Krčok maternice po otehotnení stvrdne. Je to pravda?

dudulienka
29. aug 2006

Ahojte.chcem sa vas opytat ci niekto nepocul o tom ze ak zena nie je tehotna tak ma krcok maternice makky ako pera a ked otehotnioe tak stvrdne.ja som o tom kdesi citala tak teraz to tak trochu testujeme.milovali sme sa 2dni pred ovu a aj v den ovu.este pred ovu som ho mala makky ale teraz na 7 den ho mam taky tvrdy asi ako prst.tak neviem.testy si velmi robit necem nemam s nimi dobru skusenost.za kazdu odpoved dakujem.myslim ze aj gyndos to podla toho zistuje ale nie som si ista. 😒

emjee
29. aug 2006

dudulienka tu http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?p=231...
http://www.forumzivota.sk/spolocenstvozivota/in...
sa o tom pise, ale len ako metoda na urcenie plodnych a neplodnych dni

emjee
29. aug 2006

teda z tych clankov som to pochopila tak, ze pred ovulaciou je krcok makky, po ovulacii (ked sanca na otehotnenie prudko klesa) krcok stvrdne 😉

dudulienka
autor
29. aug 2006

dakujem!!!!! 😉

aktak
5. sep 2006

co to znamena ked mi lekar povedal ze sa mi trosku zkratil krcok? a dal mi magnezium? somv 28 tt, myslite ze je to ok alebo sa mam obavat? v piatok ma pozrie na ultrazvuku a snad mi povie viac, ale ak by ste mi vedeli poradit budem rada 😵

katka75
5. sep 2006

ahoj aktak!
skus si pozriet na edusane o skratenom krcku.urcite tam bude toho dost a mozno maúmal podobny problem ako ty a dozvies sa nejake nove info..

tundika
5. sep 2006

aktak, a nemas tvrdnutie bruska? krcok sa skracuje pri porode, normalne ma 4 cm (ak si to dobre pamatam) a pri porode vlastne 0 cm, kedy uz babo ide von.krcok skracuju kontrakcie napr. aj pri tvrdnuti bruska. ale neboj sa, mne tvrdlo brusko uz od 19 tt, krcok sa mi sice neskracoval, ale to magnesium som brala az do konca tehotenstva. ja som sa tiez bala, aby som sa predcasne nezala otvarat, teda krcok, a nakoniec som dokonca malu prenasala po termine. sorry ze tak chaoticky pisem... 😀 ale pisem len jednou rukou a vdruhej mam drobca.

newyorkgirl
5. sep 2006

aktak, aj mne lekar povedal pred 2 tyzdnami, ze krcok sa skratil a je tak na spicku prsta otvoreny, dost ma vystrasil aj ked povedal, ze dufa, ze vydrzime este aspon 4 tyzdne, ale zatial sa naozaj citim super, tak si to nepripustam, treba mysliet pozitivne a tiez beriem to magne b6 🙂

aktak
5. sep 2006

dakujem baby, no brusko mi netvrdne vobec (ale ma napadlo, ze ci by som to citila keby som nahodou patrila k tym zenam co neciatia ani kontracie pri porode 🤐 ale to asi tazko), tak uvidim co mi povie v piatok, zacinam brat to magnezium, dufam ze to bude ok
NYgirl drzim palce nech je to v poriadku 😉

newyorkgirl
5. sep 2006

aktak aj ja ti drzim palce, inak mne to brusko tiez netvrdne, takze si vazne myslim, ze je to v pohode este... 🙂

geegee
5. sep 2006

aktak...aj mne sa skracoval krcok...ale dolezite je nielen ci sa skracuje, ale aj nakolko sa otvara...mna lekar vystrasil a povedal mi, ze mi hrozi predcasny poron, bola som asi v 26tt...az znamy porodnik ma pozrel a povedal, ze je potrebne meranie krcka - vaginalnou sondou sa to robi. A tvrdlo mi aj brusko.
Zosatala som na PN, lezala som na podlozenom gauci na jednej strane az do konca 8 mesiaca. Uzivala som magnezium, a ono sa to otvaranie zastavilo. Takze sa setri, papaj magnezium a rozpravaj babatku, ze este tam musi pockat 🙂
No a nakonic som porodila 2 dni po termine 😉

newyorkgirl
5. sep 2006

geegee tak to aj ja chceeeem 😝

aktak
6. sep 2006

geegee to je super, ze to tak dopadlo, som myslela ze mi vpiatok bude robit normalny UZV, ale asi teda ten vaginalny, i ked by nam mohol drobceka ukazat 😀

aktak
6. sep 2006

uz aj mne tvrdne brusko ☹ do piatka vydzrime a poviem to lekarovi, uvidi sa co ukaze UZV 😨

tundika
7. sep 2006

aktak neboj sa, hlavne sa nenamahaj a skor polihuj aj pocas dna (ak mozes) 😵

aktak
7. sep 2006

polihujem a aj si podkladam zadok 😵

geegee
7. sep 2006

mala by si mat podlozeny gauc alebo postel tam kde mas nohy...to je lepsie ako podkladat zadok 🙂

aktak
7. sep 2006

nohy si podkladam vzdy, ale panvu je lepsie vraj dvihat, aby babo netlacilo na krcok, ked si vylozim len nohy tak sa vela nestane, teda okrem toho ze nebudem mat krcove zily 🙂

geegee
7. sep 2006

ale nieee...cela postel ma byt sikmo...chapes...naklonena rovina, vyssia tam, kde mas nohy. Nie len nohy vylozene 😀

aktak
7. sep 2006

a to mam ako zdvihnut 😲 mame rost a na tom matrac, a asi ma hlava bude boliet dost z toho 😅

miriamka
24. jún 2007

Baby...prvy mesiac si sledujem krcok,a tento tyzden som ho mala pekne dociahnutelny a dalo sa mi ho nahmatat.Dnes mi BT stupla,a ked som si isla rano nahmatat krcok,vobec nan nedociahnem,je prilis daleko.Neviete cim to moze byt?

ajka23
24. jún 2007

miriamka, asi mas ovu, vtedy sa hovori, ze je menej dosiahnutelny... 😉

elenita
24. jún 2007

miriamka, ale zavidim Ti, ze si si ho vobec nahmatala....ja to vobec neviem....nikdy neviem, co vlastne hmatam 😅 😅

kuko7
24. jún 2007

baby, ja som dnes hmatala krcok a poviem vam, ze bol pevny a nizko polozeny, uzavrety.....som 15 DC, no neviem co to znamena, ale uvidime 😉

elenita
24. jún 2007

kuko a ovulka uz prebehla? Ak nie, tak asi tak skoro nebude..... 😒 a ak uz mas po,. tak je to fajn, je to tak, ako ma byt

kuko7
24. jún 2007

No ovu uz bola, jednoznacne 😀

elenita
24. jún 2007

tak je to tak, ako ma byt 🙂 ak bude krcok taky este dalsie dva tyzdne, si tehu 🙂

elenita
24. jún 2007

a ako si si ho prosim Ta nahmatala? 😅 Ako si vedela, ze je to ono? 😅

kuko7
25. jún 2007

no dala som si hlboko dnu prsty a tam bol taky krcok....kukla som v mudrych knihach kde sa ako ma nachadzat a nasla som 😉

elenita
25. jún 2007

no teeeda...ja som si to tiez vsetko prestudovala, ale sama neviem, co hmatam.....a nejaky krcok ani necitim....mozno ho nemam 😀 😀

elenita
25. jún 2007

Mimochodom, kolko dni pred mrchou sa ma krcok otvorit a zostupit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre