Meškajúca menštruácia po Duphastone

sari24
16. sep 2014

Ahojte baby, potrebujem poradiť
Mám zistené PCO a preto mi bol nasadený Duphaston. Brala som ho zatiaľ len tri mesiace. Vždy po poslednej tabletke došla menštruácia do jedného-dvoch dni. Teraz je to už piaty deň a nič. Príznaky ako bolesť prsníkov a krče mám hoci aj to mi podozrivé nakoľko brucho ma bolelo vždy len v deň očakávanej menštruácie. Tehotenstvo momentálne vylučujem, test som neskúšala hoci ktovie...
Mňa hlavne zaujíma, či sa niektorá z vás s tým stretla, že došla neskôr alebo čo mám robiť lebo tak trochu sa už bojím, že čo je so mnou. Lekárke by som aj volala, len som mala ísť tento mesiac na preventívku a ja som celý čas čakala na menzes aby som sa mohla objednať. Teraz ani neviem kedy tam zavolať...alebo či rovno zavolať, že mám ťažkosti
Okrem toho bolesť prsníkov je až príliš veľká, cítim sa byť rozhoručená čo si všimol aj priateľ a večer keď idem spať zase mávam miernu zimnicu.
Ďakujem za každú odpoveď

isabel11163
16. sep 2014

@sari24 ahoj toto verne poznám... ja užívam duphaston už viac ako rok a začala mi vynechávať pri ňom menštruácia prvý krát niekedy v máji ale prišla potom pekne sama bez agolutinu. takže sa neboj určite príde. a teraz sa mi to v auguste stalo znova tak zase prišla sama..meškala tak týždeň. ja som zase vedela že keď ma neboleli prsníky v určitej fáze cyklu keď ešte beriem duphaston že nepríde menzes. mňa práve vtedy nebolia alebo začnú až keď mal prísť menzes.. ja som svojej lekárke hneď dala vedieť že zase nemám a ona mi urobila ultrazvuk,test a beta HCG. aj keď mne sú tehu testy naprd lebo ja mám takmer každý slabo pozitívny. aj Beta HCG mám 0,1. tak asi preto.. 🙂

sari24
autor
16. sep 2014

dakujem, trochu mi aj odlahlo 🙂 takze asi tiez zavolam tej svojej..uz je aj zbytocne cakat 🙂

barbora1985
16. sep 2014

Tak tento mesiac asi Duphastonu praje, mne po dobrati poslednej tabletky nabehli vzdy na 4 den... teraz az po 8 dnoch!!!

sari24
autor
16. sep 2014

@barbora1985 som sa objednala nakoniec na vyšetrenie na zajtra, uvidím čo mi povie 🙂

dadarinkah
18. sep 2014

Mne po duphastone furt pride menzes, akurat raz sa stalo ze nie, ale to som nevedela, ze ich nesmiem prestat brat...ale teraz je to uz rok co ho beriem a furt mi prisla do 3-4 dní po dobratí.

maraja
20. sep 2014

@sari24 minuly mesiac som mala ten isty problem, vzdy mi po douzivani duphastonu prisiel menzes do 4 dni no a minule az na 14 den! uz to vyzeralo nádejne, myslela som ze to vyslo a som tehu, no test bol negativny.lekar mi povedal že ak do 14 dni nepride mam prist na ultrazvuk, no a presne na 14 den ked som sa vybrala k lekarovi sa mi rano menzes spustil.nakonec to bolo asi tym,že o par dni na to som mala anginu a teploty,takze mozno to meskanie sposobil virus v tele...inak tiez mam PCO...ak ti nepride ani do 14 dni,je moznost ze si tehu

sari24
autor
20. sep 2014

@dadarinkah @maraja áno je to tak 🙂 bola som nakoniec na vyšetrení a aj lekárka mi potvrdila, že je to bežné, že menštruácia môže prísť aj neskôr, urobila mi sono a maternicu som mala vyššie s tým že sa pripravovala už na krvácanie, žiadna stopa po cyste našťastie...no a včera nakoniec prišla, už som tam dole bola taka nafuknuta, že som myslela, že ma roztrhne 😀
Nad tehotenstvom som inak uvažovala celkom dosť, ale nechala som tomu ešte čas....a po pravde pri mojej diagnóze by som sa ani nehnevala keby sa tak stalo 🙂

batola1
24. sep 2014

čawelo.....chcela by som sa opytat,či je možne aby som pri uživani duphastonu(beriem ho 14 dni pred menštruaciou -10 dni beriem a na 14 dostanem menzes)už 6 mesiac,či je možne otehotniet.Pri lekarovy som mala pocit že to nieje možne ked sa ma opytal či sa snažime o babatko...a ked som mu povedala že nie tak mi ho predpisal....ale za pol roka sa to zmenilo a aj by sme chceli....tak či je možne otehotniet.....(duphaston som začala brat preto,lebo som nemala menzes aj 4 mesiace :(
😒 😒 😒

kikus000
22. jún 2021

Ahoj baby …. Chcela by som sa spytat beriem duphaston prvy krat a mam tri krabičky na tri mesiace po prvej krabičke by mi mal príst menzes? Lebo nechapem tomu vôbec ze ako to mam brať lebo som uz dobrala prvu krabičku tak či mam čakat alebo čo😕prosim poradte mi ….