Mala niektorá menzes na začiatku tehotenstva?

dudulienka
10. aug 2006

Ahojte.hccem sa spytat setkych ktore s tym mali skusenosti alebo o tom nieco poculi ci je mozne aby mala zena menzes pocas tehotenstva.Ja som mala cely mesiac pocit ze so v tom,robila som si aj test rapi preg ale neukazal mi ani jednu ciarku.tak ze pockam a za tyzden si spravym dalsi.lenze mrcha ma predbehla a dnes som dostala. ☹ tak neviem.chcem sa spytat ci ste mali menzes normalny alebo len taky slaby ,alebo ako to u vas prebiehalo ked ste uz boli tehu a dostali ste mrchu.

melanka21
30. júl 2012

@helka193 ahoj, no takto, ja som krvacala 10 dni a isli zo mna aj hrudky ale to bolo asi len 2 dnove potom som mala slabe , potom nijake, potom zas silnesjie a zas spinenie, ako kedy. bola som na beta hcg , ale vysledky mam negativne vo vsetkych smeroch cize mozem vyluzit aj mimomaternocve tehotenstvo. Avsak lekar nevylucuje vcasne potratenie, co moze byt aj u teba. Ak ti na teste nic neukazalo tak asi tehotna nebudes, mne zas asi 15 testov ukazalo 2 ciarocky uz 3 dni pred ocakavanou ms, a aj napriek tomu som krvacala a tehotna niesom, cize bud si vcasne potratila alebo si nebola tehotna vobec. mozno len plany poplach 🙂 ale netreba to hadzat za hlavu, treba si vyckat na plodne dni a skusit to znovu 🙂 alebo zajdi k lekarke aby ti spravila testy na beta hcg, tak by ti mali povedat keby si bola mala mimomaternocove tehotenstvo. ak niesi tak to bude negatovne ako u mna. ja som mala tiez na meternici nieco co sa lekarovi nepozdavalo ale dnes som bola zas na sono a uz je to ok, takze sa neboj 🙂 hlavne sa nestresuj a zajdi este raz k lekarke 🙂

helka193
30. júl 2012

@melanka21 Ahoj dnes som bola u lekara síce mi sonoo nerobil, pozeral ma mikroskopom, povedal že ide o normalnu menštruáciu, no ale aj napriek k tomu sa mu mám ukázať 9.8. kde mi skontroluje vajíčka či sa počas menštruácii vylúčili alebo rastú ak sa vylúčili išlo o normálnu menštruáciu a ak tam rastu išlo o pseudo menštruáciu, kde vlastne by mi mal potvrdit tehotenstvo, ale zatial je všetko ok, lebo sam povedal že aj ked menštruujem tak tehotenstvo nevylučuje, a ty si vtedy aj potratila pri tom menzese?

melanka21
30. júl 2012

@helka193 ano ja uz som bola v 6 mesiaci potom ked som o babo prisla, aj ked do 4 mesiaca som krvacala, neslo o ms lebo lekar mi to vysvetlil tak ,ze to nebolo krvacanie pre ms ale preto ze sa mi uvolnil krcok ci co, ale ja k tomu lekarovi uz nechodim uz som ho zmenila. u mna to teraz tento mesiac vyzeralo ze mam mimo ale naknoec nie, asi to bol vcasny potrat lebo tetsiky mi ukazovali 🙂 takze to je tazko urcit ci si ci nie, ked by ti zobrali krv hned by v tom mali jasno, neviem preco cakaju 🙂

helka193
31. júl 2012

@melanka21 no takže dnes som sa po troch dnoch znovu testla síce lacnejším testom kde su 3v1 balení a vyšli mi pekné dve čiarky samozrejme tá druhá nebola ako ta kontrolna ale su krasne vidieť 🙂 , mám ešte jeden, tak o tri dni testnem posledný aby sa mi nepokazil 😀 a potom toho 9.teho na potvrdenie k dokimu. Menzes už nemám mala som cca 2dni aj s cestou 😉

helka193
31. júl 2012

@melanka21 keby si potratila tak testy by ti neukazali čiaročky lebo automaticky by nedokazali zachytit hcg lebo by o dosť kleslo

melanka21
31. júl 2012

@helka193 mne lakar vysvetloval, ze to nebolo krvacanie ako menstruaciua, ze to bolo preto ze sa mi uvolnoval krcok 🙂 rpi prvom, teraz som uz taky problem nemala, teraz mi prave testy ukazovali uz 3 dni pred ms 2 ciarocky, ale dostavila sa ms a trvala 10 dni, kedze mi lekar robil beta hcg bolo vsetko negativne, ale nevylucil ani vcasny potrat. Lebo to sa moze stat kazdej zene, ani o tom nemusi vediet.

helka193
31. júl 2012

@melanka21 no mne včera doktor povedal že ide o normalny ms že nevidí znamky niečoho žeby sa odlučovalo a tie malinke hrudky že to je normalne to je odlučovanie sa sliznice.

melanka21
31. júl 2012

@helka193 no ved preto som zmenila aj lekara, lebo on to dost odflakoval. teraz mam jedneho super lekara ktory mi kontroluje vsetko. Preto mi bral teraz aj krv na to beta hcg ci nemam mimomaternicove, ale vysledky boli negativne. Ked som bola minulu stredu na sono tak mi vravel ze ani tehotenstvo nevidi, ale ked pozeral na moju maternicu mala som tam svetle miesta, co sa mu nepacilo. si vezmi ze 14 som dostala mala som ju 10 dni, ms mi skoncila v nedelu a este v pondelok som pospinila. Nikdy som tak dlho nekrvacala. Napriek tomu tehtona niesom, ale posunula sa mi ovulacia, ktoru mam az teraz. a to sa mu tiez nepozdavaalo. Robim si ovu testy,vcera ciarocka bola trosku svetlejisa od tej hlavnej, uvidim co mi ukaze dnes 🙂

zvolsiinylogin
2. aug 2012

@helka193 ahojki, digitalny clearblue tak ukazuje normalne negativ....negativ je ohranicene plus a plne minus, pozitiv je plne plus a tyzdne...sorry..

zvolsiinylogin
2. aug 2012

no ahojte, myslim, ze mne tazko radit....pred menzes som mala slabeho ducha, ktory sa udrzal zopar dni, len nesilnel...a teraz som 2 DC...som stale nervozna, neviem, ci mam testnut po skonceni, ci tam este je...ale dnes rano zoslabol .. ☹ ☹

mamavera
2. aug 2012

Ja som mala prvé tri mesiace v prvom tehotenstve, len trochu slabší a pri druhom tiež ale myslím že len raz alebo dva, pri prvom som si testy nerobila, zo začiatku som bola aj nešťastná, že bábätko nebude, ale ono bolo 😎 a pri druhom som si urobila test a bolo všetko jasné 😀

helka193
3. aug 2012

@zvolsiinylogin no ked som si ho robila prvý krát tak tam nebola žiadna čiaročka ohraničená, len silná mínusová, ja už to ani neriešim ked bude bude ak nebude nebude 😖 tie testy aj tak nie vždy su spolahlivé, ide skôr len o reklamné chytáky a samozrejme my všetky sa na ne chytíme 😀 potom zbytočne stresujeme a následne aj tak nakúpime neviem kolko testov a ako skončíme vždy u gynekológa, takže vyhodené peniažky 😨 Ale nezapieram pravdu že pri oboch mojích deťoch mi vyšiel test pozitívne a tehotná som bola 😀 ale na druhej strane každá žena je iná a má iné telo 😅 týmm som chcela len podotknúť že nie vždy sa dá na testy spoľahnúť 🙂

dadkaabarino
4. aug 2012

Ahojte Babulky dnes som dostala menzes po 7dnovom meskani 😒 ale mam pocit ze som stale tehu 🙂 ipredtym ked som dostala ms tak som bola sklamana ale teraz mam pocit ako keby sa nic nestalo ...(velmi tuzime po babetku) mam slabucky menzes chcem sa spytat ci si mozem urobit test aj pocas ms Ďakujem a drzim vsetkym palceky 🙂

katkasofi
4. aug 2012

@dadkaabarino jasne! sprav. a ked je slaby - dobre znamenie🙂

dadkaabarino
5. aug 2012

@katkasofi uz nieje slaby ☹

katkasofi
5. aug 2012

@dadkaabarino nic? ziaden duch? a robila si tej istej znacky?

dadkaabarino
5. aug 2012

ja som si nerobilaa test lebo som dostala ms

mamina2388
12. aug 2012

Ahojte...neviem ci mi tu niekto odpise...ale....posledna MS bola 29.juna, v juli nic!, a 5-7augusta som spinila uplne ze slabunko, prosto ziadna krv!!!...odvtedy som viacmenej nafuknuta, viac a viac unavena, nechuti mi moc jest ale ked sa nenajem toci sa mi hlava, a zda sa mi ze mam aj prsia akesi ine/mam ich dost velke/, tak neviem ci sa mi zvacsili ci nie....pojdem zajtra rano asi k dokymu, aj ked myslim ze odydem sklamana...lebo necitim sa nijak divno alebo tak...test je nula bodou u mna..negativny :(

suzzinkaa
25. aug 2012

Ahojte snažilky.Dufam, že mi niektora z vas pomoze s mojim problémom. 26.,27. a 28.júla sme mali s priatelom prerusovany styk.Kazdy den niekolko krát po sebe. Este nesnazilkujeme naplno aj ked by som babo velmi chcela. V tom case som brala aj prednison, ktory mi predpisal alergolog. 30. a 31. jula som mala slabe spinenie. Zdalo sa mi to velmi divne, lebo to nikdy nemavam a mrchu som mala dostat az13. augusta. Potom prislo pichanie v podbrusku, dve dni som jedla co som videla ale potom som to zacala kontrolovat. 11. augusta prisla mrcha, ale co bolo divne, ziadna bolest prs pred mrchou, ziadne bolesti. Ja mam pri mrche vzdy velmi silne krce ktore nezvladam, tak som si u gyn. bola dat predpisat tabletky od bolesti na tieto krce. No ked prisla mrcha, tak len slaba bolest brucha, bola slabsia ako inokedy, sice trvala cca 5 dni ale bola ovela slabsia. Tak som usudila ze tehotna nebudem. No nevedela som sa zbavit pocitu ze som tehotna, testy samozrejme negativne. Stale mam bolesti v podbrusku, objavuju sa sem tam ale su. Teraz 20. augusta som bola u gyn. na prehliadku, robil mi ultrazvuk ale nic mi nepovedal. Myslite, ze uz by tam nieco videl? Len sa zacudovane na mna pozrel a povedal ze: kedyto bola posledna menstruacia? (pytal sa to druhykrat v jeden den). ale nic viac nepovedal a ja hlupa som sa neopytala. Nedalo mi to a den po jeho navsteve som si urobila dalsi test, samozrejme negativny. Tak som si povedala ze uz nato nebudem mysliet lebo z toho fakt zosaliem :D mam pocit ze uz som tehu hypochonder ale ked prisiel priatel domov hovori mi ze sa mi dost zvacsili prsia. Aj ja som si to vsimla, ale uz som myslela ze mi sibe z toho vsetkeho tak som mu nic nepovedala,no povedal to sam tak to tak asi je. som migrenicka a casto ma boli hlava...ale v poslednej dobe je to skoro kazdy den. takze sa vas chcem opytat..je mozne ze mi este 20augusta neukazal test // aj ked by som teoreticky bola tehu? Co si o tom myslite?

Dakujem krasne za vsetky odpovede a drzim palce vsetkym snazilkam

lucyke
13. sep 2012

mozem byt tehu ak som mala menzes celkovo asi 3 dni ale silny,moj normalny je 6dni..ale co je zvlastne krcok materice mam pootvoreny a makky..dakujem zabudla som dodat s muzom chceme babo

misselin
21. sep 2012

ahojte zienky chcem sa opytat dostala som menzes o tyzden skor ale je slaby ale vypadavaju zo mna take hrudy krvi este ani raz sa my to nestalo nemali ste to niektora? ☹

grenka
23. sep 2012

@misselin ahoj ja som akurat dnes dostala na 23 den menzes co som mala dostat az na buduci tyz....brucho mam stale nafuknute aj sa zvacsuje a test negativ....idem zbehnut pre istotu ku gynek

misselin
25. sep 2012

@grenka no ja mam uz po Ms predbehla ma o tyzden skor svina jedna 😠 tak ti drzim palce daj vediet ako si dopadla 😉

laja77
23. okt 2012

ahojte snažilky, robila som si Mamatest 23DC a 27DC- obidva boli pozitívne, 25 DC a 28DC ClearBlue- taktiež boli obidva pozitívne a dnes 29DC prišla MS 😒 . Okrem nepravidelných bolesti v podbrušku a trošku väčšej únavy som žiadne iné príznaky nemala a ani nemám. Čítala som si tuto diskusiu, ale keďže pri predchádzajúcich dvoch tehotenstvách som menštruáciu nemala, tak predpokladám, že asi teraz tehotná nebudem. Ale tak čo tie pozitívne testy, keby že je jeden pozitívny, ale všetky štyri? Nerozumiem tomu. A to som sa v kútiku duše už tak tešila ☹

maculka1555
7. nov 2012

ahojte milé tehulky a snaživky. aj mi s priatelom sa uz od februara snazime o novy prirastok do rodinky. stale sa nam nejako nedary. zacala som aj brat kyselinu listovu ale stale nic tak uvidime ako dopadne snubenec u doktora a potom sa bude visetrovat ci je somnou vsetko v poriadku. najvecsi problem je v tom ze neviem kedy mam podne dni kedze mam nepravidelny menzes. je mozne mat plodne dni aj pocas nich?uz sme z toho dost zufali a zainame sa bat ci vlastne aj budeme moct mat vlastnu ratolest. tak prosim drzte palceky aby to tento mesiac uz vislo :D

mimuska18
18. dec 2012

Ahojte, chcela by som sa vás spýtať mám také divné pocity už asi 3 týždne mám bolesti v podbrušku,mám boľavé prsia aj bradavky,bolieva ma hlava som strašne unavená a zjem len také veci na aké mám chuť ak proste nemám doma práve to na čo mám chuť tak nejem ale si idem do obchodu presne po tú vec 🙂 pred týždnom som si robila 2 tehotensé testy a vysli negatívne bola som u môjho gynekologa ale cystu nemám ani zápal a tehotenstvo nemôže ešte vylúčiť že je skoro 😒 pm som mala 21novembra a 15decembra som mala 2 dni špinenie a na 3 deň som dostala strašne silnú menštruáciu akú obvikle nemávam so strašnýmy bolesťami podbruška a krížov ale až do polovice chrbta ☹ od lekára som dostala ascorutin a oddych v posteli neviem čo to môže byť ale je mi strašne ked my skončí krvácanie chcem si urobiť test prosím vás baby poradťe mi čo to môže byť ja sa nebránim tehotenstvu ale chcela by som si byť istá o čo ide dakujem a ozvite sa mi čo najsôr Mimka :D 😀 😵

borkatoth
6. jan 2013

Ahojte chcela by som sa opytat. Berem antiku ked som ju dobrala tak som dostala menzes az po piatich dnoch aj to len hnedy vytok cez den trocha krvy a na vecer som nemala uz pomaly vobec ni a takto mam uz dva dni. Nemate niekto take skusenosti? Potrebovala by som poradit. Dakujem.

majka567
19. jan 2013

Ahojte prosim poradite my....mesiac a daco mi meska MS,mam nepravidelny ciklus,po poslednej MS som mala nechraneny styk a po tyzdny som mala vytoky najpr slabulynky hnedy az slabo ruzovy...urobyla som si test ktory vysiel neg. Takze teraz neviem ....s priatelom sa snazyme o babetko prosim poradite my 😢

julu1984
21. jan 2013

@dudulienka ahoj.Moja sestra mala nepravidelny menzes a mala ho az do piateho mesiaca tehotenstva slaby ale mala.Vobec nevedela ze je tehotna ani prsia,ani zle jej nebolo nic a este k tomu dostavala menzes a to jej povedal doktor ze jej poskodili vajecnik pri operaci slepeho creva(ked bola mala).Teraz ma krasneho syna z modrymi ocami 🙂.Akurat byvala nehorazne unavena to je vsetko.

cavko
22. jan 2013

ahojte chcela bi som sa spitat pred dvoma tyznami som mala dost sylne krce a bolest pod bruskom asy dva dni to trvalo potom to preslo ma zdvyhal sa mu zalodok prsia ma boleli tak asi o tyzden som sy urobila teh.test a visli mi dva ciarki jedna velmi slaba ciarka takmer neviditelna a nato o 4 dni prisli krami ale velmi cudne ,prvi den som sla na toaletu pouterala som sa bola tam krv ruzovej farby dala som si vlosku asy o dve hodinki som isla zase na toaletu a vloska bola cista poutierala som sa a mala som iba hnedy vitok potom vecer sa namna zase spustila krv ale z hnedim vitokom mam slabu mrch, a mam bolesty pod bruskom , coto moze byt?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre