Mala niektorá menzes na začiatku tehotenstva?

dudulienka
10. aug 2006

Ahojte.hccem sa spytat setkych ktore s tym mali skusenosti alebo o tom nieco poculi ci je mozne aby mala zena menzes pocas tehotenstva.Ja som mala cely mesiac pocit ze so v tom,robila som si aj test rapi preg ale neukazal mi ani jednu ciarku.tak ze pockam a za tyzden si spravym dalsi.lenze mrcha ma predbehla a dnes som dostala. ☹ tak neviem.chcem sa spytat ci ste mali menzes normalny alebo len taky slaby ,alebo ako to u vas prebiehalo ked ste uz boli tehu a dostali ste mrchu.

nadia23
3. apr 2011

@evinkal no vies ze som o tom netusila?! ale uz som mudrejsia. a vobec by mi nevadilo keby to bolo aj u mna tak, no uvidim ci to sa pridam k vynimkam. mamina ale vedela skor ako v 8 mesiaci dufam ze je tehotna. 🙂

lucinanm
3. apr 2011

ahojte,
tak myslite ze je to normalne? aj ked mam nepravidelnu ms, tak po 57 dnosch prisla, aj ked som obcas mala pocit ze mozem byt v tom, viete mi poradit co robit? (o babo sa snazime totizto viac ako tri roky) ☹

anjelicek26
3. apr 2011

@lucinanm - ak sa snazite vyse roka (tri roky je strasne dlho ) treba urcite ist k lekarovi, spravit hormonalny profil, folikulometriu, skontrolovat stitnu zlazu, lieky na upravu cyklu, sledovanie.

Mozno je to nejaka uplna "kravina" kvoli comu nemozes otehotniet, co sa da preliecenim odstranit - napr. chlamydie nicia mäkke tkaniva na vajecnikoch, prebieha to bezpriznakovo a moze byt v tele roky, nezisti sa to ani z beznych sterov, treba z krvi... robia sa potom zrasty a tiez je problem otehotniet... tyzden antibiotik a je po probleme.

Netrapte sa zbytocne, ked sa da pomoct, je kopa dobrych lekarov... napriklad aj keby ty si zdrava a manzel ma nepohyblive spermie, zapal, hocico, aj vtedy sa neda otehotniet... treba vsetko poriadne vysetrit.

Podla mna to tri roky nechavat veci na prirodu je dlhoooo... aj na psychiku.

evinkal
4. apr 2011

@nadia23 jasne mamina vedela už 2tt je čaká mimino,len vtedy to ešte lekári nevedeli tak skoro určit 😉

lucia8688
4. apr 2011

@evinkal no ona hovorila , že nič necítila, dokonca aj schudla, taká bola šťastná 🙂 no a nakoniec ....porodila 😀

evinkal
4. apr 2011

@lucia8688 😀 tak jej to prospelo.hlavne že sú obaja o.k. 😉

lucinanm
4. apr 2011

@anjelicek26 ahoj, dakujem pekne, ja som chodila aj k lekarovi, vzdy nieco riesil, manel bol na spermiogram a ze je v uplnom poriadku, no u mna je problem, za posledny mesiac som sa na to vykaslala nesla nikam, no teraz som po 57 dnoch dosatla navstevu ☹, tak v stredu idem k lekarovi, rozhodnuta s tym ze bud to poriesi alebo nech mi niekoho odporouci
a mas uplnu pravdu, s psychikou je to najhorsie, s nervami som v tomto smere na konci, vzdy si poviem ze mam nadej no ked dostanem menzes tak ...ani nevravim,
no skusim to s nim poriesit aj to,
Dakujem 🙂

ludmila25
5. apr 2011

baby ja som v 2 mesiaci tehotenstva zistili mi to v nedelu vecer na pohotovosti ked som dostala slabe spinenie a v pondelok rano som dostala aj krami mam ich aj dneska a dost bolestive krce v podbrusi je to normalne lekar mi predpisal duphaston lieky a vitaminy pre tehotne .tak stretol sa niekto z vas s takym pripadom pomozte

ludmila25
5. apr 2011

@lucinka1104 no ja som v 2 mesiaci tehotenstva a mam 2 den krami a aj bolesti ako pri kramach

ludmila25
5. apr 2011

@sara333 no ja si neviem radi ja som tiez tehotna v 2 mesiaci tehot vcera mi to oznamil lekar ale aj ja mam krami 2 den aj krce k tomu je to normalne mala si to aj ty tak

lucinka1104
5. apr 2011

@ludmila25 ja som normálne kramy počas tehu nemala bud som len zakrvacala a ked som mala krámy s krčami tak som potratila choj na pohotovosť

22mia
7. apr 2011

ahojte baby,mozte mi poradit?snazime sa s priatelom o babo zatial len 3mesiace a pred styrmi dnami mi skoncil menzes,kt.trval 7dni prvy den stasne krce potom uz ziadna bolest len krvacanie silnejsie,predtym som si robila testy boli negativne,ten menzes som necakala bo som nemala vobec PMS,prose som sa dobre citila ale prisiel s dvojdnovym meskanim..teraz ako mi skoncil ma zacali boliet prsia tak mierne a podbrusko vcera som mala vecer pocit na zvracanie a bolo mi na odpadnutie.tiez som bola na gynde a doktor nic nevidel ze mam prist o tyzden na folikulometriu.je mozne ze by som bola tehotna a doktor by to nespozoroval? ja sa stale tak zvlastne citim..aj som si robila test v pondelok a ciarka sa objavila slabuckaa po piatich minutach zmizla tak to povazujem za negativne. dakujem za kazdu odpoved 🙂

22mia
7. apr 2011

este chcem dodat ze vzdy mam PMS,vzdy ma pred menzesom velmi bolia prsia aj brucho a so mafuknuta ako balon.. 🙂 ale tesraz vobec nic.. 😕

pancuska
7. apr 2011

@22mia ahoj mne dr zistil uz 4dni po meskani mrchy ze som tehu,zobral mi krv a mala som zvysene HCG a urobil mi aj sono a mala som zvacsenu maternicu a rastie,sleduje mi to lebo jaa musim byt pod dohladom......nechaj tomu volny priebeh,podari sa to! 😉

22mia
7. apr 2011

dakujem pancuska 🙂 asi mas pravdu ,necham tomu volny priebeh a ked to ma prist tak to pride 😉

pancuska
8. apr 2011

@ludmila25 ahoj no ja som mala podobny problem,len ja som stale sledovana dr,pretoze najskor som nemohla byt tehu,brala som lieky na stimulaciu ovulacie a vyvolanie v presny den a ked som nemala ziadne lieky nakoniec som zostala tehu....tiez som zacala krvacat takto hned na zaciatku a musim mat kludovy rezim a tak si myslim ze aj ty by si mala byt ak nechces o babetko prist,ni radsej nezdvihaj,aj ja beriem duphaston a budem ho brat velmi dlho!ja som musela zostat dokonca na PNke.....

ene1
29. apr 2011

@sara333 , ahoj, velmi som sa potesila tvojim prispevkom, Sara, ja som mala 99% pocit, ze som tehu, ja som hrozna kavickarka, a zrazu som na kavu nemala ziadnu chut, obcas ma palili prsia, a citila som bolesti ako pred mrchou, teraz mam krvacanie 2hy den, co je 5 dni pred tym, ako som mala dostala menzes, hoci mi vzdy chodil presne na den. Tak vobec neviem, na com som. Toto cakanie je hrozneeee 😨

zabulienka1
5. máj 2011

ahojte babenky som tu nová a dúfam,že sa nájde aspoň jedna čo mi poradí v mojom probléme ktorý spočíva asi takto už dlhšiu dobu sa mi zdá že som tehu ale ms pritom vždy dostanem teraz prišla tiež a v prvé 2 dni bolo len špinenie žiadna krv no potom mi prišlo neskutočne zle začalo mi byť na odpadnutie vracanie bolesti v podbrušku tak som si dala tabletku a potom som už začala riadne krvácať aj so zrazeninami takže som si povedala,že to tehu asi nebude no len ja nechápem jedno strašne mi rastie brucho aj napriek tomu,že cvičím a zdravo sa stravujem a mám o dosť zväčšené prsia test mi vyjde s jednou čiarkou a po zaschnutí sem tam vidno slabú druhú čiarku a mám aj dosť tvrdé brucho žiadne že len tuk a teraz je 4 deň ms a ja mám BT 37,1 takže už naozaj neviem čo to môže byť na poslednej preventívnej som bola v marci žiadny zápal ani cysta tam nie je len sa ma opýtala doktorka,že či mávam styk a usmievala sa len po mne tak nechápem či sa jej už vtedy niečo nezdalo,že by som mohla byť tehu,hm? však ja už neoblečiem žiadne nohavice a na váhe nepriberám tá stojí kedže stravu mám normálnu aj ked hlad je veľký 🙂

babulina
5. máj 2011

@zabulienka1 keby sa lekarke zdalo co i len naznakom ze by si mohla byt tehu, tak urcite by odobrala krv na zistenie hladiny hcg cim by sa potvrdilo ale vyvratilo potencialne tehu, urcite by to nenechala len tak
co sa tyka toho tvojho"stvau" aj ja momentalne mam taketo pocity, aj som si vlastne urobila tri testy ale negativne, nedalo mi to tak som sa objednala lekarke, zajtra mam termin, mala by si urobit to iste 😉

katkarv
5. máj 2011

baby menzes som mala ale len o kus slabsi,ale testy pred menzes bol negat.Ale co si neviem vysvetlit je ze uz dva dni mam naliate prsniky a to len dnes by som mala mat ovulaciu.Naliat sa mi zvyknu tyzden pred ms.Mali ste uz niektora pred ovu naliate bolestive prsniky??????dakujem za odpovede

dianka85
21. aug 2011

Ahojte baby.Ja mam tiez take male obavy.
Asi 5 dni po menzese ma zacali tak strasne bolet prsia,ze som si myslela,ze si ich odreziem,k tomu sa asi po 2 tyzdnoch pridali aj bolesti zaludka,na miesto toho aby som vypila 3 l vody ako zvycajne som vypila 1 l a myslela som si ze menzes mi nepride.Mala som aj slabe spinenie a menzes sa mi dostavil s 1 dnovym omeskanim a pocitovala som zvlastne bolesti brucha a zaludka asi 2 dni.Teraz uz mam menzes 2.den a je silny ako nikdy predtym.To co vyslo za jeden vecer mi vyjde za 2 menstruacie do kopy.Bolesti prsnikov sa trosicku ukludnili,ale stale ma boli zaludok.Neviem co si mam o tom myslet.Poradite mi?Prosim

klea199
8. sep 2011

ahojte vedel bi mi niekto poradit snazim sa s priatelom o babatko,teraz mi menstruacia meskala 12dni no dnes sa mi zjavilo mensie celkom malicke krvacanie ani nie moc vyditelne a trochu ma boli brucho mozem byt aj napriek tomu tehotna?

bubbble
22. sep 2011

ahoj baby, stalo sa niektorej z vas nieco podobne? meskala mi MS skoro 5 dni, stale som mala bolesti ako keby sa uz uz isla spustit, ale stale nic.. po 2 dnoch meskania som si urobila test, negativny. nakoniec po 5 dnoch prisla, s bolestami aj so vsetkym, ako ma byt.. akurat ze trvala ledva dva dni, ten druhy uz bola velmi slaba. co si o tom mysliet? mate podobnu skusenost, ako dopadla?
tiez by ma zaujimalo - tie, co ste mali MS pocas tehotenstva - mali ste aj klasicke menstruacne bolesti pri jej spustani? (teda ak normalne zvyknete mavat).. alebo to bolo len take "krvacanie". dakujem 🙂

lenkalenka24
25. sep 2011

Ahojte baby,viete mi poradit? posledny menzes som mala 23.8..aj to iba dva dni,mam silne bolesti v podbrusku a neznesitelnu bolest bradaviek. Doktor ma poslal minuly tyzden na krv,vysledky boli negativne a na USG sa naslo pri vajecniku vajicko velkosti 40mm, lekar mi dal dve ampulky agolutinu,zatial to je este len 3.den,menzes nemam..4dni si premeriavam rano stale bazalnu teplotu a mam v rozpäti od 37,4-37,8. Mohlo by to byt aj tak tehotenstvo,popripade mimomaternicove? za lekarom idem najskor ak prejde 10dni od agolutinu/po dohode/

irin12
28. sep 2011

Caute baby od posledneho menzesu mam 5 tyzdnov, ked mi meskala MS 2 dni, urobila som si TT a vysiel pozitivne (s druhou ciarkou slabsou) mam bolesti v bruchu, spinim, slabucke kramy 1. den, neviem co mam robit. Kedze som v UK tu je to ine............... Si tehotna az po 3 mesiacoch 😢 😢 😢

katkav
28. sep 2011

@irin12 ahoj, mne povedala sestricka na gynde, ze ked si tehotna, nemas co krvacat, takze kazde krvacanie treba riesit, zbehni na pohotovost, ako tehotna mas prednost, takze nebudes ani dlho cakat, urcite ti pomozu. V UK som zila, takze viem ako to tam chodi 😉 drzim palce, nech je vsetko v poriadku.

irin12
28. sep 2011

@katkav chvalabohu nie je to krvacanie je to iba spinenie 🙂 ja si myslim, ze vsetko zavisi iba od psychiky a prirody ona si to sama zariadi 😉 😉

katkav
28. sep 2011

@irin12 ved jasne, ale ja som bola pri malom tolkokrat na pohotovosti aj u lekara, vzdy ked som zbadala, co i len 2 kvapky krvi, ked uz nema byt ziadna, tak som proste isla k lekarovi alebo na pohotovost, ako mi kazali 😉 pri prvom spineni som dostala duphaston, ale v UK ho mam pocit uz nesmu predpisovat, urcite maju nieco ine. Ak sa ti nieco zda divne, tak kym uvidis svoju midwife, tak mozes ist na pohotovost hocikedy, nech sa nieco nezanedba, radsej ist 100krat zbytocne ako raz neist 😉

tweety13
28. sep 2011

ahojte dievcata , mne test pred 6 dnami ukazal dve ciarocky na bolo to 4 dni pred mrchou vcera sa dostavilo spinenie a dnes neviem ci to je mrcha lebo je to slabe krvacanie ako v posledny den . lekar ma dovolenku ale zajdem si kupit zajtra test tak myslite ze stale je tu moznost ze tehotna som ?

dena
28. sep 2011

@tweety13 je tu ta moznost 🙂 pri prvom som menzes mala do tretieho mesiaca...sice bol to taky slaby, skor ako spinenie, ale bol...vobec som netusila ze cakam babatko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre