Mohl to být samovolný potrat?

uk.ok
8. aug 2008

Ahojte. Chtěla bych znát váš názor. O mimčo se snažíme (už 1 rok bez HA). Těď jsem doslata menstruasi 28 den ciklu. Což je celkem normální, ale byla taková silnější, červenější a delší. A poslední den menstruace jsem zjistila, že při pomačkání bradavem mi z tama teče mléčná tekutina. Den před MS jsem měla fyzickou námahu - zdvihání těžkého. Nedávno jsem začala pít i alchenikový čaj. A test mi vyšel negativní. Tak nevím jestli to byla divná menstruace, alchemika a nebo potrat v 4tt.

kaktusik007
7. júl 2009

katka - ja viem, ze je to mozno krute, ale... skus to brat tak, ze co sa malo stat, to sa stalo... velmi vela tehotenstiev skonci skor ako vobec zena vie, ze je tehotna - ma len silnejsiu menstruaciu, vacsie bolesti a pride jej o taky den ci dva neskor.... ty to, ze si bola tehotna, vies....resp. vies, ze tvoje vajicko bolo oplodnene - hcg sa zacina tvorit az ked sa zubrienka prichytava k maternici... lekari nemozu spravit nic, len cakat, ci sa zubrienka prichyti - a ak ano a zvysi sa hcg, mozu skusit zacat bojovat a dat ti lieky na podporu udrzania... ale ak je to slabucke a neprichyti sa, tak.. nemozu robit nic a je to tak vlastne aj dobre.... pretoze ak nemala silu sa prichytit, nebola uplne zdrava a v poriadku - a nasa matka priroda chce, aby deti boli v poriadku...

vlastne vsetky potraty v prvom trimestri su o tom, ze sa jedna o poruchy (neviem ci porucha zdravia je ten spravny vyraz) nezlucitelne so zivotom...

mozno su to krute slova, ale... nevesaj hlavu.. ja sama som si presla tymto co ty v 5tt, plus v 9tt MA... a moja racionalita ma drzi nad vodou... drz sa, co sa ma stat, to sa stane.... ale neboj, skor ci neskor urcite ostaneme tehotne a budeme mat zdrave deticky 🙂

lucula73
7. júl 2009

katka - kaktusík má pravdu,moja reč.....Duphaston sa dáva najčastejšie...možno by bolo vhodné,ak ešte raz otehotnieš,dohodnúť sa s dokim,že hneď prídeš a on ti lieky pre istotu dá...
Akurát včera som bola na kontrole a mne moj doktor vysvetloval,že prvý trimester je vlastne jedna veľká loteria,že dnes už viac ako tretina tehotenstiev končí potratom...o niektorých tehotenstvách baby ani nevedia...

takže sa nebojkaj...raz to určite vyjde,príroda vie čo robí.. 🙂
ja som to zažila raz,teraz som síce tehotná po 5 rokoch snaženia,neúspešnom ivf..atď ,tiež mám stále obavy,kým neprejde 12 tt.,to sú asi na tom všetky babenky rovnako...

katkaajurko
7. júl 2009

ano ja to tak beriem..jednoducho by nebolo zdrave... len verim-ze sa to nebude opakovat 🙂 😅 😔

ajachlapikova
7. júl 2009

Katka, buď ráda, že to dopadlo takto, můžeš si myslet, že si třeba ani těhu nebyla... (vím je to kruté, ale pro psychiku možná lepší), mě miminko brali ve středu v 9tt, neměli jsme srdíčko, tak mi ho museli vzít. Bylo to hrozné, taky jsem v 6tt krvácela a řekli mi, že kdybych o to měla přijít, tak si vystačím s vložkou, že by mě nemuseli čistit...
No a dnes jsem po revizi, psychika špatná a mrzí mě, že to miminko neodešlo samo už tenkrát...

Ale hlavu vzhůru, miminka si nás najdou a vše bude oK, uvidíš 😉

katkaajurko
7. júl 2009

🙂

tak hlavne tebe vela sil... ja som to mala este lahucke v podstate..

lajla
7. júl 2009

ajo..to je mi strasne lito..ja prisla o mimi v 6tt min tyden v pondeli...z niceho nic jsem zasla krvacet a musela do nemocnice..zkolaboval gestacni vacek...jinak uz mam skoro dvouletou holcicku a co se tyce mlicka z prsou, tak kdyz zatlacim, tak mi pokazde trocha vyjde i kdyz uz nekojim od sesti mesicu...tak snad to bude v pohode..nebo? jsem docela vystrasena...kdyz jsem si precetla zacatek teto diskuze..i kdyz ovu podle ted u me probehla, jinak bych asi nemohla otehotnet..ted budeme mit pauzu, spise i nucenou, protze pritel jede az do prosince pryc..takze se snazenim se muzu rozloucit☹(((( od dr mam uz doma hormony na vyvolani ovulace, dal mi je kdyz jsem mu rekla, ze chci otehotnet co nejdrive, tak se vubec nezdrahal mi v tom pomoct..tak je aspon vyuziju priste🙂 ve ctrvtek jdu na kontrolu tak sjem zvedava co mi rekne...

ajachlapikova
7. júl 2009

Lajla, já už jsem to hodila za hlavu, nechci se v tom moc babrat, samozřejmě mě to mrzí a moc, ale říkám si, že je lepší to ukončit teď než aby se mi narodilo nemocné miminko, z toho bych se zbláznila...

Spíš teď pročítám různé diskuse o té pauze a našla jsem spoustu holčin, které se na nějaké 3 měsíční pauzy vykašlaly, otěhotněly třeba 1 nebo 2 cyklus a jsou v pořádku... Přemýšlím, že se na to asi taky vyprdneme a počkáme na první MS a rozjedeme to od začátku... Jasné, že se nezadaří hned na poprvé, ale třeba už druhý cyklus by to mohlo klapnout 🙂

katkaajurko
7. júl 2009

ja zase zhanam info-ako si pomoct aby druhy krat sa toto nestalo... vitaminy som papala... mohla vadit kava? jeden ibuprofen? deci vinka? (kym som nevidela dve ciarky-nevedela som...)

alchemilkovy caj? neviem,mam pocit,ze som nieco urobila zle a nabuduce sa toho vyvarovat..ale netusim co... 😅

maca1111
7. júl 2009

ahojte baby aj ja som potratila.... v 12 tyzdni a tiez to bolo strasne ale uz som to prekonala....tiez som zacala krvacat ..ale ja som bola v zahranici a tam ma vobec nechceli osetrit.....teraz sa snazime znovu a volako sa nam nedari..... ☹

lajla
7. júl 2009

aja ja bych se klidanko snazila hned kdyby to slo....tak jsem o tom cetla a riskla bych to...ono kdyby telo nebylo pripravene tak tehu ani nedovoli...
katka... ja o tom taky uvazuju...ted jsem zacla cist clanek i o tom, ze vadi i trocha prehrani...ja spim permanentne na vyhrivane decce...a nekdy se spotim i spocena..mam strasne rada horko...tak ted si nadavam do.... jestli jsem potratila kvuli toho.... jinak vinko jsem si dala take.. z toho si myslim, ze potrat neni..jsou holky ktere piji a kouri cele tehu a presto se jim mimi narodi...tim to nechci ale nijak zlehcovat....
maca...ahojicek...a kdy? uz se snazite? preji aby se mimi co nejdrive podarilo...prvne se clovek raduje ze vubec v dnesni dobe otehotni..a. pak zase toto... ☹ ☹ ☹

zuzana0612
8. júl 2009

ahoj lajla, to myslíš vážne, že prehriatie môže takto vadiť? ešte som to nepočula. ja mám tiež taký problém, ako ty, budím sa spotená. mne je skrátka v noci teplo. a môžem spať aj v tričku.

kaktusik007
8. júl 2009

dievcence, nad tymto nerozmyslajte... ze co ste urobili zle.... vy ste nic zle neurobili, neobvinujte sa... proste malinke nebolo zdrave, preto odislo.... pre nic ine... ziadne vinko, ziadne prehriatie, ziadna kava... hmm?

alexandra
8. júl 2009

dievcata, keby vadilo teplo, tak by narody okolo rovnika vymeli 😉 Vobec sa netrapte, zenske telo je stavane tak, ze aj pocas tehu moze normalne fungovat a nejake deci vinka raz za cas, alebo teplo v noci tehotenstvo nijak neohrozi. Ked som cakala Danielku, vlacila som na rukach vtedy rocneho Michaela, behala za nim, chodila do prace a Dany ma rok, 9,5kg, 75cm, je zdrava ako buk a nic jej nie je 😉

lajla
8. júl 2009

Alex ja vim..asi to bude pravda, ale presto si clovek porad rika..co udelal spatne a jestli to neni tim...
zuzi ja jsem to vcera cetla i v mamince nebo v takovem nejakem casopise..a pry prehrati muze zpusobit to, ze tehu dopadne spatne..samo ze to asi neni pokazde..ale muze to byz jedna z variant ☹ ☹ ☹ je to prece i tak, ze na zacatku tehu se nema chodit do horke vany, koupeli..masaznich van...protoze horko vyvolava potraty..kdysi jak jsem byla hoooodne hoooodne mlada, tak jsem myslela, ze jsem tehu a na netu jsem si precetla..horkou vanu a cervene vino...rovna se potrat..jak jsem byla blba 😒 😒 😒

zuzana0612
8. júl 2009

tak to o tej horúcej kúpeli som už počula. ale že by to mohlo byť aj tým, že je mi v noci veľmi teplo, tak to som ešte nepočula. ja som inak v celku človek, ktorému býva teplo a potí sa... 😢
a úplne ťa chápem a súhlasím - človek si stále hovorí, že čo urobil zle a či niečo nemal urobiť inak a ako to mal urobiť. toto ma trápilo tiež dosť dlho. teraz už skôr myslím nato, čo môžem urobiť teraz-zdravo sa stravovať, nestresovať a také veci. čítala som, že človek by sa mal na tehotenstvo pripravovať aj rok.

lajla
8. júl 2009

Zuzi toho ze se potis v noci bych se fakt nebala... ja jsem jestli sis to dobre precetla pisla, ez spim na vyhrivane decce , coz muze byt asi docela problem..protoze jsem bricho mela permanentne na ni..a k prehrati urcite doslo..tak prot☹
neboj priste uz to vyjde, urcite musi 😉 ale pripravovat rok bych fakt nedala..ono je jedna vec pripravovat se a druha pokud to opravdu nejde...

zuzana0612
9. júl 2009

ahoj lajla, ja som to čítala, že spíš na vyhrievanej deke. a to ti je tak zima v noci? lebo to asi tiež nie je moc dobre, že ti je zima v noci. ja spím teraz v lete iba v tričku a kraťasoch, alebo nohavičkách kraťasových.
ja si myslím, že to bolo o tom roku myslené v takom zmysle, že by človek asi mal myslieť na zdravý životný štýl. keď to nejde z nejakých "iných" dôvodov, tak je asi jedno, koľko sa človek pripravuje.

lajla
9. júl 2009

no Zuzi mi je zima furt 🙂 jen kdyz na me pari slunko tak je to ok🙂 ja mam i nizky tlak, tak je to mozna z toho a porad studene ruce a nohy...
jinak byla jsem dneska u dr na kontrole...deloha v poho jeste se hoji, ale jinak nemusim dodrzovat zadne sestinedeli, pry je too v pohode..a co jsem se dozvedela..kdyby mi byl nasazen duphaston, tak jsem nepotratila!!!!! pry kdyz jsou dlouhe cykly..ja otehotnela az nekdy 50DC tak je snizeny hormon zluteho teliska, ktery je potreba aby se tehu udrzelo do toho 12tt..jsem myslela, ze tam sebou seknu 😒 😒 😒 jinak se snazenim muzu zacit hned po prvni MS, ale ja jsem ted sama az do prosince..takze ni☹

zuzana0612
9. júl 2009

tak to mi je fakt ľúto, takéto zistenie, si mohol nechať aj pre seba. ja neviem, či tí lekári niekedy nerozmýšľajú. človek sa trápi, čo spravil zle a ešte mu toto povedia. tak teraz nemusíš mať stres z toho, čo si urobila zle, teraz akože vieš, že urobil chybu lekár? no tak to je úžasné. ale zase keď budeš nabudúce tehu, tak si to odsleduješ a pôjdeš si hneď vypýtať lieky.
ja mám tiež nízky tlak a mávam studené nohy. ale zase nemám veľmi rada, keď na mňa pečie slnko.
a tvoj manžel teraz nebude doma, keď si do decembra sama? hmm, tak to je smola. ☹

nevesta
9. júl 2009

Lajla, mohol a nemuselo, ja som potratila aj s Duphastonom... Proste to berte tak, ze lepsie, ze odislo, ako by sa malo narodit chore... Ja viem, je to tazke, ja uz mam za sebou 2 samovolne potraty, ale dufam, ze to uz teraz bude ok 😉 Hlavku hore, oplakat a zivot ide dalej, neskor sa na to budete pozerat inak 🙂

lajla
9. júl 2009

zuzi je to silene...ale co se uz da delat..priste mi ho nasadi ihned a doufam, ez vsechno bude v poradku...jinak pritel jede studovat do anglie..prijede se podivat na dva tydny v zari..ale pak zase odjizdi a prileti nekdy v prosinci..takze budeme s malou samy ☹ smula to je..ale na druhou stranu doufam, ze pak se to hne d podari a bude to v poradku...jak se znam, kdyby tu byl tak bych chtela otehotnet hned a urco by se mi to poradilo..takhle nic neuspechame...
nevesto ja vim, je to tezko takhle mluvit...ale proste jsem si to takhle vsugerovala..a myslim, ze je to i lepsi varianta..nez kdyby potrat byl z genetickeho hlediska... 2 potraty..aua..mi opravdu stacil jen ten jeden.. a prosla si tim az po porodu nebo pred? a proc ti vlastne nasadili duphaston? taky kvuli snizene fci teliska?

zuzana0612
10. júl 2009

lajla, ja viem, že sa mi to teraz ľahko poviem. ale určite ten čas rýchlo prejde. asi by sa ti to lepšie znášalo, keby bol pri tebe, ale neboj, človek si niekedy myslí, že aký dlhý čas a keď je na konci tak si povie, že ani nevie, ako to prešlo. uvidíš, keď sa vráti, budete takí šťastní, že ste spolu, že otehotnieš raz - dva

nevesta
10. júl 2009

Lajla, prvy bol potrat, potom malinka, dalsi potrat a teraz to uz vyzera dobre...

Duphaston mi nasadili pri spineni pri prvom - uz bolo neskoro, Utrogestan pri malej - hned od zaciatku, dopadlo to dobre, dalsie tehu Duphaston preventivne od polky cyklu - nepomohlo, mimi odislo v 5 tt, tiez so spinenim a teraz tiez Duphaston od polky cyklu preventivne, spinila som do 11 tt, ale mimi sa drzi 😉

Takze tak... V kazdom pripade drzim palceky, aby sa vam to uz na druhy x podarilo 😉

ajachlapikova
10. júl 2009

Holky tady jsem našla nějaké info

http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/teh...

jinak já na nic nečekám a ihned po první MS se začínáme snažit... Pokud se podaří hned budu jen ráda, pokud bude nějaký problémek, nijak to čekáním neovlivním - dokud tělo nebude připravené, tak nám otěhotnět nedovolí...
Jinak v pondělí jdu na první kontrolu po revizi k dr. tak jsem zvědavá, co mi poví...

katkaajurko
10. júl 2009

ahojte baby, tak ja som po samo.potrate a este stale mam mierne zvysenu hladinu HCG sice je uz mensia ako pred 2 dnami ale je tam..no a moja otazka je - ze ci ked ma clovek v sebe este tehu hormon- budem mat normalne v normalnu dobu ovulku tento mesiac? nevylucuje sa to navzajom? neviete?

lajla
10. júl 2009

nevesta..tak to je fakt silene..moc moc ti preji aby to tentokrat vyslo, drzim pesticky na rukach i nohach...ten duphaston se musi nasadit uz behem cyklu nebo az se potrvdi tehu? abych zase neco nezmeskala 😝 😝 😝
katkaajurko...hcg je mozno mit mirne zvysene..ale nevim jak dlouho..mi ani dr nebral po revizi krev...to se ma? a jak tedy zjistim ze jsem v poradku? podle utz jo...ale co kdyz..?

katkaajurko
10. júl 2009

neviem... ale ked ta "cistili" tak asi netreba..no zo mna to islo samo von a teraz len kontroluju HCG v krvi..kedze ho tam mam - predpokladam,ze ovulka dalsi cyklus bude bud posunuta alebo nebude asi vobec,nie?

nevesta
10. júl 2009

Katkajurko,ono sa neodporuca hned na prvy cyklus otehotniet po revizii, ani po MA. Po revizii sa musi dorobit vystelka. Ked som bola po druhom MA, necistili ma, tak Dr. povedal, nech si dame mesiac pauzu a mozeme ist na vec...

HCG po revizii by malo byt do tyzdna 0. Aspon mne to tak kontrolovali...

Ked mi reviziu nerobili (pri druhom MA) HCG bolo na nule do 2 tyzdnov... O ovulke neviem... Ja som ani nemla nejak chut riesit ten mesiac tehu znova... Podarilo sa nam nahodou po 3 mesiacoch.. Chceli sme dat pauzu a nejak sa podarilo, tesne pred mrchou 😅

Duphaston sa standardne nasadzuje po potvrdeni tehu, ale v letaku sa pise, ze preventivne sa moze od polky cyklu, cize cca v dobe ovulky, aby podporil funkciu zlteho telieska a pripadne tehu prospievalo... Pojdes na kontrolu, ze? Skus sa o tom porozpravat s Dr. ze by si mala lepsi pocit... Keby si tehu nebolaa dostala mrchu, tak normalne prestanes Duphaston brat a zase zacnes v case dalsej ovulky...

Ja som ho tak teraz mala brat, ale som si nemyslela, ze som tehu, tak som sa na to vyflakla a zacala som ho brat v 5-6 tt, ked som to zistila a drzi sa... 😉

katkaajurko
10. júl 2009

no mne doktorka nepovedala nic ohladom chranenia sa... kamoska lekarka povedala,ze cakat sa ma po chir.zakroku... ale ze v podstate ak k tomu dojde tak skoro ako u mna-co vela zien vela krat o tom ani nevedia-lebo netestuju tak skoro a povazuju to za silnu menstruaciu.. meskajucu... 😅 a ze telo je tak nejak prepripravene na tehu ze prave po tomto vela zien otehotnie znova a uz aj so stastnym koncom 😅 ja som velmi smutna ale tuzba po babatku je silna a fyzicky sa citim dobre tak asi pockame par tyzdnov a potom to nechape opat na prirodu.... 😔 🙂

bettyna84
10. júl 2009

katka: já jsem po samovolném potratě měla v dalším cyklu (- tedy těsně potom) ovulaci až asi 35.den cyklu, takže byla za delší dobu, než normálně (- ale já mám celkem dlouhé cykly běžně). Jinak doktorka řekla, že se můžeme začít snažit hned po potratě, že není žádný problém. (Bylo to pro mě důležité nečekat jakoby na tu první MS, ale stejně to hned poprvé nevyšlo). Jinak ten samovolný potrat jsem už vlastně brala jako MS.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre