Kedy ste zistili, či ste tehotné, aké príznaky ste mali?

maca793
20. apr 2007

ahojte, neviem, či už bola tu taká téma tak ju zakladám a dúfam, že sa tu nájde veľa mamičiek, ktoré si zaspomínajú na "prekvapenie" od partnera. 😉

martina.d.
20. jún 2008

Pri prvom tehotenstve som nemala žiadne príznaky. Keby som nepozrela do kalendára, že nakedy mi vychádza menzes, tak ani neviem, že som tehotná. A tak to bolo aj počas tehotenstva. Ešte v siedmom mesiaci som cvičila aerobik a v 8. som bola na túre - vrcholovka čertovica - donovaly. Takže super. Na pôrod som išla z rybačky. 😀
Druhé tehotenstvo bolo presne opačné. Že som tehotná som zistila, keď švagriná piekla kura. Mne to tak smrdelo, že som sa jej opýtala či pečie potkany. Ako som si to začala uvedomovať, že niečo nie je v poriadku (alebo teda je v najlepšom 😉 ), tak ma začali strašne bolieť prsia a viac mi nebolo treba. Nerobila som si ani test a na druhý deň som šla k doktorovi, ktorý mi to už len potvrdil. 😀 😀 😀 😀 A pridružili sa mi všetky ptoblémy, ktoré sa hádam mohli. Ale už je to za mnou a tešíme sa z dcérky a synčeka.

simple_life
8. aug 2008

dobry den chcela by som poprosit o radu ... myslite ze som tehotna??? robila som to prvy krat a aj to bola rychlovka chlapec sa do mna neurobil ale myslim ze aj tak som tehotna...rano mam nevolnost ale to som mala aj pred tym inak ine priznaky nemam nejsom unavena ani nic podobne akurat co ma trapy este je ze robili sme to v utorok 2 dni po menstruacii a v ten den som trocha krvacala koli tomu ze som dosla o panenstvo ale o 3 dni na to som tiez trocha krvacala....prosim pomozte! ☹

bejbypd
9. aug 2008

Takze ja som mala tabletky a napriek tomu pred dvomi rokmi v januari menstruacia neprisla povedala som si v pohode to asi tabletkami zrazu mizacali prekazat vone ktore som predtym mala rada,kazde rano som kecala so zachodovou misou tak mi to zacalo dochadzat...a ked som prisla k doktorovi bola som uz v deviatom tyzdni 😎 a teraz mame nadhernu bambulku a sme najstastnejsi rodicia na svete...a simple life nemyslim si ze by si bola tehotna podla mna je to tym ze si mala pohlavny styk prvy krat a mozno by si mala do buducnosti pred dalsim pohlavnym stykom porozmyslat nad poriadnou antikoncepciou aby si nemusela zase stresovat ako teraz 😉

lencici
9. aug 2008

Tak ja som najprv schudla a potom som začala vracať šla som na gyndu a bola som v 6 tt. Nebola som ani veľmi prekvapená tušila som to...Aj keď to bolo neplánované a aj nechcené´. Ale z týždna na týžden som sa do môjho bruška viac a viac zamilovala.. A teraz si život bez mojej TAmčulky ani neviem predstaviť🙂

zukab
9. aug 2008

s partnerom sme boli kazdy v inej krajine a ked sme sa videli, bola som si stopro ista, ze plodne dni nemam a ze tehotna urcite nebudem. baby sme planovali, ale ratala som, ze otehotniem az neskor.
kedze som mala mrchu vzdy nepravidelnu, meskaniu som nepripisovala ziadnu vahu, este aj tie zvacsene prsia som brala ako priznak toho, ze kazdu chvilu dorazi.
ked mi meskala cca 10 dni, bola som akurat v jednom "nemenovanom obchodnom centre v BA" 😀 a kupovala som v drogerii nejake kremy a hluposti. tak som si povedala, ze ked uz som tu, nech je sranda, kupim si nejaky najlacnejsi test a uvidim.
s kamoskou som isla na vecko (do kabinky samozrejme nie 😀 ) obcurala som papierik a ten behom sekundy ukazal druhu ciaru hrubu ako prst.
tak som skoro odpadla na auparkovom zachode 😀
romantika. he he.
volala som hned poloviciakovi, ten bol uz zasa v zahranici, tak hned som "musela" kupovat dalsie testy a odfotit mu ciarky a poslat MMS, nech to vidi na vlastne oci.

inac priznaky od zaciatku absolutne ziadne, chvalabohu som nevracala ani raz, chutilo mi vsetko, ziadne pachy mi nevadia ani nevadili, ani neviem ze som tehotna, az na tie mega prsia a kazdym dnom sa zvacsujuce brusko.

martina.d.
9. aug 2008

V prvom tehotenstve som nemala žiadne príznaky počas celého tehotenstva - okrem obrovskej chuti na sex, a rastúceho bruška - ale to až po 6 mesiaci. V druhom tehotenstve mi bolo od začiatku niečo - najprv ma začali bolieť prsia a potom mi bolo zle z pečeného mäsa a iných pečených potravín. nezniesla som voňavky a pod. Takže každé tehotenstvo som mala iné.

cessy
9. aug 2008

aj ja by som sa chcela pridat k tejto teme..
kedze sme sa koncom roka stahovali do noveho domceku, tak som sa akosi nesledovala, teda ani na to nebol cas, trebalo stahovat, upratovat. tak tiez som mala nepravidelnu mrchu, tak som sa nad tym ani nepozastavovala.potom mi doslo zle zo silvestrovskej kapustnice,ktoru tak milujem, tak mi to prislo cudne a ani neviem preco, isla som si spravit test. snazilkovali sme asi dva mesiace. no a na teste boli // ciarky.prekvapilo ma to,lebo som necakala, ze sa nam to tak skoro podari.zle mi vobec nebolo, vadili mi len pachy ale to len asi tak dva tyzdne.. chladnicky, umyvacky riadu, kuchyne, takze vsade sme mali pohlcovace pachov a osviezovace.. 🙂
a tak isto ako zukab
mega prsia asi od prveho dna tehu a postupne zvacsujece brusko
teda teraz uz na prasknutie 🙂

anjelilicek
27. aug 2008

Ahojki,
moja skusenost? No my sme si neplanovali zrovna v tej najprijemnejsej chvyli mse si povedali ze to bude teraz. Cakali sme dva tyzdne kym mozme spravit test a vysiel negativny ale menstruacia stale neprichadzala. (stik sme mali tesne pred nou mala som ciklus tri mesiace poprehadzovany kvoli vynechanej antikoncepcie) tak som si myslela asi preto meska. Pocitovala som pobolievanie v podbrusku a myslela som ze asi uz coskoro ale nic Tak som si po tyzdni zas urobila test.A negativny. Az na 4 pokus som zistila ze som v 6tt. 🙂

tribitka
27. aug 2008

no, ja som nemala príznaky žiadne. otehotnela som cez anovulačný cyklus, aj ked sme sa snažili.....
no a ked som v 5 tt zistila že som v tom, mala som strašné nevolnosti, až do 5 mesiaca..... 😀

cvbc
5. sep 2008

ahojte som tu nova.dufam ze mi aspon vy poradite.s priatelom uz skusame 5 mes.na ostro.vzdy mi mrcha chodila pravidelne ale posledne 2 mes.sa mi posuva o 4-5dni.teraz mi zase prisla ale len na 3 dni.mam pocit akoby sa mi mala este raz pustit.pribrala som 3kg a mam uz mesiac take divne napuchnute brucho co som nikdy nemala.prsia ma kus vecie ale nebolia ma.inak mi je dobre len sa mi zvykne v praci kusok driemat.je tam nejaka nadej...

icerna
6. sep 2008

cvbc,aj mne sa zvacsili prsia a bolo mi zle az do 6.mesiaca 😠 a co sa tika toho menzesu,tak ja to mam stale tak,ze sa mi to posuva,aj momentalne cakam uz skoro tyzden a nic 😠
robila si si test?

matica2
6. sep 2008

pri prvej dcere som si urobila test ked mi meskali moje dni lebo sme isli na dovolenku a som chcela vediet co je za tym, a pri druhej som si robila testy lebo sme na tom pracovali 🙂

cvbc
6. sep 2008

☹icerna ty si ma ani len kusok nepotesila.mohla si mi aspon napisat ohladom toho nafuknuteho brucha.a navyse sa mi aj zhorsila plet a mrcha mi nikdy nemeskala a nie som ani prechladnuta.teh.test som si robila pred 2 tyzdnami.zas sa citim ako pred mrchov.v pondelok idem na gyndu a uz sa bojim lebo mi isto budu chciet brat krv a ja odpadnem.mam z toho krizu.

andula1000
23. sep 2008

ahojte🙂 je tu niettora ktora v skorom tehotenstve( dva tizdne)rano zvracala.neviem ci som tehotna ziadne jasne priznaky nemam no dnes rano ako som vypila caj hned som ho vyvratila 😒 a meska mi dva dni.Inak mam velku chut do jedla.

danci27
23. sep 2008

ahojte.rada si zaspominam.prva dcerka nebola ani planovana prisla neocakavane a druheho chlapceka sme planovali.prve priznaky bol meskajuci menzes a nasledne pozitivny tehotensky test.pri chlapcekovi som si ho robila v den svojich narodenin tak som mala najkrajsi darcek k narodkam 🙂

shela
23. sep 2008

pri prvom tehu som sa dozvedela ze cakame miminko az v3 mesiaci, kedze menstruaciu som mala pravidelnu..az ked mi zacalo byt zle vtedy som to zistila.. ako prve co si zena na sebe vsimne su prsia..u prvorodiciek su prsia nehorazne citlive...a teraz pri druhom tehu som to tiez spozorovala prve co na prsiach-tlak... inac zle mi tentoraz nebolo

petrzalkaa
27. okt 2008

prečo táto téma nie je v tehotenstve alebo v snažilkách?

kolienko
25. feb 2009

oprašujem túto tému.

nové tehulky...... šup sem a pochválte sa vy so svojim zistením //

kolienko
25. feb 2009

hm, nikto sa so mnou nepodelí o tu krásnu správičku // 😉

kiert
7. mar 2009

Je tu este niekto?

katka1981
7. mar 2009

26.9. som mala dostat, nedostala som hoci uz tri dni pred menstruaciou ma pobolievalo brusko ako menstruacne bolesti, trvalo to asi 5 dni a nic. 29.9. cize na treti den meskania som si urobila test a bol pozitivny. Priznaky ziadne a manzel ani testu neveril. 1.10. mi vzali krv a potvrdili. Prvy mesiac mi nemeskali, takze ked teraz ano, dufala som ze to vyslo.

digysa
8. mar 2009

tak ja som sa dozvedela, ze som tehotna este pred akymkolvek priznakom. Lebo som sa nemohla dockat a testy som si davala este 3 dni pred zameskanim menstruacie.
Ale neskor to bol u mna horor- pri prvom tehotestve som odpadla v obchode, co som len chudla a chudla...a vracala a nemohla nic udrzat v zaludku. Schudla som 8 kil a pri druhom to bolo to iste, ale miernejsie, schudla som iba 6kil. Moje priznaky nezelam ani nepriatelovi... 😅

zzuzzu
15. apr 2009

Ahojte. Vcera vecer som mala taky bledo hnedy vytok a mierne pobolievanie v krizoch... Najprv som si myslela, ze prichadza MS, nakolko bol vcera 28 den... Ale dnes nic... ziadny vytok, ani MS neprisla... Mozu to byt znamky uhniezdovania? Asi pred tyzdnom sme sexikovali... Test mi zatial vysiel negativne... Asi je to este skoro... Vie mi niekto poradit?

h.a.i.n.y
2. jún 2009

Ahojte. Tak ja citim strasnu unavu a stipu ma velmi oci. Menzes mam dostat o 2 dni. Par dni som citila bolest zaludka inak ziadne ine priznaky nemam. Mozem byt tehotna?

zuzpolka
2. jún 2009

ahojte 🙂

My sme boli preve na dovolenke v Egypte , kde už som vtedy mala dostať menštruaciu... začala som mať slaby hnedy vytok a boleli ma dosť prsia, a tiež brucho,,,,ako vždy aj ked mam dostať...
ked sme prišli z dovolenky, stale nič 🙂 myslela som že asi zmena prostredia preto meškaju a že určite dostanem lebo to brucho ma naozaj dosť bolelo 😒 a vobec som neverila že som tehotna, lebo sa nam dlho nedarilo(2,5 roka) ani som nemala chuť si robiť test, lebo som čakala že vyjde negativny ako všetky ostatne čo som si pred tym robila🙂
nakoniec som si ten test kupila a vysledok 2 čiarky 😅 a teraz mame našu krasnu Vikinku 😵

mimi17.11
3. jún 2009

ahojk,ja som cakala menstruaciu a nejak mi neskala 2-3dni mala som silne krce,ale ani zo sna by ma nenapadlo ze som tehotna,silne krce som pripisovala k tomu ze som vela behala po byte bosa a tym to aj haslo...No len ze krce boli take silne ze som plakala na posteli a zvijala som sa ako had,na 4den mi zacali velmi silno krvacat dasna a stale som mala taku ako keby kovovu chut v ustach,este stale som ani vo sne mepomyslela na to ze som tehotna,a poviem vam preco moj partner je uz raz rozvedeny je o 11rokov starsi a hned na zaciatku nasho vstahu mi povedal ze on ...proste ze je neplodny....tak som po mesieci vysadila antikoncepciu(ktoru som brala 5rokov koli predoslemu vstahu)a 2mesiace na to som otehotnela,meverila som on dodnes neveri dlho si zomna utahoval ze si da urobit skusky otcovstva ale nema dvovod nas syncek je celi po tatinovy tak ze asi tolko o neplodnosti 😉

h.a.i.n.y
3. jún 2009

mimi17.11 Krasny pribeh! Je to dojemne naozaj! A nevadilo ti ze partner nemoze mat deti ked ti to povedal? Vidis ale to je osud.. Krasne no ci ti poviem! 😵

zuza80
3. jún 2009

ahojte 🙂
tak mna prvý krát napadlo,že som asi tehotná, ked som dostala nehoráznu chut na jablká. jablká som mala rada,ale vždy mi stačilo tak jedno. no čo ma pochytiko vtedy - zjedla som ich asi 6 kusov za sebou. a ešte ma premáhala strašná únava.nebola som schopná povysávat ani jednu izbu bez odpočinku.to boli tie lepšie príznaky-horšie to bolo s plynatostou 😉 ale krásne obdobie-bola by som tehotná stále-ludia s úplne ináč správali.

saska.t
3. jún 2009

u mna to snad vedeli vsetci len ja nie, dost som bola pahltna a strasne unavena, termin MS este nehorel mala som len 1 den po co bez HAK nebolo nic neobvykle ale ta unava.... 😅
Manzel isiel kupit tehotensky test a ja som skoro odpadla, ked som zbadala tie 2 ciarky, dnes je z 2 ciarok mala Elli 😀

fatimuska
28. jún 2009

ako dozreli čerešne tak som stále na strome...neviem sa ich dojesť..a rajčiny...a uhorky...brala som to len že to veľmi ľúbim...ale keď mi týždeň mešká mrcha a prsia ma bolia dosť spravila som si test...a druhá čiarka veľmi nepatrná..tak neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre