Mala niektorá menzes na začiatku tehotenstva?

dudulienka
10. aug 2006

Ahojte.hccem sa spytat setkych ktore s tym mali skusenosti alebo o tom nieco poculi ci je mozne aby mala zena menzes pocas tehotenstva.Ja som mala cely mesiac pocit ze so v tom,robila som si aj test rapi preg ale neukazal mi ani jednu ciarku.tak ze pockam a za tyzden si spravym dalsi.lenze mrcha ma predbehla a dnes som dostala. ☹ tak neviem.chcem sa spytat ci ste mali menzes normalny alebo len taky slaby ,alebo ako to u vas prebiehalo ked ste uz boli tehu a dostali ste mrchu.

dorotka
10. aug 2006

ja som mala pat dni slabu ms a tiez som mala tes ng a co okrem pocitu si citila mala si priznaky? je mi divne ze si ich mala cely mesiac lebo by mali nastat az po oplodneni ja som ich mala asi tyzden pred ms druhy test dva tyzdne po ms bol pozitivny a aj dalsi mesiac som krvacala ale to uz som ukela na pohotovost kedze sa to spustilo prudsie

zuz11
10. aug 2006

dudu a preco si si neurobila dalsi test? 😨 moze mat tehu menzes ale vacsia pravdepodobnost je ze ho ma netehu 🤐 skus si urobit test kde sa ti ukaze min. jedna ciarka, bez ciarok je test neplatny 🤐

lara1znk
10. aug 2006

Ja som sa o tom bavila s kolegynou a ona vraj MS normalne mala asi az do 4-5 mes. ale velmi slabu a kratsie ako normalne.

sofika
10. aug 2006

Dudulienka, ja nie som ani lekarka a ani som este nemala babatko, ale citala som, ze mozes mat aj menzes pocas tehotenstva.Dudulienka vidim, ze velmi tuzis po dietatku. Bolo by super keby si bola v tom, ale ja si myslim, ze sa este treba pokusat. Toto je asi mala pravdepodobnost.Dudulienka aj ja s partnerom sa akoze snazime (nie su to preteky), ale nechranime sa a uvidime ci nam coskoro v brusku bude rast nase malicke. Drzim Ti palce.

dudulienka
autor
10. aug 2006

dorotka ja som vlastne nie cely mesiac ale zhruba 3 tyzdne mala v podbrusku tlaky,hrozne sa mi zvacsili prsia a dost boleli.inak pred ms ma len bolia,mala som hroznu chut na pivo,ktore inak neznasam,pila som len nealko 😉 ,merala som di bazalku a ta mi stale este aj vcera ukazovala 37.6,a den pred ms ma klesnut,no a inokedy pred ms mal boli podbrusko aj prvy den mam krce a teraz nic.by som si nevsimla keby som nepretiekla.a tebe kolko trvala prva ms ked si uz bola tehu?

zuzu ja som si test robila v cera vecer a cela som az v pondelok alebo utorok.no bohuzial som nestihla.a preco mi neukazala ani jedna ciarka netusim robikla som vsetko tak ako inokedy ☹

dudulienka
autor
10. aug 2006

sofika dakujem.naozaj po mimi hrozne moc tuzime a som dost stohoo mimo ale verim ze to prejde.najhorsie je to ze sa neviem na nic ine sustredit.sa niekedy bojim ze mi s toho prepne. 🙂

petruci6
10. aug 2006

dudulienka ja som presne bola ten pripad co ty, 2tyzdne mi meskala MS,mala som vsetky priznaky,testy negat,aj u dr.krvne testy negat. a po 2 tyzdnoch som dostala mrchu,ale trvala kratsie a vobec ma nebolelo brucho co mi bolo hned divne,tak mi to neslo do hlavy,lebo ani priznaky neskoncili,dokonca ma zacalo napinat,aj bazalnu teplotu som mala vysoku,tak som si urobila 2 tyzdne po mrche dalsie 2 testy a tiez negativne,volala som dr. a ten mi povedal,ze to nieje tehotenstvo pokial mam testy negat a mala som mrchu 😖 😖
tak som sa s tym zmierila a snazilkujeme dalej 😀 😀
drzim palceky,aby ti to vyslo ako si prajes 😎

dorotka
10. aug 2006

vtedy mi trvala 10 dni ja mam myom preto tak dlho a bolesti som tiez mavala kvoli myomu posunute na treti den a tiez neprisli je mozne ze si tehu aj ked sa mi nezda ze by si mala tak skoro ovu skus si napriek ms asi urobit test mozno bude pozitivny ja si skor myslim ze som ovulaciu mala tak pat dni pred ms lebo som niekedy v tom obdobi mavala spinenie a lekarky tvrdili ze to mam z toho
ten test bol asi zly ked si nemala ani jednu ciarku urob si este jeden ale rano hned s prvym mocom predpokladam ze stejne v noci asi nebudes mat ms ked je taka slaba ak ti vide negativny a priznaky budu pokracovat test zopakuj znova nejaky tyzden po ms a potom navstiv lekara

dudulienka
autor
10. aug 2006

bola som pred dvoma tyzdnami u lekara na prehliadke som mu povedala ze mam pocit ze som v tom,a on mi povedal ze tehotenstvo nemoze ani potvrdit ani vylucit ze je skoro,ze nech pridem za mesiac.ale ked mesiac je taka dlha doba ☹ dam na vase rady a po ms si spryvym dalsi test a uvidime.ale zasa na druhu stranu,keby tam nebola ani mialnka sanca ze som tak mi to hned povie ze nie som ved to musi vydiet na krcku mat.tedy aspom si myslim 😨

petruci6
10. aug 2006

Dudulienka, dr. tak skoro nezisti,ci si tehu. Mne moj dokonca ukazal bodku na UV,ze to je "ono" a vidis,podla neho niesom.ked som mala mrchu a testy negat.
Skus ten testik asi tyzden od zac.mrchy a kup si nejaky kvalitny,napr. rapi
a zistis to hned. Drzim palceky,aby bol pozit, tak sa hlavne teraz nestresuj a vela oddychuj,aby sa uhniezdilo a udrzalo,a vela spinkaj 😉

andreab
12. aug 2006

Dudulienka,ja som mala mala rovnake priznaky tiez 3t pred nou, ale citila, som,ze som v tom.Dostavilo sa aj slabe krvacanie 1t po predpokladanej. Teraz som v 14 tt a slabe krvacanie som mala uz 3x.Dr povedal, ze je to mozne, ale treba oddychovat.Ja som si robila test uz jeden t pred menstruaciou a ukazal slabucky krizik. O dva tt neskor uz bol jasny.Lekar by ti mal urobit odber krvi a tak zisti ci si tehotna. Drzim palce.

masinka
12. aug 2006

moja mama ked cakala brata vraj mavala mrchu az do piateho mesiaca...ale on je taky zazrak - vnutromaternicove teliesko jej vybrali ked bola v piatom mesiaci, tak to mozno bolo preto

veronika13
15. aug 2006

Ahojte, my sa snažíme s manželom tiež o bábätko, lebo "musíme" kvôli endometrioze. MS my meškala týždeň čo u mňa nie je obvyklé a bola tiež nezvyčajná. Normálne ma jeden deň pred MS pobolieva brucho, teraz to prišlo naraz, bolelo ma asi 10 minút a dostala som MS, ale najskôr veľmi silnú, čo u mňa tiež nie je normálne, no na druhý deň už bola slabá ako obvykle posledný a tak to bolo až do piateho dňa. Teraz po MS cítim bolesť v prsiach a cítim trošku zvyšenú teplotu. Myslíte, že je tu možnosť, že bude malinké?

veronika13
16. aug 2006

halooo

ikke
16. aug 2006

veronika, na to ti tu asi nikto spolahlivo neodpovie. mozne je vsetko. pockaj par dni, ak bude podozrenie pretrvavat, urob test. 😉

natalya
16. aug 2006

ja som este prvu MS dostala s 2 dnovym meskanim a trvala iba 2 dni ..hned som vedela ze nieco neni v poriadku a tak som si o tyzden kupila test a bol pozitivny 😅 a jedna znama zistila ze je tehotna az v 7 mom mesiaci co voebec netusim ako je to mozne a tiez mala pravidelnu MS 😕

veronika13
20. aug 2006

ja viem, že mi tu nikto spoľahlivo neodpovie, veď to ani nečakám, na to je doktor nie? 😉 Ja som len myslela, či tu nie je nejaká kočka, ktorá mala podobné príznaky, skúsenosti, veď chápeta, keď je to po prvýkrát, všetky sme z toho vybúrané 😀

tonicka
20. aug 2006

Jasan veronika13, tak ak ťa to poteší všetky sme mali nejaký zmätok, cez 2 MS az po srandovné testy 😀

miriamka
20. aug 2006

No my snazilkujeme,a teraz cakam ci pride menzes alebo nie 😖 Na dovolenke z ktorej sme sa prave vratili mi bolo hrozne pri voni kecupu,a aj teraz ma napina ked si na to spomeniem,prsia mam zvacsene,stale by som jedla len ryby ktore inac nemam rada...No uvidime,bolo by pekne byt v tom 😉

natalya
20. aug 2006

miriamka budem drzat paleceky je krasne byt v tom... 🙂

miriamka
20. aug 2006

Dakujem...viem,ze az to pride a lekar mi to potvrdi,ci uz teraz alebo o nieco neskor,budem moc moc stastna 😉

neli37
26. júl 2007

Ja mavam mrchu pravidelne a uplne normalnu,tehotenske testy su negativne....ale narastli mi prsia,aj bruch trosku,a mam take zvlasten pocity....uplne nad tym haluzim...(a hovorim tak o 3 mesiacoch dozadu).Poradi mi niekto co si mam mysliet?

aiculka
27. júl 2007

ja som tiez pocula dost o tom, ze mrcha moze byt uplne kludne prve mesiace 😒 ! Je to vraj uplne normalne...
miriamka aj ja cakam na buduci tyzden mrchu a straaaasne dufam, ze ziadna nepride 😀

geegee
27. júl 2007

potvrdzujem...ja som prvy mesiac mala menzes, sice slabsi a kratsi, ale bol a bola som tehotna 😵

pupicek22
27. júl 2007

ja si myslim tiez....moja kamaratka je v 8mesiaci a menzes mala do 4 mesiaca absol.normalny...takze huraaaaa k doktorovy neli37... 🙂

titkovamiriam
27. júl 2007

ja som mala menzes 5m,uplne normalny,necitila som sa ako tehu,ked som o mesiac ked mi vynechal isla k dokymu ze mam dojem z tehotnosti a on ma pozrel a hovori tehu to nieje a poslal ma na ultrazvuk a tam lekar ze tehu 30t.tak som tehulkovala 10t.,odvtedy sa kamosky na menzes uz nespoliehaju,ale bola som lekarov iba druhy pripad v jeho 30rocnej praxi. 😀

neli37
27. júl 2007

baby ale ja som si aj robila teho testy a su negativne....haluzim takto uz treti mesiac....mrcha uplne normalna....

petruci6
28. júl 2007

neli,ked mas testy negati,tak tehu nebudes,je to mozno nejaka hormonalna porucha s tymi prsiami, nenahovaras si to?neberies nejake lieky? ja som mala menzes, tehu testy pozit a lekar mi tvrdi,ze tehu nie som,takze ja uz fakt neviem... 😝

miriam15
16. aug 2007

Ahojte, precitala som si dost prispevkov ale nikde som sa nestretla s pripadom ako je moj. Chcem sa opytat ci je to normalne pocas tehotenstva (v skorom stadiu) dostat menstruaciu velmi silnu s obrovskymi bolestami prvy den, potom druhy den je slaba a treti den skoro ziadna. Coho sa najviac obavam je ze islo o potrat. Ak mi niekto moze poradit...dakujem za odpoved. Miriam

emjee
29. feb 2008

dicinka1 • snž • Včera o 19:50
ajojte...mozem byt tehu aj ked som mala normalne kramy?uz mi skoncili...ale boli ma v podbrusku cely cas....

pahu • snž • Včera o 19:55
Ahoj Dicinka, ja neviem... Moja mamina mala mrchu cely prvy trimester a test si neskusala urobit? 😉

katka444 • snž • Včera o 20:41
kramy mozes kludne mat aj cez tehu. urob si test. ak bude negativny a bolest budes stale citit choj k doktorovy, moze to byt cysta alebo nieco ine. ak je teda ta bolest silna.

mirip • snž • Včera o 20:42
dicinka1 moja švagriná ked čakala synovca tak mala dva mesiace MS a potom prestal, synovec má už 9rokov 😀 ale určite by som šla k dokymu lebo aj tu na koníkovi som čítala o babe, ktorá mala menzes a potom stále bolesti v podbrušku a nakonie šla k dokymu a bolo to mimomaternicové tehotenstvo. Aj tak by som na tvojom mieste šla k dokymu, možno to nič nie je a si normálne tehu a všetky ti zagratulujeme 😉 ale určite by som šla aby vylúčili mimomaternicové tehot. lebo vtedy ak sa nepríde včas môže sa poškodot vaječník vajcovod atd. alebo čo tam nie je zápal. A na tvojom mieste by som práve preto nečakala a išla, aby ak tam sú neboli nejaké väčšie problémy neskôr a aby sa to zlé vylúčilo radšej hned, ved zdravie máme len jedno no nie? 🙂

gabika24 • 1d, snž • Včera o 20:53
ahojte.
moja svokra mala menzes pri oboch tehotenstvach prve 3 mesiace. kamoska tiez, ta dokonca este dlhsie (pri vsetkych troch detoch).
ale naozaj treba ist k lekarovi - moze to byt mimomaternicove tehu - mne ho prerusili neskoro a prisla som o vajcovod, cim sa znizila sanca na otehotnenie.
dicinka, tak sa drzkaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre