 do 40 dnami. Snazime sa o babatko uz 5 mesiacov ale zatial sa nam nedari A na kupovanie testov uz nemam nervy

jenny2009
26. jan 2010

ja som mala na prsia hlavne zväcsene zily, a to pri menzes ked sa prsia zväcsili nebolo a strasne mi vadili vone a nemala som chut na kavu 🙂 ale to bolo az v 4 tyzdni tehu

sabiatko
27. jan 2010

ja som nemala ziadne priznaky, ale kedze sme sa o babetko snazili, tak som to zistila uz v 5 tt tehotenskym testom. zato v 7 tt to vsetko zacalo - vystupilo mi troska brusko, celodenne nevolnosti, jedlo mi nechutilo, strasna unava. v tom 7 tt by som bola schopna rozoznat, ze som tehotna aj bez testu. ale skor asi nie.

nika2_2
27. jan 2010

Ahojte dievcata, ja som sa tu len dnes zaregistrovala, lebo s drahym chceme babatko. Uz som asi 2 mesiece bez HAK a ako mi skoncili druhe kramy skusame to uz bez ochrany, ale dalsiu M mam mat az 7.2., nevydrzim uz cakat ci bude meskat ci nie, ale zas neviem ci ma vyznam si kupovat test, ked to nie su este ani 2 tyzdne ako sme zacali bez ochrany, poradte...mam cakat, ci mozem skusit kupit test uz teraz???

anaxamon
27. jan 2010

nika sak podla toho co pises, si mozno este ani len ovulaciu nemala, nie to aby si uz bola tehotna...vydrz, snazte sa poctivo a mozno nejakeho 4 alebo 5. februara mozes testovat 😉

bona
27. jan 2010

nika, ja som skusala test 2.den meskania MS, ktory uz mal preukazat pozitivny vysledok po 5.dnoch 😀 od mozneho oplodnenia a neukazal voobec nic..ani naznak..a to som uz tehotna bola..Az na 5.den meskania sa mi z ranneho mocu ukazala slaba ciarka..🙂 Takze mas cas..😉

nika2_2
27. jan 2010

OK, ale ked ja sa neviem dockat, straasne by som uz chcela...
ale dakujem, tada cakam a dufam...
momentalne mam draheho v nemocnici, tak som ho chcela potesit, ale fakt je to skoro 🙂 tak cakame na 4-5 febr

ewana73
27. jan 2010

Ahote vsetky cakatelky 🙂 . Tak ja som mala posledny rat MS taku dvojdnovu a to som uz bola tehu 😀 . Ja som nemala vobec ziadne priznaky a to dost dlho a asi do 6 mesiaca mi nebolo skoro vidno ani brusko,takze vela ludi v praci ani netusilo,ze cakam babatko a to bolo leto .. 😀 Takmer cele tehu bolo super kedze do takeho 7 mesiaca som nemala vobec ziadne problemy , co bolo super,keby som to nemala potvrdene a papieri tak by som ani neverila... 😀 .Ku koncu teho som mala aurat strasne palenie zahy a to je asi tak vsetko.

tereza79
29. jan 2010

nevie mi niekto poradiť z vlastnej skúsenosti?Dala som si vybrať vnútromaternicové teliesko a chcela by som otehotnieť,jedno dieťatko už mám,ale je to už 13 rokov čo sa narodilo,takže či to pojde tak rýchlo ako vtedy na to sa nespolieham.

tyaja
11. sep 2010

Ahojte, neviem, kam mám moju otázku zaradiť, tak sa dúfam nehneváte, že práve sem.
Menštruáciu mávam spoľahlivú ako hodinky každý mesiac. S manželom sa snažíme o bábatko, no posledný týždeň mávam zvláštne pichanie v podbrušku a v krížoch. Včera večer som mala zvýšenú teplotu a boleli ma len strašne kríže. Neskôr mi bolo, ako keby som mala dostať menštruáciu a ked som sa išla vycikať na papieri som mala jasnú ružovú krv. Menzes mám dostať až budúci týždeň. Teraz ma to zase bolí ako pri začiatku menštruácie. Strašne sa bojím, že som prišla o bábo, ak sa nám to konečne podarilo!Máte s tým niektorá skúsenosť??? Ďakujem ☹

tehulka14
5. okt 2010

Ahojte je možné,že už v 5tt my može bývať zle?

janeisha
5. okt 2010

@tehulka14 tehu nevolnosti su u kazdej zeny individualne🙂 u niektorej zacnu skor u inej neskor, niektora zeny ani tehu nevolnosti nepoznaju... u niektorych trvaju par dni u niektorych cele tehu..
je to individualne cize si myslim ze moze byt🙂

lensam
23. nov 2010

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa pri kojeni nemoze stat, že by sa tým prekryli tehotenske příznaky ako bolest prsnikov? Neviem či už náhodou zase nie som tehotna a ked si dobre pamatam tak pri prvom som najskor cítila bolest prsnikov a
hroznů únavu. od 8tt som 3,5 mesiaca vracala celé dni aj noci a schudla 4kg. Aj v nemocnici som kvoli tomu lezala. Snad to bude pri dalsom lepšie, pretoze v takom stave by som sa nezvládla starat o syna.

lensam
24. nov 2010

odpovie mi niekto na tu bolest prsnikov ?

lensam
24. nov 2010

to by sa mi moj prispevok asi najprbv musel zobrazit na fore, aby si ho niekto aj vsimol...ale akosi ma to neaktualizuje...divne

lensam
24. nov 2010

existuje este vobec tato tema?

meatfly24
7. dec 2010

ahojte... no ja mam priznaky asi take ze ma neuveritelne bolia pria, mam trocha tlaky ako pred mrchou... ale ta mi skoncila asi pred dvoma tyzdnami... zle mi asi nie je ...teda vcera trosku ale zacinam mat pocit ze velmi chcem aby to bolo tehulkovstvo tak si to nahovaram... boli ma strasne hlava... a tak sa mi zda ze dost casto chodim curat... ale bola som dnes u gynekologa na UZV nevidel nic ibaze je sliznica vysoko co sa mu nezdalo tak mi este zobral krv na hcg... velmi si prajem aby ked mu zajtra zavolam aby mi oznamil ze je to tam ale bojim sa planeho poplachu...tak uvidim

lensam
13. dec 2010

@meatfly24 tiez prezivam to iste co ty...neviem ci si tehotenstvo iba nahovaram...ale nahodou sa prihodilo pri sexe, ani sme nechceli a ja teraz velmi chcem 🙂 od vcera mi je aj nevolno

meatfly24
14. dec 2010

@lensam no ja uz som dochcela...:( nevyslo tie zmeny a to vsetko bolo asi koli nejakej hormonalnej zmene kedze som menstruaciu dostala po ani nie dovch tyzdnoch takze zato tie bolesti prsnikov v podbrusku a pod...:/
ale nic sa nedeje ved sme mladi ...a jedina vyhoda toho ze tehu nesom je ta ze sa o to mozme pokusat stale dokola 🙂
ale tebe prajem aby to vyslo a potom daj vediet 🙂

dai
15. dec 2010

ahojte,
takze mne sa opakuju tie iste priznaky ako pri malej...
na zaciatku bolest v podbrusku a v prsnikoch ako pred menstruaciou - teraz mi asi pred tyzdnom zacali nevolnosti - som teraz asi v 8-mom tyzdni a uz mame potvrdenu akciu srdiecka...
myslim ze ak mate podozrenie a vynecha vam menstruacia tak by ste si mali spravit test - potom hned uvidite co a ako ( ja som mala jeden negativny, ked stale neprichadzala menstruacia, tak som si spravila o tyzden dalsi - tam som uz videla takeho dusika - moj muz este nic 🙂 ale o par dni nato uz normalne 2 ciarocky... takze do 2-och tyzdnov od priznakov budete urcite vediet ci ste alebo nie ste tehotna...

lensam - moja mala ma uz sice 3 roky a chodi do skolky ale poviem ti, ze pri tych nevolnostiach sa o nu starat je teda poriadny zaberak 😖 ja som pri tehotenstve s nou mala nevolnosti asi 6 tyzdnov a schudla som 8 kg... co sa nakoniec ukazalo ako fajn, kedze som po porode vobec nemusela chudnut na svoju povodnu vahu 🙂 teraz mam nevolnosti 2-hy tyzden a uz som zase o kilo lahsia 😉 tak si hovorim ze aspon tuto vyhodu ta nevolnost ma... ze clovek vela nepriberie a neprepchava sa na zaciatku tehotnosti, ked to to minibabatko naozaj este nepotrebuje 🙂

anyucikacska
5. jan 2011

ja som v prvom tehotenstve bola istá, ale testy boli negatívne a aj krv, na gynde mi povedali, že podľa ultrazvuku som potratila a mám cystu, tak som začala s diétou, lebo som pribrala 5 kg pri diéte za ten mesiac. doktor mal pravdu potratila som o dva dni a od vtedy sme s manželom ani neboli spolu, o dva týždňe mi prišlo zle spravila som zase test a bol pozitívny hneď sme bežali na gyndu, že ako je to možné, keď sme spolu neboli a som tehotná. na utvazvuku zrazu tá cysta mala aj srdiečko. pýtala som sa doktora, že ako to je na utvazvuku bola iba skvrna o par mm väčší ako cysta bola a žiadna cysta... nevedel nato odpovedať a dodal iba toľko, že asi zle videl a mala som dvojičky, jedno som potratila pred tým 2 týždne a ten druhý bol 6 týždni, pri tom tehotenstve ma pychalo v brušku na ľavej strane a narodil sa nám synček. Pri druhom tehotenstve som na začiatku tiež nemala žiadne príznaky, len ma pychalo na pravej strane, Meškalo mi 3 týždne keď som šla na gyndu a bola som tiež v šiestom týždni, potom začali príznaky, do 7 mesiaca som navštevola záchod s rannými nevolnostiami aj večer a hnusilo na mi mäso, vône a pachy, čo bolo najhoršie, že aj vôňa môjho synčeka sa mi najviac hnusila.. potom sa mi minulý rok na valentína narodila dcérka. teraz mi zase mešká prsia ma bolia už vyše 3 týždňou, bolí na v podbrušku stále cítim nutkani na záchod čo vlastne som mala aj pri ďaľších ďeťoch, takže som si istá, že zase čakáme bábo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre