Mala niektorá menzes na začiatku tehotenstva?

dudulienka
10. aug 2006

Ahojte.hccem sa spytat setkych ktore s tym mali skusenosti alebo o tom nieco poculi ci je mozne aby mala zena menzes pocas tehotenstva.Ja som mala cely mesiac pocit ze so v tom,robila som si aj test rapi preg ale neukazal mi ani jednu ciarku.tak ze pockam a za tyzden si spravym dalsi.lenze mrcha ma predbehla a dnes som dostala. ☹ tak neviem.chcem sa spytat ci ste mali menzes normalny alebo len taky slaby ,alebo ako to u vas prebiehalo ked ste uz boli tehu a dostali ste mrchu.

feb13
4. dec 2010
sny
7. dec 2010

Ahojte,mohla by som sa aj ja pridať?V októbry som visadila HAk,ms prišla normálne,začala som merať bazálku,ovulácia bola až na 26DC,čiže posunutá.Včera som robila test,bol negatívny,začala som slabulinko špiniť,čo som pred ms nemávala,ms mala prísť až štvrtok-piatok,ale tak dnes dorazila,ráno len hnedé špinenie a teraz krv ☹ Lenže neviem,aké to bude,neak som cítila,že by som mohla byť tehu,tak som trochu zúfalá 😢 Dnes som 12DPO,BT mám 37,1.Môžte mi niektorá poradiť,čo si o tom myslíte???ĎAkujem ze každú cennú radu

petronelkaa
7. dec 2010

ahojte baby, prosím vas poradte mi. mala som raz nechranený sex po menštruacii. a teraz som mala dostať menzes ale dostala som iba take spinenie, raz je raz neni:/..newiem čo to znamena. môžem byť tehotna??

veronkaj
16. dec 2010

prosím poradíte mi??
keď ste mali menzes počas tehotenstva tak čo viem aj po tom čo si meriam bt už pár mesiacov tak pred menzesom ide bt dolu a po menzese je v podstate na nízkej úrovni kdežto po ovulácii a ak je tehotenstvo tak sa drží nad určitými stupňami a je smerom k 37 stupňov. tak??
a keď som mala minulý mesiac bt okolo 36,3-5, po ovu medzi 36,8-37 a pred menzesom klesla na 36,7 a potom prišiel dvojdňový menzes s krvácaním a hneď po ňom mám bt 37 prečo???
snažili sme sa o dieťa aj som mala pocit, že to vyšlo lebo na cca 7 deň som mala bolesť v podbrušku ako pri uhniez)dovaní, o dva dni trošičku špinenie a aj prsia ma dva dni boleli riadne čo mňa nezvyknú a potom prišiel menzes.

sny
17. dec 2010

@veronkaj Ahoj,a neskúšala si test?No ja sa až tak moc na BT nespolieham,bo ja som mala pred ovu 36,6,potom išla hore po ovulke na 37-37,3 a ms prišla keď som mala 37,0 a drží sa to,už som 10DC a každý deň mám 37,0.testy mám negatívne,neviem,čo sa so mnou deje,tak idem v pondelok k doky a uvidím,ale niekto mi raz ppísal,že ak máš veľa progesterónu,tak je BT vyššia.Skús test a uvidíš.Asi som ti moc nepomohla,ale tak tie teploty pletú aj mňa

veronkaj
20. dec 2010

@sny tak test som skúsila anič zase iba /, a už som povedala, že to nechám tak, žiadne meranie bt, načo ked potom si aj tak robí teplota čo chce, ovu mám podľa bolesti ale či je to na strane tam kde mám vajíčkovod to nezistím lebo ma bolia vždy obe strany a tak som povedala dosť stresovaniu, nehovorím že nemyslím na dieťatko ale už nebudem ani merať akurát si poznačím kedy má prísť ďalší menzes.

sny
21. dec 2010

@veronkaj Ajoj,no ja som bola včera akurát u doky kvôli bolestiam,čo som mala počas ovu a kvôli teplotám.Tak moja doky ma pochválila,že mám krásny graf-mne sa zdal ako húsenková dráha 😀 odporučila mi merať ďalej,mám posunutú ovulku,včera som bola 14DC a nič,nízko sliznica a folikul iba13mm ☹ Tak ešte asi 10dní a bude ovu.Ja tiež kašlem na ovu a tehu testy,testnem až keď bude meškať,ale to meranie neni na škodu,navyše mi dala Duphaston na lepšie uhniezdenie,tak uvidíme,čo to urobí 😉 Ja by somm ti teda odporučila si merať a robiť graf,aby si si bola istejšia,ako tá ovu fakt funguje,nemusíš stresovať,skús to brať športovo,spoznávaj svoje telo,mne sa to páči.Držím palce,aby to už rýchlo vyšlo 🙂
Ešte príklad s testmi:Pri prvom tehu som nevedela,že mám ovu tak neskoro,tak som robila test po mesiaci od ms a nič.potom náhodou o také 3týždne a bola som už 9tt 😉 Ale inak by to nesedelo,len mám vraj dlhšie cykli a aj doky len teraz prišla na to.Tak teda neviem,či si si ovu istá a aké máš cykli,preto je dobré merať,inak by som ani teraz nevedela,že prečo bola ms neskoro 😉 😉 😉

veronkaj
21. dec 2010

@sny ja to pomaly vzdávam, chcela som ísť k lekárke ale už majú voľno takže asi až po novom roku a ten duphaston by sa možno zišiel aj mne. ale zatial ho nemám, ked sa má udržať udrží sa a hneď ako nato prídem tak mi ho asi dá a ak sa nemá udržať ani tie 2-3 týždne tak by som ho potratila neskôr.
no uvidím asi som fakt už stará.

sny
21. dec 2010

@veronkaj Nezúfaj a hlavu hore,podarí sa uvidíš,len nestresuj 😉 Ešte mi odporučila aj Femibion 800.Kamoška ho začala brať,sa im nedarilo rok mať mimi a keď brala toto tak hneď sa zadarilo,asi na tom teda niečo bude 😀 Tak šup zajtra do lekárne a kúp ho,hlavne nemysli na to,že sa to neudrží,bo to tak naozaj bude ☹ Viera je dôležitá,trochu námahy do toho vlož a nehádž to hneď do koša.Drž sa,pritúlkaj sa k mužovi a spravte si pekný večer.papa

veronkaj
22. dec 2010

@sny no ja beriem kys. listovú , len ja som už niekolko krát potratila takže to nebude také ľahké a nesilíme to, snažíme sa ale nebudem kvôli tomu podstupovať nejaké procedúry lebo môj muž je taký že aj chce aj nie a nechávame tomu voľný priebeh, vieš ja mám 38 a muž 44 a dlho je už šedivý tak tvrdí že už je starý, a bude nevyspatý a nebude mať nervy a podobne

no uvidíme zatial 🙂

karolinka12
23. dec 2010

ahoj holky, dlhsiu dobu si myslim ze som tehu mam bolest krizov podbruska.. avsak menzes som dnes dostala avsak mam ho so strasnimi bolestami v podbrusi co sa mi nikdy nestalo. boli ma presne v tych miestach kde ma picha uz hodnu chvilu ☹ holky co ste mali menzes pocas tehu prosim mate s tym skusenosti? odpiste prosim

abbey1
23. dec 2010

@karolinka12 Ja som toto zažila teraz s poslednou dcérou.strašne bolestivý menzes až tak,že som skončila na injekciach.Dr neobjavila tehotenstvo.Ešte šťastie,že tie injekcie nepoznamenali plod.Ale fakt hrôza.myslela som,že umieram.Mám za sebou 3 prirodzené pôrody,ale toto bol des.Po menzese som sa stále necítila fit,bolesti v podbrušku a tak.Už som si namýšľala hrôzy,mama zomrela na Ca maternice.A keď som s tím išla o necelý mesiac k Dr,potvrdila vytúžené tehotenstvo.Takže možné je všetko.

evita1233
12. jan 2011

feb13 ja ti gratulujem k babetku ...kedy si rodila ???a ako sa vola mal&?:??? 😅

evita1233
12. jan 2011

@evita1233 ahojte mamicky a ostatne ktore sa snazite .. chcem sa len opytat ci ma z vas nejaku skusenost s vitaminmi mama vita s dha -pretoze soms i ich zakupila ze vraj su vhodne pre zeny ktore planuju tehu a tehotne v prvom trimestri ...ja len ci je tu nejaka ktorej nejake taketo vitaminy pomohli k splodeniu dietatka dakuje

zdenkazdenka
5. feb 2011

@shela A Mala si aj menstruacne krce ked si bola tehu ja si myslim ze som asi v tom ale dnes som dostala menzes aj s menstruac.krcami tak neviem

zdenkazdenka
5. feb 2011

@zdenkazdenka a dost silnymi

evinkal
16. mar 2011

@karolinka12 ahoj,ja som pri prvom dieťatku netušila,že som tehotná.Do 4 mesiaca tehotenstva som mala menzes a ani som netušila že som 4 mesiac tehotná,až keď som začala hrozne veľa krvácať,tak až vtedy to gyn.zistila:-D

nadia23
3. apr 2011

ahojte idem sa aj ja troska zapojit, snazime sa o babatko uz dlhsie, nemam pravidelnu menstruaciu, teraz po dvoch tyzdnoch meskania som dostala MS,ale je uplne slabunka, rano, vecer a v noci viacmenej ziadna a cez den taka slabsia, nejedena sa vsak o hnedasty vytok, je to klasicka krv, test som si este nerobila, bo meskanie obcas mavam, ale cele sa mi to nezda, takuto menstruaciu som este nikdy nemala, tak som docela zmatena. a este mam take vydute brusko uz asi dva tyzdne. oplati sa vobec spravit test?
@evinkal prosim ta mala si klasicky menzes pocas tych 4 mesiacov?

lucia8688
3. apr 2011

no moja kamoška mala Menzes až do 7 mesiaca tehotenstva a vôbec netušila, že je tehotná. Je síce tak trošku pri sebe takže bruško sa stratilo, až raz ju začalo strašne pichať v boku tak išla ku doktorovi , lebo si myslela , že to bude žlčník. No a ten ju poslal rovno na gyn. 🙂 No skoro odpadla, ked jej povedal , že o dva mesiace bude rodiť 😀

evinkal
3. apr 2011

@nadia23 áno klasický,ako vždy.ani zle mi nebývalo,tak ma to ani len nenapadlo
@lucia8688 a to necítila ani pohyby dietatka? 😒

nadia23
3. apr 2011

@evinkal a to preco si potom tak vela krvacala? vies aj dovod?

monika15
3. apr 2011

@dudulienka

ja som mala prve 4 mesiace..... ked mi zistili ze som tehotna som uz bola v 3 mesiaci...., mi nebolo zle, nic vobec ani uanvena nic..... vraj je to normalne.....

evinkal
3. apr 2011

@nadia23 mala som nejaké problémy a bola som na udržiavaní,hrozilo že o mateja prídem a dr.mi povedal,že buď mi ho vezmú,alebo potretím sponntáne a moje rozhodnutie bolo správne😀...ja som mávala cisty na vaječníkoch a problémy mám opat,keďže minulý mesiac som ani menzes nemala,ale dr. ani nejdem!

nadia23
3. apr 2011

@monika15 no prave ze ani ja nemampriznaky, akurat to brusko a uplne ine kramiky ak sa to tak da nazvat ako bezne. mala si pravidelnu MS?
@evinkal joj tak to je supr ze to dobre dopadlo. aj mne bezne meskava MS tak ja si z toho uz hlavu nerobim.

monika15
3. apr 2011

@nadia23

mala..... a mi lekar povedal ze je to ok, ze to je normalne.... ale po 4 mesiaci som uz nemala....
a potom som dostala hned po porode....v auguste som mala cisara a v oktrobri uz mala zas.... :(((

evinkal
3. apr 2011

@nadia23 mne vždy tak chodila raz 5-teho v mesiaci potom 16-teho a teraz nič 😠

nadia23
3. apr 2011

@evinkal no presne takto to mam aj ja. uplne raz nacas, raz dopredu raz o dva tyzdne neskor. ale takuto slabu ako mam teraz som este nemala, dva dni to bolo na intimku, dnes az poobede ako keby normalna, tak uvidim co zajtra. a to som mala este minuly mesiac dva dni take ako spinenie, bolenie krizov a take pichanie v podbrusku. ale tak to su take priznaky ze to moze byt cokolvek.

evinkal
3. apr 2011

@nadia23 a tehotná niesi?

nadia23
3. apr 2011

@evinkal no praveze som si nerobila este test, bo uz sa dlhsie snazime a meska mi MS casto. ale mam ho doma nachystany, tak uvidim ako to bude zajtra ci sa mi rozbehne MS. Vies, az teraz, ked mam taku zvlastnejsiu MS som zacala citat o tom ze menstruacia moze byt aj pocas tehotenstva, a pozeram ze to je celkom normalne.

evinkal
3. apr 2011

@nadia23 no hlavne u prvorodičky,je to normálne,mamina mala až do 8 mesiaca 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre