Linea nigra. Vytvára sa len v tehotenstve?

irisameerah
18. máj 2011

Ahojte žienky,

zaujímalo by ma či sa môže vytvoriť tá čiaročka od pupku až k ohanbiu aj keď žena nie je tehotná? Ja som mala podozrenie že som tehotná ,ale gynekológ po vyšetreniach a po vaginálnej sonde vylúčil tehotenstvo . A pred mesiacom sa mi vytvorila táto čiaročka. Tak som trochu prekvapená či sa gynekológ mohol mýliť.
Ďakujem za odpovede

tereza123123
19. máj 2011

Ahoj a neuzivala si nejake hormonalne lieky lebo aj z toho sa moze ciara vytvorit.

irisameerah
autor
19. máj 2011

@tereza123123 Ahoj Terezka, nie neužívala som žiadne hormonálne lieky. Naozaj si to neviem vysvetliť :(

alena209
14. jún 2012

ahojte, aj ja mám tú čiaru a nechápem tomu pretože nie som tehotná. Dosť ma to trápi, vyzerá to hrozne. Myslíte si že to môže byť spôsobené antikoncepciou ? .

brita
14. jún 2012

@irisameerah Ja aj ked som nebola tehotna, som tu ciaru pekne videla. Neviem preco, ani som nevedela, co to je 😀 Teraz, ked som tehotna, tak je samozrejme velmi vyrazna a uz sa mi tiahne aj od pupka hore, nielen dole. 😉

zuzi0911
14. jún 2012

mne sa vytvorila v tehotenstve a mam ju stale,ale moja 3 rocna dcera ju ma tiey a dost tmavu tak si nemyslim ye sa vytvara len pocas tehotenstva
@irisameerah

kikusha2212
24. jún 2013

Kamarátka ju má na bruchu stále a teraz keď je tehotná, tak je omnoho výraznejšia. Mne sa na vytvorila raz asi dva týždne pred očakávanou menštruáciou a tá potom meškala týždeň, tehu test slabo pozitívny a nakoniec som silno a bolestivo krvácala desať dní, asi mikropotrat. A potom hneď v polke cyklu znova čiarka na podbrušku, miestami slabšie viditeľná, miestami viac a odvtedy sa predlžuje každým dňom vďaka tehu 🙂

limoncino
24. jún 2013

ja ju mám tiež, len nevýraznú

usacek79
24. jún 2013

@irisameerah ja som ju mala od malicka asi do 12 rokov a to som bola svetle blondave dieta... potom mi sama zmizla, takze moze byt aj bez tehotenstva 😅
teraz som tehu a nemam ju napriklad...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre