Mimomaternicové tehotenstvo, cysta alebo normálne tehotenstvo?

dalliah
12. jan 2009

Ahojte holky..zacinam tuto novu temicku, lebo som pravdupovediuac zmätena.. MS mi meska 10 dni pozitivne tehu testy som mala 5 krat, tak som sa tesila, lenze na pribalovom letaku od TT testu je ze moze byt pozitivny aj pri mimomat. tehu aj pri cyste.. ale zase na druhej strane, neviem ci niektora s tym mate skusenosti, ale pri mimomat. tehu a pri cyste je MS? diky moc

dalliah
autor
12. jan 2009

baby radtee

bianca
12. jan 2009

dalliah pri mimomaternicovom je test pozitivny ale pravdepodobne by si mala uz silne bolesti.

jasom
12. jan 2009

dalliah: ak by si mala mimomaternicove tak by si mala bolesti silne, ale aj nemusela, moj nazor je naco sa zbytocne stresovat, chod k lekarovi nech ta vysetri, zoberie krvicku a budes vediet na com si na 100% 🙂

dalliah
autor
12. jan 2009

ak som tehu tak by som mala byt v 5.tyzdni, a sestricka povedala ze mam prist az 19 , cize bud. pondelok, len som ta zastres ked som citala ten pribalovy letak od testu.. lebo raz som uz cystu mala pred 3 rokmi, dali mi anti, brala som 4 roky a teraz som otehot. po 3.mesiaci od vysadenia.. a ked je mimomat tehu alebo cysta tak MS pride?

bianca
12. jan 2009

dali nebojaj.Ja som mala cystu velku a test som nemala pozitivny az pokial som nebola tehu a tehu sme zvladli aj s cystou

jasom
12. jan 2009

myslim ze ak je mimo alebo cysta tak MS nepride, ale nestresuj sa tym, sanca je to minimalna, stres neprospieva hlavne v zaciatkoch, drzim palce a tes sa na babetko.

dalliah
autor
12. jan 2009

jaj hoky dakujem vam, som uplne na nervy, ze ku gyn. mam ist az v pondelok, uz chcem ist teraz nech som pokojna ze som tehu a pohoda..a mimomat.tehu by mi zistli ultrazvukom ked tam pojdem?

akejka
12. jan 2009

ja som mala pri mimomaternicoom tehu negatívny tehotenský test. Ale z krvi mi zistili zvýšený HCG. Nemala som takmer žiadne príznaky mimomaternicového tehu - nemala som bolesti, menštruácia pravidelná, len sa mi zväčšilo brucho a cítila som akoby pohyby - dr. zistila na sone, že mám plnú maternicu plodovej vody, preto cítim pohyby a mám väčšie bruško. Týždeň na to som dostala krvácanie v strede cyklu, voda zmizla, brucho spľaslo a HG už v krvi nebol...dostalo sa to zo mňa samovoľne. Dodnes dr. presne nevie, či to bolo mimomaternicové teh, alebo len akási porucha cyklu.

akejka
12. jan 2009

dalliah:

na sone by zistili, či ide o mimomaternicové...

flavi
16. jan 2009

ahoj baby, som na tom podobne, v pred tyzdnom som dostala kramy - mavam aj 9dnove, fuj - po dvoch dnoch velmi zoslabli. predvcerom som mala ist na RTG a kedze mi zavrtal cervik pochybnosti kvoli tym slabym kramom, spravila som si test... vysla jemnucka ruzova ciarka (ta druha samozrejme). vobec neviem, ci sa mam tesit alebo ci nemohol byt test ovplyvneny tym, ze mam slabe kramy alebo ze som brala lieky na uvolnenie svalstva - mam silne bolesti chrbta. citala som na nete kopu info o tom, ako boli testy falosne pozitivne...

ditka1
16. jan 2009

ahojte...ja mam za sebou mimomaternicove aj cystu aj operacie.U mna sa to prejavilo tak,ze najskor laparoskopia v novembri kvoli cystam a zrastom,potom februar mi meskali kramy 2tyzdne dostala som slabe na 2dni take spinenie,bolo mi zle,hrozne ma rezalo akoby na lavej strane vajecnik a test negativny.Potom som zacala krvacat riadne na cerveno riedku krv a to uz som nevedela chodit take bolesti som dostala ☹ pohotovost a tam zistili vysoke HCG a hned operacia v oblasti bikin 10cm rez,mla som to uhniezdene vo vajcovode malo to asi taky mesiac zevraj a tym padom mi oddelili vajcovod od vajecnika,takze mi funguje uz len jeden a vidite predsa som teraz tehotna 🙂 v 35t.Konecne sa to podarilo.

rora
24. jún 2012

Ahojte poprosila by som o nazor,ak ma niekto podobnu skusenost. Asi 2 tyzdne po menzese kedy obvykle cakam ovulaciu som mala silne bolesti (ake ale pri ovulke mavam jeden den) cize som si myslela ze mi prave zacala,asi den na to som mala krvavy vytok (taky som prvykrat mala aj pred mesiacom pri ovulacii,ale trval 1-2dni), lenze tentokrat z vytoku zafarbeneho krvou pokracovalo krvave spinenie a teraz asi po 4-5dnoch je to ako taka slaba menstruacia, neviem co si o tom mam mysliet, bolesti nemam.
asi pred mesiacom som bola u gyn. na cytologii a vysledky som mala v poriadku,tak by som nejake rakovinove ochorenie vylucila, tehotenstvo je nepravdepodobne ALE nie vylucitelne, bojim sa ci to nie je samovolny potrat 😕 ako take nieco prebieha??? Alebo ci si o tom mam mysliet ze mi prisla MS skor a nejaka rozhadzana kedze som momentalne nachcipana z klimy v aute 😒 neviem ci sa tento tyzden dostanem k lekarovi hned kvoli malej nemam ju kam dat, no ked to nebude prestavat budem musiet nieco vymysliet 😒

ssiiss
16. júl 2012

Ahojte....Mám 2tyzdne pred MC.Pred mesiacom som mala pohlavny styk...stym , ze partner to nedal do mna, ale mimo 🙂 ... Lenze mám také zvlastne pocity, ze mozem byt tehotna....velmi ma picha na lavej strane...Robila som si aj tehotensky test, vysiel negativny..Lenze som z toho vsetkeho akasi nervozna, lebo som stale unavena...v tom lavom boku ma neustale boli, bojim sa či ine som tehotna, alebo nahodou to mimomaternicove tehu... 😢 Zatial dufam v to, ze som bud len nachladnuta, alebo su to syndromy pred menstruaciou..ale aj tak by osm vas poprosila o nazor..kedze ja som strasny stresaak :D

sonka43
28. máj 2014

Poradte co to je ..uz sme na nervy ....sme po dvoch IVF-neuspesnych a vzdy po cca do 2 mesiacov spontanne tehotna 2 x sme potratili ...3xkrat Menzes meska cca 2 tyzdne posledne mesiace nepravidelny...pri poslednom IVF pri odbere vajicok nasli aj Cystu ..je to duch?? Mimomaternicove tehu...alebo ? mame pozitivne testy z jedneho dna o 15:00 -20:00 a rano 6:00 . Je to zle odfotene su viditelne volnym okom..

lucus222
28. máj 2014

Mne doktor na začiatku tehotenstva povedal že jeden bobo je plod a druhy pravdepodobne cista .... o pár dni má ta cista rok 🙂

sonka43
28. máj 2014

🙂 Dakujeme ... 🙂
@lucus222

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre