Kojenie, nepravidelná menštruácia a možné tehotenstvo

ivka_marek
1. feb 2013

Ahojte, keďže som nenašla podobnú diskusiu, rada by som túto tému založila pre mamičky, ktoré koja - "na požiadanie" a dosť často cez deň, aj keď dieťatko je už prikrmované... ktoré plánujú mať ďalšie dieťatko, ale menštruácia chodí tak všelijako, ako sa jej zachce.
Mne za posledne mesiace chodí každých 19 až 20 dní, neplánujem ešte otehotnieť, ale rada by som až po lete, aby som si ešte leto užila s dcérkou, nakoľko v lete bude mať rok a pol.
Preto aj píšem, lebo posledná menštruácia po 20tich dňoch bola veľmi krátka, asi 2 dni, mali sme nechránený styk na 7mi den od prvého dňa poslednej menštruácie.
Uvítam vaše názory, osobné skúsenosti.

castania
26. júl 2013

@ivka_marek ahoj, pozerám že uz si tehulka, super, gratulujem;) ja tiež ešte kojim a začali sme sa snažiť o babo...len mam cykly od 24 do 29 dni, tak neviem ci vôbec uz mam ovulku ..merať sa mi nedá,v noci stavam ku malému ...ako sa Vám podarilo , zastavila si kojenie? Ďakujem
,

ivka_marek
autor
26. júl 2013

@castania ahoj, ono to asi bolo viac faktorov naraz... Omedzila som kojenie na 3-krat denne, v noci som dcerke dala vodu,alebo nic a az nad ranom dostala mlieko, takze mi asi vdaka tomu nabehla ovulacia. Potom asi mesiac a pol pred otehotnenim som zacala pit zeleny jacmen, neskor ked som uz bola tehu som sa docitala ze vela parocm ktore sa dlho snazili otehotniet pomohol... No a posledny faktor bol ten, ze som citala eroticky roman ( 50 odtienov sivej), manzel sa vratil zo sluzobky, mysleli sme si ze uz mam po plodnych dnoch (nejako sme sa este na plno nesnazili o babo,pocas predpoklad dni sme si davali pozor..inak sme to nechavali na osud), no a ja nabudena z romanu som mala taku chut na sex, ze sme ho mali pravidelny ako nikdy...proste sme si to uzivali a nemysleli sme na plodenie ;o). Takze tak ;oD

castania
27. júl 2013

@ivka_marek ;))) super. Asi pojdem rovnakým smerom;))) roman uz mam tri dni pri sebe tak sa musím nakopnut Ho začať čítať... Idem si nieco.prečítať o tom jačmeni...ďakujem Zà info, a krásne tehulkovanie;)

ivka_marek
autor
27. júl 2013

@castania ako ho zacnes citat, nepustis ho z ruky ;o) najkvalitnejsi jacmen je podla vsetkeho od spolocnosti green way, ale je asi aj najdrahsi - jedno balenie stoji 50 eur, ja ho beriem uz 4 mesiace a stale mam,ale ja beriem len rano a ma sa 2krat denne, skus ten pozriet, inak ja ho beriem aj v tehotenstve miesto liekov s kys listovou... Tak drzim palce, nech to skoro vyjde!

sfridka
19. aug 2013

Ahojte neviete ako sa ráta cyklus- presne? Ďakujem

ivka_marek
autor
15. dec 2013

@sfridka asi ti už neskoro odpoviem,či?? 😊

kika214
8. jan 2014

@vavrenka ahoj.. vies mi poradit? Plne kojim, mala ma 2 mesiace, po 2 mesiacoch cca som zacala jemne spinit. Chcem si opat merat BT. ma to vyznsm, ked sa koji? Zatial mi ide o to, ako sa chranit a nie kedy otehotniet. Dik 🙂 Kludne aj IP 🙂

vavrenka
9. jan 2014

@kika214
ahoj, pri dojceni je potrebne prve spinenie popr. ms povazovat za tzv. varovnu, to znamena, ze signalizuje navrat ovulacie. v mensom % zien pred prvou ms prebehla ovu, vacsinou je bezovulacna. a prve spinenie po porode moze byt dokonca aj priznakom obdobia plodnych dni. takz je to vselijake 😎 , ale v kazdom pripade ako sa spusti navrat ovu, oplati sa merat bt, k tomu sledovat hlien a ja som pouzivala aj ovu testy. ak sa ti da, kludne meraj, ale pocitaj s tym, ze pravdepodobne budes mat cykly rozne dlhe, niektore mozno anovulacne. takze nielen bt, ale aj sledovanie hlienu a ovu testy velmi pomozu k urceniu plodnych/neplodnych dni. 😉

typa
6. mar 2014

Ahojte,
aj ja kojim mojho synatora a zacala som merat bt. Ako ff mi naznacilo,kedy som mala ovulku. ALe neviem,ci to ma nejaky vyznam,kedze maleho mam v postielke a vstavam k nemu momentalne v noci dost casto. My by sme praveze este nechceli hned baby,ale mozno v lete,aby sa narodilo,ked bude mat maly cca 2 roky. Takto len tipujem,kedy bola ovula.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre