Mešká mi menštruácia a mám nízke HCG. Som tehotná?

flamenga
14. júl 2009

Chcem sa opýtať, či máte niektorá s niečím takýmto skúsenosť.
Som cca 33DC, tehotenské testy stále slabo pozitívne, čiarky silnejú len veľmi slabo (mám ich v albume). Mám pichavé bolesti raz na ľavej, raz na pravej strane a bolesti v oblasti maternice ako pred krámami. Celý týždeň, čo mi meškajú krámy špiním... raz na hnedo, niekedy krvavo... ale zatiaľ sa krámy nespustili a zrejme sa ani nechystajú.... 🙄 Na vyšetrení u lekára: HCG včera 30,96, na ultrazvuku samozrejme nič nevidela. Maternica vraj normálnej veľkosti, výstelka zodpovedá skôr druhej fáze menštruačného cyklu.

Zažila ste niektorá niečo podobné? Dosť sa desím mimomaternicového tehotenstva. Mám prísť vo štvrtok na kontrolný odber krvi, či HCG stúpa alebo klesá..... No do štvrtku ma porazí a lekárka mala taký úžasný prístup, že mi nepovedala nič... žiadne alternatívy a možnosti, že čo všetko sa vlastne môže diať....

Podľa posledných krámov by som mala byť cca 5tt.

vďaka 😔

elana
14. júl 2009

Může to být buď mimoděložní, nebo tzv. biochemické-embryo se uchytilo, ale není v pořádku, nemá valné vyhlídky na další vývoj a nejspíš brzo odejde se silnější menstruací samo. Bohužel se to stává poměrně často, příroda se tak brání proti jedincům, kteří by nebyli životaschopní.

U toho mimoděložního-hcg tam stoupá, ale pomaličku, nebo naopak hodně kolísá (i když je to individuální, já tím prošla a hcg jsem měla naprosto tabulkové až do 7.tt kdy mi prasklo), takže s touhle hodnotou bych spíš počítala s druhou variatou-to biochemické.

No a nebo ta třetí, nejlepší: byla jen posunutá ovulace a hcg za týden bude mít naprosto normální stovkové řády a budeš krásně zdravě těhotná🙂

sarlotta
14. júl 2009

flamenga-myslím, že to bylo těhu ale neuchytilo se... to krvácení se podle mě rozjede. Pokud by to bylo mimoděložní, tak by ho doc viděla na utz a navíc!!! by jsi měla daleko silnější čárky na testech a vyšší HCG. Myslím, že mimoděložní to není.

elana
14. júl 2009

prasklo mi to mimoděložní, ne hcg😀 píšu kraviny.

julinaaa
14. júl 2009

ahoj flamengo, no jestli jsi 33. den cyklu, tak testy muzou byt jeste jen slabe pozitivni, ale dulezity je UTZ no a na ten je jeste moc brzo. Jedine co vim, tak, ze na odbery by si snad mohla i driv nez za tyden, HCG by melo stoupat obden jednou tolik...mam ten pocit, ale nejsem si 100% jista, abych ti tu nerikala nejake bludy, tak se radeji jeste nekam mrkni. Drzim pesti a preji pevne nervy! jo a mozna by nebylo od veci zmenit doktorku...protoze cekat tyden mi prijde zbytecne.

flamenga
autor
14. júl 2009

julinaaa na odber idem teraz vo štvrtok- za dva dni, nie na budúci týždeň

flamenga
autor
14. júl 2009

ozaj, je možné, aby mi HCG klesalo napriek takým testom ako mám v albume? Teda, že na nich nie je viditeľné slabnutie tej čiarky...

elana
14. júl 2009

Flam, ono ale nemusí klesat, může být stejné pořád nebo stoupat jen minimálně (místo dvojnásobku obden třeba jen o 20 jednotek a tak...).

Ty testy jsou jen hrubě orientační, já měla v den, kdy bylo hcg 300 čárku ještě ne moc silnou a přitom když prohlížím albumy, tak jsou tu holky, co ji mají mnohem silnější nebo naopak slabší při stejné hodnotě.

Jedinou přesnou odpověď Ti dá ta krev, i ultrazvuk je v tuhle chvíli na nic. Udává se, že těhotenství je vidět až od hcg 1000.

flamenga
autor
14. júl 2009

takže ak bude rovnaké alebo minimálne vyššie nejde o mimomaternicové, ale o to chemické?

elana
14. júl 2009

No, je to ta pravděpodobnější varianta. I to mimoděložní je v podstatě "nromální" těhotenství, takže hcg tam roste rychleji, než když embryo skomírá, byť v děloze.

flamenga
autor
14. júl 2009

elana ďakujem, trošku si ma ukľudnila 😔 aj keď uverím, až keď bude vo štvrtok HCG 0 😅

majka212
14. júl 2009

ahoj flamenga..
ja som mala prve hcg 99 (inak test som si robila dva dni pred krvou, a bol negat.), potom stuplo na 273 a dnes, po vyse tyzdni, je uz na hodnote 4573... ale aj tak sa bojim... dr. na utz videla zatial len maly obal, no plod nie... vraj stale nemoze vylucit mimomater. 😖 v piatok idem na utz znova, ci sa nieco zmenilo... takze ta plne chapem, ako sa citis.... ale teba verit, ze to bude OK...
drzim ti palce!

flamenga
autor
14. júl 2009

majka 😔 ja budem "múdrejšia" už vo štvrtok 🙄

flamenga
autor
14. júl 2009

lekárka mi pri prvom vyšetrení povedala, že môže ísť o chemické tehotenstvo, že v prípade, že bude HCG veľmi vysoké, tak si ma v nemocnici nechajú...Tak snáď to moje komicko "vysoké" 30,96 neznamená mimomaternicové 😔 .... po zistení HCG som s lekárkou ani nehovorila, len mi sestrička od dverí povedala, že mám prísť o dva dni na kontrolný odber....

marketa137
14. júl 2009

Pokud je tam špinění tak si spíš myslim že se prostě vajíčko neuchytilo ☹ . To jesm měla v dubnu, test byl pozitivní slabě, ale víc než tvůj v albu a za 2 dny už byla čárka sotva vidět a pak MS 38DC dorazila. Ani jsem k doktoru nešla. MS byla docela bolestivá a silná ale trvala stejně. No a teď jsem měla MS naposled 30.5 a 28.6 už byl na testu duch a hned další den byla 2/ o dost silnější. A já šla k doktoru moc brzo a už mě hnal do nemocnice že jde na 90% o mimoděložní. 34DC bylo HCG 550 a a to byl čtvrtek a pak ve středu ráno že na UTZ nic neni a test z moči jen slabě pozitivní a pak mě teda vzali krev ale že to je prý asi blbý. Odploledne jsem šla pro výsledky a doktor se netvářil vůbec nadšeně, prý HCG 4400 a pokud na UTZ nic není tak jde o mimoděložní. Tak zase UTZ a po delší době váček našel. To jsem byla 5+4 🙂 a ko v pátek a zase že ještě neni srdíčko a pokud HCG poroste tak ko v pátek- za týden. HCG bylo přes 7000 tak to je ok a teď tam jdu v pátek a snad srdíčko bude. Už jsme měli jít do caru takže to vyšlo na poslední chvíli 🙂. Jsou 2 možnosti buď se prostě oplodněné vajíčko neuchytilo a MS nakonec se spustí a nebo může jít i o mimoděložní ale záleží jak bude stoupat HCG. při mimoděložnim se i špiní. na každé ko se mě ptali na bolesti v podbřišku a já mam jen občas tlaky což je ok jestli jsem nešpinila nebo nekrvácela. a poslední možnost je že jsi otěhotněla dýl a HCG ve čtvrtek bude vyšší. mělo by růst jednou tolik každý 2-3 den. A pokud by HCG kleslo tak je to blbý a při tý nízký hodnotě si myslim že by se hlídalo jen HCG 😒

julinaaa
14. júl 2009

flamengo, jeee promin, ja jsem nejaka posunuta...jsem na PN a nejak se mi ty dny pomotaly 😀

flamenga
autor
14. júl 2009

špinenie mám striedavo.. raz hnedé, raz krvavejšie... ale necítim sa na rozbehnutie mrchy 😖 Ja už neviem.... neostáva mi nič iné, len čakať do štvrtku... ale dovtedy ma asi porazí od nervov....

marketa137
14. júl 2009

hlavně klid 😉 i když takhle jsem to v tom dubnu měla taky, začla jsem špinit a pak se MS rozjela sama. Nakonec jsem byla ráda že to tak dopadlo, než jít do nemocnice tak je lepší že si tělo samo poradilo a jak se říká že po potratu se povede tak asi to funguje. Léčim se na neplodnost a v květnu jsem ani nevěděla kdy je ovu a v červnu jsem měla při ovu dost bolesti a povedlo se 😉. třeba se HCg zvedne, jen to špinění asi neni nejlepší 😒 . Držim palce a´t už to dopadne jakkoliv. Já v tom dubnu byla na tom bídně když jsem viděla že test nesílí ☹

flamenga
autor
14. júl 2009

marketa presne to isté mám ja... čiarka na teste nesilnie.... ja by som momentálne tiež radšej brala, keby sa mrcha spustila sama, akokeby som mala ísť do nemocnice s mimomat.... ach jaj ☹ 😢

marketa137
14. júl 2009

Já už byla obědnaná k doktoru a pár dní před se MS spustila a pak jsem to už neřešila. Ale vypadalo to dost nadějně, čárka byla už docela silná a za 2 dny už skoro vidět nebyla. A teď jsem taky měla strach když byl jen duch, ale 2 den už byla o dost silnější. Ale ještě vyhráno taky nemam, dokud neni srdíčko tak je to akorát stres. kdybych to věděla tak bych tak k doktoru nepospíchala. jenže jsem potřebovala léky na udržení a můj doktor měl dovču a zástup hned že to vypadá na mimoděložní a te´d dokud nebude srdíčko musim chodit do nemocnice 😒 .Už te´d je moje plodnost nízká a tak představa mimoděložního a sebrání vejcovodu ☹ ale pokud HCG neporoste tak si myslim že to nechá doktor jen na ko HCG a když se špiní a HCg je takhle nízký tak to většinou odejde samo. Třeba ne a k těhu došlo dýl a ve čtvrtek bude HCG přes 60 a bude to ok, ale lepší je být realista, já jak čárka nesílila tak už věděla že je něco špatně ☹

katkaajurko
14. júl 2009

flam...mne tiez ta ciarka silnela na moj vkus slabo... a uz v sobotu som si nasla slabu skvrnku... v pondelok sice bola ciarka silnejsia ale v noci som zacala spinit...no a na pohotovosti som mala HCG 46... tiez nic na ultrazvuku... tak ma poslali domov...ze sa to bud rozkrvaca samo-alebo podla dalsieho odberu.. dalsi odber bol "nizsie" HCG (tiez mi sestricka nepovedala kolko) len ze na dalsi testo o tyzden... ale kedze klesa islo to von samo... a nazvali to biochemicke tehotenstvo nejasnej lokalizacie... a vysvetlili - ze vajko sa oplodnilo aj skusalo uchytit ale nevydzralo dlho..rozkrvacala som sa 39 DC... ale vedela som,kedy bola ovulka... a aj to-ze v tie dni by uz malo byt HCG vyssie...

kolegyna co mala mimomaternicove mala to -ze spinila, nebolo vidno v maternici nic ale HCG mala radovo v stovkach a stale stupalo.... ze to sa sprava ako klasicke tehotenstvo ..cize silna ciarka na teste.... a vysoke HCG..iba nevidno v maternici nic... pripadne vraj ta hodnota HCG moze kolisat - ze je raz 100 potom 300 a potom 200 a tak...

Hore hlavu, my zeny to mame tazke ☹ taketo cakanie je o nicom... ja viem..ale snad to vsetko priroda poriesi co najlepsie.... 😔 v tom najlepsom pripade sa HCG rozhybe ako trebaa a bude to aj v maternici viidno..

katkaajurko
14. júl 2009

Inak som citala ze pri podozreni na mimomaternicove v zaciatku sa daju podat nejake lieky a netreba ist na laroskopiu,cize vajcovody neutrpia....ale ja myslim,ze to bude to biochemicke a nie mimomaternicove...

ja zase casto premyslam nad tym-co sa to vlastne deje-ked pocujem okolo seba tolko vela pripadov nevydareneho tehotenstva.... ☹

flamenga
autor
14. júl 2009

dakujem vam vsetkym za podporu 🙂 😔 Stvrtok bude záhada vyriešená... a skúsim si zajtra ráno zmerať teplotu... ale nemám odvahu, lebo isto bude 37,0 🙄 vyhodím teplomer 😀

lucia_b
15. júl 2009

Flamenga a Majka, velmi vam drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. Moje terajsie tehu zacinalo podobne, ked mi tyzden meskala MS, urobila som test, ale ciarocka bola velmi slabucka. O 3 dni som test zopakovala, dokonca som si kupila taky s vyssou citlivostou, ale ciarocka stale slabucka. Isla som k lekarovi, ktory na utz nic nevidel a kedze to uz bol 5 tt, vystrasil ma mimomaternicovym tehotenstvom. Bol to velky sok, lebo uz mam za sebou 2 neuspesne tehu. Rozhodla som sa zmenit doktora (koli predchadzajucemu tehotenstvu, kedy mi zomrel chlapcek v 36tt a ja si myslim, ze prave chybou lekara) a novy doktor mi potvrdil tehotenstvo v maternici. Hoci je nase malicke o 2 tt mensie, ako by malo byt, bije mu srdiecko a ja verim, ze teraz sa to uz hadam podari. Mozno aj tie vase malicke len budu rast pomalsie, ale nakoniec bude vsetko ok. I ked spinenie sa mi velmi nepaci, ja som spinila jeden den, predpisali mi Utrogestan a teraz uzivam Duphaston. Potom napiste, ako ste dopadli. Papa

pipussa
15. júl 2009

LUCKA, kolko mas rokov , mala si od zaciatku rizikove tehotenstva ?? Teraz drzim palce, urcite to vyjde...

jaruska8
15. júl 2009

Flamenca, ja som na to podobne, som 33 DC, ale menzes mi meska len 3 dni a presne tri dni spinim, mna sa doktor ani neunuval prezriet, na teste slabe ciarky, ale silneju.

flamenga
autor
15. júl 2009

jaruska mne mešká 7-8 dní a som na tom tak, ako si čítala 😒 moje testy v albume... žiadna sláva....

majka212
15. júl 2009

lucia_b dakujeme za povzbudenie! ja uzivam od zaciatku utrogestan, nakolko som tehu po IVF... u mna dr. maly obal videla, no nic v nom.. tak mi je to aj cudne, ze obal vidi, no aj tak hovori o mimomat.... 😒 som v podstate 4 tyzdne od oplod., tak uvidim... potesilo by ma, keby to bolo ako u teba... ak budeme pozadu, tak nevadi... hlavne, ze budeme... v piatok sa to dozviem...
inak ja spinenie zatial nemam (klop, klop) a bolesti mam take, ako pred silnou mrchou... tak uvidim....

flamenca zajtra ti drzim palce!!!

flamenga
autor
15. júl 2009

ja som mala byť dnes rovných 5tt 😢 4tt+7 či 5tt+0, či ako sa to píše 😀 škoda.... 😔

jaruska8
15. júl 2009

Mne silneju mierne, aj by som ich dala do albumu, ale nemam tu kabel. 😒

flamenga
autor
15. júl 2009

jaruska mne "silnejú" tak ako vidíš na fotke v albume, takže takmer nijako 😒 Dnes poobede skúsim ďalší test, nech vidím, čo to HCG robí.... ale špiním dosť silno... aj keď len tmavohnedo... skoro čierno, ale nie krvavo.. ale špiním ☹ špiním v podstate od dňa, ked som mala dostať mrchu.... čisté sci-fi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre