Krvácanie na začiatku tehotenstva

veronickamirko
10. mar 2017

Milé mamičky. 17steho februara mi tehu test ukázal 2 čiarky. Následne mi tehotenstvo potvrdil lekár z krvi. 1.3. Som začala velmi krvácať a krvácanie trvalo až do včera večera. Teraz som si robila tehu. Test a ukazuje stále druhú čiarku aj keď velmi slabučkú. Môže sa stať že som ešte stále tehotná, alebo to môžu byť už len zostatkové hodnoty HcG v krvi ktoré zmiznú?

anieli_1
10. mar 2017

@veronickamirko a keď si krvácala nešla si k dr??

tana85
10. mar 2017

@veronickamirko naisto ti to povie len lekar, ale ak ciarka bledne, taj mi je to velmi luto...krvacanie nie je nikdy dobre, tiez som to zazila a dufala. ale zbytocne. chod sa dat prezriet lekarom aj preto aby nedoslo ku komplikaciam

veronickamirko
autor
10. mar 2017

U lekara som bola teraz ktori mi povedal ze graviditu nevidí a podla poslednej ms by už mala byť vidiet. Poslal ma. V pondelok do nemocnice na laparoskopiu a čistenie maternice ale kazal mi spravit tehu test lebo z krvy ze mu pridu vysledky az v pondelok a ak bude silno pozitivny moze byt pravdepodobne ze je pritomne mimomaternicove tehotenstvo ktore nemusi vidiet na sone

anieli_1
10. mar 2017

@veronickamirko prepáč asi budem zlá ale dnes je 10.3. a krvacas od 1.3. ....A išla si k dr dnes? Je mi to ľúto ale si myslím že si potratila a hcg ešte zostáva ale slabne ....

veronickamirko
autor
10. mar 2017

@anieli_1 Bola som odcestovana od 27.2. V zahraničí pre rodinne veci a nech som sa snazila akokolvek skorej sa na SK prist nedalo a aj to teraz v nedelu musim znova odchadzat. Je to možno odomna hlúpe no ozaj to boli velmi stresujúce dni počas ktorích som nemala čas sa ani najest alebo vyspať takže som tak nejako asi tušila že to dopadne velmi zle somnou. Len ma zaujmalo či to mohlo ostať alebo sa pomali len znižuje tá hladina v krvi..

juma2
10. mar 2017

To, že si bola odcestovaná, vôbec nevadí. Však všade je lekárska pohotovosť kde by ťa vedeli vyšetriť nie? Ja nepochopím, že dokážeš čakať. Ak by sa nedajbože stalo, že si o plod prišla potom čo. Naozaj som teraz tak nahnevaná, že si nebola hneď u lekára, ochh

veronickamirko
autor
10. mar 2017

@juma2 ked už to musím tak hnusne povedať.... Zomieral mi brat pred očami! Naozaj to posledné na čo som mala čas myslieť bolo krvácanie. Možno sa to niektorím zdá nepochopitelné že som si neriešila svoju situáciu ale toto bolo premňa dôležitejšie. Druhá vec je že už pred 1.5r. Mi doktor oznámil že je šanca asi 0.5% že donosím ešte niekedy v živote dieťa a aj keď je to premňa nesmierne tažké všetko to spracovať a popritom žiť plnohodnotný život pre svoje jediné zdravé a nádherné dieťa tak som nemala ani kúsoček nádeje k tomu že by som bábätko donosila a už vôbec nie v takom strese.

anieli_1
10. mar 2017

@veronickamirko keďže dr na sone už nič nevidel a čiarka slabne plus ten stres nič dobré nenaznačuje ....V pondelok máš ísť aj na kyret to sa nerobí laparoskopicky ale normálne....Držím palce nech sa vám čoskoro zadarí znovu....A radila by som nech si od začiatku na rizikovom....

veronickamirko
autor
10. mar 2017

@anieli_1 na laparoskopiu ma posiela kôli nálezom na maternici ktoré sa zväčšujú a rovno v jednej hospitalizácií aj na kyret.

anieli_1
10. mar 2017

@veronickamirko a pred tým ti bral len hcg? Nerobil ti sono?

sofi_fabova
15. júl 2019

Ahojte, som v 9tt a začala som krvácať, nie veľa ale našla som si na nohavičkách červenú krv , šla som na pohotovosť pri vyšetrení sona mi tiež pár kvapiek krvi odtieklo, nasadili mi dicynone a utrogestan . Odvtedy už nič , žiadna krv , srdce na sone bilo a vraj vnútri nebolo vidieť nejaké krvácanie alebo niečo nezvyčajné. Stalo sa vám to niektorej? Myslíte si, že to môže mať niečo spoločné s tvorenim placenty že praskla nejaká cievka alebo tak? Pretože hematom na sone vidieť nebolo . ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre