Kedy ste zistili tehotenstvo?

benabianca
23. jún 2007

Ahojte baby,len by som sa chcela spytat,kedy ste prisli na to,ze ste tehotne?V ktorom tyzdni?Ako je mozne,ze si to niektonevsimne do 6. alebo aj 7.mesiaca?

dorotka
23. jún 2007

ja az v 8tt tehotenstva robila som si test v den ked som dostal falosnu ms a bol negativny ms trvala polovicu a bola slabsia na dalsi test som si radsej pockala a slabe krvacanie som dostala aj v dalsom termine ms a vtedy som to mala aj potvrdene od lekara

safiah
23. jún 2007

ja som si na zaciatku myslela ze som chora bolo to v decembri a mala som bolesti vajecnika praveho, po novom roku som to uz nemohlavydrzat lebo som nevladala ani stat a sla som ku gynekologicke a po vysetreni mi povedala ze vsetko je vporiadku po zdravotnej stranke.tak mi rovno zobrali krv a poobede som sa dozvedela ze som tehotna.o mesiac na to mi potvrdili dvojcata. 🙂 🙂 co som uz ja tusila skor kedze mi krv brali tri krat a zakazdym som mala vysoke HCG.a ked som to tabulkovo porovnala tak mi to na dvojcata.usg mi to v 9tt len potvrdil.

ada78
23. jún 2007

Ja som to vedela hned. 😀 Teda, dufala som. My sme vysadili tabletky a draheho som zviedla na 13. den. 🙂 Potom som si kupila tehu test a ked mrcha 1 den meskala, tak som si ho spravila. Manzel mi tvrdil, ze je tam len jedna palicka, ale ja som "citila" aj tu druhu. Ona bola fak neskutocne slabucka. O 3 dni to vyslo rovnako, tak som sla k dokimu a potvrdil mi tehu - 4 tt. Aj mi vytlacil "fotku". Krpec tam vyzera ako kolesko a ma 1 cm. 😀

safiah
24. jún 2007

fiha ada hned po vysadeni. to je pekne.ja som si preto myslela ze som chora lebo sme snazili a nic a ked sme prestali snazit tak som otehotnela.

julova
24. jún 2007

no ja som to asi vedela hned po oplodneni, ze to vyslo 😀...neviem to vysvetlit...taky moj povestny MAXIpocit 🙂....ziadne "osvedcene" priznaky...dlho dlho nic...ale ten POCIT....babatko bolo planovane, a kedze posledne dni cakania na test su riadny hard-core, tak som nevydrzala a robila si testik hned na 14 DPO (28 DC) a bola tam MAXIslabunka druha /...ako ada pise, citila som ju tam 😀...a po objektivnom pohlade mojho manzelika na testik sme skonstatovali, ze JE TAM a ONO TO vyslo...a aj tak bolo 😉...a na dalsi den mrska neprisla a ciarka bola silnejsia...a po dalsich troch dnoch uplne MAXIsilna 😉...

luculka
24. jún 2007

aj ja kedze sme to planovali...som robila testik hned ako nedosla mrcha...takze v 4tt....bolo to jasne,,, 😀 😀

ada78
24. jún 2007

safiah, mne to bolo tiez divne. Vela parov v nasom okoli ma problem s otehotnenim, tak sme si povedali, ze ked zacneme v novembri, tak niekedy v aprili sa snad zadari. medzitym sme chceli dozariadovat bytik a ist na jarnu dovcu do Londyna. 😀
A holt, plany sa zmenili. 🙂 Dozariadovali sme len nutnosti a vsetko ide pre krpca. Mam pocit, ze uz ma viac veci ako my dvaja dokopy. 🙂

A ako bola na teste ciarka slabulinka, tak teraz mam cez brusko ciaru ako svet. 😀 😀 😀

safiah
24. jún 2007

hehe ada to bud rada mne sa schlpavilo 😀 😀 akurat dnes som si to snazila nejako zredukovat.
no a s tym ze ide vsetko pre deti tak o tom nieco mozem povedat aj ja minule som si nekupila pletovu vodu zdala sa mi zrazu draha a prepocitala som ju na dupacky.nooo po statniciach som si ju kupila ze ako darcek 😀 ved musime kupovat vsetko dvojmo tak sa ani necudujem ze si niekedy nieco musim odopriet.ale to by tak bolo aj keby sme cakali jedno babo 😉

avion
24. jún 2007

ja som to zistila koncom 5 tt. do vtedy som si robila 2 testy (oba som kupila v lekarni) a boli negativne. ale ja som bola presvedcena ze tehotna som, lebo som bola stale hladna, najma rano po zobudeni, a vecer o 6 som odpadavala od unavy. pritom som mala sedave zamestnanie 😀 . zhodou okolnosti som bola objednana na ultrazvuk, kde mi lekar povedal ze som tehotna. 😀 a od vtedy som na rizikovom ☹

benabianca
autor
25. jún 2007

Na rizikovom kvoli comu,avion?

ada78
26. jún 2007

Safiah, aj ja mam chlpate brusko. Niekedy sa chlpky tak zelektrizuju, ze vyzeram ako dikobraz. 😀 ALe ja si to neholim ani nic. Dufam, ze po porode sa to vrati do normalu aj same. 😉

Avion: aj mojej sestre vysli 2 testy negativne, dokonca mala aj slaby menzes, ale ona bola presvedsena, ze je v druhom stave. A Kubino uz ma 4 roky. 😀

quetinka82
27. jún 2007

Ja som toi zistila asi v 4tt 🙂 celkom nahodou. Bola som na odber krvi ( vysetrenenie stitnej zlazy) a bolo mi rano dost divne. Sestricka len zartom hodila, ci nie som nahodou tehotna. v praci mi to vrtalo v hlave, hlavne ked aj kolegyna sa ma opytala to iste. pritom ziadne ine priznaky, ci pocit´, ze by som mohla byt. isla som do lekarne a spravila si test a tam boli // 🙂
tak som si v tom soku urobila este dalsie dva 😀 a opat // 🙂

kris557
27. jún 2007

Ahojte. Ja som nemala žiadne príznaky akurát ma bolelo brucho a obličky a lekárka mi našla cystu na ľavom vaječníku.
Povedala, že pri menšruácii by mala prasknúť a ja som menštruáciu nedostala a myslela som si že z tej cysty lebo aj to by bolo možné. Už som sa videla na operačke.
Išla som na kontrolu a gynekologička mi oznámila, že som tehotná cca na začiatku 6. týždňa a tá cysta je na 99 % tehotenská, kým sa nevytvorí pre bábo placenta 🙂
Nemôžem sa z toho radostného príjemného prekvapenia odvtedy spamätať. 😉

katrin
27. jún 2007

ahojte, ja som prisla na to, ze som tehu v 5tt. Termin mrchy bol, ale nejak som to nepostrehla, ze som ju nedostala... Az som zacala pocitat... 😀 V 7tt mi doktor oznamil, ze nemam jednu fazulku, ale dve fazulky v brusku..... Nebyvalo mi zle, len brucho sa mi nafuklo tak, ze v 9-10tt som uz musela zacat nosit tehu nohavice. V 18tt som mala brucho ako niektore baby dva dni pred porodom 😀

Sorry, ale nechapem, ako niekto nemoze prist na to, ze je tehu...... 😕 😕 😕 😕 ved brucho rastie, aj ked niekomu vobec nie je zle... ale ten rast brucha to nie je take, ako ked clovek pribera... 🤐 Porodila som v 32tt, takze nechapem, ako niektore zeny nemozu vediet v 30tt, ze su tehu 😕

kris557
27. jún 2007

katrin-no to je krása a hneď 2 detičky, nech ti robia iba radosť! 🙂

zucha
27. jún 2007

no u mna to zistenie bolo dost prekvapive. Tesne pred svadbou som dostala zimnice, horucky atd, atd a moj drahy ma poslal k lekarke, aby som sa vyliecila, ze nechce choru nevestu. A aj som isla. Povedala mi, ze mam nejaky vnutorny zapal - asi mocovych ciest. Dala mi antibiotika a doporucila ma ku gynekologovi, pretoze taketo veci mozu vraj suvisiet aj s gynekologickymi problemami. Predtym, ako som uzila prve antibiotikum, som si pre istotu urobila baby test (bolo normalne, ze mi to meskavalo) a vysiel negativne. Tak som lieky zacala normalne uzivat a isla som aj na gyndu. Povedala som celu story aj s tym, ze mi meska menzes, ze mam tyzden do svadby a tak ma lekar pozrel (nerobil vsak ultrazvuk) a pichol mi "vyvolavacku". Povedal, ze za 3-10 dni by menstruacia mala prist a kedze po 15 dnoch nic, tak som s placom utekala na sukromnu gyn. polikl., ze nech mi urobia potrebne testy, ze si vsetko zaplatim. No a tam mi lekarka hned urobila ultrazvuk a povedala, ze som v 7tt.
Teraz len dufam, ze to je vsetko v poriadku aj napriek tym liekom, co do mna doktori natlacili.

zuzannas
27. jún 2007

ahojte babulky, ja hned na druhy den ako som to nedostala... 😀 mala som predtym velmi presny 28 dnovy cyklus... a taktiez som dufala, lebo sme sa milovali s priatelom presne v tie dni podla ktorich mi vychadzala ovulacia..nic som nenechala na nahodu a podarilo sa to hned na prvy krat! 😵 (klop-klop) 😀 no a potom som si robila po 2 tyzdnoch teh.test a vysiel pozitivne...

jejke
27. jún 2007

No fajn a ja som mala byť tehotná, 😖 nebolo mi zle od žalúdka ale mdloby a tehotenský test pozitiv, lenže mi ho robili keď som mala biekovinu v moči 😲 a tak asi preto vyšiel pozitiv...neviem ..mala som bolesti v krížoch a pálenie pri močení to už ma presviedčali že takto sa prejavuje tehotenstvo, 🤐
No keď som mrchu po desiatich dňoch dostala a s ňou aj 40ky teploty, ocitla som sa v nemocnici so ZÁPALOM OBLIČIEK....keď si predstavím že rodinka už stresovala s prípravami svadby...kvôli jednému tehu testu...
Po tejto desivej skúsenosti som ihneď zmenila gynekológa, vzali sme sa o rok a obe tehotenstvá sme naplánovali...tie príznaky neboli bolesť ani pálenie, len VEČNÁ ÚNAVA 😔 stala sa zo mňa spiaca princezná a čo by som dópriala KAŽDEJ TEHULKE :ani raz som nezvracala, ani pri jednom tehu...ja to asi ani neviem 😀

biba12
27. jún 2007

Neverim, ze sa da zistit tehotenstvo az v 30 tyzdni - 7 mesiaci. Ved dieta sa u prvorodicky hybe cca od 18-22 tyzdna a u druho a tretorodiciek pohyby citit skor. Neverim, ze ste ho necitili. Som prvorodicka a od piatku v 28 tyzdni a moj maly kope ako o zivot. Verim,ze su aj pokojnesie deticky, ale neda sa to v 30 tyzdni neciti. Okrem toho ste museli pribrat, zvacsili sa Vam prsia/aj ked u niekoho az po porode/... Je kopa priznakov. Napriek tomu, ze ste menstruciu mali pravidelnu, nemohli ste si nevsimnut priznaky a hlavne pohyby. Zda sa mi to nemozne....

zucha
28. jún 2007

biba, ja som toho isteho nazoru. Ja sice este kopanie babatka necitim, ale myslim si, ze to sa neda z nicim zamenit, ani si mysliet niekolko mesiacov, ze to su "vetry"

milhaus
28. jún 2007

nemala som menstruaciu a s tym som šla k doktorovi že som asi tehotna
bolo to 11 tt neako, už neviem presne

petruci6
28. jún 2007

ja som sa to dozvedela 2 tyzdne po meskani mrchy z testov,vzdy som mala nepravidelnu a dokonca sme sa ani netrafili do ovu,tak som si myslela,ze meskam zo stresov,nebolo to nic neobvykle u mna,ale nedalo mi to,lebo mi zac byt zle z kavy,tak som spravila test a boli tam //,potom dalsie 2 testy,tiez pozit a kym som to mala potvrdene od lekara o miminko som prisla,takze sa snazime dalej a kupujem testy do zasoby 😀

catrin1
28. jún 2007

ahojte baby..ja som pravdepodobne v tretom tyzdni...robila som si 3 testy a vsetky vysli pozitivne..dnes idem k lekarovi...uz by mal zbadat na sone ci som tehu alebo nie alebo este nie..??dakujem pa pa..

petruci6
28. jún 2007

jej catrin, ty si tehulka? uz 4 babenko? ked si len v 3tt tak tam urcite este nic vidiet nebude,az v takom 8-9tt, takze ti mozu zobrat iba krv a z tej to urcite hned zistia,takze musis len cakat 😉 a gratulujeeeeeeeeeeeeeem 😵

catrin1
28. jún 2007

no vyzera to ze asi hej...prave sa chystam k doktorovi?a vysledky krvi budu kedy asi nevies??..to bude moje prve babenko....uz sa tesim co mi povedia...dakujeeeem...

petruci6
28. jún 2007

jaj prepac, taka som poblaznena,ze tie 3tt co ti tam svietia som brala ako deturence 😀 nebola som na konikovi uz tyzden a uz neviem co sa tu deje 😀
no vysledky krvi by mali byt najneskor za 2 dni,neviem ako je to v Nitre,niekde povedia v ten den,inde sa musi cakat,to ti urcite lekar povie,ale ked ti vysli testiky,je to na sto pro,ze si tehulka,takze teraz len klud,nohy hore a relax 😵

catrin1
28. jún 2007

no ved v pohode nic sa nedeje...toto bude prve babo...dobre dakujem teda...uz sa tesim...a bude mi robit aj to sono alebo nie....??aby som vedela naco sa mam pripravit... 🙂 🙂 🙂

biba12
28. jún 2007

Catrin,

uz asi ano, ale ked Ti vynechala menstruacia, mala by si byt aspon v 4-5 tyzdni. NIe v tretom. To v akom termine si sa rata od terminu poslednej menstruacie,a to by si mala 15 dnovy cyklus. Drzim Ti prsteky, aby bolo vsetko ok. napis.

catrin1
28. jún 2007

ahoj biba...ja som mam napravidelnu menstruaciu...takze podla toho sa neriadim...lebo naposledy som mala v aprili..ale myslim si to len podla toho lebo pred tromi tyzdnami som mala nechraneny styk.....ja tomu moc nerozumiem ale asi to bude takto..co myslis??dakujem aj ja tebe drzim prsteky tebe sa to uz blizi... 🙂

petruci6
29. jún 2007

ahoj catrin, no co bola si u dokiho? co ti povedal?????? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre