Menštruácia mešká aj po vyvolávačke. Som tehotná?

lienka1005
22. aug 2009

Ahojte potrebovala by som od vas poradiť. Mám 17 rokov, a asi rok som užívala proveru na úpravu cyklu,tú mi však doktorka začiatkom tohto leta vysadila a odvtedy som vôbec nedostala menštruáciu. Asi po dvoch tyzdnoch meskania som bola u doktorky dala my vyvolávačku (AGOLUTIN) a už je to 11 deň a stále nič, doktorka tehotenstvo vylúčila, že to je len niečo s hormónami ale už dostávam ozaj strach. Dnes som si urobila už aj tehotenský test, síce bol negatívny ale aj tak mám nejak strach :( za rady vopred dakujem 🙂

shaarka
22. aug 2009

lienka, si sice este pomerne mlada, ale z vlastnej skusenosti ti mozem odporucat, aby si to len tak nenechala.
su pripady, kedy ani agolutin menzes nevyvola. pockaj este 3 dni a ked ani na 14. den nepride MS, tak chod k doktorke. vyziadaj si od nej hormonalny profil a vaginalny ultrazvuk.
podla hormonalneho profilu (to su odbery krvi na cca 3., 10., 17. a 24. den cyklu) urci, ci nemas nejaku hormonalnu poruchu. dokonca v jednoduchsisch pripadoch to vie hned liecit. a podla vaginalneho ultrazvuku zisti, ci nemas cystu, alebo polycystycke vajecniky. ani jedna ani druha vec nie je prilis nebezpecna, nelakaj sa, ale zeny s tymito problemami maju tiez problemy s menstruaciou a ovulaciu, pripadne s plodnostou.

dolezite je, aby si vedela, ako na tom si a podla toho sa rozhodla, ako budes dalej pokracovat, aku antikoncepciu zvolis a podobne.
pocula si uz o merani bazalnej teploty?

lienka79
24. aug 2009

ahoj....
Moze sa stat,ze vyvolavacka "nezabrala" a bude to treba zopakovat..MOja kamoska raz dostala menzes az po 2.vyvolavacke.
Bud pokojna, ak to vylucila gynekolozka, je zrejme pravdepodobne,ze je to ozaj len hormonmi.
Pre pokoj duse o par dni zopakuj tehu test...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre