Majú tehotné ženy zvýšenú bazálnu teplotu?

ybyta
19. jún 2009

🙂 Ahoj zdravim vsetky cakatelky po transfere helios martin aprosto vsetky zenicky viete mi potvrdit ze je pravda aj lekar mito vravel ze tehotne maju zvysenu bazalnu teplotu ...nie raz ale uz druhy treti den 37.4 dakujem ybyta.

len
19. jún 2009

Pokud bereš léky s progesteronem (Utrogestan či podobné), tak BT mít zvýšenou budeš, ať jsi těhu nebo ne. Jinak se po transferu teplota chová úplně stejně jako v běžném cyklu.

afrika
19. jún 2009

ahoj ja som po IUI a bazalna je stále 36,8. užívam utroš a estrofem-ževraj znižuje bazálku. keď som bola tehu, mávala som väčščinou 36,8-37,2. nedopadlo to ale dobre ☹

elana
19. jún 2009

Ybyto, no pravda to je...ale nemají ji zvýšenou proto, že se vyvíjí embryo, ale jen čistě hormonálně, díky vysoké hladině progesteronu. Proto je zvýšená teplota i v běžném ovulačním cyklu po ovulaci a není to nic nenormálního.

Navíc jestliže jsi po ET, tak určitě užíváš progesteron umělý (Crinone, Duphaston, Utrogestan, případně něco jiného, co dávají v SK), tak tu teplotu máš zvýšenou díky jemu, ať už se embrya chytla nebo ne. Budeš si muset počkat nejmíň 10 (radši víc) dnů po transferu a testnout, abys zjistila, jestli je vyšší teplota umělá nebo jí pomáhá těhotenství a zůstala by tak vyšší, i kdybys vysadila 😉

ybyta
autor
19. jún 2009

Tak zenicky utrogestan berem tak zvysuje ci znizuje 37.4 mam stale.v nedelu mi davali 5.dnove embrika 2.pa

afrika
19. jún 2009

utrogestan ti zvyšuje BT a estrofem znižuje 😉

len
19. jún 2009

Ybyta, v prvé řadě nepiš velkými písmeny, to se tu nedělá 😉

Ale jinak - při IVF je tělo tak nacpané umělýma i přírodníma hormonama, že se z tak citlivého údaje, jakým je BT, nedá poznat téměř nic... Já teda měřila hodně dlouho, troufnu si říct, že poznám na sobě téměř vše, ale při IVF jsem teploměr schovala. V den pozitivního testu jsem teplotu zkusmo změřila, byla 36,9, což byla moje běžná poovulační teplota, takže asi tak. V den, kdy jsem nastupovala na revizi (embryo už delší dobu prokazatelně nežilo), jsem ji měla stejnou.

Takže zvýšená teplota po ET může znamenat těhotenství. Taky může znamenat Utrogestan. A taky nemusí znamenat vůbec nic 😉

elana
19. jún 2009

Utrogestan teoreticky a logicky zvyšuje, je to ten stejný progesteron, jako Ti ji zvyšuje v běžném cyklu.

Ale tělo je nevyzpytatelné, na tohle vůbec nehleď...mně BT zvyšoval Clostilbegyt a Utrogestan s ní nedělal vůbec nic.

Kašli na to, buď to tam je nebo není a nějaká teplota v tuhle chvíli není o nic lepší indikátor, než skleněná koule.

afrika
19. jún 2009

elana perfektne napísané-najmä tá posledná veta 😀 😀 😀 . normálne si aj mna upokojila, lebo mám stále len 36,8

ybyta
autor
19. jún 2009

omluvam sa som prvy krat v zivote napokeci.

elana
19. jún 2009

Afrika, tak ať taková zůstane ještě dlouho a bude😀

Yby, nic se neděje, Len Tě jen upozornila, protože jsou tu na to hákliví admini a měla bys zbytečné potíže.

ybyta
autor
19. jún 2009

ahoj tu ybyta je viac sance pri pk?ako iba pri ivf ? napiste prosim.

elana
19. jún 2009

Yby, to záleží na hodně okolnostech. Pokud máš hodně embryí, je dobrý PK udělat a tím vyselektovat ty, co by se v Tobě brzo přestaly vyvíjet. Pokud jich máš málo (2-4...) asi je lepší to brát tak, že nikde jinde než v děloze jim líp není a proto je asi lepší transferovat a doufat, že i kdyby na misce měly vývoj zastavit, tak mateřské prostředí je vzchopí.

Ale to by Ti měli poradit v CARu zkušení embryologové, jak odhadujou šance každého jednotlivého kousku. Ale jasný, rozhodnutí je na Vás.

ybyta
autor
20. jún 2009

🙂 ahoj elan dakujem za odpoved oni nam radili ze vydržia tie naj mam 2 naj mužma super sper... aj ja som zdravá ale vo vajcovodoch mam zrasty prešla som možným aj nemožným to by bolo na dlho mam teraz vjúni 37 este to nevzdávam bio hod.tikaju 17rokov som vydata snažime sa 18 moc povedať.pa

zbinka
20. jún 2009

ahojky YBYTA aj ja som po transfere 7.6 mi vkladali dve krasne embrijka,,,no a teplota zvysena 37.5 stale, tak neviem,,,,ako to,,,a prsia bolia ako das,,,, ty si ako na tom,,, v pondelok idem na sono a na krv tak uvidime,,,priznaky tehu mam asi vsetky, no test som nerobila

ybyta
autor
20. jún 2009

zbini ahoj dnes mi ide roztrhat hlavu mne ich dali minulu nedeíu Helios Martin dnes ma už nebolia včera ma strašne svrbeli dnes mam slabe špinenie je to ok?pa.

ybyta
autor
20. jún 2009

☹ halo som tu sama?

maahuliena
20. jún 2009

ahojte, aj ja mám po transfere vysokú BT takú som ešte ani nemala.. 😅 😅

zbinka
20. jún 2009

juj a aku si mala,,,mahulienka tu teplotu??? aj ja mam vyskoku
YBYTA...nesiel mi net, tak pisem az teraz...no mna bolia jak das,,,a spinila som v pondelok teda na osmi den od ET, tak neviem, no iba jeden den, potom to prestalo,,a od vtedy ok,,,snad nezakriknem,,,a bolelo ma podbrusko ako keby mrcha mala dojst,,,tak asi tak

ybyta
autor
21. jún 2009

no ja som špinila vcera nic ma neboli aj som plakala ale chvala bohu drim sa neni to moc jeto malo islo mi lebku rozorvať migrena mala som BT37.7 modlim sa nech sa držia moje dve lasky.ale ved´ dr. vravel aj som mu volala o tom š pineni že toje nicč žeto nevadí šetriť sa a davať stale utrogestan aj tam vMartine vraveli že špinenia sa nebať tak ženy nestrašiť držmesa kočky ktora chodí do Martina helios?pa.

ybyta
autor
21. jún 2009

Neni tu nikto? ☹

zbinka
21. jún 2009

ano uz som tu ja ,,,,cauko Ybyta

zbinka
21. jún 2009

aj ja som spinila asi osmi den po transfere, tiez mam dve bublinky v brusku,,,bala som sa plakala, no o den uz bolo po a zatial super, no uvidime co zajtra povedia, idem na sono a krv,,,prosim ta drz mi prsty,,,ty kedy ides??, ano ajja som heliosacka,,,som u dokyho Krajkovica,,,,strasne je zlatucky,,,

maahuliena
21. jún 2009

No normálne takú Bt nemávam, ale to môže byť aj utrošom 😉 mala som najviac včera 37.4, ale dnes klesla na 37 som 3deň po ET 😉 a znova sa cítim že mam trošku zvýšenú teplotu, ja dufam, že je to dobre znamenie 😅 😅 😵

ybyta
autor
21. jún 2009

🙂 moja maš pravdu dok.Krajkovič je super ato som dosť pochodila dnes jeto presne 7dni co mam 2 žubrinky na krv idem 29.6.tie palce ti držim nech si v tom až po uši! ja som špinila malo ale na 3deň avčera ale už je dobre mala si predlženu kultivaciu?mne davali na5deň.odkiaľ si ja som s Piešťan tu su otrasny doktory.

zbinka
21. jún 2009

ybyta,,,,,aj ja uz som dost pochodila a neda sa to ani rovnat,,,helios najlepsi,,,aj doky a j vsetci okolo.Aj ja som mala predlzenu kultivaciu, davali mi dve nahderne embrijka na 6 den, jednotkove blastocisty nejake hatcujuce ci ako to vraveli,,,,xi xi xi,,,zajtra budem vediet ako som na tom strasne s atesim,,aj trosku bojim,,,ved napisem neboj sa nech to dopadne akokolvek, OK???a som s POPRADU

mircalla
21. jún 2009

Ahojte baby, dufam, ze sa mozem pridat do temy...Mam 37 rokov...o 5 dni
Ja som tiez po ET (1. den), vkladali 2 blastocysty...Mam darcovske vajicka, lebo mne sa tvoria uz velmi malo. Prvy pokus so svojimi som mala 5 vajok (Helios Brno 2007) a aj som otehotnela, ale zial potrat. Odvtedy som mala dalsie 2 IVF s vlastnymi vajkami (Helios Martin a Reprofit Brno), ale kedze mam malo vajicok (nejako sa to pri prvom pokuse zaseklo), tak to nevyslo. Naviac mi zistili aj sacto, tak som si dala vo februari odstranit vajcovody, aby sa zvysila uspesnost.

Takze teraz mam 4. pokus s darcovskymi v Brne. Inak suhlasim, ze co sa Slovenska tyka, Helios zdaleka naj, ja som bola raz na konzultacii v Gynfiv u p. doktorky Stenovej a stacilo mi...

Bazalnu teplotu neviem, ja by som to neprecenovala, mala som ju totiz zakazdym po ET riadne zvysenu.

Ale pozeram, ze mate krasne blastocysty, tak embryjka urcite zabojuju. Co sa tyka spinenia, tak to je bezne, pri prvom pokuse, co som bola tehu som spinila tiez.

Ja testujem az 3.7.

zbinka
21. jún 2009

mircalla,,,,,tak drzim vsetky prstiky nech si tehu, ked si uz tolkym presla,,,,,,aku teplotu si mala po Et ty???
a ake si mala prve priznaky pri tehu,,,ci ani moc nic??? napis,,,,
🙂
🙂

mircalla
21. jún 2009

Mala som tak 37,0 - 37,5, kedy ako. Aj som to citila.
Ja som prave priznaky nemala, okrem toho, ze som v kuse chodila na wecko...Ale to moze byt kludne aj utrosom, takisto migreny a unava....
Takze mam pocit, ze som vzdy mala to iste. Pripisovala som to tomu, ze som urcite tehu, ale nebolo to tak. Ono zase ale je to u kazdeho naozaj individualne.

Ono je to strasne skoro na nejake priznaky a naozaj utros ma vseliake vedlajsie ucinky tiez. Jedna baba z konika, co uz ma dceru, tak prvych dakych 20 dni nemala vobec ziadne priznaky a test bol pozitivny.
Ja sa snazim na to radsej moc nemysliet, nejako sa tiez nenamahat, ale zase ani nelezat v posteli

Tak drzim zajtra palce...Daj vediet potom, dufam, ze to vyjde.

ybyta
autor
22. jún 2009

čaute baby miri ja mam27.6.37 rokov už by bolo na čase rodiť! jasom dnesa 8.deň po eET aod piatku večera mam slabe špinenie ama to vykolajovalo a dnes som volala dr. AKrajkovičovi ažemam byť v kľude a polihovať že to n 😎 evadí čoti nato?moja držme palce aj našej zbinke!kolko sa čaka na vysledky s krvi?a cikam stale.pa 😎

ybyta
autor
22. jún 2009

Halo Zbini halo Miri kde ste?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre