Mešká mi menštruácia a mám nízke HCG. Som tehotná?

flamenga
14. júl 2009

Chcem sa opýtať, či máte niektorá s niečím takýmto skúsenosť.
Som cca 33DC, tehotenské testy stále slabo pozitívne, čiarky silnejú len veľmi slabo (mám ich v albume). Mám pichavé bolesti raz na ľavej, raz na pravej strane a bolesti v oblasti maternice ako pred krámami. Celý týždeň, čo mi meškajú krámy špiním... raz na hnedo, niekedy krvavo... ale zatiaľ sa krámy nespustili a zrejme sa ani nechystajú.... 🙄 Na vyšetrení u lekára: HCG včera 30,96, na ultrazvuku samozrejme nič nevidela. Maternica vraj normálnej veľkosti, výstelka zodpovedá skôr druhej fáze menštruačného cyklu.

Zažila ste niektorá niečo podobné? Dosť sa desím mimomaternicového tehotenstva. Mám prísť vo štvrtok na kontrolný odber krvi, či HCG stúpa alebo klesá..... No do štvrtku ma porazí a lekárka mala taký úžasný prístup, že mi nepovedala nič... žiadne alternatívy a možnosti, že čo všetko sa vlastne môže diať....

Podľa posledných krámov by som mala byť cca 5tt.

vďaka 😔

pipussa
16. júl 2009

a co ti povedali ?? je mozne, ze by to islo vtedy hore, aj bez tehotenstva ??? Bola si urcite tehulka ? co ti povedal lekar

lucia_b
16. júl 2009

Flamenga, sup do nemocnice, drzim palceky.

Pipussa, po prvom neuspechu som druhe tehu bola cely cas na PN na rizikovom, ale aj napriek tomu, ze sa mi od 30tt zdalo, ze nie je vsetko v poriadku, lekar stale hovoril, ze to este moze byt, tlak 140/90, niekedy aj viac, zacala som chudnut, citila som malo pohybov, malicke prestalo rast a malo menej plodovej vody, to zistil v 34tt, ale posla ma domov, ze to nevadi a zrazu v 36tt malickemu nebilo srdiecko. Bol to obrovsky sok, ktory nezelam nikomu na svete.

Jaruska, ked ciarocky silneju, bude to urcite dobe, potichucku sa tesim spolu s tebou.

Majka, daj nam vediet, ako si dopadla na kontrole, budem na teba mysliet.

jaruska8
16. júl 2009

Ahoj Lucka,dakujem ti, teraz som si na cas dala s testami pokoj, aspon take tri dni, no uvidim, ci to vydrzim. 😉 To je strasne, co sa vam stalo, ani neviem, co povedat. ☹ ☹ Lekari, to je niekedy katastrofa...

marketa137
16. júl 2009

Flamenga, tak hlavně že to klesá i když vim že to bolí. A co te´d nechají to jen na ko krve nebo musíš stejně do nemocnic ☹ .
Luci tak to je síla, to já tady nadávam na doktory v nemocnici že jsou až moc pečliví a nakonec můžu být ráda. Navíc za blbost se platí a kdybych k doktorovi nešla moc brzo tak by mě ani nikdo s mimoděložnim nestrašil a takhle si mě prý ohlídají. Te´d jen doufam že zítra už bude srdíčko a budu trošku v klidu 😉. A to si člověk říká že nejhorší jsou první 3 měsíce a pak už je to ok a pokud je doktor debil tak se může stát kdykoliv cokoliv ☹

majka212
16. júl 2009

lucia_b urcite dam vediet, ako na tom som.. musim ale pockat do zajtra... na utz idem az o pol jednej... uz to do vtedy nejak vydrzim.... ale snazim sa mysliet pozitivne, ze to dobre dopadne! Musi 😉 v podstate okrem tehu priznakov ma nic vynimocne neboli(klop. klop), a keby to bolo mimomat., tak by sa to uz hadam prejavilo...

majka212
16. júl 2009

marketa137 my sme na tom podobne... mne uz by mala tiez dr. zajtra nieco vidiet... ked nie, tak neviem, co bude so mnou robit.... u mna vacok nasla, no bol malinky a tvrdila, ze v nom zatial nic nevidi... tak sa uz neviem dockat zajtrajska..
Drzim ti palce, nech uz srdiecko bije o 106 🙂

flyangel
16. júl 2009

Flamenga...ouuu tak to mi je luto ak budes musiet do nemocky...vydrz a drzim palceky..

marketa137
16. júl 2009

Majka tak to jsme asi na tom podobně 😉. Já byla poprvé u doktora 4+5 a nic v děloze nebylo, HCG 550. Pak jsem byla 5+3 a opět nic a hned že z 90% mimoděložní ☹ a tak další den na lepší UTZ do nemocnice. Tam ráno taky nic a odpoledne bylo HCG 4400 a nakonec tam doktor našel váček který odpovídá 5+4tt 😉 no a v pátek to bylo 5+6 zase problém že nevidí na 100% srdeční akci a pokud HCG stoupá tak ko za týden. HCG přes 7000 a tak ko zítra a už te´d mam trošku strach aby tamuž srdíčko bylo. je to po léčbě hormonama a 9. července už jsme měli jít do centra takže se opakoval stejný zázrak i ve stejnou dobu jako před 4 lety a snad to bude mít i stejně štstný konec jako minule 🙂

flamenga
autor
16. júl 2009

tak mám "dobré" správy 🙂 doktorka povedala, že išlo o tehotenstvo, ktoré sa však hneď v začiatku ukončilo samo (aspoň vieme, že sme s manželom plodní 🙂 ), hcg klesá, krámy sa spúšťajú, takže sa pravdepodobne vyčistím sama... nechce ma čistiť, lebo som nerodila, aby mi nezasahovali do maternice, keď nemusia.... na budúci týždeň v piatok ešte kontrolný odber hcg, ale už by to malo byť ok 🙂 Som smutná, ale zároveň sa teším, že to nebolo niečo horšie....

ďakujem pekne všetkým za podporu a trpezlivosť 🙂

majka212
16. júl 2009

marketa tak to silno drzim palce!!!!! zajtra potom informuj, aj ja budem.... u mna to ale neslo prirodzene... nam sa to mozno podarilo na 1.IVF... uz nech je zajtra...

flamenga
autor
16. júl 2009

a všetkým ostatným, ktoré ešte nevedia na čom sú držím palce 🙂 tfuj tfuj tfuj 😉

jaruska8
16. júl 2009

Flamenga, mrzi ma to, ale hlavne, ze to nebolo nic horsie. ☹

majka212
16. júl 2009

flamenga tak mozno je to aj dobre, ked to odislo samo.... aspon ti nemusia robit zasah do tela.....
Teraz sa uz len zotavit a sup na dalsi pokus 🙂

marketa137
16. júl 2009

Flamengo tak alespoň že tak 😉. Já si myslim že takhle jsem to měla v tom dubnu a k doktoru jsem ani nešla, když se MS zpustila sice silnější a bolestivá. Poprvé v životě jsem při MS ležela 2 dny, ale trvala jako jindy tak jsem ani k doktoru nešla.
Majko tak Tě taky držim palce, já jsem ráda že jsem se IVF už podruhé na poslední chvíli vyhla a snad to bude ok. Je mě na zvracení, prsa bolí furt a kalhoty jsou nějaký menší a zatim jsem nešpinila a ani nekrvácela tak snad to bude ok. ale už se vidim jaký budu mít nervy v čekárně při čekání na UTZ 😒, a pokud to bude ok tak budu alespoň relativně v klidu 🙂

majka212
16. júl 2009

Marketa tak ja sa citim uplne, ako ty... nespinim, nekrvacam (klop, klop)na zvracanie mi je, ked citim nejake jedlo.... hladna aj som, na nic nemam chut...mozno skor na slane, ako na sladke....a ked aj nieco zjem, tak len trocha.. ale brucho uz mam ako hadam v tretom mesiaci... 🙂 a prsia a ni nehovorim... na bruchu sa spat neda... ja budem mat nervy ohladne utz az do obeda... ty ides rano?

marketa137
16. júl 2009

Tak to jsme teda fakt na tom stejně. jen je zajímavý že v minulém těhu jsem pomalu od zjištění těhu nesnesla pohled na cokoliv sladkého a te´d taky a navíc bych do pusy nevzala nic rybího a ani nesnesu pohled na černé pití- pivo, pepsi a kofola. To minule mě nevadilo. S tim sladkym jsem ráda protože minule jsem měla cukrovku a byla jsem alespoň ušetřena chutím na sladké 😒 . Já teď zhubla 4-5kg po hormonech a džíny mě byly celkm volné a už minulý pátek mě jsou tak akorát, sice je furt natáhnu i bez rozepínání ale i tak. A to mam dost vytahaný břicho z min těhu 😒 a tak jsem si naivně myslela že budu nosit svoje kalhoty min do 16tt 😉 . Já jdu sice dopoledne ale jdu do nemocnice a tak 3h tam budu. ani nemam hodinu, prý už tam bude těhulek dost tak mam přijít a prostě mě vezmou. mam slíbeno že pokud bude srdíčko tak už mě propustí zpět ke svému doktorovi. Nejvíc mě prostě deptá ta hnusná nejistota že nic pořádně nevíš a furt čekáš ale na minulý týden to fakt nemá. To bylo totální psycho. byl to náš vlastně poslední pokus a jinak car a te´d mít ještě mimoděložní ☹ , alespoň že to vyvrátili. přijde mě že pro doktora je hlavní srdeční akce, do tý doby furt s Tebou mluví neurčitě, pomalu jako bys těhu ani nebyla. tak se tady zítra sejdem a snad jen s pozitivníma zprávama 😀

flamenga
autor
16. júl 2009

ja som mala hneď podozrenie, že niečo nie je ok, pretože som nemala žiadne príznaky 😒 Prsia len trošku... ale skôr trošilililinku väčšie a vystúpili mi žily, ale žiadne boľavé... nič mi nesmrdelo, nič mi nevadilo...

majka212
16. júl 2009

to dufam aj ja, ze budu pozitivne 🙂 ja som si povodne myslela, ze IVF nevyslo... robila som si totiz tehu test, ktory nenaznacil ani trochu druhu ciarku... tak som sa s tym zmierila... ved aj tak to nezvykne vychadzat na prvy krat...a ked som sla na krv, tak som skoro padla z noh... a teraz som v strese skoro stale... keby to nevyslo na zaciatku, znasala by som to lepsie, nez keby sa to pokazilo teraz.... ale verim v to, ze nepokazi 😀

marketa137
16. júl 2009

Jo to si taky říkám, te´d už to neovlivníme 😉 . Bu´d je mimís ok a vše bude ok nebo ne a na to je lepší nemyslet 😉. Je fakt že v tom dubnu jsem hned tušila že to nebude dobrý a při 1 potratu jsem to taky tušila. A teď si říkám že když jsem potratila hned na začátku v dubnu tak teď to bude už ok, ale nervy to jsou a´t si to chceš nebo nechceš připustit. Kdyby totiž doktor řek že je vše ok tak to bereš. ale uvidíme jak roste HCG a dle toho ko 😒. zatim se i bojim radovat. Jen teda nevim co budu za chvíli nosit. fakt jsem si myslela naivně že těhu džíny až kolem 20tt a asi budu ráda když to v těhle vydržim do 12tt 😉 .
Flamengo jo já si prostě myslim že ta ženská to sama vycítí a jak jsem měla v dubnu pozitivní tets tak jsem byla ráda ale když 2 den začla čárka slábnout tak jsem věděla že je to průser a pak jsem si říkala hlavnbě nejít do nemocnice, to bych měla hned po snažení a vše by se protahovalo. Já potřebovala být těhu do konce roku abych nemusela dávat v práci výpověd a pokud to vyjde tak dnem co mě zkončí RD s Vikínem tak hned nastoupim na novou MD 🙂 . manžel říká e mam víc štěstí než rozumu tak uvidíme co bude zítra. nejvíc mě štve že kolikrát ani nikdo blbý příznaky nemá a stejně to dopadne blbě. Pro mě je hlavní že nekrvácim, protože jak mam bordel v hormonech ak je to takový náročnější 😒

majka212
16. júl 2009

ja sa tiez z tehu este moc netesim... inak v pond. ma aj dr. privitala s vetou : ani trocha som nedufala, ze sa vam to podari... 😠 cudne, nie? ved by sa mala tesit, ze jej liecba zabrala! tak som sa dohodla s "bublinkou", ze to dr. ukazeme a dotiahneme to az do konca 😀

marketa137
16. júl 2009

Jo někdy ty doktoři něvědí že už pro nás je pozitivní těhu test miminko 😒 . mě zase na UTZ v nemocnici že jsem těhu na 100% ale kde že o neví. To jsem věděla i bez nich když testy sílí a pak v ambulanci proč si myslim že jsem těhu 😀. No prostě psycho a pak že tedy udělají test z moči a ten byl jen slabě pozitivní a pak odpoledne HCG přes 4000 🙂. jestli bude srdíčko tak budu víc v klidu do toho 12tt a pokud ve 12tt bude vše ok tak už to bude lepší. Minule jsem byla v klidu až když jsem měla pohyby a měla jsem i tak trošku kontrolu že je malej ok, ale klid budeme mít až po porodu. To by jsme měli asi podobnej termín co 🙂

majka212
16. júl 2009

no, to je fakt... klud nebudeme mat az do porodu 😉 co si citam na konikovi, vzdy sa moze nieco stat... az si obcas hovorim, ze uz by som to citat nemala... a termin bude isto podobny 🙂 len aby bol....! moj manzel, mamina aj ocino su narodeny v marci, tak sa tesia, ze budu mat hadam dalsiu marcovu spriaznenu dusu 😉 teba uz aspon rozveseluje jeden drobcek.... a aspon uz vies, co ta v tehu caka 🙂 ozaj, picha ta niekedy akoby vo vajecniku?
inak u teba je to ako u mojej svagrinej.... uz ma dve deticky, no vzdy sa postastili na poslednu chvilu, ked uz mala u seba odporucanie do centra... 🙂

marketa137
16. júl 2009

No hele Viki měl být 22.2 a jelikož mě těhu ukončili cíařem ve 36tt tak se narodil 24. ledna a te´d pokud to dopadne dobře tak termín začátek března. Minule jsem těhu zjistila den po narozeninách a te´d 9 dní po narozeninách 🙂 a fakt jsem tomu nevěřila že na poslední pokus by se mohl stát zázrak. navíc když jsem v dubnu na 90% těhu byla a 38DC přišla MS. No mě občas pícne v podbřišku, navíc díky hormonům mam na pravym vaječníku cystu která prý nevadí a do 12tt zmizí tak snad jo 😉. Já jsem si říkala že 2 těhu bude lepší než to první a manžel říkal abych se nedivila a zatim teda je to horší. U Vikína mě začlo být špatně až týden po zpoždění a te´d 5 dní po ovu a je mě tak celodenně a nejradši bych furt spala, ale zatim se těhotně moc necítim až na ty prsa to jsem takhle taky neměla 🙂 a uvidíme jestli zase bude cukrovka a inzulín, radši s tim počítam a alespoň nebudu nemile překvapena 😒 . Minule jsme v caru už byli a měla jsem přijít až dostanu MS a když jsem tam byla tak jsem už bala těhu a teď tady mam jenom to doporučení od doktora. Ten až mě uvidí tak asi bude koukat 😀

majka212
16. júl 2009

no, spat sa chce aj mne..
tak to budes mat priblizne rovnako narodene deturence 🙂 teda, vy si to viete naplanovat 😀

marketa137
16. júl 2009

A 1 potart byl v dubnu a teď taky po 5ti letech ☹, prostě mě neni souzeno vánoční miminko. Tohle kdyby někdo natočil jako film tak tomu nikdo neuvěří že je to dle skutečné události 😀. A to ještě manžel jel v době ovu kamarádovi na oslavu na chatu. takže jsme měli styk než odjel v sobotu a pak až večer 2 den a ono to fakt vyšlo 😀 . ještě minulý týden jsem se ráno chodila koukat na testy jestli se mě to nezdálo 🙂 . už jsme byli smíření s IVF a tak jsem ráda že jsme nemuseli, přece jenom je to finančně dost náročný. Já se snažila šetřit co jsem byla na rizikovym a pak na RD a tak jsem našetřila málo přes 30 000 a bylo by mě líto to dávat za něco co ani neni jistý že to vyjde 😒 . Takže naše děti jsou asi spořivý, nechtějí nás zruinovat ještě před narozenim a teda zplozenim 🙂 🙂 . ale věděla jsem že bych šla jen do těch 3 pokusů co jsou částečně hrazený, pak by jsme to vzdali. Na to abych dávala za 1 pokus X tisíc korun by jsme neměli a i bych to asi dávat nechtěla. Naštěstí se mimís umoudřil včas a radši bez donucení uhnízdil 🙂

majka212
16. júl 2009

drobcek je uz teraz slusny, a berie ohlad na rodicov 😀 nas to stalo okolo 15tis., ciastocne to hradila poistovna... ale mali sme len "zakladne" ukony...

majka212
17. júl 2009

marketa137 ako to dnes dopadlo? ja mam doma foto 1mm drobceka 🙂 srdiecko zatial nic, ale aspon, ze tam nieco narastlo... dr. povedala, ze je to OK, tak dufam, ze ma pravdu 🙂
Dufam, ze aj tebe to dobre dopadlo! myslela som na teba!

marketa137
17. júl 2009

Ahoj. Tak já nemam dobré zprávy ☹ . gestační váček narost do vel 1,7cm ale prý je prázdný. Tak že prý neprosperující těhu, ale HCG ze 7000 vyrostlo na 27000 takže v pondělí další ko a bu´d se mimčo objeví a nebo jde o nějakou chybu a hned by mě udělali revizi. takže se caru asi nevyhnu 😒 . Tobě každopádně grauluju, alespoň někdo má lepší zprávy 😉

majka212
17. júl 2009

tak to mrzi ☹ ☹ ☹ budem na teba siiilno mysliet! mozno este dorastie! To moje je tiez este male... ale uz tam aspon je... dufam...ma sice 1mm... keby ho tam dr. nevidela, tak by mi to hadam povedala.... v tom tvojom vacku nevidno ziadnu machulku? mne tam vlastne vidno vraj zltkovy obal(machulka v ciernom priestore) a potom malu bodku.. to je vraj embryo
jaj, tak velmi som ti drzala palce...... 😒

flamenga
autor
17. júl 2009

marketa je mi to veľmi ľúto 😔 😔

Zo mňa "to" dnes vyšlo... strašný pohľad, vždy to mám pred očami 😢 😢 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre