Krčok maternice po otehotnení stvrdne. Je to pravda?

dudulienka
29. aug 2006

Ahojte.chcem sa vas opytat ci niekto nepocul o tom ze ak zena nie je tehotna tak ma krcok maternice makky ako pera a ked otehotnioe tak stvrdne.ja som o tom kdesi citala tak teraz to tak trochu testujeme.milovali sme sa 2dni pred ovu a aj v den ovu.este pred ovu som ho mala makky ale teraz na 7 den ho mam taky tvrdy asi ako prst.tak neviem.testy si velmi robit necem nemam s nimi dobru skusenost.za kazdu odpoved dakujem.myslim ze aj gyndos to podla toho zistuje ale nie som si ista. 😒

kuko7
25. jún 2007

tak to teda netusiiiim 😒

pupcok
25. jún 2007

ahojte, ak je žena tehu, krčok má byť tvrdý a uzavretý a vysoko či nízko položený?

elenita
25. jún 2007

ahoj pupcok, podla mna ma byt tvrdy a uzavrety, to urcite, a asi nizko polozeny.......(lebo viem, ze ak sa krcok skrati pocas tehu, lekari to riesia zosivanim, aby sa este viac neskracoval)

pupcok
25. jún 2007

ďakujem elenitka, tak nejako som si to aj myslela, tak asi zas nie som tehu, lebo krčok je síce tvrdý ale vysoko položený ☹ , škoda celkom som sa tajne tešila, že to vyšlo, lebo aj graf mám celkom pekný..

poleva
14. júl 2007

ja som mala 2 dni pred menzesom a mala som ho úplne tvrdý je to ok?

elenita
15. júl 2007

podla mna je to ok, nemusi to znamenat, ze si tehu.......

poleva
15. júl 2007

čiže mohla by som aj byť? teoreticky_? ty si ho kontroluješ?

jejke
15. júl 2007

Ste si isté?
😲 Mne po vysetreni doktor povedal ,ze krcok mam zmaknuty teda mozem byt tehu...meskala som asi dva tyzdne a bolo to jasne:planovane pri oboch.Odvtedy som bola presvedcena ze zmaknuty je znakom tehu...teda az do teraz...ked som si toto precitala????? 😒
Uz nechapem nic....ja som ho fakt mala makky a to pri oboch tehotenstvach...

elenita
15. júl 2007

No ja som bola presvedcena o tom, ze pri tehu je tvrdy........tak ja teda neviem 😕
A ja si ho nekontrolujem, kedze aj tak si ho neviem nahmatat a posudit 😅
poleva a Ty chces byt tehu? Kedy mas mat menzes?

poleva
16. júl 2007

menzes som dostala 13.7, my ešte nesnažilkujeme,len pred menzesom a po...menzese
tehu? no jasné ž chcem byť ale ako som písala zháname byt a potom, ale jasné že dieťa vrľmi chcem, a od radosti by som sa asi zbláznila

lia
16. júl 2007

elen,cupni si a tak si ho skus nahmatat 😉 dufam,ze ho najdes 🙂

poleva
16. júl 2007

poradí nejaká babenka ako to vlastne je? prípadne sa podelí o skúsenosti,aký ten krčok vlastne má byť a kedy...

poleva
16. júl 2007

poradí niektorá?

poleva
16. júl 2007

baby čo nepíšete?

jejke
16. júl 2007

asi samovysetrenia 😅
nie vazne ved ani ja si to nesledujem ale pocas tehu ma to zaujalo 😀

emjee
2. feb 2009

lulu19 • snž • Dnes o 12:30
ahojte baby mozno tu je podobna tema ale neviem ju njst .
poradte mi prosim vas ako si nahnatam krcok maternice aky ma byt ked by som bola tehu a asko vlastne viem ze kde je dakujem vam

nelynka • Dnes o 12:34
lulu uz som ti napisala v nasej teme...

ale este raz...
krcok ma byt tvrdy ako ked sa dotknes palcom spicky nosa, pokial si tehu
pokial idu kramy tak je mekky a otvoreny ako ked naspulis pery a dotknes sa ich prstom, staci?

lulu19 • snž • Dnes o 12:35
dakujerm

annavi • snž • Dnes o 13:06
nely moze ale nemusi byt v pripade tehu az taky tvrdy..moja kamoska ho mala pootvoreny ale tvrdy..nooo nebol uzavrety..........a raz ho mala makky a zas tvrdy..on sa totiz pocas dna mení...vraj...najlepsie je si ho skontrolovat hned rano.......

katavinka
4. feb 2011

Takže kde má byť, dole či hore pri tehu? 😕

felinka
12. dec 2011

to by aj mna zaujimalo dievcata, hore ci dolu? Mate s tym nejaku skusenost? 😕

sheilla23
8. feb 2012

Aj mna by to zaujimalo...lebo ako som sa pozorovala za posledne mesiace, tak az 1 den pred menstruaciou som mala krcok velmi nizko polozeny a tvrdy....a podla toho som vedela, ze idem mat svoje dni ...no a tento mesiac je to cudne, lebo ho mam taky uz dva dni po ovulacii a teraz mam este 6 dni do menstr.???

delfinik855
8. feb 2012

@sheilla23 ahoj ja som tehu a mam ho hore

mata_ba
8. feb 2012

baby a kde presne je?hned ako sa vstupi prstom do posvy?a je taky ako keby vrubkovany??ci to je nieco ine??

delfinik855
8. feb 2012

@mata_ba to bude nieco ine, krcok nahmatas ako taku pologulicku

mata_ba
8. feb 2012

@delfinik855 a je ta pologulicka taka vacsia?ci to je nieco malicke?

kolienko
8. feb 2012

@mata_ba pologulicka nie je ani velka ani malicka...ja by som to prirovnala k zaludu na penise, o niečo mensie... 😎 @sheilla23 ja si myslím, ze ma byt tvrdy a dolu teda pocas tehu. ja som ho mala od ovulku hned dolu a stale bol tvrdy i pocas tehu. ...sice som sa vôbec neotvarala, bol stale ako kamen...tak ja potom neviem.
čo je spravne

delfinik855
8. feb 2012

@mata_ba priemer to ma cca 2 cm odhadom

mata_ba
8. feb 2012

@kolienko
@delfinik855 dakujem vam 🙂

zora256
19. sep 2012

@mata_ba Ahoj!Vrubkovaná je pošva zvnútra🙂A tá pologuľka je medzi tým vrubkovaným ako keby ním bol vchodo do maternice zaštupľovaný uzavretý,počas tehu by mal byť stále uzavretý,a ak nie je do konca 22týždňa tak sa zošíva,aby sa predčasne neotváral,a nepotratil plod.Tak baby ja si to skúsim nahmatať pri prvom tshu som si nič akého nevšímala,keďže som sa dozvedela až v 2 mesiaci,že som tehotná😀.A teraz sa snažíme o druhé...a neviem na čom som,do ms mám ešte týždeň a ovu bola 6-7.9.

potkanica
24. nov 2012

@kolienko inak prosim ta, co znamena, ze otvoreny krcok maternice? to je taka mala preliacenina, do ktorej sa vojde spicka prsta? 😅

maci_267
24. nov 2012

@potkanica ja tiez neviem posudit ci je otvoreny, ci zavrety.. makky, tvrdy to chapem, ale smatram, smatram a nejako sa neviem dopatrat kde to ma stred a kde by som to mala citit, ja ako by som tam ani otvor nemala 😀 😀 😀

ematko29
3. dec 2012

@maci_267
@zora256 ahojte teraz som našla túto tému kedže som si niečo otom krčku náhodou našla abola som zvedavá ,lebo som si ho nikdy nevyšetrovala.tak som to skúsila aje to také divné,je tam tá pologulička ale ako keby mala rožok ana boku taka divná ako keby čiarka tam bola.ja som saaž uplne vystrašila ,že čo to je kedže som videla obrázky,že by to malo byť hladučké ?ja neviem.som si tam ani nemala isť nič sa do toho nerozumiem.aidem niečo hladať.mám po dvoch pôrodoch ,môže sa ten krčok aj po nich nejako zmeniť?teraz sa bojím,že je to nejaké abnormálne.aké to mate vy teda ten povrch ?dakujem za odpovede,ináč som bola v lete na preventívnej aj cito mi robila avšetko v poho,tehotná niesom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre