Krčok maternice po otehotnení stvrdne. Je to pravda?

dudulienka
29. aug 2006

Ahojte.chcem sa vas opytat ci niekto nepocul o tom ze ak zena nie je tehotna tak ma krcok maternice makky ako pera a ked otehotnioe tak stvrdne.ja som o tom kdesi citala tak teraz to tak trochu testujeme.milovali sme sa 2dni pred ovu a aj v den ovu.este pred ovu som ho mala makky ale teraz na 7 den ho mam taky tvrdy asi ako prst.tak neviem.testy si velmi robit necem nemam s nimi dobru skusenost.za kazdu odpoved dakujem.myslim ze aj gyndos to podla toho zistuje ale nie som si ista. 😒

lauritka
3. dec 2012

@ematko29 ahoj ano je to taky tvrdsi vyrastok ako keby gulicka a na konci je priehlbinka, po porodoch to mozes mat viac otvorene.. nemusi byt ani uplne geometricky presne priamo do posvy, niekedy je tak trochu ako naboku.. myslim, ze je to v poriadku, nemusis sa bat 🙂

ematko29
4. dec 2012

@lauritka dakujem velmi si mi pomohla,už sa nebudem sledovať lebo ked niečo nieje uplne podla popisu tak stresujem,bola to skôr zvedavosť,mám za sebou 2pôrody anikdy ma to nezaujímalo,lebo som nemala internet 😀 .

zora256
4. dec 2012

@ematko29 Ahoj!Aj ja mávam taký akoby cíp mal,je to normálka si myslím🙂Nič sa neboj,nuž mne sa krčok otvoril,keďže ms prišla na 11deň meškania☹.Takže toľko o uzatvorenom krčku,kým bol uzatvorený tak ten cíp netrčal,ale keď je otvorený tak tam akoby trčal:-/.

ematko29
4. dec 2012

@zora256 už nič nezistujem čo mám bo potom rozmyšlam či to tak ma byť ,och .dobre už sa stým nezaoberám radšej.aktebe to teraz ako si dostala menzes?och škoda ,asi fakt by sme nič nemali sledovať lebo potom rozmyšlame akým nič nevieme tak je dobre.atá slabulilinká čiaročka na teste??som sa tešila že to vyšlo u teba.ale verím,že ti to vijde len netušíme kedy.

ematko29
4. dec 2012

@zora256 a aj ja som dostala menzes,otehotnieť v mojom prípade je asi možné iba s kamošom klostilbegitom 😀

zora256
5. dec 2012

@ematko29 Ahoj!
Nuž stou slabou čiaročkou zrejme sa mi len zdala na 39dc došla☹slabá ale je,tak uvidím čo mi lekár povie:-/budúci štvrtok idem🙂tak budem múdrejšia🙂

ematko29
5. dec 2012

@zora256 no nechcem ti pridávať falošnú nádej,ale ked bola slabá ,neskusiš ešte jeden test pre istottu?

zora256
5. dec 2012

@ematko29 Ahoj!Nebude tam žiadna druhá čiarka,odchádzala aj sliznica,takže nevidím,žiadnu nádej aj bolesti som mala,proste Duphaston znižuje intenzitu krvácania je to vletáku🙂.A ak predca by som bola aj napriek tomu všetkému,tak povie lekár budúci štvrtok🙂

kolienko
16. mar 2013

@potkanica ano to je ta mala preliacina do ktorej sa vojde spicka prsta.... 😀

zuzuliatko89
5. júl 2013

ako teda ma vyzerat krcok po otehotneni? tvrdy ci makky? 😀 lebo niekde citam tak, niekde tak...uz fakt som domylena z toho 😀 viete to niektora napr. z vlastnej skusenosti? ak ste si to kontrolovali?

maci_267
11. júl 2013

@zuzuliatko89 krcok ma byt tvrdy a uzavrety 😉

pa_mi
11. júl 2013

@zuzuliatko89 no ja som si to kontrolovala. zatvoreny rozhodne. ale podla mna nie je ani dole, skor hore a teda nejaky prudko tvrdy mi tiez nepriesil. skor taky stredne tvrdy.

svetlanka101
17. júl 2013

a ked je hore, tvrdy a pootvoreny? :D ... som z tej temy totalne mimo ... :D :D .... asi si ho radsej nebudem sledovat....

mattuliatko30
25. júl 2013

@pa_mi ahoj,co to znena krcok dolu alebo hore?ktory je menej nahmatatelny? ked ho tazko dosiahnem je hore?vtedy pride ms?dik

pa_mi
26. júl 2013

@mattuliatko30 no ten hore je tazko nahmatelny. a ms neviem kedy pride - toto som velmi neodsledovala. mne sa ani v tehu zase nezdal ze by bol hore alebo dole

icer
4. sep 2013

čaute, mne mešká mrcha 3 den, test ani nič som si nerobila, pri prvom nedokončenom tehu som to neriešila, dnes len tak zo srandy, krčok tvrdý podla mna vyššie, a zatvorený.... tak uvidíme

duratlicka
4. sep 2013

@icer Podla krcka sa neda zistit tehu,to by si si ho musela sledovat kazdy den niekolko mesiacov.Kazda zena ma po ovulacii krcok zostupeny,tvrdy a uzavrety.2 dni pred menstruaciou sa otvori.Ak Ti ms chodi pravidelne a teraz Ti meska a krcok mas uzavrety,mozes byt tehotna.

icer
4. sep 2013

@duratlicka jasné, ja len či to je dáke pravdepodobné 🙂 či je tam tá šanca, viem, že to podla jednej veci nejde, len zvedavosť.. 🙂
dakujem

slunce3
25. okt 2013

Ja beriem hak a mam ho stale otvoreny... Ale baby kuknite kolko zien sa chodi na zachod,pozorovat" 😀 keby som mala 13-14 poviem si ze kazda dospela zena sa v priemere 7x za tyzden vyprstuje 😀 viem blbe.... 😀

hnedula
25. máj 2014

dnes som 29DC a krčok mám dole a tvrdý ľahko hmatateľný už 2dni, keď že cyklus mávam 27 až 28dlhý, od včera sa chveje celé telo neviem to opísať je to veľmi zvláštny pocit a bolia ma kríže, neviem kedy som mala ovuláciu podľa hlienu asi okolo 199DC ale to je môj odhad, môžem byť aj napriek tomu tehu? aj keď dnes test neukázal 2 čiarky? ďakujem

barbor11
25. máj 2014
lucia941
5. aug 2014

zdravím baby mám na vas jednu otázku menštruácia mi mešká 8 dní .. väčšinou som mala pravidelní cyklus ale teraz nevime čo sa deje ... sledovala som si klčok maternice mam ho otvorení a to či je dole alebo hore to veľmi neviem ako neviem to tak určiť ... ale je trochu ťažko nahmatateľni ... neviem čo mam robiť som už nervózna ... tento týždeň si idem kúpiť test tak uvidím ale môžem byť podľa vás tehotná... ako pobolieva ma trochu brucho a aj prsia mam bolia ale to je tak ako aj pred menštruáciou tak neviem teraz ...

mojenky
3. okt 2014

Ahojte viete mi poradiť alebo napísať váš názor?Mam 5 dni pred menstruaciou včera som mala krčil trochu pootvoreny u gulocku tvrdú a dnes som si to ledva nahmatala gulocka zmensena tvrdá a uzavretá myslíte že môžem byt tehotná? Ďakujem za vade rady a názory vopred ale uz vazne som s toho trochu mimo včera bazalna teplota 37,1 este raz dakujem

lenkkusa
27. okt 2014

Ahojte..nasla som tuto temu tak sa chcem spytat...krcok som si nahmatala je tak vyssie ale tvrdsi a ms mi ma prist zajtra....mam na nom aj taky hlien bieli nezapachajuci....co myslite mam cakat mrchu ci sa mozem pomalicky tesit a robit testiky?? 😖

gretusqa
29. okt 2014

Ja som si ho nahmatala a je dolu,tvrdý a uzavretý....ale mám deň pred ms a mám podozrenie že som v tom....🙂 mislite že môžem byť tehu... ???diki za odp...

jamimaja
18. mar 2015

ked mam mekký krcok nizko položený a otvorený čo to znamena?

ilie
18. mar 2015

@jamimaja že príde ovulácia alebo menštruácia

jamimaja
18. mar 2015

@ilie prepac ze otravujem a ked je mekky zatvoreny a vysoko

melanka13
4. máj 2015

@lauritka ahoj prepac ze otravujem..prosim ta...uz viac krat som si skusala krcok...teraz..je tvrdy.. Hruby dlhy..ale na konci cezen je ciarka..(uz som rodila)mam sest dni do ms....vzdy ked sa mi podarilo nahnatat bol makky no tensi....a vyzsie....dakujem moc

mamina2388
4. máj 2015

ahojte zienky, snad mi tu niektora poradi, pretoze ja netusim ako dalej,...ide o to ze som 18mes. po porode, 1x som mrchu dostala 6decembra vlani, odvtedy pravidelna, az kym neprisiel marec vobec mi nedosla mrcha a som si ista ze som nemala plodne dni ked sme s mm boli spolu. Koly zdravotnym problemom nemozem tabl., tak sme davali pozor, no teraz neviem co robit, mam mensi dlh v zdravotnej poistovni a kym ho vyrovnam este min., rok, narok mam na zakladne osetrenie, a ked pojdem ku gyn. lekarke tak neviem co bude,...najradsej by som sla na potrat no zial ani na ten niesu financie,...som zufala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre