Mám zavedenú mirénu. Môžem byť tehotná?

mamaetka
8. nov 2008

ahojte babenky, v aprili sa mi narodil syncek a aj napriek kojeniu som dostala po dvoch mesiacoch menzes, tak som si dala zaviest mirenu, lebo tak skoro by som nechcela opat otehotniet
problem je, ze sa v poslednych dnoch citim ako tehotna, neviem, mozno si to len namyslam, od zavedenia mireny som takmer vkuse spinila, pred dvoma tyzdnami som dostala menzes, ale len jeden den, potom asi 5 dni nic a teraz zase spinim
mam strach, ze ci to nie je mimomaternicove tehotenstvo, aj som to hovorila svojej gynekologicke, ze mi to tak divne chodi, ze spinim a potom krvacam a stale dookola, ale ona mi povedala, ze niekedy si telo zvyka na mirenu aj pol roka, to beriem, ale preco sa citim ako tehotna?????
bojim sa urobit si test, co ak sa potvrdi ze som v tom????
maly mi vkuse skace po bruchu, je tam to teliesko, bude vobec mozne aby to vsetko dobre dopadlo?
nepoculi ste nahodou o niecom podobnom?

elenita
8. nov 2008

mamaetka, pokial viem, pri mirene mozes mat stale take spinenie a nepravidelny menzes, nie je to znakom tehu......no ale ak si chces byt ista, sprav si test....podla mna bude len jedna / a Ty sa upokojis....

mamaetka
autor
8. nov 2008

asi si ten test pojdem kupit, uz len pre to pokojne spanie
neviem preco som taka zmotana, mam taky zvlastny pocit, stmavli mi bradavky a uplne mi navreli, to som mala presne aj pri prvom tehotenstve a taky zvlastny tlak v podbrusku........ 😒
no neviem........musim sa odhodlat na ten testjavascript:addEmoticon('😒','vBody')
javascript:addEmoticon('😒','vBody') 😒 nie ze by som si nezelala dalsie babo, ale takto..... mam strach

lenkanelka
28. sep 2010

ahoj, ja mam podobny problem... mirenu som si dala zaviest hned po 6-nedeli, teraz ju mam asi 2 mesiace, a stale spinim - raz vytok, raz krv..uz ani neviem ci by to mohol byt menzes,alebo co.. no a teraz posledny tyzden mam pocit ako pri prvom tehu.. zaludok ako na vode....a tiez mam strach urobit si test..som po cisarskom,a bojim sa hned otehotniet..
mamaetka napis ako ti to dopadlo

rybecka
28. sep 2010

ahoj ja mam tiez mirenu asi pol roka a tiez som dlho spinila ale uz teraz je to v pohodicke a myslim si ze ked ti maly skace po bruchu ze na to nema vplyv, ja verim ze nie si tehu to len tvoje podvedomie ale urcite si kup test som zvedava a drzim prsty aby vsetko bolo ok 😵

odpovede
1. mar 2015

@mamaetka
@elenita ahoj elentina chcela by som sa ta spytat ci test je spolahlivy a ci sa mu da verit urobila som si tehotensky test a ukazalo mi 2palicky no potom somsi kupila znovu lebo som si mislela ze si len namislam aj tam mi ukazalo 2palicky vyskusala som si 4testy a to iste.nechapem tomu vies mi poradit poprosila by som ta o radu

sheila72
1. mar 2015

Podľa mňa určite nie si tehotná, mne keď zaviedli mirenu som skoro 5 mesiacov krvácala bez prestávky a potom som asi 2 mesiace špinila. Upravilo sa to vlastne až po vyše ako pol roku, dokonca keď mám mať obdobie menzesu, bolia ma príšerne prsia a mám ich naliate a to som nikdy predtým nemala. Dr vravel, že aj keď máš mirenu, tak cyklus máš ako normálne, len to nie je vidieť v podobe menštruácie.

elenita
2. mar 2015

Ahoj @odpovede, a Ty mas zavedenu mirenu?
No pokial Ti 4testy ukazali dve ciarky, urcite si tehotna...zasla by som rychlo ku gynekologovi.
Drzim palce a daj vediet, ako si dopadla.

havana40
18. júl 2020

4 testy ukazali tehotenstvo. Pri testoch je mozne ze ukaze falosny negativny test ak hcg hormon este nie je dostacujuci ale falosny pozitivny neukaze nikdy. Treba ist naozaj na gyndu. Viem ze teta otehotnela aj pri DANA vnutr. Maternicovom teliesku a ma zdrave dvojicky. Takze je to mozne

martul
18. júl 2020

@havana40 pozrela si dátum v téme 😊?

havana40
18. júl 2020

@martul až teraz som pozrela 🙈🙈🙈😀😀😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre