Mešká mi menštruácia a mám nízke HCG. Som tehotná?

flamenga
14. júl 2009

Chcem sa opýtať, či máte niektorá s niečím takýmto skúsenosť.
Som cca 33DC, tehotenské testy stále slabo pozitívne, čiarky silnejú len veľmi slabo (mám ich v albume). Mám pichavé bolesti raz na ľavej, raz na pravej strane a bolesti v oblasti maternice ako pred krámami. Celý týždeň, čo mi meškajú krámy špiním... raz na hnedo, niekedy krvavo... ale zatiaľ sa krámy nespustili a zrejme sa ani nechystajú.... 🙄 Na vyšetrení u lekára: HCG včera 30,96, na ultrazvuku samozrejme nič nevidela. Maternica vraj normálnej veľkosti, výstelka zodpovedá skôr druhej fáze menštruačného cyklu.

Zažila ste niektorá niečo podobné? Dosť sa desím mimomaternicového tehotenstva. Mám prísť vo štvrtok na kontrolný odber krvi, či HCG stúpa alebo klesá..... No do štvrtku ma porazí a lekárka mala taký úžasný prístup, že mi nepovedala nič... žiadne alternatívy a možnosti, že čo všetko sa vlastne môže diať....

Podľa posledných krámov by som mala byť cca 5tt.

vďaka 😔

jaruska8
15. júl 2009

Veru, je to ciste sci-fi, ja tiez v podstate spinim odo dna, ked mala dojst mrcha. :(((

flyangel
15. júl 2009

Flamenga...drzim palceky..no pri mimomat.tehu velmi pomaly nabieha hcg a taktiez maternica ma normalnu velkost..pretoze plod sa nachadza vo vajickovode-väcsinou..nuz a dalsim priznakom je spinenie...dufam ze toto vsetko nebude znamenat mimomat.teh.

flamenga
autor
15. júl 2009

flyangel no mne lekárka povedala, že maternica má normálnu veľkosť a výstelka zodpovedá skôr druhej fáze menštruačného cyklu.... ☹ Ale nie je HCG na 32 DC 30,96 veľmi nízke aj na mimomaternicové tehu? Pretože viem, že k otehotneniu mohlo dôjsť 12, max. 13DC, keďže potom sme už s manželom spolu neboli, čiže by nemalo z čoho dôjsť k oplodneniu neskôr.... nebolo pri mimomaternicovom to HCG na taký deň predsa len vyššie? Aj keď nižšie, ako pri normálnom?

flyangel
15. júl 2009

flamenga...mozne to je...ale taktiez je mozne aj to,ze babo uz odumrelo v maternici prilis skoro preto ho nieje vidiet-vtedy treba podstupit kyret aby sa maternica vycistila..ale je mozne pri tomto hcg aj to ze miminko sa uhniezdilo vo vajickovode a aj tam odumrelo preto aj bolo hcg take nizke...moznosti je vela..uvidis zajtra ake budu vysledky...je mozne ze babo odumrelo a hcg uz stupa dole...alebo sa zvysilo a bude to riadne fyziologicke tehu...

flamenga
autor
15. júl 2009

😖

flyangel
15. júl 2009

flamenga chapem tvoje obavy...aj ja som sa bala ked mi robili min tyzden usg a nic tam nebolo a uz aj testy boli slabo pozit...a krvacala som...myslela som ze to bude mimomat.tehu.ale nebolo...hcg uz bolo na nule..

flamenga
autor
15. júl 2009

fly a ak si urobím poobede test a palička bude také ako tie ostatné, je nádej, že sa hcg zastavilo alebo klesá? 😔

flamenga
autor
15. júl 2009

už ôsmy deň špiním... nie je to už dlho? Nemala by sa už mrcha spustiť? 😠 ☹ Ach jaj, pripadám si ako papagáj... pýtam sa vždy to isté dookola, ale som z toho dosť zúfalá...

flamenga
autor
15. júl 2009

jediné čo porozujem je, že špinenie silnie... zo začiatku slabučko rúžové, skoro krémové, potom hnedé, ale strašne malilinko... skoro nič... teraz už dva dni silné hnedé a dosť (bez vložky ani na krok 😀), skoro čierne 😖

flyangel
15. júl 2009

flam...tazko povedat--ale ak nebude palicka tmavsia ani silnejsia tak asi ostava na rovnakej hodnote... 😒 nuz mozno ze sa pomaly cisti maternica...ale urcite ak hcg bude rovnake bude potrebna zakrok..bud laparka alebo kyret..dufam ze to bude samo klesat...

flamenga
autor
15. júl 2009

ale normálne tehotenstvo to asi nemôže byť... to by som asi pri takom špinení a takom hcg asi veľa chcela, že? 😀 😠

sarlotta
15. júl 2009

flamenga, zítra už jdeš k doc, tak držím palečky aby to bylo těhu a nebo aby to odešlo samo. Pořádně se doc poptej a pak nám napiš info jak se pozná mimoděložní těhu. Já si pořád ale myslím, že mimoděložní to určitě nebude...myslím, že by té krve bylo víc a ty čárky na testu také silnější, navíc bolesti břicha atd...

flamenga
autor
15. júl 2009

fly ozaj je pravda, čo som sa dočítala, že pri včas zistenom mimomaternicovom sa podávajú nejaké lieky, vdaka ktorým sa plod rozloží a vstrebá? 😕

flamenga
autor
15. júl 2009

sarlotta brucho ma bolí občas... ako na krámy... a dnes v noci a ráno ma intenzívne, aj ked nie veľmi silno bolelo na pravej strane... ale pri vyšetrení ultrazvukom mi lekárka povedala, že mám na pravom vaječníku vodovú cystu, tak to môže byť tá bolesť aj z toho... snád....

sarlotta
15. júl 2009

flamenga špinění nebo krvácení v těhu není žádné plus, to je jasné...ale pořád to nic neznamená..spousta mamin tímto projde a donosí zdravé dítko..a HCG roste podle stáří těhu, které zatím přesně neznáš..leda by jsi měla jeden termín početí🙂))) Tak se snaž být trošku v klidu, dopadne to dobře.

ixi
15. júl 2009

ja som mala 14 dni po et hcg 46 potom to rastlo spinila som a v 9tt som musela na kyret 😔

larri
15. júl 2009

flamenga,ja jsem byla zrovna ted v pondeli na laparoskopii,kde mi zjistili mimodelozni.
12 dni po ET jsem zacala spinit a krvacet,ale u toho i zvracet.Po 5 dnech jsem si udelala testy a ctyri jsem mela pozitivni.3 tydny jsem spinila nebo krvacela,chodila na kontroly,ale na utz nebylo nic videt ani v den laparky.
Hcg jsem mela 147,244,63,121,206.Posledni hcg bylo minule utery a kontrola ted v pondeli.To uz jsem mela bolesti na prave strane.Nevedeli co to bude,ale upozornili mne na mimodelozni.
Ve 13.15 JSEM BYLA NA KONTROLE A V 17.00 na sale,kde se zjistilo mimodelozni v pravem vejcovodu.Vcera jsem prijela domu a odpocivam.Byla jsem 7plus 3 a nikdo nic nepoznal podle utz.Testy jsem si ted uz ani nedelala,ale ver,ze tohle uz bylo pro mne vysvobozeni.
Ta nejistota byla strasna.

flyangel
15. júl 2009

Flam...ano do 5-6tt sa podavaju lieky kt.rozpustia mimi a potom sa to vstrebe...ale ak nastanu komplikacie ako boleti silne krvacanie...nic sa neda robit...zena casto prichadza o vajecnik s vajickovodom...ale toto si nepripustaj..pockaj na vysledky a uvidi sa...

saksina
15. júl 2009

ahojte, ja som tiez mala MMT, ale bez absolutnych bolesti a krvacania, mala som normalne tehu priznaky, v bruchu som mala len take slabe pichanie - co byva v tehu bezne, kedze sa maternica roztahuje. V 5tt som bola u dr. Na usg nic nevidel, tak ma objednal o 2 tyzdne a namiesto toho, aby som prisla domov vysmiata s velkou novinou, som prisla uplakana, narychlo zbalila veci a utekala do nemocnice, dr. ma tam hned poslal, bal sa, ze mi to moze kazdu chvilu prasknut... Takze ja som priklad toho, ze MMT sa nemusi prejavit nijako.
Ja som to hned zamietla, ze by mohlo ist o nieco taketo... Podla priznakov som si stale myslela, ze som normalne tehu, jedine, co mi neslo moc do hlavy boli slabo pozit.testy. Na 28.DC som si robila test a vysiel mi len duch, na druhy den v podstate taky isty. Jasne pozit.test som mala az tyzden po vymeskani ms... Keby som to bola vedela, ze sa MMT takto prejavuje (slabym rastom hcg), tak len tak od toho dr. v 5tt neodidem... Mozno mi mohol dat tie lieky (ale zas na druhej strane, asi to bolo prilis malinke, aby to bolo vidno na usg, tak to dr. nechcel unahlit, aby neukoncil zdrave tehu...).
Flam drzim palce, nech to dobre dopadne....

flamenga
autor
15. júl 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... 😖 😖 😖 takže zajtra môžem ísť do nemocnice so zbalenými vecami.... 😒

marketa137
15. júl 2009

Hlavně klid, to už by měla sílit. Třeba HCg už bude nižší a budou Tě jen hlídat. Kort jestli je špinění silnější ☹ . Mě do nemocnice chtěli zavřít při HCG nad 4000 a nakonec se váček ukázal. To by byla docela síla. už teď blbě otěhotnim a přijít ještě o vejcovod ☹ . Dle testů to vypadá že fakt HCG nějak neroste, třeba bude HCF zítra ještě míň a vyřeší se to samo. Já měla HCG 34Dc 550 atest byl pozitivní ale žádná tlustice 😉 . A 40DC 4400 a 42DC přes 7000 a teď už HCG brát nebudou. Ale vyhráno ještě taky neni, myslim že teď v pátek bude důležitý jestli uvidí srdíčko, jestli ne tak to bude taky rána z čistýho nebe. příznaky těhu mam a ani nešpinim tak snad bude vše ok. Myslim že pokud HCG třeba klesne tak laparo ani dělat nebudou a budou vyčkávat na pondělní odběr jestli HCG klesne na 0 a pokud ne tak vyčistí dělohu. Po prvé jsem měla slabě pozitivní test ale o dost víc než ten Tvůj a taky v děloze nic a HCG asi 80 jednotek. Ani ne za týden silný krvácení a revize, průser byl že za 2 dny zase HCG rostlo a tak zase revize a opět HCG rostlo tak udělali laparo, už mysleli že je to mimoděložní a nakonec nikde nic nenašli a HCG klesalo 2 měsíce ☹. Spíš je mě divný že tě doktor ndal když špiníš ascorutin a utroš na udržení. Ale utroš mě taky vlastně dali až viděli váček na UTZ 😒

flamenga
autor
15. júl 2009

ja si tak laicky myslím, že ak by hcg klesalo, tak by aj tá palička na teste bola slabšia 😖 alebo nie? 😔

elana
15. júl 2009

Flam, Ty se moc upínáš na ty papírkový testy, vždyť sama vidíš, že dokonce kontrolní čárka, kde by mělo být vždy stejné množství hcg k vyvolání reakce, je pokaždé jinak silná.

To je fakt jen orientační, nedá se podle toho naprosto soudit o ničem (ve smyslu leze nahoru, neleze), to jak je test pozitivní je dáno i individuálně, u každého se hcg vylučuje do moči jinak (u někoho skoro ne, u někoho je tam hned těsně po krvi), záleží na jejím zředění, pořád jsi jen u moči a to je bariera jak hrom. Počkej na tu krev, na rovinu to opravdu nevypadá dobře (ale ne na mimoděložní, spíš fakt je to jen biochemický), ale ruku do ohně za to dát nelze.

petruna
15. júl 2009

já to měla podobne. Slaba carka na testu, podle MS 5 tt, HCG jen 184 a na UTZ nic....

dopadlo to dobre, za 9 mesicu se narodil syn..

jedine cekat , co na pristi kontrole. Nic jineho se na to rict neda. 😉
drzim palce.

mimmi77
15. júl 2009

Flamenta, akoby som čítala svoj príbeh, dokonca sa to stalo aj v ten istý čas. Pozitívne tehu testy, 2. čiarka bola tmavšia ako u teba - mrkni môj album, ale stále nesilnela, ani neslabla. Tento pondelok som bola u Gyndr, na utz síce niečo našla, ale nebolo to ani jasné tehu, ani jasné netehu. V utorok ráno, na moje narodeniny, 40. DC som začala mierne špiniť - dovtedy vôbec nič. Dr mi povedala, keby som začala krvácať, mám ísť do nemocnice. Špinenie sa stupňovalo, navečer už som začala krvácať a mala som celkom bolesti - ako pri dobre silnej MS. Na možné tehotenstvo som sa už od začiatku vôbec neupínala, aj keď to boli vytúžené // po dvoch rokoch snaženia, dokonca ešte hneď v cykle po diagnostickej laparoskopii. Ale to, že tie čiarky nesilneli, mi dávalo vnútorný pocit, že z toho nič nebude 😔 .
Dlho som rozmýšľala, či ísť do tej nemocnice, alebo nie, dosť sa mi nechcelo, lebo sa mi to zdalo fakt zbytočné - bol to len 40. DC, tehotenstvo nebolo potvrdené, keby som nerobila testy a neboleli ma strašne prsia, ani by som nevedela, že som tehotná. Ale nakoniec som večer išla. Nemali tam večer k dispozícii utv, čo ma dosť prekvapilo - keby som to vedela, ani tam nejdem. Ale trvali na tom, že tam mám ostať - nepríjemná narodeninová noc v nemocnici 😒 . Dali mi nejakú injekciu na zastavenie krvácania, ale ráno som stále krvácala. Pri vizite mi povedali, že mi urobia utz, ale aby som sa pripravila na najhoršie, a zakázali mi piť a jesť - príprava na kyret. To ma celkom vyľakalo, som si trošku poplakala, ale bola som rozhodnutá, že na kyretáž určite nepôjdem, verila som, že to odíde same... Na uzv nebolo už vidieť nič. HCG bolo okolo 50, takže sa rozhodli, že ma netreba čistiť. To som si dosť vydýchla. Dosť ma "znásilňovali" , že by som tam mala ostať ešte do druhého dňa, aby zopakovali pre istotu odbery na HCG. To som odmietla, predsa nemusím ležať deň v nemocnici na to, aby mi vzali krv. Nemala som žiadne bolesti, trvala som na odchode domov. A dnes poobede som už doma polievala svoje kvetinky. Optimisticky naladená, lebo verím, že keď to teraz už "takmer" vyšlo, raz to určite dotiahneme do úspešného konca 🙂 🙂 🙂

Takže nestresuj sa, mimomaternicové to určite nebude. Som si istá, že to bude chemická gravidita - tak ako u mňa...

mimmi77
15. júl 2009

och, sorry za taký dlhý príspevok, už som trošku unavená a akosi som to nezvládla napísať výstižne a krátko.... 😉

monika0001
15. júl 2009

mimmi - krásne si to napísala...!
Flamenga a ty sa už prestaň týrať! zajtra zabehni k dr a uvidíš.. ale netýraj sa toľko!!!!
veď sama sebe uškodíš tým!!!
Ti nechceme zle....
A mysli na to moje... tri testy // a nič z toho.. špinenie miesto mrchy, rsia ma boli a nič z toho.. nechcem aby si bola smutná, nechcem aby si sa trápila... ale mysli stále pozitívne.., to ti najviac pomôže....

flamenga
autor
16. júl 2009

práve som začala krvácať... síce len slabo zatiaľ, ale už zo mňa vypadol taký malý "kúsok"... dobré znamenie? 😖

pipussa
16. júl 2009

flam, a nejdes na krvne testy ??

flamenga
autor
16. júl 2009

hcg dnes 22,07... takže to klesá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre